300 miniatur a více...znáte?

Hledám hru, kde je mnoho miniatur (300+), ale pokud možno v základní hře ne v celkem 5 rozšířeních;) Jinak znám Age of Mythology a Ao Empires? Co dál?..
7.9.2009 18:20:08

Fr3NZyY
tak doslova a do pismene jako pocitacova hra to nebude, ale snazi se to simulovat proste prilis mnoho prvku nez je schopen clovek ukocirovat.

8.9.2009 10:30:15

Meierova Civka
No co mám já ohlasy, tak hra patří do třetí tisícovky zaslouženě :)

8.9.2009 10:30:41

Starcraft
Je to sice blby napad, je to sci-fi, nehral jsem to, ale pro poradek jsem to napsat musel :). V recenzi jsem cetl, ze tam je hromada figurek, variabilni vesmir a ke vsemu si skladas karty (ve stylu MtG) a hra je nekonecna :). viz tady:
http://hraj.cz/view.php?cisloclanku=2008110301

8.9.2009 10:38:38

Figurky
Attack a Axis and Allies maj hodne figurek;)

8.9.2009 10:45:03

ad Starcraft...
Zakladni verze Stracraftu ma 180 figurek, rozsireni Broodwar pridava dalsich 50. Ale pocet pouzitych figurek i komponent je pochopitelne zavisly na poctu hrajicich hracu.
Dale vzhledem k tomu, ze se zde skoro furt bojuje, tak jich na herni plose uvidite jen malou cast z celkoveho mnozstvi.

Ale myslim, ze obrovske mnozstvi komponent (figurek, zetonu ci karet) nemusi nutne znamenat vetsi zabavu a hratelnost. Spis je to znamka toho, ze jde o hru pro fajnsmekry (daneho zanru) - ale nemusi to tak byt samozrejme vzdy.

8.9.2009 10:47:49

hry
Drussbarb: tak starcraft je něco jinýho, ale já bych se celkém rád distancoval od her podle PC předloh, řekl bych že takové hry mají moc specifický směr a radši bych něco co má svůj vlastní vymyšlený systém.
Aneken: ano WW 1+2 hry se mi líbí, ale to je trošku jiná kategorie do které bych se teď nerad míchal:)
Momentálně mám na seznamu pár her:
LCG hry
A Game of Thrones:co jsem koukal líbí se mi systém, že hrajete za nějaké rody atd. ale rad bych to dříve zkusil než bych do toho šel
Call of Cthulhu: tak tady apeluju na moji posedlost Lovecraftem. Hru mám lechce nastudovanou, karty se mi líbí i ten styl hry..jen se rozhoduju jestli jít do karetky.

Deskové hry:
Age of Conan: tak tohle mě zaujalo hned jak jsem to viděl a doteď nevím proč:) možná figurkama, postavou Conana nebo zpracováním. Rozhodně to považuju u mě za horké zboží, ale čekám na další ohlasy
Battlelore: to mě zaujalo díky pěkným figurkám a jejich množství, i téma se mi líbí a zařazení karet do hry.
Warrior Knights:tak tohle mě taky hned zaujalo. Líbí se mi styl, hrací plan, zařazení karet, figurky.

No je to pro mě docela těžké, ptže bych si rád vybral opravdu dobře stejně jako se mi to povedlo u Arkhamu. Nechtěl bych koupit a zjistit, že je to sice fajn, ale chybí mi tam tohle a šel si koupit další deskovku. Holt mám to teď docela těžký a další hry přibývaj:=/

8.9.2009 10:57:13

miniatury
No co se ještě týče her s miniaturami tak jsem si všiml 2 zasadnich rozdílů..Age of empires sice obsahuje 300 miniatur,ale ty se dělí mezi více hráču.takže celkový počet na 1 hráče je malý navíc asi jen polovina z toho počtu jsou jen vojáci..a já hledám hru kde by měl hráč právě aspon těch 100 pinčlu pod palcem..Ano Battlelore a Tide of Iron tohle splnují 200 figurek z toho 100 pro každeho hráče. Ano ale to jsou čistě wargame a já hledám něco stejně komplexního o jako je tak civilizace a přitom s tolika jednotkama. Osobně mám rád takové nej u her a proto mě zajímají takové extremy jako nej hrací plan, nej miniatur a nej hrací doba ale taky mě zajímá třeba nej cena a tím myslím základní cenu hry ne někde šíleně předraženou z aukcí, ale tak drahou ptže toho tolik obsahuje:)

8.9.2009 11:27:51

Miniatury
Teda ty si vážně frenzy... no a co podle hesla, když to ještě nikdo neudělal, tak si to udělej sám? Co ty na to?

8.9.2009 11:45:50

Fr3NZyYku ty megalomane:-)
Já ti taky nabídnu Starcraft,z PC hry má jen ten námět. Jinak splňuje všechny tvé požadavky na kvalitu, bohužel s tou kvantitou je to dóst horší. její systém je dost originální Ale podle mne superhra.

W40k hraju stále podle druhé edice a to se tam najdou i nějaké karty:-) až budu mít čas (asi 2050:-)) tak můžem zahrát, už jsem to tady dost lidem nabízel, ale není čas. Jednou jsme hráli s asi 250 pajdulákama na jedné straně, a za den odehráli tři kola:-)

8.9.2009 11:57:48

Fr3NZyY
ja se dycky musim pousmat nad tim, jak nekteri skrz prsty hledi na stolni hry podle PC predlohy s tim, ze maji radsi kdyz to ma svuj namet, svuj system a ze je to mozna i jen zdimani znacky atd. atd. V zapeti takovy clovek napise ze se mi lubu hry na namet Star Wars, Lovercrafta, Connana ci Lord of the Rings. Ted mi nekdo prosim vysvetlete, jaky je rozdil mezi tim, vzit si predlohu z knihy, filmu a tim vzit si ji z pocitacove hry, obzvlaste je-li ta samotna postavena na velmi kvalitnim nametu a ma zajimave realie, ktere primo k tvorbe deskovky vybizeji? Ten Starcraft na stole ma s PC hrou spolecneho fakt jen namet, potvory a budovy, jinak je to uplne jiny system, protoze RTS z PC tezko muzeme zrealizovat na deskovce, kde kazdy hrac ma svuj tah, na ktery souper trpelive ceka:-) Ja osobne jsem s hrami dle PC predlohy vesmes spokojen a dokonce ty, co mam ve sve sbirce, povazuji za jedny z nejlepsich. Viz Railroad Tycoon a Age of Empires 3 (mimochodem AoE3 je na stole bozi, zatimco pocitacovou hru fakt nemusim). Ted cekam, az dorazi Starcraft. Jedine hry ktere dle PC predlohy neberu jsou ty, ktere skutecne na stul prevedli tak, ze nefunguji uplne idealne. Takze se vyvarovavam Warcraftu napr. nebo Age of Mythology.

8.9.2009 12:14:30

RE
Tormentr: Ano, když jsem byl malý, tak jsem si rád dělal vlastní hry a dycky strašně složitý, že to se mnou nikdo nehrál:) Dokonce jsem dělal i ručně malované karty do magicu a to měl ještě z poloviny vymyšlené pravidla. Poté co jsem si koupil Arkham Horror, tak jsem přišel na program Strange Eons ve kterém jde vyrobit jakákoliv! komponenta do Arkhamu. Tu ale jak ke mně přišel bratranec si zahrát a já mu ukázal kartičky monster které jsem si udělal, tak se mu to zalíbilo a hned říkal že by jsme v tom mohli udělat taky svou hru. Nadhodili jsme téma Diablo a napády jen sršely. Ani arkham jsme nehráli a jen mluvili o tom jak by jsme to udělali no prostě pohadka..a když vezmu to že nejdražší je jen ten tisk tak je to ok:)

Boldrick: W40k podle druhé edice? teď už je 5.:D Až v roce 2050? tak to je fajn to já možná domaluju svou army aspoň na 2000 bodu:) Cože 250 pandulaku a kdo to všecko lepil a maloval:D Ale klidně si rád zahraju ikdyž pravidla skoro neznám:) jen listovaní mi zabralo 2hodiny:)

8.9.2009 12:24:48

Ringo
No hih já prostě nemám rád profláknuté témata a holt hry podle PC přeloh jsou vždycky podle těch nejznámějších..neříkám že jsou ty hry špatné nebo je to kvůli značce o to mi vůbec nejde. Jen prostě mi příjde že to nejde moc k sobě dělat z PC her deskovky. Knihy jsou přece jen abstraktnější. Ikdyž i tady mám vyjímku Pána prstenů miluju jako knihu, ale počítačové hry a deskovky mě nikdy nebavily. Zas ale Lovecrafta taky miluju a hru si zahraju taky:) No a tak samo u těch deskovek podle PC. Baví mě to hrát na PC, ale už to nemusím mít jako deskovku.

8.9.2009 12:32:47

Fr3NZyY
no, co na to rici, PC hra je proflakla, kniha uz ne. Ono je to totiz uplne stejne, akorat tvuj osobni pocit to vnima mozna jinak. Jenom by me zajimalo, proc to tak nekteri lidi maji:-) Pokud ma PC hra vyborny namet, klidne muze mit fantastickou deskovou alternativu. Deskovky a PC hry sly ve sve podstate dycky ruku v ruce, tak nevim proc ti to nejde dohromady. Civilization vysla prvni jako deskovka, pak jako PC hra, pak zase jako deskovka inspirovana tou PC hrou ktera vznmikla dle deskovky...RPG na compu vychazely z PnP RPG na stole, stolni Warhammer ma zasespoustu pocitacovych podob...pro me je to spojita nadoba, ktera se ruznymi cestickami vzajemne inspiruje.

8.9.2009 12:48:56

Ringo
No tak ted jsem tu zase psal velkou esej, ale na konci mi došla mnohem jednodušší odpověď: mě prostě zatím žádná ta hra nezaujala tak že bych si podle ní musel zahrát i deskovku..moje srdcové hry jsou trošku jiné:) A je to. Doufám že se spokojíš s touhle odpovědí. Já si totiž užiju nejvíce to co mám nejradši. Ty všechny hry jsem hrál AoE3, AoM, Warcraft, Starcaft a jsou dobré, ale nepatří k mému TOP 10:) To kdyby udělali Age of Empires 2 to by byla jiná:D

8.9.2009 13:03:15

Fr3NZyY
no jo, tak to te asi prekvapim, ale ja nejsem vubec nadsenec do Realtime strategii typu Age of Empires, Starcraft je jedna z vyjimecnych RTS, ktera zaujala i me, jinak jsem hlavne na tahovky jako Civilization. Nevybiram si stolni hru dle toho, jak me zaujala PC hra, ale predevsim dle toho, co se v te stolni hre deje a jaky ma mechanismus. AoE 3 je na stole uplne neco jineho nez AoE 3 na compu, kde tu hru vylozene nesnasim. Nesdnasim i Age of Wonders na PC a stolni hra je udajne taky o nicem. Takzeje to pripad od pripadu. Ale rici striktne, tohle je podle PC predlohy, to neberu, to je proste zvlastni. Jinak mimochodem PC Starcraftu jsem ja propadl paradoxne az po te, co jsem si nacetl tunu veci o stolnim Starcraftu:-) do te doby jsem RTS nenavidel. Ale po Starcraftu jsem byl ochoten udelat par vyjimek. Samozrejme mam na PC rad i Dunu, tedy i Dunu 2 / 2000, taky RTS, ale jen diky tematu. Tahy by slusely tem hram vice. A na deskovkach to na tahy je, takze ideal.

8.9.2009 13:14:56

Ringo
Nechápej mě špatně já to nebereu tak že starcraft stolní hra podle PC předlohy=fuj neberu. Já to spíše beru tak že když mě nebaví téma tak mě nebude bavit hra. Dejme tomu třeba ten Starcraft, koho nebaví scifi a nemusí to tak i kdyby Starcraft byla nejlepší deskovka na světě tak ho to asi nebude bavit. Takže když mě moc nebere to téma té hry tak mě nebude bavit. Ted se asi divíš. Můžu dát příklad Starcraft a (ted si vymýšlím) galaxy war- budou to na chlup stejné hry jen jednotky a všecko se bude jmenovat jinak. tak ti sáhnu po Galaxy War. Je to to stejné, ale nejmenuje se to Starcraft, takže s tím nemám takový problém. Ono stejně mezí fantasy a scifi světy není rozdíl ani mezi jednotlivými fantasy a scifi mezi sebou. pořád je to stejný princip. Někdo má rád meče někdo střelné zbraně. Ale vidíš kolik je her pro tyto 2 typy žánru. Někomu stačí že je hra dobrá, někdo chce i to jméno či známou značku

8.9.2009 13:38:53

Fr3NZyZ
ale ja to tema chapu, taky hledam co je mi blizke tematicke. Jenom jsem mel z tebe kapku pocit, ze nekdy hraje roli v tvem pripade i nazev, ktery kdyz rika, ze predlkoha je z PC hry, tak nebrat. V podstate mi to ale potvrzujes vetou - jmenuje se to jinak, tak s tim uz takovy problem mit nebudu. Nicmene chapu ze nemas rad obecne sci-fi, takze nutit ti Starcraft je hloupost, protoze to je proste sci-fi. Takze ktere tema ti vlastne sedi? Naznacil jsi ze Fantasy.

8.9.2009 13:44:59

Ringo
Už se do toho zamotáváme:) Konečná odpověď je tohle když vidím jméno podle něčeho zajímavého tak mě to chytne více, ptže už jméno znám a něco si pod ním představím...tak jsem se koukl na tyto hry, ale bohužel mě nezaujaly. Ted jsem nasposled viděl na Conan. Čtu conan tak jsem se hned koukl a zaujalo mě to, ale ne proto že bych nějak Conana musel či četl o něm knihy(přečetl jsem pouze jednu knihu), prostě se mi to zalíbilo. A s tím co mám nemámrád to je moc složité mám rád fantasy mám rád scifi, ale to je pouze téma které má stovky podtémat...potom máš ještě tématy typu civilizace nebo jen určité období jako starověk,středověk, současnost svěová válka. Ve scifi se mi třeba nelíbí lítání s loděma ala star trek, ale pozemní boje typu warhammer se mi zase líbí dost. Takže mi se ty témata líbí všechny, ale zaleží jak jsou zpracované. Ještě k těm PC hrám vs deskovky když jsem viděl nazvy jako Warcraft,DOOM, starcraft age of empires, tak to byly v podstatě první hry o kterých jsem něco hledal, ale holt mě nezaujaly. Takže neodsuzuju dekovky podle PC předloh za to že jsou založené na tématu PC her, ale hodnotím je jako každé jiné podle principu. Samozřejmě her na PC jsem hrál kvanta, takže když vyjde nějaká kterou jsem kdysi často hrával tak si ji koupím bez ohledu na to jestli bude nebo nebude dobrá...

8.9.2009 14:02:09

to Ringo a FrNZyY
Moje babička vždycky říkávala: "Vaše starosti a Rotchildovi peníze bych chtěla mít". :-)))

8.9.2009 14:32:20

Civilizace CHR
Civilizace od Meiera dostane šmrnc, když ji převlékneš do http://www.boardgamegeek.com/boardgame/30333

8.9.2009 15:44:09

KREN
nebyt techto krasnych starosti, tak by byla na svete nuda:-)

8.9.2009 16:29:15

Ano
navíc to není starost, ale spíše takové přátelské povídání. To já už jsem docelal zmaten za ten týden co si vybírám hru a vůbec nevím jak to dopadne:) Nadšení z Conana mi teď trochu opadlo a uvažuju, že za ta tu cenu bych mohl mít něco jineho a možná levnějšího. No mám docela dilema:-/

8.9.2009 16:39:51

Fr3NZyY
víš co:-) udělej si žebříček toho co chceš nejdřív a kup si všechno:-D já to tak mám;-)

8.9.2009 17:15:45

Fr3NZyY
kdyz ono je Ti kapku obtizne radit, kdyz tekas od obti deskovky k obti karetce a ted zase miniatury. Tamto ti neni po chuti protoze sci-fi, tamhleto zaseprotoze je to zase az prehnane velke, protoze by k tomu s tebou nikdo nesedl, tamhle ti nevoni moc tema, tamhleto je zase naopak prilis male na to co pozadujes. Hele, specifikuj vlastne co bys konkretne chtel - styl hry (kooperativni, valecnou, budovatelskou), zanr (sci-fi, fantasy, real, historickou), obtiznost (bez nahody, s nahodou, kombinace obojiho), taky si ujasni zda ma byt hra streategicka, nebo treba RPG. Co treba Runebound?

8.9.2009 17:22:12

*
obri, nikoliv obti, sakra jsem mel asi blbe posunutou ruku na klavesnici:-)

8.9.2009 17:31:53

Vybíráme z Bazaru

Zombicide: Do zbraně
Zombicide: Do zbraně
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 18 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas