Deskohrátky na TV NOE

Protože to Zeus nestihl dát do novinek a ve vedlejší diskuzi to zapadlo, tak zakládám nové vlákno. Dnes se vysílal v 17:00 na TV NOE 1.díl čtvrté řady pořadu pro holky "V posteli pod nebesy". Součástí pořadu je i okénko s názvem Deskohrátky, jehož jsem scénáristou. V 1. díle představoval Cauly s Delim herní klub Korunka a hru Dominion. Kdo se nestihl podívat, tak
reprízy budou v následujících dnech v následujících časech:
Čtvrtek 21.1. (13:30)
Pátek 22.1. (06:15)
Sobota 23.1. (10:00)
Neděle 24.1. (17:30)
Kdo TV Noe nechytá a nebo nemá satelit, tak je možné sledovat i online na internetu.
Pořad je čtrnáctideník a bude mít 12 dílů. V dalších 4 dílech bude Jakub Těšínský představovat sdružení Czech Board Games a hru Insula, Lomísek bude představovat deskoherní festival Goliáš a David a představí hru Dixit. Jirka Mikoláš popovídá o tvorbě svých her (Jirasgames) a představí Fantastát. Jurri popovídá o historii deskových her od starověku až po dnešek a představí Tikal.

Další díly se budou točit teď začátkem února a jestli to vyjde, tak v dalších dílech budete mít možná možnost vidět mě, Dilli, Vláďu Chvátila, Jakuba Dobala z blogu Frodovy deskové hry a pokud se zadaří, tak by tam měl vystoupit sám velký Zeus a taky Sydo se svou obhajobou Ameritrash her, Možná taky RBX by představil kooperativky, takže by se dostal ke slovu i zde velice oblíbený Arkham. Musíte ale do rbx hučet, protože se kroutí, že mu nevyhovuje termín natáčení ;).
20.1.2010 21:13:58

rbx

kren
mam zrovna v tento termin dulezite setkani. Nejak jsem predpokladal, ze to bude v pracovni den, nevim co me to napadlo. To by bylo absolutne bez problemu. Ale ted jsem dva vikendy vc. tydnu mezi tim na dovolene, pak je Norimberk a pak mam schuzku, ktera je pro me absolutni prioritou, protoze je diky nemoznosti najit vhodny temin naplanovana uz pred mesicem. A moc me to mrzi, protoze jsem se tesil na Pendolino :-) a silnou moravskou kliku :-)

20.1.2010 21:21:32

to rbx
No co se dá dělat, budu to muset vzít za tebe, ale tím pádem tam Arkham nebude. Doufám, že ale Sydo nezklame a přijede.

20.1.2010 21:30:29

to kren
Já Ti klidně kooperativky můžu okomentovat, jestli máš zájem.

20.1.2010 21:48:17

to Kadaver
Domluvíme se, je tam trošku problém s termínem, ale bližší ti napíšu soukromě.

20.1.2010 21:57:50

fajn
program vyzera pestro a osobnostne! a aj nazriem za vase avatary (: no skoda ze to Noe nema aj v archive /:

20.1.2010 23:20:20

Kadaver
Kadaver nemá rád Camelota, tak má do televize zaracha!!!

21.1.2010 06:41:20

cauly, kren
Bylo to pěkné, klidně bychom se vydrželi dívat i déle ....další díly si nenecháme ujít...
zdálo se mi to, nebo vždy vládne v Korunce taková pohodová, klidná, řekl bych téměř rodinná atmosféra? Věřím, že se tam jednou dostanu :) a poznám to na vlastní kůži :)

21.1.2010 07:12:00

vysílací časy
jsou termínově pro mě trochu mimo - ty v týdnu - dá se to někdě sledovat offline? :)

21.1.2010 08:32:27

rbx

cauly
no, ani ja z Camelotu nericim nadsenim. Dokonce trosku lituju te energie, kterou jsem do nej, v podobe lokalizace, vrazil.

21.1.2010 09:19:04

to Tangram
Nedá.

21.1.2010 09:30:40

ad Camelot
No tak ho tam nemám dávat :)?

21.1.2010 09:31:32

kren
Ale já si zase myslím, že i když se třeba moc nelíbí pár zkušeným harcovníkům :) Tak zase na druhou stranu bude hodně přitažlivý pro široké masy, pro které je pořad určen...tématem, provedením...já si myslím, že pro seznámení širší veřejnosti s kooperativkami je ideální...

21.1.2010 09:35:32

rbx

kren
Camelot je vizualne hrozne vdecny, navic nedavno bezel v televizi Excalibur. A je to jedna z mala her DoW, ktera je bezne v ceskych obchodech.

21.1.2010 09:43:50

camelot
Hammer má pravdu. Opravdu ta hra hodně baví lidi, kteří moc nehrají.

21.1.2010 09:47:59

ad Camelot
No právě pro tu dostupnost a vizuální provedení jsem ho tam chtěl dát. Já s tou hrou nemám zkušenosti. Původně jsem si ji chtěl pořídit, ale odradili mne reakce zkušených hráčů. A jak na to reagují běžní "nehráči" právě nemám zkušenosti, takže každá rada dobrá.
Jinak tam chci dát následující kooperativky:
Pandemic
Galactica
Camelot
Rudý listopad
Space Alert
(Arkham možná)

Máte jiné návrhy? A než mi začnete spílat tak si uvědomte, že je to pořad pro pubertální dívky an který se dívají i rodiče a na Deskohrátky sem tam kluci. Takže i s to Galacticou váhám.

21.1.2010 10:08:43

camelot
Podle mě, Camelot je pro holky opravdu ideální. Chápu, že zkušený hráč se nudí (já to hrála zatím dvakrát a docela mě to baví), ale člověk, který někdy hrál max. carcassone nebo osadníky je většinou z Camelotu nadšen. Provedení dle mého graficky pěkné a najednou to člověka vtáhne do úplně jiného herního světa. Já bych to do toho pořadu určitě zařadila.

21.1.2010 10:12:00

Deskohrátky na TV NOE
nenahrává si to někdo? že bych se na to podívala taky :-) jinak se bohužel k tomuto pořadu nedostanu, což mě mrzí

21.1.2010 10:14:39

rbx

Kren
mam kolem sebe same nehrace a ti byli z Kamelotu nadseni. To bych tam dal vic, nez Galacticu. Navic princip obou her je stejny. Myslim tim funkci zradce.

21.1.2010 10:16:54

Camelot
Teď zase musím jen souhlasit se sappho a navíc přidám vlastní zkušenost, že to baví hlavně děcka a bez rozdílu věku, takže jeho zařazením do tohoto pořadu určitě nic nezkazíš...

21.1.2010 10:16:55

rbx
Camelot je hodne o lidech, my ho dycky s Ostravakama (vid, Cauly?:)) hrajem kolem ctvrte nad ranem jako "rozluckovou hru" a je to docela sranda:) V te hre nic moc nevymyslis, neni to o hracstvi, ale je dost komunikativni:)

21.1.2010 10:46:09

Hry pro dva
Když už jsme u těch rad, tak jsem uvažoval, že jeden díl by byl věnován hrám puze pro dva. Mohli byste napsat co byste tam doporučovali nebo nedoporučovali dát za hry (zase s ohledem na to, jaká je to cílová skupina diváků).

21.1.2010 11:46:53

rbx

aneken
Camelot jako rozluckovou hru nad ranem? Vy jste silenci! :-) Cekal bych neco kratsiho, na rozlouceni :-))

Kren:
me se libi Ninja vs. Ninja, Okko a Dungeon Twister.

21.1.2010 11:55:29

pro 2
Urcite Jambo by se tam hodilo, rekl bych..

21.1.2010 13:21:07

Joe

Please nahrať!
Najmä pre nás, slovenských príbuzných :)

Teraz to za pár minút pôjde, škoda, že tam nefunguje Archív alebo online pozeranie...

21.1.2010 13:28:48

Aktuálně za chvíli běží na TV NOE deskohrátky
http://www.tvnoe.cz/zive-pres-internet.html

21.1.2010 13:48:16

Vybíráme z Bazaru

Volfyirion EN + obaly
Volfyirion EN + obaly
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas