Doporučení na hru (2 hráči) - podle parametrů

Ahoj, jako desítky dalších bych chtěl požádat o doporučení na hru podle níže uvedených parametrů. Nemůžeme nic na trhu najít, asi jsme moc nároční :-) v požadavcích. Ale tady jsou profíci větší, než jsme my, tak si necháme poradit. Předem díky!

  • Podmínkou je, aby byla hra zábavná především ve 2 hráčích (+ možnost hrát ve 3)
  • Tématicky vhodné pro dospělé, může být vyšší komplexita, obtížnost
  • Časově ideálně jedna hra tak do hodiny, max 90 minut
  • Hra zaměřená na přemýšlení, kombinace, logiku, rozhodování, kritické myšlení, taktiku...
  • Neměla by velkou roli hrát rychlost, postřeh a podobně.
  • Vysoká variabilita - hra by měla jít hrát mnoha "cestami", aby nebyla příliš lineární, tedy aby se dalo dojít k výhře stokrát a pokaždé jinak, uplatňovat různé přístupy a strategie k vítězství.
  • Nevadí absence příběhu, který příliš svazuje, ale nemělo by to být až moc abstraktní.
  • Ve hře můžou být karty, kostky, žetony, figurky... v tom nemám preferenci, ale nechci čistě karetní hru.
  • Hra by měla být dostupná na trhu, aby se dala rozumně sehnat, cenově rozumně do cca 1000-1500 Kč, ne nic velkého.
  • Ideální by byla hra s reáliemi (zeměpisné, finanční, historické, dopravní atd.), raději než hra z fantasy světa, ale to není podmínkou.

Moc díky za tipy!

31.1.2022 13:07:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Vidím tam pár problémů v protichůdnosti požadavků.

Aby to nebyla karetní hra, tak to bude hra s herním plánem. K tomu ještě hry založené na hlubším uvažování a plánování a s různými způsoby vítězství mají nejčastěji středně těžkou až těžkou obtížnost, ve kterých se dítě na prvním stupni základky nebude plnohodnotně orientovat. U takových her je často problém i herní doba, která většinou na té jedné hodině začíná. A v dnešní době, kdy ceny letí nahoru, chtít hru do tisícovky, to není nic jednoduchého, protože jinak jsou to naopak takové jednodušší hry, často karetní s nízkou komplexností.

Chápu, že to všechno je pro tebe důležité, ale nějaký kompromis bude jistě potřeba.

Určitě by pomohlo blíže specifikovat jaký typ hry očekáváš a jaké máte v oblibě. Chcete hrát proti sobě, nebo spolu proti hře, nebo každý sám za sebe s minimem či žádným konfliktem? Vadí vám vzájemné škození? Chcete hru zalouženou na dobrých mechanismech, nebo na příběhu a atmosféře? Co takhle nějaká flip and write hra?

31.1.2022 13:59:22

Ja mám skôr dojem, že hľadáš proste modernú spoločenskú hru :D
tá cena do 1000 je podľa mňa nereálna a ako píše @Havelock, tak to bude malá karetka typu Zbodni Salát, Sushi GO. Väčšía hra ta výjde tak od 1200-1700 cca. 

Z tých lacnejších kde je aspoň herný plán tak skús 
Pandemic - kooperatívna.
Vládce Tokia - kompetitívna s deťmi.

31.1.2022 14:04:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Těžko najít hru co jde hrát “mnoha cestami” za 30 minut.. ale z toho co jsem četl mi přišlo, že by to mohl být nějaké Flip&Write (např. skvělé #Vítejte ve svém vysněném domově ), nebo třeba #Splendor / #Gizmos

31.1.2022 14:23:57

Ahoj,

díky za vstupy. Chtěl jsem to co nejvíc omezit, abych nedostal 100 tipů a dokázal jsem se v tom nějak orientovat :)

Ten limit 1000 Kč není pevný, když to bude stát 1500,- a bude to super hra, tak to asi zvládneme. Stejně tak ta hrací doba, jestli nás to chytne, tak hodinka může být celkem rozumná. Málokdy ale najdeme víc než 1,5h volného času v kuse, tak abychom nemuseli odcházet od rozehrané hry.

Máte pravdu s tím, že hledat něco komplexního, co zaujme i dítě, je těžké. Tak klidně doporučujte věci, co jsou obtížnější a nevhodné pro děti, budeme stejně hrát většinou sami, když bude chvilka klidu, chceme právě s partnerkou něco, co nás zaměstná víc “intelektuálně” :)

@Havelock nevadí nám hrát ani proti sobě, ani spolu, oboje nás baví a rádi to střídáme. Vzájemné škození taky nevadí :). Určitě bych raději hru na zajímavém mechanismu, který je co nejvíc variabilní, než příběh, ten z mé zkušenosti obvykle příliš svazuje s hlavní linií hry, ale třeba se pletu. Flip&Write jsem osobně zatím ještě nehrál, tak nedokážu posoudit…. Moc her neznám, spíš mám zajeté klasiky jako #Bang! #Carcassonne: Hrad , hrál jsem Port Royale, Poštovního kurýra, Scotland Yard, Railways of Europe, nějaké vědomostní karetní hry atd. proto si potřebuju rozšířit obzory od odborníků tady :).

Pomůže to takto rozšířit na další tipy? Ty co jste už poslali určitě prozkoumám a díky za ně!

31.1.2022 14:37:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Koukni na #Neanderthal: Lovci mamutů 

31.1.2022 14:55:06

Ahoj,

#Brass: Birmingham se dá po pár hrách (pokud u toho člověk úplně nehrotí přemýšlení) sfouknout do hodinky a je to super věc v jakémkoliv počtu hráčů, tematicky taky moc pěkná.

 

Dál mě napadá #Res Arcana, takový menší engine building, jak do toho člověk pronikne, tak se dá partie ve dvou taky dostat do hodiny určitě.

 

Dál bych řekl #Great Western Trail: Cesta na západ, ale to je časově spíš 1,5h. Navíc myslím už není k sehnání. A nakonec #Odhodlaní: Normandie, ale to je čistě dvojkovka.

 

Edit: Tak koukám, že i ta Normandie není v obchodech. Ale na jaře by mělo vyjít #Odhodlaní: Severní Afrika, pokud by vás to zaujalo.

31.1.2022 15:05:01 | Upraveno autorem (porovnej)

#Grand Austria Hotel 

31.1.2022 15:18:21

Zhruba za měsíc vyjdou #Imperium: Classics a #Imperium: Legends - deckbuilding o budování své civilizace, těch je tam osm různých (a osm dalších v druhé krabici). Ideální hra pro dva, příp. tři. Ale ze začátku ta herní doba bude delší.

---
Pomáhám s překlady pro Fox in the Box a testováním her pro Ion Game Design.

31.1.2022 15:43:43

doporučil bych trochu neprávem opomíjenou

#Sator Arepo Tenet Opera Rotas: Malleus Maleficarum 

ve světě deskových her 1ks skladem za pěkných 890,-

hra je až pro 4, ale nám se nejlépe osvědčila ve 2, kdy jsou to opravdu taktické a strategické orgie. Ve více lidech už nejde tak plánovat, protože než na tebe dojde řada je vše úplně jinak, prostě hra ve 2 je úplně jiná než ve více a hra ve 2 splňuje tvé požadavky.

31.1.2022 15:47:52

#Hadriánův val  možná

31.1.2022 16:39:57

A ja navrhnu  

#Settlers: Zrod impéria (da se sehnat do 1000) 

Nebo 

#Settlers: Vládcové Severu 

Oboji sice karetky, ale nerekl bych typicke. Zrod imperia je vic slozitejsi, cas se da zkratit hrou na 4 kola. 

Vladcove severu vic primocare, ale i tak dost flexibilni a s mensi interakci. 

Pokud se oboji zalibi, ma to hromadu rozsireni, ktera nejsou zadnou nutnosti. 

31.1.2022 18:10:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Kdyby bylo omezení na čas 120 min, jasný favorit je Mars: teraformace, do 2 hodin se dá zvládnout a strategií má dost a dost :)

Hlavně má silný feel good pocit při hraní, to mám moc rád 

31.1.2022 19:12:09

Through the Ages: Nový příběh civilizace

-----------------------------------
Autor blogu Války v jednom
www.valkyvjednom.blogspot.cz

31.1.2022 19:15:10

Za mě třeba Mars Ares nebo Arnak ;)

31.1.2022 19:17:46

@Richmond A četl jsi vůbec zadání?

31.1.2022 19:18:20

@kren V čem to kulhá? Herní doba?

-----------------------------------
Autor blogu Války v jednom
www.valkyvjednom.blogspot.cz

31.1.2022 19:26:52

ještě dodám, že je šance na #Settlers: Vládcové Severu  v akci v Tescu za cca pětistovku O:-) 3:-)

31.1.2022 21:56:08

Doma sme hrali roky veľa vo dvojici a do Tvojich požiadaviek by asi aj pasovali také stredne náročné eurá s historickou tematikou a neboli ani moc drahé - dva tipy sú staršie, ale zase rokmi preverené hry s obrovskou variabilitou #Castles of Burgundy, The a #Troyes

Z tých novších by mohol zaujať #Lorenzo il Magnifico.

1.2.2022 00:10:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Spousta doporucenych her jsou docela karetky, tak nevim nevim.

Nechci, aby to vyznelo nafoukane nebo zle, ale OP zatim moc zkusenosti s hrami nema. Proto bych bral ty komplexni hry s rezervou a treba #Great Western Trail: Cesta na západ radsi odlozil na dobu, kdy bude tech zkusenosti mit vic.

Zajimava klasika, co by se vam mohla libit, je #Concordia . Ve dvou velmi dobre hratelna, prijemna, vsechno tak nejak splnuje. S trochou snahy a s ceskym prekladem, by to mohlo zvladnout i dite.

1.2.2022 00:14:27

mh

Já bych navrhnul zde již nenápadně zmíněný #Ztracený ostrov Arnak, aktuálně v e-shopech za něco málo přes tisícovku, přímo u Mindoku teď akce za 979 Kč.

Nejsou to sice úplně reálie, ale fantasy taky ne (spíš tak trochu téma Indiana Jonese). Ve dvou jsme to hráli kolem hodiny, ve třech kolem hodiny a půl.

1.2.2022 03:11:48

#Dreamscape 

Pokud chcete fakt extra mnoho cest, tak přiberte i nějaké rozšíření. Nemusíte všechny, to byste byli už dost nad finanční limit, ale i jedno dost rozšíří možnosti.

1.2.2022 03:57:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Možná i #Za hranou 

1.2.2022 04:12:10

Vybíráme z Bazaru

Detektiv: Po stopách zločinu - VI. případ Předměst
Detektiv: Po stopách zločinu - VI. případ Předměst
Akt. cena: 55 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas