300 miniatur a více...znáte?

Hledám hru, kde je mnoho miniatur (300+), ale pokud možno v základní hře ne v celkem 5 rozšířeních;) Jinak znám Age of Mythology a Ao Empires? Co dál?..
7.9.2009 18:20:08

hmmm
Člověče, poslední dobou máš dost zvláštní dotazy ... :-) Nejseš tak trochu megaloman? Největší karetka, nejdelší hra, nejvíc figurek ...

V Battlelore je hodně figurek, ale 300 jich asi nebude ... Co War of the Ring? Ale tři stovky asi taky ne ... a proč zrovna tři stovky???

7.9.2009 19:41:45

zajímavé
Taky jsem si všimla, že se tu množí tvoje dotazy? To ne neoficiální stánice z deskových her?

7.9.2009 19:43:13

rbx

Merlin
Asi chce dat dohromady slavnou spartanskou 300 a pak bude hledat minimalne 1000ku pro Xerxese :-) Navrhuji koupit 1300 zombies od Twilightu, nebo Flying Frogu :-)

7.9.2009 19:45:21

Úsměvný dotaz
Já určitě nejsem povolaný zodpovídat takový dotaz, protože figurkové hry kromě Battlelore (a to ještě není typická figurková hra) jdou trošku mimo mě. Nicméně reaguju proto, že mi tenhle dotaz vyloudil úsměv na mé tváři, protože mi to trošku připadá jakoby se někdo ptal jestli neznám nějaký román, který má třeba 1000 stran, pokud možno v jedné vazbě, aniž by mne zajímal obsah té knížky :-).

7.9.2009 19:45:46

Třeba nás zkouší
ze znalosti společenských her - aby si ověřil, že jsme opravdu ta komunita, za jakou se vydáváme =) (a že třeba tajně nepašujeme drogy ve společenských hrách =)). Já osobně mám jenom Age of Mythology, tam je figurek spousta, ale určitě ne nejvíc...

Jo, a v La Cittá je OPRAVDU HODNĚ miniaturních obyvatel (ale jsou všichni stejní.. =))

7.9.2009 20:54:22

Třeba nás nezkouší
Lidi vy nepašujete drogy? Proč to teda děláte? :-)

7.9.2009 21:33:54

Hmmmm
Drogy, hmmmm... :-)

7.9.2009 21:44:55

300 !
HEH, tak todle téma mě docela po ráno pobavilo...

Za sebe pouze můžu říci že:
BattleLore: kolem 210 figurek
Tide of Iron: kolem 200 figurek
War of the Ring: kolem 200 figurek

Zase tak moc figurkových her jsem nehrál, tak že je možnost že se najde něco s 300 plastovejma figurkama.

8.9.2009 07:54:35

První omluva potom domluva :)
Takže 1. bych se Vám chtěl omluvit za mé dotazy. Vím vypadá to jako bych si z Vás dělal informační centrum. Vysvětlím: mám rád hry v jakékoliv podobě, prostě ja si rád hraju pořád. No a momentálně mě nedávno napadlo, že bych si mohl koupit další deskovku. Když jsem si minulý rok kupoval Arkham tak jsem nic vybírat nemusel, teď musím. A proto se snažím najít hru která by uspokojila mé kritéria.
Kdybych popsal něco co by se mi opravdu líbilo, a pro některé z Vás by to vypadalo asi hodně nehratelně, tak by to vypadalo takto:
1.hodně karet - karet asi tolik že by to vypadalo jako karetka, tedy skládali by jste vlastní balíčky.
2.velké množství miniatur..proč 300? Ptže 300 je nejvíc, co jsem zatím viděl u Mythology a Empires. Ale zdá se mi to furt málo:) víte ono je jich 300, ale to se rozpočítává mezi více hráču takže výsledek je mnohem nižší. Ideální počet? hm 200+ na hráče :).
3. velký hrací plán, to aby se tam vše vlezlo:) velký hrací plán zajišťuje, že bude hra dlouhá či že je u ní mraky komponent.

Popis:
1. karty mám rád a zajíštuji velkou míru náhody, ptže nikdy nevíte co Vám padne. Čím více druhů, tím více akcí a tím více náhody. Karty jsou přitom malé, ale hodně ovlivňují hru. K tomu patří i kostky, které zajíšťují míru náhody, ale samozřejmě že se neháže kostkou pořád to by mě už nebavilo, ale jen na některých důležitych místech.
2.no a aby nebyla hra suchá, tak by měla obsahovat SPOUSTY modelů a komponent to aby bylo vidět že se ve hře pořád něco děje a inu čím více toho je tím epičtěji to vypadá. Není to pro každého, ale mě by se to líbilo:)
3.velký plán aby se to tam vlezlo a hlavně variabilní plán aby se pořád při hře měnil nebo aby při žádné hře nebyl stejný;)
Důvody proč zrovna tak: Ono hry mám rád, ale! jednoduchá hra mě brzy omrzí (Carccasone) jedoduchá myslím tím s malým monožstvím komponent a komlexností. Já rád objevuju pořád něco nového, takže dokud mě hra stále něčím překvapuje, tak si dokáže dlouho udržet moji maximální pozornost. Když už vše objevím, tak záleží pak na hře jak je komplexní a jak rychle se z ní stane stereotyp. Např. Carcassone-ze začátku je to objevování, co a jak se dá dělat, ale už tak po 7 hrách mi to přišlo pořád dokola. Jasně, nikdy nevíte jaká karta Vám přijde, ale nemůžete nějak extra taktizovat a tak.
Důvod takové komplexnosti deskové hry: Inu je tu menší problém s tím, že já požaduju aby deskové hry byly jako ty počítačové. Myslím tím hrací dobu-tedy můžu hrat pár hodin a pořád hraju jednu partii. Nebo ta míra volnosti a všeho co můžu dělat. Nechci prostě hry na 30min..chci něco co trvá déle a je z toho stejně hluboký zážitek, něco kde pořád musím něco dělat, ikdyž nejsem na tahu. Záměrně nesrovnávám Arkham ptže to je hra čistě z fandovství. Žádná jiná hra mě ale už nedokáže uspokojit čistě kvůli tématu a proto musím vybírat podle možností co mi nabízí.
A protože ty 3 hlavní kriteria nesplňuje asi žádná hra, proto hledám jednotlivé kousky a podle nich se rozhoduju co chci.

Nakonec bych se chtěl ještě omluvit, že si z Vás dělám informační centrum a čekal jsem, kdy na to příjde narážka, ptže na většině diskuzích Vás vyplísní s tím, že si to máte někde najít sami a ne se pořád ptát. Bohužel BGG neobsahuje, tak komplexní vyhledávač. kde si zadám 300 a více miniatur, hrací plán větší než 1x1 metr a tak proto se Vás ptám zde. Já podám dotaz vy dodáte název a já už si začnu hledat informace a začnu porovnávat:) Ale jestli by s mými dotazy byl problém, tak mi to klidně řekněte já to pochopím, ale na jednu stranu si myslím, že hráči deskovek a obecně vy tady jste velice přátelská a nápomocná komunita;)

8.9.2009 08:27:38

rbx

Frenzy
Hezky! :-)
Kazdopadne myslim, ze idelani je pro tebe Battlelore. Pokud Cooper rika, ze tam je 200 figurek, tak si kup dva Battlelore, k tomu rozsireni Epic battle a mas masivni figurkovku se spoustou karet na svete. Splnuje vsechny tvoje pozadavky - karty, figurky i variabilni hraci plan.

8.9.2009 08:44:39

to FrNZyY
Tak to přeju úspěšné hledání. Až takovou hru podle svých kritérií najdeš, tak nám dej vědět ;-).

8.9.2009 08:44:47

Frenzy
Hlavně se neomlouvej, já už takovou hru hledám pár let :D Ideální by byla kombinace Jyhadu, Osadníků, Warhammeru40k a Case Blue :D

8.9.2009 08:49:18

ad Battlelore
Battlelore jsem nenavrhoval, protože je to hra jen pro dva. Samozřejmě zvlášť Epic může hrát 6 hráčů, ale pořád jsou to jen dva týmy. No ono je pravda, že ta variabilita herního plánu tam je díky hexům krajiny. Jenže problém je, že nikdy nepoužiješ ty figurky všechny. A pro 300 figurek herní plán ??? Jasně existují figurkové hry, kde může být bitevní pole s tak velkými armádami, pak zas ale není variabilita herního plánu a spíš se to blíží modelařině.

8.9.2009 08:50:09

malinkatý dotázek
Je pro tebe nezbytné mít jen jeden nový titul? Podle tvých nároků mi přijde nejvhodnější, pořídit několik rozmanitých her a prostě dle aktuální nálady vytáhnout tu, co na ni máš zrovna chuť. Já jsem tady díky komunitě objevil už kupy skvostů co leží mezi Carcassonne a Arkhamem. Pak je to objevování ještě zajímavější.

8.9.2009 08:54:23

No
ty dotazy jsou fakt zvlastni, mozna by na to nejvetsi, nejrozsahlejsi, nejvice miniatur a pod. prostestacilo jedno tema nazvane vsemi temi nej a nemusela by byt na kazdy ten dotaz nova polozka v seznamu temat o kterych se tu diskutuje, pokud si dotycny nespletl zalozeni tematu s napsanim dotazu do jiz otevrene diskuse.

Co se tyce toho vseho nej. Ja osobne hledam hru, ktera by byla komplexni s civilizacnim tematem, proste zakladani mest, vyroba jednotek, utok na nepritele, nejaky ten vyvoj, tezba...jenze. Tohle vsechno mam rozlozeno do nekolika her po kouscich a zjistuji, ze je to tak asi i nejlepsi, protoze skloubit to vsechno dohromady, to pak vznikaji mega hry typu Advanced Civilization, Sid Meiers Civilization, Twilight Imperimum a clovek pak cte v diskusich - krasna hra, spousta miniatur, nadherny herni velky plan, ale - 12 hod. herni doba pri nejlepsim, nutnost sehnat alespon 5 hracu, 20 minutove prostoje nez odehraje jedno kolo jeden hrac, spousta pocitani dobre tak na excelovskou tabulku nebo minimalne kalkulacku, obrovsky problem sledovat vsechno, co uz se na tom obrim planu udalo, obtizne sledovani vsech mechanismu, takze se na lecos zapomina, delaji se chyby a pod. Takze ja osobne hledam nejaky zlaty stred, kdy je hra obrovsky komplexni, ale zaroven svym zpusobem jednoducha a naplni mou touhu, kolonizovat, tezit, vyvijet a dobyvat/valcit. Myslim ze takovou metou pro me bude hra Starcraft, z valecnych War of the Ring nebo Hannibal, Rome vs Carthage ci Conquest of Empires, Age of Empires 3, z mirovych budovatelskych Railroad Tycoon, z kooperativek Arkham Horror a samozrejme bojova sci-fi s vetrelcama Space Hulk. Hry typu Civilization od Avallonu, Sid Meiers Civilization ci Twilight Imperium jsem uz radsi vzdal, byt by splnovaly komplexnost mnou pozadovanou, byly by nehratelne a nemel bych k nim ani ty hrace.

8.9.2009 09:03:20

Díky
W40K považuju za dokonalou wargame ještě s tvorbou vlastní armády. Úžasně komlexní-doteď neznám ani půlku pravidel:) mnoho miniatur podle toho jak se Vám chce barvit a velké terény. Teď ještě do toho zakomponovat karty, který by zajistily stavbu budoc, správu základny a surovin atd. a vyjde mi u toho hra podle mých kritérií:)
Po Battlelore jsem pokukoval hned jak vyšlo a musím říct, že mě láká dost.
to husak ano je lepší si koupit více her. Momentálně si asi můžu koupit jednu a proto hledám tu která splní na nejvíce procent mé požadavky a jestli mě bude dlouho bavit, takže mám teď velké dilema
to Sydo- no jestli hledáš takovou hru už několik let a nenašel jsi, tak to je mé hledání předem ztracené. Osobně mě zaujalo jak jsi psal, že Blacbeard má složité pravidla a že jich je dost, tak jsem na to kouknul a hra mě docela zaujala a pak jsi napsal, že Prince of Chaos je ještě složitější, tak jsem se koukal na jejich stránku na ten tutoriál a přišlo mi to zajímavý a teren není zase tak velky ale vypada to zajímavě a zajímalo by mě v čem jsou pravidla tak složitá..tipuju že to bude ten boj:)

8.9.2009 09:09:59

to Ringo
Ano je škoda že se tady nedají editovat příspěvky dopředu jsem totiž nepočítal, že toho tolik vymslím. Teď asi budu směřovat své dotazy jen zde.
Jinak chápu že takhle komplexní hra nemusí dobře fungovat a naprosto souhlasím se vším co jsi napsal ohledně hraní takto velkých her. No kdyby se dalo něco udělat pro 2-4 hráče a zachovalo by to stejnou míru komplexnosti tak by se to dalo zvládat. Mi by nevadila dlouhá hrací doba, kdy jedna partie by se musela rozdělit do 2 dnů je na to třeba, ale najít stejně zapálené lidi.

8.9.2009 09:15:47

Fr3NZyY
proc si vlastne neporidis ten Twilight Imperium 3ed? Nebo to uz mas?

8.9.2009 09:16:21

Prince of Chaos
Odpověď šoupnu do fóra PoCH

8.9.2009 09:17:44

to Ringo
no odpověď je bohužel jednoduchá..herní téma sci-fi mi není zas až tak blízké...navíc vím že tohle by se mnou fakt nikdo nehrál:)

8.9.2009 09:24:41

Fr3NZyY
tak to je pak s tebou tezke:-) Hledas nevetsi, nejkomplexnejsi s 300 miniaturami a kdyz se takvoa najde, tak by ji s tebou nikdo nehral. Co se tyce tematu, ok, sci-fi nesedi, tak to pak sahni po te Meierove Civilization, ta je ze zivota:-)

8.9.2009 09:30:32

to Ringo
No ono mi scifi nevadí, ale pohyb s loděma ve vesmíru mě neláka vůbec..třeba pozemní boje na planetách to by šlo. Jinak téma scifi lidi v mém okolí nebere...na jiné bych je možná nalákal;)

8.9.2009 09:34:58

Civilizace
Teďka jsem koukal a vypadá opravdu dobře, ikdyž jsou tady na to rozporuplné pocity a na BGG není na úplně dobrém místě tak to nevadí. Každopádně problém je v tom že se to asi u nás nedá koupit:-/

8.9.2009 09:50:03

Fr3NZyY
Civka je negativne podle me hodnocena hlavne proto, ze se snazi prilis kompexne simulovat vsechno a pokud to ma ovladat clovek a ne pocitac, tak to fakt proste takhle delat nelze. ale nekteri lidi si ty orgie nad megalomanskou Sidovou Civkou uzivaji. Verim ze tahle hra by pro mou osobu byla jako stvorena, ale cas a neexistence hracu kteri by se u toho sem nou pachtili mi proste nedovoluje si neco takoveho dovolit:-) To uz je fakt lepsi sednout k te civce pocitacove, a kdyz mermomoci s lidma, tak si dat nejaky ten Hot Seat. Pak je tu jeste paradni pocitacova verze Advanced civilization primo od Avallonu, taky na Hot Seat jako delana a vsechny pocty pocita za cloveka pocitac. Ale to uz jsme mimo rovinu deskovek, ze:-)

8.9.2009 09:55:47

Ringo
Takže říkáš že je to přesně jako verze PC verze? No tak to nemusí být špatné:) neboj se mnou by to taky nikdo nehral to bych jedině řekl trik že se to hraje max 2-3 hodiny a bylo by třeba by sme se do toho tak zažrali že by jsme ztratili pojem o čase:) Ale fakt musím říct že to splňuje docela dost z mých nároků, jak říká stejně to nikde u nás neseženu

8.9.2009 10:00:39

Vybíráme z Bazaru

Kvedlalové z Kvedlinburku: Alchymici
Kvedlalové z Kvedlinburku: Alchymici
Akt. cena: 931 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas