Reklama na strankach ZH

Nepostrehl jsem zadnou notifikaci nebo novinku, ale tak jsme se konecne dockali a banerova reklama pronikla i na tyto stranky.
Jste radi, ze treba diky tomu zacnou admini dostavat za svou praci penize? Nebo vam to vadi a odfiltrujete si to nejakym pluginem? Nebo je vam to fuk? Dejte vedet.
29.3.2019 09:33:31 | Upraveno autorem (porovnej)

robkin
No mám příklad, kde to zobrazování vadí. Když chci například napsat zprávu ohledně nějaké aukce. Musím sjet níž, abych viděl, co to bylo za hru a kolik stála. Mezitím stihne reklama překrývat horní lištu. Takže pokud chci napsat zprávu, musím vyjet výš, abych mohl kliknout na odkaz, přes který mohu zprávu napsat.

2.10.2019 14:13:30

robkin
"Nevim, definice "spravneho chovani" reklamy asi neexistuje."

A všichni marketéři a odborníci na UX zaplakali.

To že tobě to zrovna nevadí vypovídá mnohem víc o tobě než o tom, jestli je ten design dobrý či ne. A už vůbec je od tebe dost neslušné osočovat ostatní, že si zbytečně vymýšlejí problémy ("hledani hole na biti psa"), když je zcela neoddiskutovatelné, že ta reklama prostě překáží v používání webu.

2.10.2019 14:24:57

Borghal
Ja musim rict, ze se v tomto ztotoznuji s robkinem. Menu prakticky nevyuzivam, jen zridka kdy. Spis vyuzivam "Kde se diskutuje" a to neni prekryte prakticky nikdy. Ale kazdy to ma jinak.

Co se stisku par klaves navic tyce, tak to taky vnimam jinak, protoze mam v praci ruce na klavesnici 90% casu, tak mi uz nepripada, jestli kliknu jednou navic, abych si posunul stranku.

2.10.2019 20:45:48

zvuk
dnes na mňa vybafla zvuková reklama na syry Madeland. síce hrá až po prechode myškou, ale to úplne stačí, kedže na iné taby idem práve cez tú reklamu na 90%...

7.10.2019 20:55:13

Libova reklama
Ted na me vyskocila vnadna nadejna podnikatelka co vydelava moc penez rychle a snadno,

https://share.icloud.com/photos/0lyyyCgCr2w7p1flOiJCdUUNA

Nemohl jsem najit puvodni topic, davam to sem, odkaz casem smazu, tohle v telefonu nepotrebuju :P

______________________________________________________________
3D tisk: inserty, blbiny, vlastně cokoliv.
https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/3d-tisk-insertu-21039/

21.10.2019 21:50:05

Rychlý prachy
...nějak se ty otravné reklamy na rychly a veliky prachy mnozi.

29.10.2019 22:46:21

reklamy
zlatý dobrý ad-block :))

Už som to písal viackrát - veľmi rád dám pár eur každý mesiac na chod ZH. Ale reklamy nie - tie blokujem automaticky.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

30.10.2019 00:31:42

Mysak
Muzes to trochu rozvest?

Cardinalle
Kvuli jedne reklame v hlavicce naprosty nesmysl - neni mysleno nejak urazlive, jen je to muj nazor. Byt reklama vlevom, vpravo, nahore a dole, do toho vyskakovaci atp., tak to chapu.

Osobne jsem ad-block zacal pouzivat v posledni dobe a to jen kvuli youtube, kdy ti v pulce videa/pisnicky vlepi reklamu. Do te doby jsem nemel problem temer s nicim.

30.10.2019 06:09:39

Vojtech Musil
Včera se mi na mobilu objevila reklama ve stylu "Stačí jen 10 minut a vyděláváš miliony", kde seděla nějaká žena v luxusním autě. Jsem schopen tolerovat reklamy na czc, alzu, i třeba na toho fiata, co tu je taky často, ale tohle je už na tomto serveru pro mě přes čáru.

30.10.2019 07:47:35

zruda
Rozumim.

Kazdopadne je zajimave, jak lide vnimaji reklamu, protoze ja o ni skoro nevim a jedine, co mi z toho mnozstvi tak nejak utkvelo v hlave je ten Fiat a ten mi je stejne ukradeny, bo bych si fiat nikdy nekoupil.

30.10.2019 08:58:09

Vojtech Musil
Když máš reklamu na mobilu přes polovinu displeje, tak ji asi taky zavnímáš :-D

30.10.2019 09:14:49

Reklama zmizela

A nikdo nic??? :)

4.1.2020 12:34:55

...
Adblock :-) nikdy jsem ji neviděl.

4.1.2020 12:42:29

Ad reklama
https://www.zatrolene-hry.cz/clanek/zatrolene-vyhodnoceni-reklamniho-systemu-v-zahlavi-6616/

4.1.2020 12:55:54

wolvik
..a nezapomeň se pochlubit, jak podporuješ svou oblíbenou stránku o deskových hrách :D

Tím chci mimo jiné říct, že v adblocku se dají snadno nastavit vyjímky - whitelist atd..

7.1.2020 12:21:55

Adblock
Někde jsem četl a nedávno i slyšel, že používání Adblocku je ve spoustě států zakázáno zákonem a ve spoustě dalších zemí se to chystá (snad dokonce i u nás) ...

To mi přijde jako vrchol drzosti... sice to odůvodňují tím, že je spousta stránek, které živí pouze reklama a tímto si od nich vlastně "berete obsah a nic jim neplatíte", ale to je z mého pohledu problém provozovatele stránky ne? Co mu brání registraci zpoplatnit nebo formu předplatného apod. než aby mi kvůli tomu zákonem zakazovali nekoukat na reklamy...

Co si o tom myslíte? A jaký má na toto názor Zeus?

7.1.2020 15:08:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Peet
Myslím, že "někde četl a někde slyšel" není "směroplatný" ani kdyby to říkala Máňa.

V roce 2018 třeba Axel Springer prohrál u německého ústavního soudu žalobu právě na toto téma. A vlastně není k nalezení jediný reálný rozsudek, který by ilegalitu blokování reklamy potvrzoval...

7.1.2020 15:32:30

.
Ano, adBlock bude ilegální a každá domácnost vyfasuje úředníka kontrolujícího přepínání reklam v TV, rádiu a v neposlední řadě také čtení letáků vyhozených do schránek. Za nálepku "nevhazujte reklamní letáky" bude pět ran bičem a týden nucených prací...

Faktem je, že uživatel zadá požadavek na server, který mu vrátí určitá data nebo datový tok. To, jak s odpovědí serveru uživatel naloží je čistě jeho věc - v jakém prohlížeči to zobrazí, jestli má povolený vykonávání JS, jestli blokuje obrázky, prohání to čtečkou nebo třeba právě blokuje reklamu. Samozřejmě, že provozovatelům reklamy se to nelíbí (adBlock už vyhrál těch sporů myslím pět) a zkouší je vyšachovat, nicméně zatím vítězí zdravý rozum.

Dá se polemizovat o morální rovině blokování reklamy, nicméně můj názor je, že pokud by se provozovatelé nesnažili reklamy prasácky nutit a podsouvat uživatelům, adBlock by možná ani nevznikl. Třeba nedávné nasazení reklamy zde byl jeden z příkladů, jak se to dělat nemá. Nebylo to sice agresivní podsouvání, ale jinak bylo špatně v podstatě všechno :)

Sám adBlock používám, nicméně stránky s tématickou reklamou mám často ve whitelistu protože mě inzerované zboží či služby mohou zajímat. Pokud je navíc taková reklama citlivě zakomponována do struktury webu, nemám problém ji povolit.

7.1.2020 19:48:53

Vybíráme z Bazaru

Prodám Vzhůru do podzemí, Vzhůru zpátky do podzemí
Prodám Vzhůru do podzemí, Vzhůru zpátky do podzemí
Akt. cena: 430 Kč
Končí za: 19 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas