nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Reklama na strankach ZH

Nepostrehl jsem zadnou notifikaci nebo novinku, ale tak jsme se konecne dockali a banerova reklama pronikla i na tyto stranky.
Jste radi, ze treba diky tomu zacnou admini dostavat za svou praci penize? Nebo vam to vadi a odfiltrujete si to nejakym pluginem? Nebo je vam to fuk? Dejte vedet.

Upraveno autorem (porovnej)

29.3.2019 09:33:31

Vojtech Musil

Když máš reklamu na mobilu přes polovinu displeje, tak ji asi taky zavnímáš :-D

30.10.2019 09:14:49

zruda

Rozumim.

Kazdopadne je zajimave, jak lide vnimaji reklamu, protoze ja o ni skoro nevim a jedine, co mi z toho mnozstvi tak nejak utkvelo v hlave je ten Fiat a ten mi je stejne ukradeny, bo bych si fiat nikdy nekoupil.

30.10.2019 08:58:09

Vojtech Musil

Včera se mi na mobilu objevila reklama ve stylu "Stačí jen 10 minut a vyděláváš miliony", kde seděla nějaká žena v luxusním autě. Jsem schopen tolerovat reklamy na czc, alzu, i třeba na toho fiata, co tu je taky často, ale tohle je už na tomto serveru pro mě přes čáru.

30.10.2019 07:47:35

Mysak

Muzes to trochu rozvest?

Cardinalle
Kvuli jedne reklame v hlavicce naprosty nesmysl - neni mysleno nejak urazlive, jen je to muj nazor. Byt reklama vlevom, vpravo, nahore a dole, do toho vyskakovaci atp., tak to chapu.

Osobne jsem ad-block zacal pouzivat v posledni dobe a to jen kvuli youtube, kdy ti v pulce videa/pisnicky vlepi reklamu. Do te doby jsem nemel problem temer s nicim.

30.10.2019 06:09:39

reklamy

zlatý dobrý ad-block :))

Už som to písal viackrát - veľmi rád dám pár eur každý mesiac na chod ZH. Ale reklamy nie - tie blokujem automaticky.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

30.10.2019 00:31:42

Rychlý prachy

...nějak se ty otravné reklamy na rychly a veliky prachy mnozi.

29.10.2019 22:46:21

Libova reklama

Ted na me vyskocila vnadna nadejna podnikatelka co vydelava moc penez rychle a snadno,

https://share.icloud.com/photos/0lyyyCgCr2w7p1flOiJCdUUNA

Nemohl jsem najit puvodni topic, davam to sem, odkaz casem smazu, tohle v telefonu nepotrebuju :P

21.10.2019 21:50:05

zvuk

dnes na mňa vybafla zvuková reklama na syry Madeland. síce hrá až po prechode myškou, ale to úplne stačí, kedže na iné taby idem práve cez tú reklamu na 90%...

7.10.2019 20:55:13

Borghal

Ja musim rict, ze se v tomto ztotoznuji s robkinem. Menu prakticky nevyuzivam, jen zridka kdy. Spis vyuzivam "Kde se diskutuje" a to neni prekryte prakticky nikdy. Ale kazdy to ma jinak.

Co se stisku par klaves navic tyce, tak to taky vnimam jinak, protoze mam v praci ruce na klavesnici 90% casu, tak mi uz nepripada, jestli kliknu jednou navic, abych si posunul stranku.

2.10.2019 20:45:48

robkin

"Nevim, definice "spravneho chovani" reklamy asi neexistuje."

A všichni marketéři a odborníci na UX zaplakali.

To že tobě to zrovna nevadí vypovídá mnohem víc o tobě než o tom, jestli je ten design dobrý či ne. A už vůbec je od tebe dost neslušné osočovat ostatní, že si zbytečně vymýšlejí problémy ("hledani hole na biti psa"), když je zcela neoddiskutovatelné, že ta reklama prostě překáží v používání webu.

2.10.2019 14:24:57

robkin

No mám příklad, kde to zobrazování vadí. Když chci například napsat zprávu ohledně nějaké aukce. Musím sjet níž, abych viděl, co to bylo za hru a kolik stála. Mezitím stihne reklama překrývat horní lištu. Takže pokud chci napsat zprávu, musím vyjet výš, abych mohl kliknout na odkaz, přes který mohu zprávu napsat.

2.10.2019 14:13:30

zruda

Ano chova se mi to presne jak jsi to vyfotil.
Ale ja chtel jen rict, ze:
Kdyz chci menu... tak ho vidim a nicemu to nevadi
Kdyz chci scroll na diskuse... tak ano prekryje to menu ale to taky nevadi, protoze chci diskuse a menu je mi ukradeny...
Driv (kdyz reklama nebyla) proste odjelo menu pryc a taky jsem ho nevidel. Proste je uplne jedno jestli je mimo viditelnou plochu browseru a nebo prekryte reklamou. Proste po odscrollovani neni videt.

Nevim, definice "spravneho chovani" reklamy asi neexistuje. Resp. existuje jen jedine pravidlo - reklama za kterou nekdo zaplati a to urcite vyzaduje splneni nejakych podminek pri zobrazeni...

Urcite jsme vsichni na ruznych strankach videl ruzne vice nebo mene otravne provedeni reklam.
Tohle provedeni ktere je zde je urcite otravnejsi nez maly banner 100x100 pixelu... Pritom to soucasne provedeni nijak nevadi pri beznem uzivani webu. A za 100x100 pixelu asi taky budou jiny penize nez za tenhle velky banner, takze radeji jeden velky megabanner nez stranka zaplevelena odshora az dolu vselijakym blikajicim bordelem...

A prave tyhle tzv. "problemy" typu... scroll na diskuse, ale nevidim menu... jsou jen to povestne "hledani hole na biti psa"... Nic jineho jsem ti rict nechtel a nic vic uz k tomu psat nebudu...

2.10.2019 14:06:50

robkin

Takto se reklama přesto chovat nemá...

https://bit.ly/2phOTsx

2.10.2019 13:40:19

prekryti menu

Podle mne to je uplne v pohode. Kdyz chci menu. kliknu na nej (coz delam stejne minimalne).

Myslim, ze stejne jako vetsina spise chci diskuse... a ty to neprekryva. Takze s tim nemam problem.

Proste moc nerozumim argumentu "scroll dolu abych videl aktualni diskuse, zakryje to menu".
To je prece protimluv - "chci diskuse" a zakryje mi to neco co v tu chvili "nechci"... Tak mi to prece nevadi, ne?

2.10.2019 13:16:22

Překryv reklamy

Informaci o překryvu reklamy jsem Diovi psal už první den, co byly reklamy zapnuty. Všimlo jsem si, že třeba Datart nebo CZC se poslušně zasouvají podle posunu okna, zatímco Tipo a další překrývají vrchní lištu s informacemi o účtu.

2.10.2019 13:03:31

Tipo

Já mam taky jen TIPO :D ale dost mě vadí, že při scroll dolů, abych viděl aktuální diskuze reklama přesně zakryje hlavní menu...to je dost otravné

2.10.2019 13:02:44

(ne)vhodná reklama

@paladin91: A já mám furt jenom reklamu na Fiat TIPO :,( ;-)

Každopádně. Když už, radši uvítám systém, kdy si za nezobrazení reklamy můžu přispět nějakou částkou. Předpokládám, že i kdyby to byla malá částka, pořád by to bylo víc, než z reklamy, kterou zobrazím já sám.

2.10.2019 12:28:03

Vojtěch

Tak on tady nikdo ani netvrdil, že je to showstopper.

Ale já refresh celkem dělám, protože mám třeba permanentně otevřenou jednu dvě diskuze (jsem ten typ člověka co má nesutále 30 tabů). Nebo zmíněné duplikování stránky.

A mě třeba přijde že každý jeden klik, každé jedno zmáčknutí tlačítka navíc je od základu špatný design. O to hůř, když to musíš dělat po každém přesměrování. Proto mi přijdou reklamy po stranách lepší - nejen že máme všichni širší než vyšší monitory (krom těch co je mají otočené o 90°) a stránka je navržena vertikálně, ignorování reklam na bocích ode mne nevyžaduje žádnou aktivitu.

2.10.2019 12:17:27

kren

A kolikrat prosimte obnovujes stranku? :-) Uprimne jsem snad nikdy nedelal refresh na strance na Zatrolenych hrach nebo ne tak casto, ze bych si to pamatoval.

Mas samozrejme pravdu, ze se tam reklama zobrazi a je to neprijemne, na druhou stranu staci zmacknout sipku dolu/nahoru a reklama je razem pryc. Neni to 100% funkcni, ale jako show stopper bych to uplne nevidel.

Krom toho to je docasne reseni - doufejme a pak se uvidi, jestli to tak zustane a bude se pracovat na zlepseni nebo se to zrusi uplne.

2.10.2019 08:24:05

Agresivní reklama

Na můj vkus je baner nahoře nad menu hodně agresivní, zabírá opravdu velký prostor obrazovky. V této velikosti mi hodně vadí, design se vůbec nehodil ke stránkám a odstranil jsem si jí.

Vhodnějším umístěním by byla reklama napravo, např. na místě aukce ve stejné velikosti jako obrázek a pod tím obsah co je tam teď, aukce, otázky, diskuze ...
Pak bych s tím neměl žádný problém. Reklama by byla stále dostatečně viditelná, ale nenarušovala by obsah stránek.

Je jesné, že reklama na takových stránkách byt musí aby se zaplatily náklady, ale banner nahoře je opravdu moc. Zkuste prosím zvlážit jiné, decentnější umístění.

2.10.2019 08:22:23

@Borghal Rantipole

Máš pravdu. Když dám obnovit v případě, že jsem někde uprostřed scrolování, tak se reklama plácne do horní části přes stávající polohu stránky. Totéž, když nedám obnovit, ale dám duplikovat stránku.

... to je fajná funkčnost - nic z reklamy nám neujde. paladin91 z té vychytávky měl dvě hodiny erekci ;D.

2.10.2019 07:40:53

2 hodiny erekce

Ne že by se me ta paní v reklamě nelíbila ale myslím ze zrovna toto je ta reklama co sem nepatří

1.10.2019 18:08:51

zmizela

ale prázdný pruh tam zůstal.
Ale stalo se to před "chvílí" , tak se na tom asi ještě dělá :)

1.10.2019 17:43:32

reklama

Me dnes reklama zmizela. Obcas mi prekryvala menu a obcas to vypadalo, ze to jiz funguje, jak ma...

1.10.2019 17:36:33

Reklama

Mně reklama nevadí, je dobře udělaná, dostanu se na profil, i do menu.

1.10.2019 15:04:41