Jak to všechno začalo...

Ahojte všichni,

jsem tu registrovaná jen chvilku , ale forum znam od sveho přítele (velký fanda cyclad), a pravidelně sledujeme, co se tady děje. Zajímalo by mě, jak jste se dostali vlastně k hraní stolních, deskových a jiných her, a jestli si ještě vzpomenete, jaká byla Vaše první hra (člověče nezlob se s krtečkem ve školce se nepočítá :D).
18.3.2010 19:54:39

ad Ringo
Na to že by počítačové hry a deskovky k sobě patřili mám naprosto odlišný názor, ale když to někoho vzájemně motivuje, tak proč ne.

20.3.2010 09:21:23

ad Vlaada
Jsem rád, že se jedním ze Trolů stal i Vlaada :D.

20.3.2010 09:24:52

...
taky jsem rád že zde Vlaada zavítal...:)

20.3.2010 09:30:53

přírůstek
Taky koukám jaký máme zajímavý přírůstek. Tož vítaj Slovane :)

20.3.2010 09:38:19

Richmond a Hammer:)
Tak to jsem dalsi stolni sportovec do party:) A statistik jsem mel taky kupu, predevsim teda pro takovej ten stolni tahlickovej hokejik, toho jsme s kamaradem nahrali stovky hodin a mohli jsme to hrat uz jen spolu, bo s nikym jinym nas to nebavilo:) Odehrali jsme desitky mistrovstvi sveta:)

20.3.2010 09:51:17

Vlaada
Ten sraz RR si pamatuju, to bylo tehda v penzionu u Splichalu na Pryglu, ne?:) A pokud si dobre pamatuju, tak tu Civku jsme ani nedohrali, tak spatne to bylo:). Taky uz pak nikdy nedostala sanci... Jsem docela rad, ze te to ovlivnilo:)))

20.3.2010 09:57:39

....
taky vítám Vlaadu a jestli se nemýlím přivítáme ho i na ZatroConu :=))

20.3.2010 10:00:59

to Vlaada
Ty prece vis, ze pro mne je to jenom usmevna historka :-)

20.3.2010 10:50:13

sasa
To je panecku prirustek;)

20.3.2010 11:02:45

jak to všechno...
Koukám, že jsem v mládí nebyl postižen deskovýma hrama sám:) měl jsem snad všechny v té době (70.a80.léta) hry, co se daly koupit. Od Dědeček automobil vítězí přes Autosportku po tu strategii, co zmínil Vlaada (dřevěná žlutá a červená kolečka s raketami, družicemi, roboty atd.) Kdyby někdo věděl název.. já si zaboha nemůžu vzpomenout... hrůza ta paměť!!

20.3.2010 11:34:46

kren
no, staci se podivat na produkci Avalon Hills, ktera delajedny z nejlepsich (a zaroven pravda nejkomplikovanejsich) stolnich her a zaroven je prenasi na pocitace. Spousta pocitacovych her vychazi z tech stolnich apak se to vraci zpatky a pousta tech stolnich je motivovana svymi pocitacovymi bratricky. D@D/ AD&D, Shadowrun, Civilization...to jsou vsechno stolni zalezitosti ktere inspirovali programatory aby to prenesly na pocitac.

20.3.2010 12:26:40

Vlaada
Připojuju se k adoraci Vládi Chvátila. Myslím, že jsem ho viděl jednou v životě, a to buď na Folkové růži v Jindřichově Hradci či na Prázdninách v Telči. Je to tak 12 let bych řekl. Chodil tam tenkrát mezi lidmi a ptal se, kdo si chce zahrát Dračí doupě. Vlaáďo, byl jsi to ty?

20.3.2010 12:37:30

to Ringo
No a co? Však já netvrdím že by vznik pár deskovek nebylo inspirováno počítačovými hrami a naopak. Já jsem psal o svém uživatelském vztahu, kdy mi počítačové hry jakéhokoli druhu nic neříkají. A to mne počítače dokonce živí. Já totiž hry nehraju prioritně kvůli hrám samotným, ale kvůli společnosti a lidem se kterýma hraju. Však každý to může mít nastavené jinak. Když to někoho baví čučet na displej. Já toho mám z práce až nad hlavu, takže když nemusím, tak do displeje nečučím a komunikace na Zatrolenkách je světlou výjimkou.

20.3.2010 12:53:18

Vlaada

Mecenáš trolíků

Ahoj všichni
Už si Zatrolenky čtu nějakou dobu (aspoň čas od času), ale byl jsem jen tichý trolík... Na Zatrocon se těším, protože vaše krevní skupina v mém okolí trochu chybí... :)

Aneken: No, tu civku jsme ukončili, když jste usoudili, že teď už vyhraju, i kdybyste se proti mě spojili, protože jsem měl všechny vojenské technologie, a tudíž zbrojením byste si sami proti sobě zaplatili armádu :)... a kromě toho to bylo fakt špatné...

Atterdag: Nevím, v Telči jsem párkrát byl, ale Dračák jsem na folkových fesťákách rozhodně nehrál, spíš přes noc v parcích nějaký akčňárny, nebo mafii, a tak podobně. Nejlepší v tomhle bývaly Horácký džbánky ve Žďáru nad Sázavou, a Náměšť...

Jinak dík za přivítání... a sorry za off-topic v tomhle threadu :)

20.3.2010 13:55:36

Můj příběh...
... začíná kdysi dávno ve Starověkém Řecku. Žádné Eurohry ani Ameritrash nebyly a já si tak oblíbil hry jako Tilia a Portes (předek dnes známého Backgammon).

[... rychloposun v čase ...]

S moderními společenskými hrami jsem se poprvé setkal v 80. letech, kdy mi do spárů přišly již zmiňované hry jako Maršál a špion, Lovci pokladů (asi moje tehdy nejoblíbenější hra), Fantom Staré Prahy. Dokonce jsem si tehdy jednu hru i vytvořil. Byla pro dva hráče, kteří představovali vůdce znepřátelených autogangů a na šachovnici 10x10 polí (ale mohla se měnit) spolu bojovali pomocí angličáků (takže šachovnice často zabírala velký kus našeho obývacího pokoje, což někteří další obyvatelé domu kvitovali s velkým nadšením :-). Aby to bylo zajímavější, mohli si hráči svá autíčka vylepšovat dokupováním lepším motorů/pancíře/zbraní a možná i dalších serepetiček. Když o tom tak přemýšlím, nic moc hra :-)

Později Altar vydal Dračí Doupě a ač jsem byl tou hrou a jejími možnostmi unešen, nikdy jsem si ji pořádně nezahrál. V mém okolí byl jediný schopný PJ (Pán Jeskyně, nikoli náš PJ :-). Bohužel jsem to byl já a PJování mě nabavilo. Chtěl jsem totiž být pořádně namakaný elfí čaroděj s „mírně“ složitějším charakterem (tehdy jsem si oblíbil postavu Raistlina ze ságy Dragonlance – aneb čaroděj bez zorniček v podobě přesýpacích hodin není čaroděj ale žabař :-).

Pak se dlouho nic nedělo a až na vysoké škole jsme v jednom studentském pubu občas zahráli Osadníky a Bang (hlavně tedy ten Bang). A ne že by mě to nebavilo, jen mi ty hry přišli trochu plytké. Tak jsem začal pátrat a najednou jsem měl svou úplně první hru. A protože nejsem žádný troškař, sáhl jsem rovnou po Arkham Horroru. Tuhle hru dodnes považuji za dokonalou i přesto, že pár much přeci jen má. A pak už to se mnou šlo „z kopce“.

A „vedlejším“ produktem toho „z kopce“ jsou i Zatrolené hry ;-)

20.3.2010 23:08:01

Vynikající vedlejší produkt
zeus: tak to gratuluji k zatrolenkám jako vedlejšímu produktu cesty z kopce...

vidím, tedy čtu, že jsme na tom s "hrami tenkrát" v podstatě všichni stejně, možnost odlišit jsme dostali až nyní se záplavou nových titulů a mechanismů...

Vlaada: To hraní po parcích v noci na festivalech mě zaujalo... To bych chtěl zažit :-)

20.3.2010 23:38:02

Zeus
wow, Raistlin, to je moje uplne nejoblibenejsi postaza ze vsech fantasy co jsem cetl:-) V dobe kdy jsem si kupoval v knihkupectvi Draci Doupe od altaru jsem si sebou prave prinesl domu i prvni trilogii Dragonlance:-) Dneska mi serie Dragonlance zabira uz cely jeden regal v knihovnicce:-)

21.3.2010 09:39:50

kren
vsak v klidu, nikomu nic nenutim, jen tam proste vidim spojitost faktickou, ty to svou dikci hned proste odsoudis s odporem jako by to snad ani nebylo mozne a cuceni do displeje jako by bylo snad nejak trestuhodne. A ano, kazdy to ma nastaveno jinak. Pokud pomineme proste fakt ze stolni a pocitacove hry se vzajemne prolinaji, muzeme to mit osobne treba jako ty, ze hraj jen stolni hry a pocitacove naprosto odmita, nebo jako ja, ze se mu t oprolina a to co hraje na pocitaci by si rad zahral na stoles lidmi a zase t oco hraje na stol by si rad zahral v pocitacove zpracovane podobe. Jinak ja mam nastavene jinak nez ty to proc hraji hry. Ja je hraji predevsim pro hry samotne. Kdyz se sejde doba spolecnost, mohu se s ni bavit vselijak a muzeme sahnout i po nejake hre, ale v mem pripade ne po uplne jakekoliv.

21.3.2010 09:44:21

začátky
no jelikož jsme víkendy trávili na chalupě, tak jsem začínala něco ve stylu pal pal seš mrtvej počítej do deseti... a večer dostihy a žolíky
o pár let později monopoly a začali jsme s klukama hrát Dračák...
pak jsme se nějak rozutekly a k deskovkách jsem se vrátila až ve druháku na vejšce, kdy jsem se bavila se spolužačkou o tom jak trávíme čas se svými drahými polovičkami a ona mi do nebe vynášela euro hry
pak o prázninách na brigádě jsem vymýšlela jakou hru si koupím a po dlouhém rozmýšlení padla volba na Proroctví...
pak jsem k Vánocům dostala carcassonne a pak se to trošku rozjelo, když jsem objevila tyto stránky...
a teď sem chodím skoro denně a slintám nad novýma hrama co bych si mohla koupit...

21.3.2010 10:05:52

vlaada
taky vítám a těším se na další hry - jeden z mých posledních přírůstků jsou právě Vládci podzemí
jen tak dál a hlavně hodně dobrých nápadů

21.3.2010 10:07:33

přidám svou trošku do mlýna
U mě v dětství byly klasicky Dostihy a Sázky, poté na ZŠ přišel Magic, na lyžáku někdo dotáhl Talisman (bomba) a u jednoho spolužáka jsme hrávali Hobita ( docela jsme si na tom v té době ulítávali i vzhledem k tomu, že jsem skalní Tolkienista...) a taky klasicky Dračák.
No a co se týká mé sbírky, tak jsem se na střední začal porozhlížet po Hobitovi, případně Talismanu, kterým ale už tou dobou nebyl k sehnání a padlo mi do oka Proroctví a potom přišel Carcassonne. Pak delší dobu nic, přišel jsem do Prahy a objevil HRAS. No a pak se to rozjelo :-D.

Jinak vítám Vlaadu :-)

21.3.2010 11:08:52

tak jeste jednou skoro totez...
Mou prvni deskovou hrou bylo v detstvi Clovece nezlob se, ale moc me nebavilo. Radsi jsem si stavel z Lega a cetl sci-fi a fantasy. V Opave se prodavaly sci-fi knizky mimo jine i v klaterni citarne minoritu, kde jsem zanechal pomerne dost penez at uz za DrD, nebo za Magic. Onehdy jsem si spocital, obaly od boosteru a dost jsme za to utratili... Magic jsem hral hlavne se svymi bratry a taky jsme si hravali dracak.
No a kdyz jsem se dostal na UK, tak jsem sestavil partu s kterou jsme DrD hravali pravidelne a s tou jsme se prihlasili na Gamecon do Olomouce. Dobre jsme se vyblbli, dokonce i pomerne daleko jsme se (asi omylem) dostali. A na dotycnem Gameconu jsem si poprve vyzkousel nekolik veci - LARP, bitvu a deskovky. Kdyz Gamecon skoncil, odvazel jsem si sve prvni Carcassonne a uz to jelo...
Me deskovkarske silenstvi dokonal Hofyland, kde jsem zacal drazit hry a trosku se mi to vymklo z rukou (cca 30% koupenych her jsem jeste nehral a setrim si je na stari :o)).

21.3.2010 17:35:36

Jak šel čas
Chronologicky to seřadím:
Člověče - Sazky a dostihy - Šachy - Fantom staré prahy - Lovci pokladu - Kamionem po Evropě - Dlouho dlouho nic a pak Sankt petersburg a Carcassone a potom už to stoupalo exponencialně vzhůru :-D

21.3.2010 18:29:51

...
Tak ja taky zacinal s dostihama, kamionem po evrope, marsalem, fantomem... Asi pet let zpatky jsme tatkovi koupili na narozeniny carcassonne..."Hele co je to tady za letak? To je tolik dalsich her?" Pak jsem si od pritelkyne vyskemral k narozeninam citadelu. O dalsi dva tydny pozdeji jsem si koupil Petersburg a pak uz to jelo... ke kazde "darkove" prilezitosti jsem si pral hru. Hry jsem kupoval i rodicum a segre na vanoce. Ted uz mam skoro 50 her. Hry hraju vetsinou tak pet dni v tydnu. V brne s klukama na kolejich, v klubu deskovych her, doma s rodinou nebo pritelkyni s klukama v hospode...

Nejvetsi silenstvi u me asi podporil sever BGG, na kterem jsem dokazal stravit tri hodiny denne s otevrenou pusou a prohlizenim vsech tech uzasnych her.

21.3.2010 18:31:25

Oživené vlákna
Tak jsem se začetl do nedávno založeného vlákna a zjistil, že už je zde tohle, tak sem přídám na oživení vlákna, mé začátky. Já opravdu začal až teprve dva roky nazpět, kdy jsem se rozhodl koupit nějaké ty deskovy pro děti a chtěl jsem je do hraní deskovek zapojit. (aby nevysedávaly jen u PC a DVD) Jsem také z těch dříve narozených a ze začátku jsem nevěděl jaké hry koupit. Tak jsem zvolil klasiku - modré Carcassonne, Golema a Cestu domů. Pak nějaké ty karetky - Bláznivá ZOO, Střelené kachny, Blafuij, BANG, Citadelu aj.
Moje setkání s deskovkami bylo asi tak jako u většiny z těch starších s Dostihy. Ale pak převládl jiný koniček, který mi vydržel takřka 20 let a tak na deskovy nebyl čas. Nyní se to snažím dohnat. :-))

14.11.2010 08:10:39

Vybíráme z Bazaru

Neuroshima Hex! ( EN / DE ) 2nd Edition - od 1 Kč!
Neuroshima Hex! ( EN / DE ) 2nd Edition - od 1 Kč!
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas