Změna vzhledu

Ve Zprávách se mi vždy změní vzhled webu:

https://prnt.sc/-5hGT1w0tBGi

a v odeslaných nevidím ikonu o přečtení.

To je příprava na nový web?

Používám aktuální Chrome na PC.

22.5.2023 21:07:09

@Martinus71 Ve statistikách skutečně teď nefunguje rozkliknutí celého seznamu hraných her, je to zaznamenaná chyba, kterou po přechodu opravím. Bohužel to původní řešení to mělo hodně hulvátsky udělané, takže se to téměř nutně muselo rozbít a chci to udělat nějak robustněji. Určitě bude zprovozněno!

5.7.2023 09:45:53

@Wolfsen Díky za navedení. Jestli to bylo tedy to, na co upozorňoval i @Jonash, tak už je to sjednocené na světle modré podbarvení. Barva je taková humpolácká, takže možná časem dozná změny, ale pro teď asi dostatečné.

5.7.2023 09:49:18

@vulcano Ahoj, přiznám se, že mi není úplně jasné, jak to myslíš. Detail obrázku je jako v předchozím případě otevřený do okna nad stránkou s galerií (akorát tedy nově, abychom mohli obrázek zobrazit co největší, tak se otevře úplně přes celé okno a ne jen přes většinu). Při zavření okna se normálně objeví ta stránka s galerií přesně v místě, kde jsi byl, když jsi okno otevřel.

Co se mi na galerii nelíbí, tak jsou přechody mezi obrázky (tlačítka “<<<” a “>>>”), které překreslují krom obsahu i samy sebe, což mě ruší až irituje a určitě budu chtít upravit. A pak na mobilech (obecně obrazovky na výšku) nefunguje dobře box pro obrázek, který se zbytečně roztáhne na celou výšku obrazovky a pro palce/komentáře musí uživatel scrollovat. 

Je tam toho ještě trochu, ale proti situaci, kdy se někdy zobrazovali obrázky v super mini verzi (což dělala ta původní galerie a netuším, proč to dělala), je to stále posun kupředu si myslím.

5.7.2023 09:54:14 | Upraveno autorem (porovnej)

A ještě jeden dodatek. Náhledy obrázků jsou často ošklivě rozmazané, protože byly zmenšovány na původní vzhled stránek, přičemž nový jim dává prostor větší (i když oříznutý pro dosažení rozumnějšího fungování galerie jako celku v na všelijakých obrazovkách).

Toto plánuji v nadcházejících pár týdnech (cca červenci) taky fixnout, přičemž tohle mám dost vysoko v prioritách - jen dnes odlétáme na dovolenou (noťas tedy beru s sebou :-)

5.7.2023 10:01:29

@Zeus Já jenom doplním, že “Celý seznam” herních partií zobrazit lze, ale jen po kliknutí pravým tlačítkem a otevřením v novém panelu nebo okně. Dostat se k tomu dá. :) Ale včera jsem si zapisoval herní partii z večera na mobilu a jelikož už bylo po půlnoci, chtěl jsem označit z kalendáře den předchozí, ale třikrát se mi to vrátilo, než se datum zaznamenal. Byla to chyba jen u mě nebo se to stává i jiným uživatelům? Já to pak měl stejně asi u dalších dvou zápisů.

5.7.2023 14:28:33

@Daw8ID Chápu to správně, že jsi byl na formuláři pro vložení zápisu, vybral jsi z kalendáře jiný den a stále v tom políčku zůstávalo datum aktuálního dne? To je fakt podivné (navíc i s ohledem na to, že na tento formulář jsem v rámci modernizace ještě nesáhnul :-). Nicméně, když budu znát přesněji scénář, jak postupuješ, určitě to prozkoumám (bohužel teda nemám k dispozici žádný telefon s Androidem).

5.7.2023 15:31:51

@Zeus Teď jsem to zkoušel znova. Z kalendáře vyberu jiný datum, než dnešní, potvrdím přes OK, kalendář problikne a opět se to vrátí na dnešní datum. Až když to takhle provedu potřetí, tak teprve kalendář zmizí. Ale teď při zkoušení vidím, že když po tom probliknutí místo OK kliknu na Zrušit, tak už tam zůstane ten dříve vybraný datum (i když se to tváří, že mám vybraný dnešek).

A souhlasím, že je to divné, protože nikdy se mi to nestalo a to zápisy z hraní takhle přes mobil občas dělám. Spíš to asi souvisí s nějakou aktualizací Firefoxu, zkusil jsem teď Chrome a tam tenhle problém není. Takže to spíš nakonec bude ojedinělý případ…:)


 

5.7.2023 15:52:44

@Daw8ID Ono už nějakou dobu používáme ovládací prvek “kalendář”, který poskytuje přímo prohlížeč a ne javascriptovou knihovnu. Já vlastně ani neviděl, že by měl kalendář “OK”, ale stačí mi kliknout na nějaký den a to nastaví daný den do pole a zavře kalendář. A přiznám se, že vlastně asi ani nemám moc jak to opravit, protože jen říkáme prohlížeči “tohle je pole typu datum”. Kdyby to ale zlobilo dlouhodobě, tak se stejně ozvi, abychom to zkoumali.

5.7.2023 16:41:28

Dříve se snad kdykoliv člověk po kliknutí na nápis Zatrolené hry dostal na hlavní stránku, ne? Nebo se pletu a muselo se vždy klikat na logo? @Zeus 

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

6.7.2023 14:56:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Zeusi, nejasnosti s ovládáním fotogalerie spočívají v tom, že bílá vrstva překrývá celé okno a není vidět její šedá transparentní část. Ta uživatele informuje, že se neocitnul v novém okně, které má zavírat křížkem, ani to nepřepsalo původní obsah, takže se nemá vracet tlačítkem „Zpět“, nýbrž že musí zjistit, jak se zbavit nové vrstvy.
Šlo by to vyřešit třeba přidáním transparentnosti bílému pozadí galerijnímu modalu.

Po vyřešení ovládání fotek pomocí gest na dotykových zařízeních a šipkami na klávesnici samotné šipky na tlačítkách výrazně ztratí na prioritě.

Problém s ovládáním a předvídatelností je i u reklam v záhlaví webu v pravém sloupci. Před prokliknutím nejde poznat, zda odkaz vede na profil hry, do bazaru, nebo na externí komerční web. Bylo by dobré, kdyby to bylo jasné buď z nějakého popisku, nebo z té reklamy samotné.

Editace: Co jsem neměl zapomenout, a stejně jsem zapomněl – poslední delší dobou tu děláš skvělou práci. Díky.

7.7.2023 13:17:31 | Upraveno autorem (porovnej)

V novém vzhledu má popup s notifikacemi zavírací křížek vlevo ;)

8.7.2023 10:23:37

@Zeus 

Reklamní banner je pro zobrazení na mobilu (Chrome iOS 16.5) poněkud velký ;-)

https://prnt.sc/P7fqt2GPD-jr

 

9.7.2023 10:08:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Proč jste zničili prohlížení obrázků na PC? Když kliknu na obrázek, tak nejde listovat šipkami mezi dalšími. Ani klávesa esc nepomůže. Jediné, co jde udělat pro prohlížení obrázků, je zmáčknout alt+d, napsat boardg+enter a pak najít patřičnou hru…. Pak to funguje skvěle…

10.7.2023 14:43:46

@Bandy75 Zvláštní. A funguje to takto všude nebo jen v modernizovaných stránkách? Titulka je ještě na staré šabloně, tam by to snad dělat nemělo. A porovnat to můžeš třeba s profilem jakékoli hry. 

V nové šabloně je právě udělaná zpětná kompatibilita tak trochu přes ruku, že by to mohlo teoreticky někde zadrhnout (je to javascriptem doplněná ať se změnší hned po načtení stránky). Až budou přemigrované všechny stránky (už se to chýlí, teď pracuji na bazaru), tak to udělám systémově.

10.7.2023 18:44:49

@Conan70 Odpovídám pouze na slušně položené otázky a tvou za takovou nepovažuji. Rád třeba přes soukromé zprávy vysvětlím proč.

10.7.2023 18:46:51

@Zeus  Tak to dělá jen při rozkliknutí odkazu na notifikaci v mailu. Při přiblížení a kliknutí na jinou záložku se to srovná.

Při běžném otevření Zatrolenek v prohlížeči je vše v pohodě.

10.7.2023 20:58:48

@Zeus Já nepotřebuji odpověď. Mně ke štěstí stačí, když se to spraví. Protože je to zničené a na to jsem chtěl pouze poukázat. Jinak se omlouvám, pokud tě to urazilo. Já tím skutečně chtěl jen poukázat na problém, jak momentálně řeším prohlížení obrázků pro hry. A pokud se nic nezmění, tak to tak budu provozovat nadále. A asi nebudu sám. Což mě mrzí, protože to tu mám rád, ale tohle je fakt user unfriendly a nehodlám to tolerovat. Nervy mám jen jedny. Tak bych vážně byl rád, kdyby se to opravilo. Není v tom žádný hejt. Ale do té doby je pro mě tato stránka na obrázky mrtvá a nepoužitelná.

11.7.2023 09:04:02 | Upraveno autorem (porovnej)

OT: @Conan70 My máme taky jedny nervy a pokud si myslíš, že záměrně ničíme něco, co tady budujeme X let, tak se nás to opravdu dotýká.

Nejde o to, CO tu píšeš, ale JAK to píšeš. Stylem, který říká, že jsme zloduši, kteří touží jen po tom ti znepříjemnit život. A to podle tebe není žádný hejt? Přečti si to po sobě, prosím.

-----------------
šéfredaktor novinek ZH; předseda KDH Pajdulák

11.7.2023 09:43:29

Ahoj. Na záložce bazar a titulní stránka mám jiný vzhled tlačítek vpravo nahoře než na záložkách katalog her až články. Navíc jsem myslel, že ten nový vzhled se má týkat jen mobilů, ale mám to právě tady na PC mimo titulky a bazaru. Nevím, zdali se to řešilo.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

11.7.2023 09:56:01

@Jonash Změna vzhledu je větší a zásadnější na mobilních zařízeních, ale samozřejmě se dotýká i desktopu. Na Titulce a Bazaru se neprojevuje, protože tam ještě není implementovaná (ani na mobilech).

-----------------
šéfredaktor novinek ZH; předseda KDH Pajdulák

11.7.2023 10:01:49

Tak nic, už to funguje… planý poplach.

11.7.2023 13:47:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Dobře, zkusím connanův dotaz přeložit:

Aktuální stav, jak funguje prohlížení obrázků, je dočasný, nebo takto plánujete, že to bude (ne)fungovat i do budoucna?

--------------------------
IN HOC SIGNO VINCES

11.7.2023 14:06:11

Zase ale na PC mi v pohodě funguje listování přes klikání myší vpravo dole, to už mi přijde skoro jedno, jestli mačkám šipku na klávesnici nebo klikám (pominu opotřebení myšítka a podobné argumenty). 

Spíš bych možná uvítal v tom výběru “Kategorie obrázků” volbu všechno zaškrtnout a všechno odškrtnout (s možným následujícím výběrem třeba jen jedné položky) - tady je to manuální odškrtávání a přidávání po položkách fakt zbytečně zdlouhavé.

11.7.2023 14:43:09

krom listování ubyla i možnost “prezentace”. A dále (možná to je jen u mě a je to otázka rozlišní) se pop up okno otevře přes celou šířku, kdy dříve pro zavření stačilo kliknout mimo, teď musíš lovit křížek (tlačítko)…

--------------------------
IN HOC SIGNO VINCES

11.7.2023 14:57:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Ale tak, i když jsem dal zatím jen celkem nepřínosný komentář, tak to vnímám stále jako “work in progress” a čekám jak to dopadne.

Nakonec, je to jen o zvyku ;)

11.7.2023 15:16:23

Vybíráme z Bazaru

Insert FS Hrdina v Kotsce
Insert FS Hrdina v Kotsce
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas