Eclipse vs. Starcraft

Mohli by se hráči, kteří mají nahrané obě hry, vyjádřit ke srovnání těchhle her. Myslím nejen mechanismy, ale celkový dojem, pocit a herní zážitek z obou her a pokud možno v různém počtu hráčů. Vojta Musil mi to před časem srovnával v soukromé poště a tak by mne zajímal názor i ostatních.
10.2.2012 14:20:24

To Kren
Řeknu ti to tak, mě ta hra na první pohled taky neuchvátila..Taky se děsím her kde je tisíce kostiček.. Ale řeknu ti, až si to zahraješ..Myslím, že si jí potom taky koupíš..Nebo minimálně si řekneš, že je to dobrá hra..:D

Po pravdě nějak se docela těším, až si to zase zahraju..:) Heh a to krom Star Wars, Mutant Chronicles, StarCraftu, WH40k mě jen tak sci fi nebaví...:D

Jak říkám zahraj a uvidíš..Ono i film který ti doporučí každej druhej známej není vždy dobrej...:D

13.2.2012 14:08:00

to Vojta a Ragnar
Však jo, já tomu šanci dám. Jsou ale hry, které kupuju aniž bych je vyzkoušel a tohle není prostě ten případ. U Starcraftu, kdybych si to nezahrál ale dověděl se, že už nebude reprint, tak bych do něho šel i bez zahrání - to je asi u mne zatím ten jediný rozdíl v přístupu k oběma hrám.

13.2.2012 14:13:12

To kren
To úplně chápu..Však uvidíš, až zahraješ..JJ u některých her stačí jeden pohled, tohle přesně znám..To pak peníze z peněženky lítaj..

13.2.2012 14:21:29

to Ragnar
No u Starcraftu vzhledem k celkové ceně asi kolem 4500,- (Starcraft 2300,- BroodWar 1400, + předpokládaná cena za tisk všech karet), jsem musel klesnout tak hluboko, že jsem musel začít prodávat hry, co už doma nehrajeme ;/. Kdybych si to byl býval koupil ještě když byl Starcraft pod 2000,- a Brood War pod tisíc, tak by mi to nemuselo tak trhat srdce, že se zbavuju her.

13.2.2012 14:28:03

kren
ja myslim, ze to prodavani her je naprosto v poradku. Proste nektere starsi, ktere se neradi k legendam, museji uvolnit hram novejsim, ktere se legendami pravdepodobne srtanou:-) A koukam, ze jsi dal na mou radu, ze kdyz se ti nechce utracet dalsi penize za hru a strasne ji chces, prodej neco, co uz fakt nehravas, i kdyz jsou ti prodeje her proti srsti;-) Ma jesitnost se zatetelila blahem:-D Ale ne, ted vazne, ber to tak, ze hry, ktere ti lezi ladem proste posles dal, nekomu, kdo si je uzije. Ja to ta kaspon beru. Me ted celkem trhalo srdce, kdyz jsem ted daval do aukce D&D Ravenloft a Hannibala, cekal jsem, ze to budou ma srdcovky a kdyz jsem se k nim ani po roce a pul nebo dokonce dvou nedostal, tak jsem to proste vzdal a dal do zdejsiho bazaru, at si ji proste uzije nekdo jiny.

14.2.2012 11:12:16

ad kren
Vitaj u recyklátorov :). Ver mi, že nie je nič lepšie ako vyčistiť zbierku od polozdochlých zaprášených hier a nakúpiť na ich miesto nové :).

(berte to prosím s nadhľadom, nechcem vyvolávať 100x opakovanú diskusiu predávať vs. nepredávať)

14.2.2012 13:30:06

ad topic
Zatial sa mozem vyjadrit len k Eclipse (Starcraft a rozsirenie som kupil predvcerom) , ktore s priatelkou hravame, zatial sme hru nehrali vo viacerych hracoch (Na to, ze ju vyslovene sci-fi tematika nebavi, tak je podivne ze sami dvaja najcastejsie hravame Race for the Galaxy a Eclipse).
Eclipse je podla mna atmosfericky veeelmi dobra hra, clovek ma naozaj pocit, ze nejaku tu Galaxiu buduje, teda aspon sa o to snazi a stale nic nestiha... Niekedy sa stane ze vytiahneme na zaciatku zopar prastarych a ekonomika je zrazu na nule a clovek sa snazi vymyslat nejake workaroundy, ako sa z toho co najrychlejsie vyhrabat aby nezaostal... Minule sa mi to napr. podarilo zafixovat cez orbitalne mesta, kam som presunul cast obyvatelov a zlepsil ekonomiku do casu kym sa mi podarilo vyrobit a vylepsit lode a zlikvidovat prastarych... (Zas na druhej strane kazde dobyte lode prastarych obsahuju objavy, ktore mozu dost pomoct, napr. taky kriznik zadara sa hodi nie?)
Je sice pravda, ze keby sa viac okolnosti proti hracovi spiklo tak si uz velmi neskrkne ale to sa moze stat v kazdej hre zalozenej na nahode (offtopic: skuste si tahat v Carcassonne len krizovatky a cesty a karty co sa vam absolutne nehodia do strategie. Niekto sa vam nasockuje na luku na jeden tah a druhemu sa to iste nepodari do konca hry). Ked chce clovek deterministicku hru nech ide hrat sach alebo este lepsie GO.
Tahanie zetonu za ucast v boji je podla mna tiez diskutabilne, lebo prve boje (ked je vacok este plny) byvaju vacsinou s prastarymi. A potom co je na hre uzasne je to ze ti neda vydychut, lebo potrebujes vsetko ale na vsetko nemas ani zdaleka zdroje, vylepsujes lode, ale nikdy ich neurobis 100%-ne, lebo za prve na nich na vsetko skratka fyzicky nie je miesto a za druhe akcie potrebujes na ine veci, a tak investujes do lodi presne tolko kolko sa ti zda ze potrebujes ani o stipku viac... Co sa tyka kamikaze v poslednom kole, tam by to ciastocne riesilo netahanie zetonu za ucast v bitke (je len mala sanca ze nerovny suboj vyhras). Mne sa osvedcilo celkom ist este posledne kolo do prieskumu (ked nieco zostalo) dobyt nejaku zanechanu lod prastarych, dokupit technologiu, ktoru sice nepotrebujem, ale bodik plus atd...
Co sa tyka komponenetov a grafickej upravy, tak tam sa na StarCraft Eclipse nechyta (a to Eclipse vobec nie je na tom zle), napr. mi vadi, ze lode prastarych nie su lode, ale trapne zetony a to atmosfere hry nepridava... Lodicky by mohli byt na podstavcoch, mohli by byt pre kazdeho hraca rozdielne (vid. Cyclades) , galaxia farebnejsia atd, atd...
Na hranie Starcraftu sa vyslovene tesim, ale chvilu potva, kym nastudujem pravidla a presvedcim priatelku, ze aj tato dalsia sci-fi hra moze byt dobra ako Eclipse. Dalsi problem so StarCraftom asi bude ten, ze v StarCrafte si vyslovene treba robit zle, kdezto v Eclipse sa to zle skratka nejak zvezie popri inych akciach... Asi si najskor nacvicime zlerobenie jeden druhemu na Nexus-e :-)...
Co sa tyka Eclipse, tesim sa na pripravujuce sa rozsirenie, kde podla mna vacsina menej vyvazenych veci bude fixnuta, nakolko som cital na BGG, ze sa autori pri tvorbe rozsirenia nechali inspirovat nametmi a staznostami hracov... Aj rozsirenie Starcraftu vraj fixuje problemy zakladnej hry ... Neviem ako kto, ja ako ex sci fi fan som si zadovazil kym sa ESTE ako tak da aj StarCraft (a z jeho dostupnostou to bude cim dalej tym horsie, az kym neskonci ako Duna alebo Merchant of Venus, (ale tu uz si naozaj neviem predstavit bez 3D tlaciarne vyrobu Starcrafta ako print-and-play)) aj Eclipse aj Nexus Ops. Uvazoval by som aj o Cosmic Encounter, len potreba min 3-och hracov ma od toho odradza. HOWG!

27.8.2012 13:52:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Válka o Prsten + Playmat + Rozšíření a promo
Válka o Prsten + Playmat + Rozšíření a promo
Akt. cena: 3200 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas