Iniciativa herni komunity - tip na CZ hru od GMT pro Mindok

Po shlednuti posledniho videa deskofobie s Pogem z Mindoku zaznela vyzva pro doporuceni komunity GMT hry v cestine.

Co to nejak rozjet ve velkem? Diskuze o doporuceni vazne dobreho a uspesneho titulu od GMT pro vydani v cestine. Petr naznacoval nejaku z coin serie. Ja odobne tyto hry neznam, ale pokud je Root aspon jakysi naznak coin mechaniky, tak nejaka podobna hry by na ceskem trhu mela podle me sanci.
Kdyby se do toho zapojila i deskofobie ve smyslu jak diskuze, tak treba i nejakeho videospecialu s Jenikem, tak by z toho mohlo neco vzniknout ne?

Co vy na to?

Odkaz na hlasování - jakou hru od GMT byste rádi viděli v českém překladu od Mindoku:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdaFByrxrZU5h6vFfuReTZv69b3zjlgSg7HQ0b064lIEg3Ujw/viewform

Průběh výsledku hlasování:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdaFByrxrZU5h6vFfuReTZv69b3zjlgSg7HQ0b064lIEg3Ujw/viewanalytics
16.6.2019 13:30:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Churchill vs. COIN
Je to asi individuální, ale za mě je Churchill delší než COIN (samozřejmě záleží na tom, jaký se v obou případech vybere scénář). Navíc znovuhratelnost je za mě maličko vyšší u COINů, protože se víc míchají karty událostí, kterých je u Churchilla jen 1 na kolo a vybírá se ze tří, navíc jsou naskriptované, kdy co přijde. Je tam asi víc náhody v kostkách např. na nahazování partyzánů, ale celkově mi v tomhle COIN přijde vhodnější.

Ale já jsem fanda COINů, tak mě berte s rezervou. Každopádně i Time of Crisis vypadal zajímavě, jinak by mohly bodovat i nové "menší" hry od GMT typu Fort Sumter, případně pokud lobujete za Churchilla, tak se chystá Versailles 1919, což má být podobný (ale prý jednodušší a přístupnější) systém a pokud by se to dobře podchytilo, mohlo by to vyjít relativně brzo po/s anglickou verzí.

A i Dominant Species by mohly zabodovat, tam ta lokalizace sice není tak nutná s ohledem na to, že je tam jen nějakých 20 karet a pravidla, ale i to, že by to bylo prostě tady v běžnějších obchodech, by mohlo pomoct.

18.6.2019 16:03:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Obecná rozprava
No tady se to rozjelo :) Já třeba dával své tipy ze svého egoistického hlediska, vůbec jsem nebral (záměrně) zřetel na případný komerční úspěch MindOKu. Dle mého taková hra v nabídce GMT skoro neexistuje (možná karetka Battle Line).
COIN hry jsou opravdu spíš pro lidi, co to chtějí buď hrát v plném počtu anebo jako sólo variantu (já) proti botům. To samé i Labyrinth, úplně skvělá hra i v jedno hráči. Jenže v ČR si to opět kvůli tématu nikdo nekoupí. Hlavní artiklem GMT jsou dle mého hex&counter válečné hry. Ty ačkoliv jsou naprosto skvělé, tak tam zas kromě pravidel není co překládat, protože jsou vlastně bez karet a navíc jakmile někdo uvidí pravidla na 40 stran, končí se zájmem :)

Čisté sólovky jako Navajo Wars (bude reprint!) nebo Comanchería opět bohužel budou zcela mimo hlavní zájem lidí. Škoda, ale tyhle hry už opravdoví zájemci jako třeba já, mají a nepotřebují české vydání. Bohužel do tohodle ranku patří i chystaná sólovka Mr.President. Určitě tématem by v ČR mohla bodovat, ale hru pro jednoho hráče zde fakt nikdo kupovat nebude. Podobně jako právě vydaná hra Peloponnesian War...anebo Doolitle Raid. Je jich docela dost.

A tak asi zbývají hry, které nejsou příliš složité pravidlově a mají téma alespoň trochu blízké pro většinu Čechů. Možná jak zde někdo doporučoval sérii Combat Commander, protože se dá ve 2 lidech (nevím ale, jak by to bylo se spoustou rozšíření), asi Time of Crisis nebo jednodušší Fort Sumter (já vím, téma hapruje, ale fakt to je úspěšné a relativně jednoduché a rozhodně ne dlouhé),
Aboslutně pak netuší, jaký úspěchy by měla třeba Sekigahara...

18.6.2019 17:53:32

Iniciativa herní komunity: GMT Games pro Mindok
Odkaz na hlasování:
------
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdaFByrxrZU5h6vFfuReTZv69b3zjlgSg7HQ0b064lIEg3Ujw/viewform
------

18.6.2019 18:12:58 | Upraveno autorem (porovnej)

CzechWin
Good job ;)

18.6.2019 18:30:50

Bodování
Ještě bych se zeptal jestli souhlasíte, že hry hlasované v prvním kole dostanou tři body. Druhé kolo budou hry za dva body a třetí kolo za jeden bod. Poté bych bodování sečetl.

18.6.2019 18:31:48 | Upraveno autorem (porovnej)

super práce
odhlasováno, s bodováním souhlasím

18.6.2019 18:45:29

Hlasování
A nemohlo by se to udělat podobně jako Trolí palec? Tzn. nejprve nominační fáze a až poté vybírat třeba z 10 nejlepších? Současný seznam je strašně dlouhý a asi nebudu jediný, kdo o většině her nikdy neslyšel. Nemluvě o tom, že pro hry starší 5, 7, 10? let, asi nemá smysl hlasovat, protože jejich vydání nejspíš nebude reálné.

18.6.2019 20:52:59

Radim
Něco na tom je, třeba o hře "možnost 264" jsem nikdy neslyšel :D

18.6.2019 21:23:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Za seznam (troli) palec nahoru
jen bych zvazil, jestli jsou v tuto chvili nutna i ta rozsireni.
Dovolim si par postrehu:
Jednoducha hra od GMT mi zni skoro jako protimluv :) Nejjednodussi od GMT je snad Battle Line, ale o jeho reinkarnaci se uz postarali Rexici.
COINovky bych jako vhodne kandidaty Mindoku moc nevidel, chvaleny FiTL je pro pro zkusene hrace, pro zacatecniky fakt ee.
Jo a ted taky vychazi novinka Gandhi s novym systemem botu.
I ten Cuba Libre ci AA jsou pro bezneho navstevnika "knihkupectvi/hrackarstvi" tezce stravitelnou porci navic s pomerne specifickym tematem, ktere nemusi kazdemu sednout.
U narocnych solo tipu jako Comancheria/Navajo Wars je obcas nutna konzultace s Youtube ci BGG forem, kde ma jasnou vyhodu anglicka verze.
Tip na Fields of Fire me pobavil, tohle uz je pravidlove tezkotonazni kalibr pro herni masochisty (mysleno samozrejme ironicky - aby se vlastnici neurazili:)

Z osobni zkusenosti doporucuji opomijenou, a nize jiz zminenou, pecku - Manoeuvre. Kartami rizena hra je pro dva hrace, predstavuje dobry uvod do sveta valecnych her, je zasazena do napoleonskeho obdobi a vzdy proti sobe bojuji 2 armady zetonku (napr. Francie, Rakousko, Rusko....). Nasince zaujme tematem a v neposledni rade i prijemnou cenou. Bohuzel (pro nekoho naopak plus) plastove orgie se zde nekonaji, ale to asi ve vetsine GMT her :).

18.6.2019 23:19:09

Seznam
Drobná poznámka k hlasovacímu seznamu: Nejsou náhodou hry ze série "....Leader" (Hornet Leader, Apache Leader...) od DVG a nikoliv od GMT? A to samé série Down in Flames?

----------
Člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

19.6.2019 01:10:51

Odpovědi
aradraug: Přepisoval jsem to podle oficiálního seznamu na BBG. Zjistil jsem, že například Hornet Leader II je od DVG, ale Hornet Leader I je od GMT.

lacky: Bylo by to nad moje síly třídit, jestli je to rozšíření nebo nikoliv.

Havelock: Taky jsem o té hře nikdy neslyšel..:D Chyba je na mé straně.

Radim: Ano, večer jsem si to nechal projít hlavou a bude to tak, že po hlasování vypíšu všechny hry, které dostaly alespoň jeden hlasovací bod. Pak to sečtu a deset nejvíce bodovaných her půjde do druhého kola hlasování. A ohledně roku vydání, tak to k tomu v druhém kole dopíšu (k těm deseti vybraným hrám).
---------------------------------------
Ještě doporučuji, pokud hledáte nějakou hru, pro kterou chcete hlasovat a nemůžete ji najít, zadejte ctrl + F a napište Vaši hledanou hru.

19.6.2019 08:20:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Mindok
No pekne se toho komunita zde chytla :)

Me by ted jen zajimalo jestli se Pogo chyta za hlavu za tu vyzvu komunite ktera zaznela v deskofobii (pravda velmi nesmele :) ) a nebo je za to rad a vezmou to jako challenge i za cenu rizika neuspechu a nejake te ztraty kdyby to nevyslo.

19.6.2019 08:53:02

Hlasování
Zatím hlasovalo 79 lidí..:)

19.6.2019 08:57:03

nominace a hlasování
udělejte prosím nominační fázi a až poté vybírat třeba z 10 nejlepších...
o většině jsem nikdy neslyšel, ti co se v tom vyznají doporučí ostatním co by stálo za to, a z těch 10, pak už deskoherní komunita vlastně projeví zájem... v těch 10 si i já osobně projdu témata a rámec hry a můj hlas pak bude znamenat, že bych měl zájem hru v češtině koupit... nechte pak i delší čas na hlasování, myslím, že to tak nespěchá...

19.6.2019 09:04:30

iwen
Udělám to tak..:)

19.6.2019 09:27:06

czechWin, beholder
A priebezny vysledok sa da niekde vidiet?
Beholder, odporucal by som dat odkaz na hlasovanie do tvojho prispevku nech sa nestrati.
-----------------------------------------
Som kapitalista a som na to hrdy.

19.6.2019 10:00:46

magor
Pri videni priebeznych vysledkov straca anketa na objektivnosti a ludia mozu hlasovat za hru kt. ma najviac hlasov. Odkaz na hlasovanie je aj v clanku na titulke.

19.6.2019 10:10:40

Magor
Jo, jak budu doma tak to tam dam. Z mobilu nemuzu editovat.

Z titulky to rychle zmizi po pridani novych her, obrazku, atd. Pokud to tam teda neni nejak zafixovane (coz by bylo fajn).

A diskuze bude aktualni a nejvice nahore v seznamu, do te doby dokud tu budeme aktivne psat a diskutovat :)

19.6.2019 10:49:52

CzechWin
Oceňujem, že si tam dal aj tie hry, ktoré sú v P500..ja som hlasoval za Imperial Struggle od tvorcov Studenej války..to je podľa mňa záruka kvality a naviac mapa vyzerá úžasne;)

19.6.2019 11:25:50

Imperial Struggle
To nevypada marne a je dobre ze zazni v hlasovani

19.6.2019 12:06:34

trošku reality
Hele přátelé, já si myslím, že celá tahle výzva byla od Poga tak trošku vtip, takže je hezký, že tady tak společně spekulujeme a sníme. Chtějí hlasovat všichni, kteří ještě včera netušili co je GMT, ani neznají jejich portfolio (já sám mám velmi okrajové znalosti). Takže bych si od této iniciativy nic moc nesliboval.
Navíc nemusím říkat, který blázen na našem trhu vydává hry této váhy a obskurnosti, tak možná zaměřit své prosíky jiným směrem ;)
___
redaktor Deskofobie

19.6.2019 13:09:00

Výsledky
Mám dát ven průběžné výsledky?

19.6.2019 13:32:54

Průběžné výsledky
Tady je odkaz na výsledky, měly by jít i upravovat odpovědi, abychom se dohodli na jedné hře, kterou bychom chtěli.

Snad odkaz bude fungovat:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdaFByrxrZU5h6vFfuReTZv69b3zjlgSg7HQ0b064lIEg3Ujw/viewanalytics

Tady by měl jít upravit Váš hlas:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdaFByrxrZU5h6vFfuReTZv69b3zjlgSg7HQ0b064lIEg3Ujw/viewform?edit2=2_ABaOnueMVnusqpVzHz3AIMRr4YWlJVWqNJWmhHl2dp-8

>>> Nemám to ověřené, ale možná nastala taková malá chyba, že ti co už hlasovali, můžou hlasovat podruhé. Doufám, že jste fér a hlasovat budete pouze jednou. Děkuji.

19.6.2019 13:44:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Yedle
Trochu optimismu a nadseni by to chtelo ;)

19.6.2019 13:45:54

Yedle
ač to nerad říkám, má pravdu :-)
Pokud jde o anketu, napadá mne jen citát z Pelíšků :D

--------------------------------------
Deskoherní Inkvizitor
Zakládající člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

19.6.2019 14:48:42

Vybíráme z Bazaru

Cyberion (+obaly)
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas