zeus

nemam ako zabodovat,ale nemohol by si starych panov,ktori tu radi kecaju odmenit aspon neakou cenou utechy,aby sme neboli len kolemjdouci?
12.11.2010 12:24:07

Vojta Musil
Ok, tak tě nebaví psát recenze, protože by ti nepřipadali dost kvalitní a co třeba překlady? Vlastní hru Android, tak začni s ní. Zabere to dost času, ale nemusíš to mít hned. Stačí každý druhý den půl hodky a za měsíc máš pravidla. Co ty na to?

14.11.2010 10:56:53

něco sem šoupnout
Tormentr: :)) Toto asi přetížený student Vojtěch Musil slyšet zrovna nechtěl :)
Já osobně se snažím řídit pravidlem, že když jsem líný sem něco šoupnout, tak alespoň mlčím.

14.11.2010 11:53:35

pár postřehů
tak jsem se pobavil :-)
1. Nejvíc volného času jem měl na vejšce, kdo tvrdí, že ho teď nemá, jsem zvědavej, co bude dělat, až bude chodit do práce a starat se o rodiu
2. Jsem si celou dobu myslel, že ty překlady dělám pro sebe a teď zjišťuju, že to dělám kvůli avatarovi, kterýho jsem si sem zatim an nenahrál :-) Znovu opakuji svůj dotaz na Dia: Nešlo by vidět počet stáhnutí soborů a prohlídnutí u fotek? Imho to má pro autory mnohem větší hodnotu než body za to.

14.11.2010 11:57:53

Tormentr
Puvodne jsem delal preklad s Morthem k AH, ale pak jsem nemel cas a hlavne jsem doma nedisponoval internetem, takze to musel chudat dotahnout sam a pamatuji si, ze to byl obcas boj, jak co pojmenovat, aby to bylo srozumitelne :-) Ale byla to zajimava spoluprace. O tom Androidovi jsem uvazoval, ale pak si rikam, k cemu, kdyz tomu rozumim? :-[ :-D Krom toho to pusobilo dojmem, ze o hru moc neni zajem, nevedou se kolem ni prilis diskuse. Hra je pekna a musim rict, ze se mi mozna libi o trochu vice, nez AH (coz je tedy moje velka srdcovka), ale o ten preklad bych se mohl pokusit, pokud je o to zajem.

panzer:
Ja nevim, jestli jsi cetl celou diskusi, ale uplne na zacatku jsem reagoval na deduv prispevek, ze by chtel body zadarmo, aby nebyl kolemjdouci. Tak jsem uvedl, ze me zarazilo, ze na toho avatara jsou potreba body (boze, uz to tady rikam asi po ste :-/), ale nezhroutim se kvuli tomu, ze ho nemam. Jen ze me to mrzi (protoze podle me to je soucast profilu, narozdil od levelu, ktery vyjadruje neco uplne jineho) a kazdy to tu hned zacal nafukovat a byl jsem nejhorsi.

ozzy79:
ad 1. Tak jsem se taky pobavil, ja mel nejvice casu na zakladce a na stredni jeste vice. Tak si z toho udelej zaver sam.

ad 2. Nevim, proc bych si ten preklad delal pro sebe, kdyz tomu rozumim. Jinak s tebou souhlasim, co se poctu stahnuti souboru tyce. U fotek si myslim, ze to nema vyznam, protoze fotku si muzu prohlednout, aniz bych na ni kliknul. Kliknu na foto jen v pripade, ze si ji chci prohlednout detailneji nebo na ni spatne vidim a to podle me neni smerodatne.

14.11.2010 13:08:22

PJ

Vojtech
Ono je to těžké. Mě by Android zajímal hodně, kdyby byl kompletně lokalizován nebo aspoň existoval překlad. A myslím, že to má takhle podobně i hodně jiných lidí. Takže pokud se do toho pustíš, třeba se neprávem opomínejený Android oživí.

Co se týče obrázků, miniatury jsou jen pro náhled. Pokud mě hra zajímá, musím se podívat na plnou velikost, protože mě zajímají detaily a podrobnosti; a tady mě mrzí, že jsou obrázky i po kliknutí malých rozměrů a rozlišení (ale chápu technické důvody). Zejména při velkých fotkách herních plánů apod. se ovšem ztrácí hodně detailů. Takže ten mechanismus by smysl určitě měl.

14.11.2010 13:17:13

Vojtech Musil
Co se týče Androida, tak já bych měl eminentní zájem o českou verzi :). Spíše než překlad pravidel, jsou pro mě (moji přítelkyni) důležitější CZ karty a ostatní komponenty. Takže neváhej a pusť se do toho, budu to fandit :))

14.11.2010 13:45:38 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Android
tez bych mel zajem o pocesteneho Androida. A tez mam vic zajem o karty, nez o pravidla. Ale myslim, ze je to velmi tvrdy prekladatelsky orisek, protoze ta hra na textech stoji. Texty ji delaji atmosferu.

14.11.2010 13:52:57

rbx

Vojta
ale je super, jak jsme se tady na tebe vsichni sesypali jako vosy na med, co? :-))

Kdyz on je vyrok o tom, ze je na vejsce malo volneho casu, pro mnoho byvalych vysokoskolaku co ted maji rodinu, docela kontroverzni.:-)))

14.11.2010 13:56:40

rbx
no já jsem taky student a musím říct, že jsem na výroky typu: "zlatá studentská léte, samé pařby, spousta volného času" neskutečně alergický. Ale ono dost záleží na oboru, ročníku, škole, jak kdo chodí na přednášky a cvika atd. :). Někdo je prostě borec, na přednášky nechodí, všechno dává bez problému a má spoustu času a víkendy prochlastá a někdo si to prostě poctivě všechno odchodí :)

14.11.2010 14:12:12

to VM
1) Taky jako většina jsem měl nejvíc času na vejšce :-)
2) CZ androida bych taky bral, tak jen směle do toho :-)

14.11.2010 14:27:51

rbx

Beholder
ja si strojarnu celkem poctive odchodil a presto si troufam tvrdit, ze bylo casu habadej. Nevim, jestli bych dnes stihl dohrat do konce tolik her, co na vejsce. Samozrejme pokud pocitam gympl a zakladku, tak tam je casu jeste vice, ale to tak nejak neberu, to bylo detstvi a tam je ten dostatek volneho casu samozrejmost. I kdyz v dnesni dobe, kdy dite chodi z jednoho krouzku na druhy, to az tak neplati. Ale i na tech krouzcich si dela to, co ho bavi. Napriklad krouzek deskovych her, ze :-)

14.11.2010 14:47:15

to Vojtěch
o základce a střední nemluvim, mluvim o vejšce. Mně to tehdy taky přišlo, že čas nemám vůbec na nic, studoval jsem psychologii a to byly pořád nějaké praxe, cvika, k tomu jsem na částečnej úvazek musel i pracovat, abych nevisel rodičům na krku a přes to si dovolím tvrdit, že jsem toho času měl mnohem víc. Na tý vysoký jsem věděl, že musim, ale když to nedám, nic se neděje, bude další pokus. To v práci (alespoň ne v té mojí) nedostaneš. K tomu máš rodinu, barák, musíš dělat často i o víkendech, pracovní cesty... A jestli jsem si bláhově myslel, že po vejše veškerý šprtání skončilo, tak to jsem se hrubě pletl....

14.11.2010 15:01:22

Zachraňtě Vojtůůůůůůů
Myslím, že je klidně možné, že je Vojta hodně vytížen školou, případně dalšími aktivitami. (Já musela taky chodit na všechny přednášky, byla to vždy podmínka k zápočtu). Bohužel ale ještě netuší, že od teď už bude mít času jen méně a méně. Ale o to víc si ho pak užije :)
Hlavně mi připadá, že tentokrát jsme ale hóóódně odbočili :)
Myslím, že Vojta fakt netušil, co vyvolá :-D Protože se trefí do nás všech, co teď skáčeme okolo rodin a o čase pro sebe se nám jen zdá :)

14.11.2010 15:21:10

rbx

ikri
ani nevim proc, ale nejak me napadl vers z Krysare... ten kdo seje vitr bouri sklizi... :-)

Doufam ze to Vojta ustoji, nastesti se to tu nese spise v lehcim duchu :-) Aspon je videt, kolik je to rodicu s detmi, co by meli radi vice casu na hry :-))

14.11.2010 16:01:03

Vojta Musil
Taky bych měl zájem, teď když jeho cena klesla pod tisícovku, tak mě to láká ještě víc.

Jinak já mám výšku za sebou a je pravda, že tam bylo času víc, protože člověk neměl peníze a tak nebylo skoro co dělat. Teď už pár let válčím sám a času není a nebude, aspoň že ty peníze jsou a když mám čas, tak ho radši propařím, když mám s kým, než abych něco smolil. Jak říká můj vzor: Jsem líný a jsem na to hrdý :-)

Ale když něco člověk chce, musí pro to něco udělat, to je svatá pravda, bohužel. (safra už zase poučuju)

14.11.2010 16:08:48

Nema smysl
to tu resit. Kazdy si mele svoje a moje argumenty popr. to co jsem chtel rict tu uplne zapadlo do bahna.

Povim to naposledy, znam lidi, co studuji prava a ekonomku (nekdo by si rekl, tezke skoly) a ve skole je vidim 2x za tyden a jinak jsou doma a venuji se svojim aktivitam. Na zkousku se uci dva dny a hotovo. A je nekdo, kdo ma skolu jednu a nema cas si skocit ani na zachod (mezi takove patri medicina). Ja jsem z techniky, takze takovy stred, ale mezi tim se snazim vydelavat penize.

Co se casu tyce, tak toho se nebojim, ze ho mit nebudu, to ja vim, nejsem naivka a v podstate ten styl zivota, ktery ted mam, tak ten uz mi zustane do smrti a toho se desim.

Prectete si, co jsem puvodne chtel rict, a pak do me rypejte. Slo o to, ze level za body chapu, ale za avatara ne. Avatar = soucast profilu (dle me). Prijde mi to uplne stejne, jako bych si smel vyplnit kolonku se svym jmenem a nickem jen az napisu nejakou recenzi, poslu fotku apod.... ale vsichni ostatni to strhli do uplne jine roviny.

Kdyz tedy rypete do me, tak si taky rypnu. ;-) Misto toho, abyste me poucovali, nebylo by jednodusi stravit ten cas naucenim se zakladni anglictiny? :-P Kazdy den 30 minut 10 slovicek a potom by nikdo preklad nepotreboval. (tim netvrdim, ze si cely text prelozim s lusknutim, tez musim zabrousit do slovniku). Ja vim, je to hnusne, ale nedavate mi na vybranou, kdyz jste uplne odbocili od tematu a jak rekl rbx, citim se jak ten med, ale zatim odovalam :-D

Tim debatu uzaviram a zkusim se na ty karty Androida mrknout a pelozit to treba jen hrube (psal jsem, ze nejsem pisalek a hlavne mam rad doslovny preklad, pokud to jde. Ne preklady typu raiders ship = galeona - ted to neni mysleno jako nejaky cileny utok, jen priklad). A pak na tom zapracujeme kolektivne.... pravdou je, ze jsem povetsinou flavor text karet necetl, nebyl na to pri hre cas.

14.11.2010 17:38:30 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Vojta
v mem pripade neprekladas Androida pro mne, ale pro me neanglicky mluvici spoluhrace. A myslim, ze takto to je v hodne zdejsich pripadech.

14.11.2010 17:45:41

avatar
Pokud vím, tak tento web není jediný, kde si člověk musí avatar "zasloužit". Určitě jsem registrován na nějakém (nějakých) webu, kde také avatara nemám, protože jsem si ho nezasloužil.

Vojtech Musil
Je to přece jen na tobě, chci avatara, něco pro to udělám, nic víc, nic míň.
p.s. Jsou důležitější věci na světě, než mít avatara na Zatrolených hrách :-)

14.11.2010 17:49:32

PJ

Vojtech
Nikdo do Tebe podle mne neryl, prostě Ti starší a zkušenější lidi napsali svoje názory a zkušenosti. Nemá smysl se kvůli tomu čertit. Mimochodem, moje zkušenost je také taková.

Co se týče avataru, nesouhlasím že by to měla být mandatorní součást profilu. Do patnácti let (nebo do kolika) také nedostaneš občanku. Na boardgamegeeku je mimochodem mnohem náročnější získat avatara než zde.

A co se týče překladu a poznámky o našich jazykových schopnostech, bylo to zbytečné rýpání (máš ode mě první moderátorský strike). Ono totiž fakticky nejde až tak o znalost angličtiny, jako spíš o dobrou češtinu. A navíc anglicky osobně rozumím, myslím, nadprůměrně, avšak u AT hry založené především na atmosféře a příběhu jde podle mého názoru HLAVNĚ o flavor texty (kde mj. platí, že doslovný překlad = překlad na pendrek). A podobně jako u rbx nejde ani tak o mě, ale o mé spoluhráče, kamarády a rodiče, kteří se prostě kvůli hrám nezačnou učit anglicky.

14.11.2010 18:03:42

avatar
Podle mě je to naopak skvěle vymyšleno - každý, kdo chce mít avatara, je nucen pro web něco udělat. Takto to Teus dle mého od začátku zamýšlel a řekl bych, že to funguje skvěle.

14.11.2010 18:12:08

zatrolenky
Jenomže, prostě zatrolenky jsou takové rodinné stránky. Překlady se dělají pro druhé. Alespoň mi přijde, že drtivá část překladů neslouží přímo autorovi. Oni dneska lidi, co jsou ochotní udělat jen tak něco pro druhé jsou pěkně divní. :) A když pak přijde někdo z venku do tohoto světa a upozorní, že jinde to chodí takhle a takhle tak dostane po čumě. Dle mého soudu jsou zatrolenky fanouškovský web, kterých je zdánlivě přehršel, ale tento má jistou úroveň. A kvůli té úrovni se sem moc rád vracím. Až příliš často. Dnešně internetová kultura asi úplně nepodporuje názor, že když přijdu někam, kde jsem nový tak se nejdřív popídím, jak to tam chodí. Prostě každý má svůj pocit anonimity. Ale zvlástě s přibývajícími cony ta anonimita klesá a mě osobně to vyhovuje. A co se týče bodíků a avatara. 50 bodů je jedna pěkná recenze a pár obrázků. Recenze se dá napsat do dvou hodin a o nafocení ani nemluvě. Ani nevím, co jsem chtěl vlastně chytrého povědět.

14.11.2010 21:22:20

rbx

Elenistar
clovece sice si nevěděl, co jsi vlastně chtěl říct, ale vystihl jsi to fakt moc hezky. To o te internetové komunitě, anonymitě, insidrech a outsidrech a Zatrolenkach. Hezky!

14.11.2010 22:29:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Elenistar
Naprostý souhlas. Pokud vím, tento web byl o tom, že se tu schází hráči, povídají si o hrách, nahrávají překlady, píší recenze atd. aby se jejich oblíbené hry dostaly i k někomu jinému. Neznám nikoho, jehož primárním cílem by bylo honění bodů. Až teď mi přijde, že spousta nových lidí to nechápe a chce všechno hned a pokud možno zadarmo. A pokud se někdo ozve, slyším tu jen samé fňukání, jak je dotyčnému ublíženo. Tento web rozhodně není dokonalý, ale funguje velice dobře - odpovědi tu dostanete, informace jakbysmet, to, že si nemůžete vypisovat do zvláštního seznamu hry, které měla vaše babička a vy si je chcete sehnat nebo že vám týden nebyl schválen obrázek jsou jen prkotiny, hlavní záměr webu je informovat a to se mu daří skvěle.

15.11.2010 07:54:25

sydo
Přesně tak. Mě se třeba tady líbí, že kdybych přišel jako úplný nováček, tak mě nikdo nepošle do patřičných míst. Vím, že na jiných webech, když se někdo zeptá na naprostou,pro tamější komunitu, hloupost tak z něj udělají totálního neználka, urazí ho a ještě mu neodpoví. Semtam se tu stává, že se tu někdo na něco zeptá. Nevyčítám lidem, kteří přijdou poprvé na zatrolenky a na něco se zeptají, dřív než přečtou stohy diskuzí. Mnohdy je to rychlejší a když se daný člověk na webu nevyzná. Tak není co řešit. Ale třeba u tebe jsem si toho všiml, že jsi mu dal odkaz na diskuzi, kde se tohle řešilo nebo, že kren a PJ mu odpoví, přestože pravidelný návštěvník těchto stránek moc dobře ví, že už to od nich slyšeli tisíckrát. Tenhle přístup se mi líbí. No když na sebe koukám, jak vás všechny zbožňuju, tak se těším na zatrocon.

15.11.2010 08:00:55

Elenistar
Naprosto přesně popsané. Zatrolenky chápu jako takový menší fenomén na zatuchlém rybníčku českých internetových fór. Proč? Protože se sem vracím pořád, i když si vlastně o hrách nic přečíst nechci, nic nehledám a nepotřebuji. A popravdě, na kolika jiných fórech se tohle děje? Skoro všechny jsou akorát k tomu se o něčem dozvědět, s něčim poradit, nebo se na něčem domluvit a to je vše. Tady si člověk i zadiskutuje na úrovni.

15.11.2010 08:04:12

Vybíráme z Bazaru

Anno 1800
Anno 1800
Akt. cena: 790 Kč
Končí za: 18 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas