Joe
Joe - avatar

Aká hra vám v tomto okamihu na trhu chýba?

Teda aká kombinácia typu hry (bojová, budovateľská, ekonomická, aukčná, hra s umiestňovaním robotníkov, hra o prevahe...) a prevedenia (kartová, stolná s hracím plánom, stolná bez hracieho plánu, figúrková, inakšia)?

Jednoducho, čo by ste si radi zahrali, keby to existovalo?
23.9.2010 11:55:39

Vlaada
Bude možné se na tom testování podílet jako obyčejný "civil"? A hlavně třeba v Praze? *smajlík s výrazem malého psíka, který se ztratil v přeplněném lunaparku*

7.10.2010 16:02:58

Vlaada

Havelock
Já tu hru radši prvně udělám, a pak se uvidí :)

8.10.2010 14:29:20

Vlaada
To chápu, asi to tak bude lepší. *výraz pejska, kterému zapadla hračka pod sedačku*

8.10.2010 14:37:33

něco postapokalyptickýho?
existuje vůbec nějaká pořádná postapokalyptická hra?

drsnej svět pochmurnej, mutanti, radioaktivita, pořádný kanony atd. však to všici znáte...

8.10.2010 14:57:54

M.N.
Jedna z mála věcí v mém wishlistu. A jako většina, ještě nevydaná :(

http://www.boardgamegeek.com/boardgame/63047/scorched-earth

8.10.2010 14:59:13

WWI
Napadá mě nějaká pěkná AT hra z první války. Druhou je už trh podle mě hodně přesycený, ale ta první je takový dobrý mix Napoleona a "moderních" technologií. Např. to, že střelba sice byla na běžném pořádku, ale takový bajonet nikdy nechyběl. Děla a houfnice tažené koňmi. Nebo takový tank. Tehdy ultimátní eso v rukávu, ale taky jich bylo hrozně málo a měly velké mouchy. A co teprve takové pecky, na které se dost zapomíná, třeba takoví kopiníci na koních, nebo dvojplošné "bombardéry", které bomby vyhazovaly ručně z kokpitu pilota :) Pokud na trhu něco je tak beru zpět, ale viděl bych radši něco Memoir'44ového než Paths of Glory. Čili plast místo papírových žetonků, které stojí leckdy dvakrát tolik co ten plast.

12.10.2010 17:50:08

W40k LCG
Strašně jsem se zamiloval do světa W40k, protože už mě omrzelo fantasy a navíc nárameníková perverze Warhammeru obecně mi sedí spíše do sci-fi světa a ani mi tu nevadí. Navíc W40k tak nějak přetéká neokoukaností narozdíl od fantasy unisex tématiky, která je v každé hře skoro identická. Přestože jsem na Warhammer: Invasion poměrně nadával, herní mechanismus se mi hodně líbí a použití stejného systému v prostředí, ke kterému mám lepší vztah bych dost ocenil. Třeba se i dočkám. Warhammer je dobrá dojná kráva :)

EDIT: Jen bych prosil, aby se tvůci vykašlali na poloneutrální rasy (Order/Destruction only). Plnohodnotné rasy mají větší logiku. Je jasné, že první 4 rasy ve starteru by byly Space Marines, Orkz, Chaos a Eldar. Pak by vyšly jako velká novinka další 2 rasy. Logika ale velí, že by to neměly být Sisters of Battle ani Imperial Guard, aby se nemlátily frakce jedné strany (Impérium) mezi sebou. Tím zbývá Tau, Necrons, Tyranids a Dark Eldar. No a kdo z těchhle by měl být na straně Order a Disorder?! :/
P.S. Zajímavým elementem by mohla být morálka a zbraně určené k její devastaci. Panika a morální powerupy. Ach jo, jsem to ale snílek...

11.1.2011 01:58:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Havelock
Máš pravdu, WWI her moc není. A ty co znám tak jsou jen žetonovky.
od GMT - Clash of Giants, 1914: Twilight in the East, The Great War in Europe: Deluxe Edition a pak PoG a PuG (ale to jsou CDG)
od Hexasim - MARNE 1918 - Friedensturm
od VPG - Trenches of Valor
od MMP - What Price Glory?

nevím jestli někdy někdo bude dělat gumáky...snad GMT udělá Command and Colors WWI, když už teď vydali Napoleona - ale to jsou zase dřevka.

11.1.2011 11:07:01

ocasek
No ja mám (ála C&C) Battlelore, ale dřevka jsem nehrál, takže jestli je mezi tim velký rozdíl nemám tušení. Nicméně představte si na bojišti třeba takový Tzar tank. No to musí být mnohem lepší zážitek vidět takového "gumáka", než hranatý kvádřík. A i ty letadla by ve dřevkách asi moc nefungovala. Já nevim no, jsem děsnej idealista :)

11.1.2011 15:56:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Havelock
moc bych ti přál splnění tohoto snu, ale WWI fandů je málo a když tak jsou to zatvrzelí žetonkáři...a máš pravdu, že by to nevypadalo vůbec zle...

11.1.2011 16:21:26

Dvě hry
které mi na trhu chyběly a které byly až trestuhodně dlouho na wishlistu, má tento rok v plánu Z-Man games:

Scorched Earth: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/63047/scorched-earth

Battle Beyond Space: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/18400/battle-beyond-space

Teď ještě toto a budu spokojen :)
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/28519/thrilling-tales-of-adventure

3.2.2011 14:30:06

2 Sydo
Scorched Earth - hezký, deskový Fallout, hořím zvědavostí. Jsou známé nějaké podrobnosti?

Battle Beyond Space - jaký je rozdíl mezi tím a Babylon 5: A Call to Arms (Second Edition) - http://www.boardgamegeek.com/boardgame/30795/babylon-5-a-call-to-arms-second-edition mimo toho, že Babylon má, podle mě, hezčí miniatury?

3.2.2011 15:15:53

Anderson
Podrobnosti o SC zde v průběhu diskuze:

http://fortressat.com/index.php?option=com_kunena&Itemid=712&func=view&catid=35&id=86652

Babylon neznám, takže nemohu soudit.

3.2.2011 15:20:44

to sydo
Ty Thrilling Tales of Adventure vypadají dobře, ale zajímalo by mě, jestli to vůbec někdy vyjde. Asi se holt budu muset zatím spokojit s Konieczkovou Mansions of Madness, která nám snad zatím velmi příjemně zkrátí to nekonečné čekání :-)
A za vydání A Song of Ice and Fire bych taky byl velice vděčen. Doufám, že to už FFG brzy vychrlí, ať si můžem zahrát nějakou pořádnou fantasy adventure game.

3.2.2011 15:22:08

...
neví jestli chybí, to chci právě zjistit :-) Jsem fanda do WW I a mám dojem, že tohle téma je ve stolovkách trošku opomíjené, většina válečných taktických her je z WWII, takže máte pro mě tip? A další věc... nějakou detekivní hra, kde by nebyla magie jako v arkhamu nebo MoM, či kde by se vyšetřovalo a ne jen honilo, jako třeba ve whitechapel... prosím prosím smutně koukám.... :-)

4.4.2011 21:32:24

ozzy
ohledně WWI ti poradí Ocasek, má Marne a další hry z WWI, ohledně detektivní hry si počkej na reprint Sherlock Holmes Consulting Detective, který vyjde letos a je to opravdové vyšetřování.

4.4.2011 21:35:03

sydo
ok, díky

4.4.2011 21:54:24

Vybíráme z Bazaru

1989 : usvit svobody
1989 : usvit svobody
Akt. cena: 760 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas