Joe
Joe - avatar

Aká hra vám v tomto okamihu na trhu chýba?

Teda aká kombinácia typu hry (bojová, budovateľská, ekonomická, aukčná, hra s umiestňovaním robotníkov, hra o prevahe...) a prevedenia (kartová, stolná s hracím plánom, stolná bez hracieho plánu, figúrková, inakšia)?

Jednoducho, čo by ste si radi zahrali, keby to existovalo?
23.9.2010 11:55:39

Civilizace
Propracovaná civilizační hra a dohrání do 4 hodin podle mě nejde dohromady, v takové hřa bude zákonitě osekáno mnoho detailů, jelikož by se jejich řešením strávilo mnoho herní doby, navíc pokud by se hrála ve více lidech.

23.9.2010 13:07:48

Sydo
Ctyri hodiny vyzaduje Ringo, ty vis, ze ja zvladnu klidne i vic:)

23.9.2010 13:13:12

aneken
JJ, já to právě myslel v reakci na Ringův příspěvek. Civilizační hra musí být epická, jinak si můžu hodit Roll Through the Ages :)

23.9.2010 13:14:49

Joe

Pripojím sa
Aj mne chýba nejaká fakt zaujímavá budovateľsko-objaviteľská civilizačná hra, ktorá ale nebude trvať celý deň (tie 4-5 hodín ešte znesiem). A ideálne by bolo, keby sa dala hrať aj v 2 hráčoch :) (samozrejme by tam nefungoval obchod nejak efektívne, ale zase aj mechanicky sa dá niečo také nahradiť akýmsi "U.I." modelom).

No a samozrejme mi tiež chýba nejaká zaujímavá sci-fi hra, pravdepodobne už kartová (mňam!) a ešte lepšie, keby si brala to najlepšie AJ z deck-buildingových hier (ale skombinovala to s inými mechanikami).

23.9.2010 13:57:31

Sydo
ja vim, ze to dohromady nejde, ale chtel bych to:-D

23.9.2010 14:01:29

Joe
Ale civilizacni hry ve dvou podle me nemuzou fungovat, neni tam dostatek interakce, partneru k alianci a tak...:) To by se z toho osekalo to nejzajimavejsi, co tenhle typ her muze nabidnout;)

23.9.2010 14:03:04

Joe
Jako scifi deckbuilding s hodně zajímavým mechanismem vypadá chystaný Resident Evil od Bandai.

23.9.2010 14:04:07

jinak
mi to začíná připadat, že nám na trhu chybí prostě něco, co udělat nejde, protože kdyby to šlo, už by to někdo udělal:-D

23.9.2010 14:05:08

Jedi
Podívej se na Big Bang Theory a mážete hrát kámen, nůžky, papír, ještěr, Spock :)

A ať nejsem jen OT, tak se přidám k civilizační hře. Modulární deska, odkrývání terénu, vynálezy, do jisté míry i micromanagement měst...

23.9.2010 14:05:40

Mně nechybí nic ...
... z těch tisíců a tisíců her co je na trhu se dá vždycky něco vybrat. Je to jako se ptát co ti ještě chybí k jídlu. Všechno tady je a dá se koupit, někdy za větší jindy za menší peníze.

23.9.2010 14:23:03

kren
JJ, také jsem stejného názoru.

23.9.2010 14:28:14

Kren
Me taky jinak nechybi nic, ale poradna civilizacni hra jo:)

23.9.2010 14:38:58

PJ

V podstatě souhlasím s křenem...
...ale přeci jen mě něco napadá. Hra, na kterou bude pohlíženo než na hra jako na malé interaktivní umělecké dílko. Hra s myšlenkou a hloubkou. Co se týše počítačových her, pár jich takových existuje. Deskovky mají zatím mezeru... nebo ne?

23.9.2010 14:43:23

ani ne tak typ hry, ale spíše téma
Tak mě napadlo...něco jako Battlelore či Westeros, zasazené do Husitského období...to by se mi asi líbilo, obecně Husitství by mohlo mít zajímavý středověký herní potenciál...

23.9.2010 15:59:03

aneken
Otázka je, jestli taková civilizační hra vůbec může komerčně vyjít. Přijde mi, že kdyby byla opravdu komplexní, tak se prostě neudá a žádný producent do takové hry nepůjde. Viz. Civilizace pro PC, které by slušelo milion dalších vychytávek, ale nikdy v ní nebudou, protože by na tom producent prodělal kalhoty.

23.9.2010 16:17:54

Hammer
Husiti mě taky párkrát napadli v souvislosti s tím, jak v některých okolních zemích chrlí hry s propagandou vlastní historické velikosti a důležitosti:)

23.9.2010 16:19:07

Tekket
Mno existuji komplexni hry, ktere se udaji - viz napriklad Pax Romana. Samozrejme tyhle hry nikdy nebudou mit takove prodeje, jako hry pro mainstream, ale presto pro ne prostor je. Prijde mi, ze driv se takovych her delalo vic a nikdo to moc neresil - treba stary dobry Avalon Hill. Ted v dobe boomu deskovek se dost firem snazi o masovost, coz je sice pochopitelne. Ja si tyhle hry rad zahraju, ale cas od casu bych si zahral i neco komplexnejsiho...

23.9.2010 16:32:23

The Hammer
Tak husitství by asi slušela i nějaká větší válečná strategie - mapa Zemí koruny české s nejdůležitějšími městy, spousta hratelných frakcí (napadá mě hned kolem 9) nějaká ekonomika ale hlavně diplomacie a boje, protože v té době bojoval každý s každým :-)
Kdo zná pravěkou PC hru Warlords, tak jsem na to dělal v tomhle duchu MOD...

23.9.2010 17:34:05

Pořádné postapokalyptické RPG
Fallout na desce? Beru!

23.9.2010 17:49:36

The Hammer
A husité by byli glorifikováni jako v komunistických učebnicích, nebo by konečně někdo ukázal jejich pravou tvář? :)

V poslední době se sice na trhu objevují nějaké dobrodružné objevovatelské hry, ale mě odjakživa děsně bral Jules Verne a ty staré dobové obrázky. Něco takového by však potěšilo spíš už odrostlejší hráče a v souboji s mainstreamem by to asi nemělo úspěch.

Jinak moje požadavky na hru jsou:
1/Vysoká replayabilita (znovuhratelnost)
2/Rozumná herní doba
3/Modulární herní plán, různé herní strategie a možnosti u karetek
4/Několik cest k vítězství (vyvážených !)
5/Pozornost i během protihráčova tahu
6/Možnost cokoliv vylepšit různými způsoby - zaměřením (např. základní vesničku směřovat buď k produkčnímu zemědělství, nebo kulturnímu rozkvětu, průmyslu apod., nebo jednotka buď útočná, obranná, průzkumná, či diplomatická...)
7/Nemožnost být od začátku šikanován ostatními a jen passovat svá kola, protože nemám možnost nic udělat.

Jak většina píše, tak taková civka by se mi taky líbila :)
Doufám, že sem Vlaada vážně zavítá :)
Ale jinak

23.9.2010 18:03:52

Kadaver
Přesně tohle mi z příspěvku vypadlo. Jsem rád, že se na Fallout nezapomnělo ! Odteď POŽADUJI Fallout na desce :)

23.9.2010 18:07:52

Havelock, Kadaver
Myslíte něco jako Fallout Warfare?
http://boardgamegeek.com/boardgame/18251/fallout-warfare

Nebo spíš RPG?
http://www.madbrahmin.cz/pnp/

23.9.2010 18:38:02

to aradraug
Mno, neměl jsem na mysli papírové RPG, ale deskovku se vším všudy. Ani něco takového, jako udělej si sám, nebo print&play. Ani jedna z nich neodpovídá mým požadavkům :-)

23.9.2010 19:14:33

Fallout
A jaký typ hry by to měl být? Mě by k tomu seděla třeba strategie - klasická kontrola území. Brotherhood of Steel vs Mutanti vs Enkláva atd. + vůdcové, kde by se daly líp uplatnit rpg prvky, než u běžných "jednotek"

23.9.2010 19:49:16

Taktická hra
je na trhu taktická hra ve stylu Ufo Enemy Unknown nebo Jagged Alliance?

23.9.2010 19:58:00

Vybíráme z Bazaru

Malá velká dobrodružství CZ ve fólii
Malá velká dobrodružství CZ ve fólii
Akt. cena: 410 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas