Reklama na strankach ZH

Nepostrehl jsem zadnou notifikaci nebo novinku, ale tak jsme se konecne dockali a banerova reklama pronikla i na tyto stranky.
Jste radi, ze treba diky tomu zacnou admini dostavat za svou praci penize? Nebo vam to vadi a odfiltrujete si to nejakym pluginem? Nebo je vam to fuk? Dejte vedet.
29.3.2019 09:33:31 | Upraveno autorem (porovnej)

@Vojta
Já se tam koukal, ale třeba VIP bazar je v sekci development a přitom už je nasazen. Proto píšu, že je to víceméně k ničemu, navíc tam nejsou ani rámcové datumy, priorita, nic.

Souhlasím, že nic lepšího není a přitom i tohle je bída. :)

10.4.2019 16:02:01

Nová reklama
Koukám, že se nám tu objevila nová reklama. Přemýšlím, jestli by se dalo najít ještě méně vhodné místo, kam ji nacpat... asi ani ne, inu, well done :D

Na mobilu pecka, když vám po načtení půl displaye zabírá reklama, z takových webů obvykle okamžitě odcházím a už se nevracím...

20.9.2019 09:40:41 | Upraveno autorem (porovnej)

pro info
https://www.zatrolene-hry.cz/clanek/test-zobrazovani-reklamy-na-zatrolenych-hrach-6347/

20.9.2019 09:55:18

...
Ano, už jsem si toho všiml... díky té úžasné reklamě mi tento zvýrazněný post utekl...

20.9.2019 10:04:34

Mobil
No na mobilu se ted na web neda koukat. To bych radej posilal 100/mesic nez cucel na tohle :-)

22.9.2019 06:44:38

Subjektivně
Netvrdím, že co napíši, bude pravda. Něco vím, něco vím zprostředkovaně, něco třeba jen tuším.

1) Co jsem pochopil, Ondra vnímá vznik, resp. způsob vzniku Deskožrouta, jako zradu. A je ten typ člověka, který nebude riskovat stejný výsledek znovu. Díky tomu nepřenechá ani část svých pravomocí někomu jinému. Mě osobně můžete klidně nenávidět, ale je holým faktem, že obrázky adminuji cca. 5 let. Ani po této době nemám žádné větší pravomoce, dovolat se Ondrovi je problém, na FB/maily mi neodpoví vůbec. Tím chci říci, že jako admini máme jen zlomek důvěry, kterou bychom měli mít a kterou potřebujeme, abychom fungovali naplno. Nad rámec základních "povinností" se se vším musíme obracet na Dia a modlit se, ať požadavek vyřeší.

2) Aniž bych myslel následující myšlenku ve zlém, tak Ondra spíchl web na koleně a tak nějak bych řekl, že na začátku pravděpodobně netušil, kam až dojde. Zřejmě nevěděl ani před rokem. Nejsem programátor (takže mě klidně můžete hejtovat, pokud se mýlím), ale myslím si, že web nebude napsán úplně systematicky a proto dovozuji, že zapojit někoho dalšího, by bylo peklo.
Pro toho zapojeného samozřejmě.

3) Z mého úhlu pohledu by měl Ondra zavést placené VIP členství (ovšem systematicky a něco za něj nabídnou - ne výkřik do tmy alá Mecenáš), zpoplatnit bazar (resp. zpoplatnit ty, kdo využívají jako svůj eshop), klidně za úplatu propagovat služby lidí, kteří barví na zakázku, dělají inserty, tisknou na 3D tiskárně atp. a ve finále funkčně implementovat reklamu. A dostat se tak na příjem, který by neplatil jen server, ale i Ondru a mohl se ZH živit. Díky tomu by měl čas se o server řádně starat a vše by se rapidně zlepšilo.

4) Nevím o tom, že by admini měli být za svou práci placeni. Já osobně bych žádné peníze ani nepřijal. Ne, dokud by nebyl vyřešen bod 3 a dokud by server neběžel zcela bezchybně. A ani potom s vysokou pravděpodobností ne.
Každopádně pokud by byli admini nějak placeni, musel by se od základu překopat systém admini->uživatelé.
Nicméně toho, že bychom byli placení, se fakt nebojte. :)

5) Bez ironie, dvojsmyslu, rýpání - z přečtených příspěvků (nejen v tomto, ale i jiných vláknech) vidím, že je zde dost fundovaných lidí na založení vlastního serveru. Čestně a upřímně - jděte do toho. Zatrolenky mám rád, ale pokud vznikne lepší server, pro komunitu jen dobře.

23.9.2019 10:19:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Špatňák
Z toho co pises me po pravde prekvapuje ze tento web porad jeste jakz takz funguje :)

Vytvoreni noveho serveru... Nevim no. Deskozrout je tu uz nejaky ten patek a imho je v podstate k nicemu. Nikam se neposunul. Obsah zadny. Diskutuje tam par lidi co se znaji z akci. Velice zridka se tam objevi nejaky uzitecny prispevek (komentar nebo hodnoceni hry). Jinak jsou tam hlavne odkazy na KS a nejvice zije sekce co vas pobavilo.

Takze si nemyslim ze nejaky dalsi novy server pomuze. Hlavne co s tim obsahem tady. To by nekdo presunul nebo co?

Ja bych sel cestou zachovani ZH a jeho vylepsovani (pokud to jde). Ale to by hlavne musel zmenit svuj pristup Zeus.

23.9.2019 11:01:38

Spatnak
ad 1) Existuju standardne dohody o tom, ze kto vykonava nejaku cinnost (napr. v nejakej firme), tak ked z tej firmy odide, nemoze danu cinnost vykonavat na vlastne triko XY rokov. Inak z toho samozrejme plynu zavazne pravne nasledky. Jednoduche riesenie.

Vytvorit novy web je lahke, ale dotiahnut sa na vyznamnost ZH by trvalo asi velmi dlho. A to nehovorim o tom, ze hlavnou devizou ZH je obsah, vytvoreny uzivatelmi. Ale ak sa ZH nikam neposunu, a pocet nespokojnych uzivatelov bude narastat, tak asi je len otazka casu, kym sa objavi nejaky novy nadsenec, ktory vytvori novy moderny web. A ak vytrva, a ludom sa bude pacit, za nejaky cas moze ZH predbehnut.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

23.9.2019 11:12:54

Cardinalle
Souhlasím s tebou, že v rovině teoretické existují smlouvy, které brání popsanému jednání. Na druhou stranu je otázka, jak jsou právně vymahatelné. Nejdřív by se muselo dokázat, že k takovému jednání došlo a že k němu došlo úmyslně. Druhý web by zcela jistě mlžil, že je jinak zaměřený, nejde o konkurenci atp. Vezměme v úvahu, že deskovky jsou velmi specifická problematika a nejsem si jistý, zda v ČR vůbec žije soudce, který by věděl, o čem vlastně rozhoduje. A i kdyby ano, tak pak je otázka, jak dlouho se soud reálně potáhne. Nevím, zda máš nějakou zkušenost. Já ano. Pustil jsem se pouze do dvou soudních sporů a to v případech, kdy byla výhra jistá na 99,99%. Jeden trval 9 let a táhl by se ještě roky, nebýt toho, že jsem přistoupil na dohodu a přišel tak o cca. 30% dlužné částky. Druhý 3,5 let a to včetně vyřešení exekuce. Nad ostatním jsem raději mávl rukou s tím, že vzniklá finanční ztráta je lepší, než ztrácet čas a peníze soudem - protože třeba právníka a poplatky platíš celou dobu. Takže pak je otázka, zda vůbec má smysl se v našich zemích spoléhat na právo, které koná pomalu, draze a s nejistým výsledkem. Docela Ondru chápu, že tohle nemá ani ochotu riskovat.

Ohledně webu máš také pravdu - jde o obsah, který do něj nalijí uživatelé. Zatrolenky mají jednu slabinu, o které hrozně nerad mluvím. Obsah je váš. Když se kdokoliv rozhodne, že chce nechat smazat své příspěvky, Ondra tak musí učinit. Za mě epická chyba. Podívej se do TOP10 (odmysli si Dia a vezmi místo 2-11) a teď si představ, jak by server vypadal, kdybychom se dohodli, že chceme námi nahraný obsah smazat a přesunout jinam...

23.9.2019 13:00:27

Zakryté hlavní menu
Že reklama při posunutí stránky nahoru překryje hlavní menu je pěkně na houby. To by snad šlo ošetřit ne??? Že to překryje editaci účtu a odkaz do zpráv bych ještě zkousnul, ale hlavní menu - nad tím zůstává rozum stát.

1.10.2019 14:31:12

...
Je to ještě horší, když člověk obnoví stránku...


https://i.ibb.co/vPpbzXB/Untitled.png

1.10.2019 14:36:41

Reklama
Mně reklama nevadí, je dobře udělaná, dostanu se na profil, i do menu.

1.10.2019 15:04:41

reklama
Me dnes reklama zmizela. Obcas mi prekryvala menu a obcas to vypadalo, ze to jiz funguje, jak ma...

1.10.2019 17:36:33

zmizela
ale prázdný pruh tam zůstal.
Ale stalo se to před "chvílí" , tak se na tom asi ještě dělá :)

1.10.2019 17:43:32 | Upraveno autorem (porovnej)

2 hodiny erekce
Ne že by se me ta paní v reklamě nelíbila ale myslím ze zrovna toto je ta reklama co sem nepatří

1.10.2019 18:08:51

@Borghal Rantipole
Máš pravdu. Když dám obnovit v případě, že jsem někde uprostřed scrolování, tak se reklama plácne do horní části přes stávající polohu stránky. Totéž, když nedám obnovit, ale dám duplikovat stránku.

... to je fajná funkčnost - nic z reklamy nám neujde. paladin91 z té vychytávky měl dvě hodiny erekci ;D.

2.10.2019 07:40:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Agresivní reklama
Na můj vkus je baner nahoře nad menu hodně agresivní, zabírá opravdu velký prostor obrazovky. V této velikosti mi hodně vadí, design se vůbec nehodil ke stránkám a odstranil jsem si jí.

Vhodnějším umístěním by byla reklama napravo, např. na místě aukce ve stejné velikosti jako obrázek a pod tím obsah co je tam teď, aukce, otázky, diskuze ...
Pak bych s tím neměl žádný problém. Reklama by byla stále dostatečně viditelná, ale nenarušovala by obsah stránek.

Je jesné, že reklama na takových stránkách byt musí aby se zaplatily náklady, ale banner nahoře je opravdu moc. Zkuste prosím zvlážit jiné, decentnější umístění.

2.10.2019 08:22:23

kren
A kolikrat prosimte obnovujes stranku? :-) Uprimne jsem snad nikdy nedelal refresh na strance na Zatrolenych hrach nebo ne tak casto, ze bych si to pamatoval.

Mas samozrejme pravdu, ze se tam reklama zobrazi a je to neprijemne, na druhou stranu staci zmacknout sipku dolu/nahoru a reklama je razem pryc. Neni to 100% funkcni, ale jako show stopper bych to uplne nevidel.

Krom toho to je docasne reseni - doufejme a pak se uvidi, jestli to tak zustane a bude se pracovat na zlepseni nebo se to zrusi uplne.

2.10.2019 08:24:05

Vojtěch
Tak on tady nikdo ani netvrdil, že je to showstopper.

Ale já refresh celkem dělám, protože mám třeba permanentně otevřenou jednu dvě diskuze (jsem ten typ člověka co má nesutále 30 tabů). Nebo zmíněné duplikování stránky.

A mě třeba přijde že každý jeden klik, každé jedno zmáčknutí tlačítka navíc je od základu špatný design. O to hůř, když to musíš dělat po každém přesměrování. Proto mi přijdou reklamy po stranách lepší - nejen že máme všichni širší než vyšší monitory (krom těch co je mají otočené o 90°) a stránka je navržena vertikálně, ignorování reklam na bocích ode mne nevyžaduje žádnou aktivitu.

2.10.2019 12:17:27

(ne)vhodná reklama
@paladin91: A já mám furt jenom reklamu na Fiat TIPO :,( ;-)

Každopádně. Když už, radši uvítám systém, kdy si za nezobrazení reklamy můžu přispět nějakou částkou. Předpokládám, že i kdyby to byla malá částka, pořád by to bylo víc, než z reklamy, kterou zobrazím já sám.

2.10.2019 12:28:03

Tipo
Já mam taky jen TIPO :D ale dost mě vadí, že při scroll dolů, abych viděl aktuální diskuze reklama přesně zakryje hlavní menu...to je dost otravné

2.10.2019 13:02:44

Překryv reklamy
Informaci o překryvu reklamy jsem Diovi psal už první den, co byly reklamy zapnuty. Všimlo jsem si, že třeba Datart nebo CZC se poslušně zasouvají podle posunu okna, zatímco Tipo a další překrývají vrchní lištu s informacemi o účtu.

2.10.2019 13:03:31

prekryti menu
Podle mne to je uplne v pohode. Kdyz chci menu. kliknu na nej (coz delam stejne minimalne).

Myslim, ze stejne jako vetsina spise chci diskuse... a ty to neprekryva. Takze s tim nemam problem.

Proste moc nerozumim argumentu "scroll dolu abych videl aktualni diskuse, zakryje to menu".
To je prece protimluv - "chci diskuse" a zakryje mi to neco co v tu chvili "nechci"... Tak mi to prece nevadi, ne?

2.10.2019 13:16:22

robkin
Takto se reklama přesto chovat nemá...

https://bit.ly/2phOTsx

2.10.2019 13:40:19

zruda
Ano chova se mi to presne jak jsi to vyfotil.
Ale ja chtel jen rict, ze:
Kdyz chci menu... tak ho vidim a nicemu to nevadi
Kdyz chci scroll na diskuse... tak ano prekryje to menu ale to taky nevadi, protoze chci diskuse a menu je mi ukradeny...
Driv (kdyz reklama nebyla) proste odjelo menu pryc a taky jsem ho nevidel. Proste je uplne jedno jestli je mimo viditelnou plochu browseru a nebo prekryte reklamou. Proste po odscrollovani neni videt.

Nevim, definice "spravneho chovani" reklamy asi neexistuje. Resp. existuje jen jedine pravidlo - reklama za kterou nekdo zaplati a to urcite vyzaduje splneni nejakych podminek pri zobrazeni...

Urcite jsme vsichni na ruznych strankach videl ruzne vice nebo mene otravne provedeni reklam.
Tohle provedeni ktere je zde je urcite otravnejsi nez maly banner 100x100 pixelu... Pritom to soucasne provedeni nijak nevadi pri beznem uzivani webu. A za 100x100 pixelu asi taky budou jiny penize nez za tenhle velky banner, takze radeji jeden velky megabanner nez stranka zaplevelena odshora az dolu vselijakym blikajicim bordelem...

A prave tyhle tzv. "problemy" typu... scroll na diskuse, ale nevidim menu... jsou jen to povestne "hledani hole na biti psa"... Nic jineho jsem ti rict nechtel a nic vic uz k tomu psat nebudu...

2.10.2019 14:06:50

Vybíráme z Bazaru

Bios: Origins - insert
Bios: Origins - insert
Akt. cena: 280 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas