Náměty na zlepšení

Ahoj všem,

Mám s diskuzemi podobného charakteru neblahé zkušenosti, neboť se nikdy člověk nezavděčí všem. Mnohdy jsou příspěvky zadupány do země, mnohdy se vynoří nabubřelá kritika. Budu tedy doufat, že stejný osud nestihne můj pozitivně míněný příspěvek těmto velmi dobrým stránkám ZH.

Nenašel jsem samostatné vlákno do kterého bych mohl hromadně napsat několik postřehů bez nutnosti roztřídění a tak jsem založil drze vlákno nové.

1) V profilu jednotlivé hry je defaultně nastaven obrázek krabicové verze hry. Osobně bych uvítal možnost výběru obrázku alespoň ve svých seznamech. Zejména starší hry vlastním bez obalu jen herní desky a u takových her bych si do profilu rád vložil obrázek hrací desky. Dalším důvodem je například starší nebo novější verze hry, kdy bych chtěl mít v profilu hry "ten svůj", nikoliv ten "defaultní"

2) V seznamu vlastních her, který je perfektní bych uvítal miniaturní náhled obrázku hry. Mnohdy je hledání podle obrázku rychlejší než ve jmenném seznamu.

3) Na stránkách ZH je jmenný katalog her. Podle abecedy se v něm hledá snadno, ale co když neznám název hry? V takovém případě by se hodil obrázkový katalog her, který by čerpal zdrojový obrázek z každé hry.
Proč? Protože vizualizace obrázků by mnoha uživatelům pomohla si vzpomenout, že hru mají a mohli by ji tak přes klinutí přidat do svého seznamu.

4) Zatrolené Hry sleduji na mobilním telefonu i na PC
Chápu, že odladění pro obě platformy musí být velmi pracné. Na mobilní verzi je vše vynikající. Na verzi PC je po obou stranách zobrazení, plonkové prázdné místo (na mém monitoru při mém rozlišení cca 2x 10cm). Nestálo by toto místo vyplnit třeba obrázky z her? Prostě více vizualizovat, že se nacházím na stránkách s deskovými hrami. Ať kliknete kamkoliv na stránkách, je vždy vidět jen minimum deskových her. Přitom by to měl být dominantní prvek stránek.

Na filmových stránkách FDb je velmi milou funkcí proužek obrázků z naposledy navštívených odkazů. Žádná popis jen proužek kontinuálních obrázků, které obsahují hyperlinkový odkaz na danou podstránku.

5) Ve vlastním seznamu her by se hodila i nějaká vlastní indexace her.

Například, máme hry, které patří dcerce a hry které patří synovi. Hodil by se mi tedy parametr označení hry textovým přívlastkem vlastnictví.
Stejně tak třeba označení hry: stará verze vs nová verze
Stejně tak třeba: krabice vs bez krabice
Nebo třeba zcela volný index, který by si definoval uživatel sám. Myslím, že toho členění jsou desítky a každý uživatel si hry může třídit jinak.

Závěrem:
Všechno jsou to jen moje osobní postřehy a chápu, že stránky nejsou určeny pouze mě a že se může najít uživatel, který bude chtít totéž zcela opačně, ale jsou to náměty do diskuze a tak o nich diskutujme. myslím že nejsou nesmyslné.



8.1.2020 14:44:30

jsem pro esc.

27.9.2021 22:13:15

Pro esc.

28.9.2021 01:52:26

Esc

28.9.2021 06:59:08

mh

Myslím, že při vstupu do procedury obsluhující okno by se dal předat parametr, jestli se jedná o vstup příspěvku, či nikoliv. V případě příspěvku by se povolilo ukončení jen tlačítky, v ostatních případech i pomocí Esc a klepnutí mimo.

 

Jinak taky hlasuju aspoň pro Esc.

28.9.2021 08:28:15

Předávat další parametr myslím netreba, už teď se přece musí nějak říci zda se má zobrazit textarea pro příspěvek samotný, 

Z jiného soudku, chybí mi číselné hodnocení na stránce hry, přeci jen z těch hvězdiček to není pořádně poznat. Přitom jinde na webu číselné hodnocení uváděno bývá (Nej…). 

28.9.2021 11:03:54

@Bastacka @Beholder @kkaarr - Tak řazení hodnocení je fixnuté. Ono to skutečně fungovalo tak jak jsem psal, ale problém byly komentáře, kde někdo napsal jen mezeru nebo jiný “neviditelný znak”, systém je bral jako hodnocení s komentářem, ale zobrazovaly se jako prázdné. Ondra to poladil a mělo by to být ok, aspoň u těch, kde byla jen mezera. Pokud byste narazili na nějaké hodnocení, kde by to i dále haprovalo, dejte mi prosím vědět. A díky za echo. :)

A pro shrnutí pro ty co nečetli začátek diskuse a nechtějí to hledat níže, hodnocení se řadí podle hvězd, přičemž nejdřív jsou hodnocení s komentáři od pěti do jedné a následně hodnocení bez komentářů od pěti do jedné.

28.9.2021 23:32:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Měl jsem dojem, že se tu zavedlo při Nahlášení nevhodného příspěvku, že lze upřesnit/doplnit informaci, proč je nevhodný. Ale asi se pletu, že? Nebo je to zatím jen v plánech?

Teď třeba u her #Moogh a #Odysea: Společně k deváté planetě jsou v otázkách založena vlákna, která by měla být v diskuzi.

Upozornil bych na to adminy, ale bez té možnosti upřesnění se mi to nechce označovat jako nevhodné. A zase kvůli tomu vyplňovat formulář nebo plevelit diskuzi je podle mě taky zbytečné.

8.10.2021 14:58:56

@Duirin Nevím, jestli to máš nějak jinak, ale když kliknu vpravo na roletu Akce u zakládajícího příspěvku vlákna, nabídne mi to možnost “Nahlásit jako nevhodný příspěvek” a po kliknutí se objeví dialogové okno s výběrem důvodu. Mám Firefox 92.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

8.10.2021 16:27:27

Omlouvám se Kewe, ale chtěl jsem si to vyzkoušet a označil jsem tvůj příspěvek jako nevhodný ;). Kliknul jsem v té nabídce důvodů na “jiný” a myslel jsem, že se mi nabídne nějaký dialog, kde napíšu vlastními slovy ten důvod.

8.10.2021 17:15:43

@kren Tak jestli měl Duirin na mysli toto, tak to jsem nepochopil :) Myslel jsem, že mu šlo obecně o nějaký důvod, což vybrat jde. Ale jo - pokud zvolíš “jiný”, není momentálně možnost to nějak doplnit (a ani nevím o tom, že by se tahle volba plánovala zavést).

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

8.10.2021 17:26:07

@Kew  Omlouvám se, myslel jsem to tak, jak popisoval kren, ale nepopsal jsem to dostatečně dobře. Ano, teď je to prostě tak na půl cesty. Lze označit důvod nějakým z těch předdefinovaných. Nelze napsat vlastní důvod.

Otázka - má význam, aby uživatelé označovali příspěvek v Otázkách, který má patřit do diskuzí, jako nevhodný s popisem “Jiný”? Nebo to dělat nemáme?

Nebo co rozšířit seznam důvodů?

Nebo řeším blbosti? :)

8.10.2021 23:42:55 | Upraveno autorem (porovnej)

@Duirin stačí Jiný, případně nahlašovatelé používají i Offtopic. V tomto případě většinou snadno poznáme, co nahlašovatel zamýšlel i bez upřesnění.

Zároveň podotýkám, že otázkám zvoní hrana a brzy budou nahrazeny jiným řešením, takže zavádět funkcionalitu jen kvůli nim určitě nebudeme.

Tím nechci říct, že pole pro upřesnění Jiného nedává vůbec smysl. Ale vzhledem k tomu, jak je nahlašování aktuálně řešené a jak je kategorie Jiné využívaná, tak to opravdu není na pořadu dne.

-----------------
šéfredaktor novinek ZH; předseda KDH Pajdulák

11.10.2021 21:09:42

Psal jsem to přímo jako zpětnou vazbu přes kontaktní formulář, ale už je to dlouho bez odezvy nebo změny. Tak to zkusím ještě touto cestou.

Bylo by dobré otestovat chování modálního okna pro vkládání příspěvků na mobilu. Při editaci, když tapnu někam do textu, okno sescrolluje až k zápatí, kde je tlačítko Uložit. Tím zmizí textové pole mimo obrazovku a uživatel musí okno zpátky posunout, aby viděl, co píše.

Druhá věc je to, že tlačítko Uložit nefunguje na první kliknutí. Při druhém už ano.

Samsung A40 - Android - Chrome

6.12.2021 09:41:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Ó, ano. Ujíždění okna na mobilu, jak píše Havelock, potvrzuji a prosím o opravu. Je to šílené a divím se, že jsem to už dávno nenapsal sám :o) 

Samsung, Android, Chrome

6.12.2021 11:17:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Hmmm… tohle bude nějaká kulišárna Androidu :-(. Zkoušel jsem na iPhone jak Safari, tak i Chrome a v obou případech mi to zazoomuje blíž do textu, ale zůstane plus mínus na místě. Akorát teda nevím, jak otestuju, doma žádný Android nemám…

A dělá to editor při editaci diskusních příspěvků? Nebo se tak chová třeba i okno pro vložení textu hodnocení hry? Mohlo by mi pomoci, zda to dělá ten HTML editor v diskusích nebo je to chování editace obecně.

Díky za info

6.12.2021 13:39:38

mh

@Zeus : Chová se tak i okno pro hodnocení hry. Teď ověřeno.

6.12.2021 14:03:15

@Zeus jen pro upřesnění, editací jsem nešikovně myslel úpravu textu v editoru už při psaní prvního příspěvku, nikoliv upravení existujícího. I když tam to zlobí taky. Vlastně teda asi všude.

6.12.2021 23:35:17

Měl bych taky dva návrhy na zlepšení:

  1. Možnost dostávat upozornění na příspěvky v diskuzích, kam jsem přispěl a nebo které chci aktivně sledovat. V praxi si představuju, že by bylo nutné přidat další checkbox pod rozepsaný příspěvek s “chci dostávat notifikace u této diskuze” a další tlačítko jak u všech diskuzí ke hře, tak u samotných témat (vedle tlačítka Přidat příspěvek)…
  2. Myslím si, že by bylo fajn, kdyby u profilu hry bylo uvedeno, kolik uživatelů má danou hru ve wish-listu. Nemusí tam být ani jejich seznam. Odůvodnění: Jsem v situaci, kdy chci omezit svou deskoherní sbírku a rozhoduji se mezi prodejem hry A a B. Obě mají pro mě sice stejnou citovou hodnotu, ale kdybych viděl, že hru A má ve wishlistu dvacet lidí a hru B dva, tak raději prodám hru A, protože budu mít větší šanci, že se vydraží za více peněz, protože o ni bude větší zájem. Ale i z pohledu kupujícího je to výhodná featura, protože se potencionálně na bazaru bude objevovat více her, o které má více lidí zájem. A ty, které ve wishlistu téměř nikdo nemá, se teoreticky budou nabízet za nižší vyvolávací ceny. Teoreticky. Každopádně mi to připadá jako win-win situace pro všechny. Když jsem se snažil přijít na nějaká negativa, tak mě napadla situace, kdy vypočítavý člověk může vědět o hře, po které je dle wishlistů velká poptávka a on ji objeví v nějakém zapadlém eshopu a následně ji tu bude obratem nabízet za vyšší cenu v bazaru… ale i to mi připadá poněkud přitažené za vlasy.

13.12.2021 09:08:53

f0x

Mecenáš trolíků

@hermitek ad 2) Napadlo mě náhradní řešení. 

Hledám-li např. kdo všechno má hru #Caverna: Sedláci z jeskyní  ve wish-listu, můžu použít google dotaz:

caverna wish-list site:zatrolene-hry.cz/uzivatel/

13.12.2021 10:23:38

Už jsem se na to ptal někdy na jaře, tak jestli se něco nezměnilo: Nechystá se úprava Herního deníku? Vím, že spousta lidí používá jiné aplikace či weby, ale já začal vše zapisovat sem a mrzí mě, že tu není nějaký souhrn za celý kalendářní rok. Mám tam letos rovných 400 partií, ale vlastně nemohu např. nijak zjistit, jakou hru jsem hrál nejčastěji. Od Nového roku teda asi přejdu na BGG, ale přijde mi to škoda, že to není podrobnější. Díky.

- - -
Deskovky, nebo videohry? Toť otázka.

14.12.2021 10:07:00

@Jonash - Změny jsou v plánu, ale harmonogram nemám. Možná @Zeus bude mít nějaké bližší info.

14.12.2021 12:08:06

@hermitek Tu úpravu č. 1 zrovna rozmýšlím, jak udělat :-). Idea je, že by se kdokoli mohl upsat k odběru nových odpovědí v kterékoli diskusi (a autor diskusního tématu by to měl automaticky - ale mohl by se odhlásit). A pak i jak udělat, že si někdo může nechat posílat i nová diskusní témata u hry / klubu nebo tak.

A úprava č. 2 je vlastně nic proti ničemu, smysl to dává. Jen to udělat (= čas, resp. jeho nedostatek, tomu nenahrává :-) Ale píšu si, protože proč ne.

14.12.2021 20:16:23

@Jonash Já to dokonce mám mírně rozpracované, protože se zrovna na těchto statistikách chci procvičit v “nové” (= spíš pro Zatrolenky) technologii ReactJS (bohužel to ale znamená, že to jde pomalu a předbíhají to jiné věci). Ale souhlasím, že toto chybí velice a IMHO příští rok to dopadnout musí. Teď s grafičkou řešíme první ocenění získaná za zápisy z hraní, jako první krok pro podporu a zvýšení zajímavosti této funkce Zatrolenek.

14.12.2021 20:28:03

@Jonash Tak jsem si shodou okolností trochu hrál s jednou knihovnou na kreslení grafů a udělal jsem nějakou alfa verzi nových statistik z herních zápisů. Určitě bych tam rád zapracoval i seznamy nejvíc hraných her dynamicky, na ty jsem zatím nesahal.

Co ty na to? Je to o něco lepší/zajímavější? Opravdu je to hodně ranná verze :-)

17.12.2021 15:46:35

@Zeus  ahoj, koukám na to. Na mobilu mám ale trochu problém se zobrazením grafů, zdá se mi to neúplné. Jinak jak jsem psal, já nejvíce ocením, když tu bude ten přehled za celý kalendářní rok, kterou hru jsem hrál nejčastěji a u které strávil nejvíce času. To jak tam je pro poslední 3 měsíce, jen převedené na 1.1.-31.12. Ale každopádně za jakoukoliv další úpravu jsem rád.

- - - 
Deskovky, nebo videohry? Toť otázka.

17.12.2021 20:11:00

Vybíráme z Bazaru

Anachrony CZ + Infinity Box ENG
Anachrony CZ + Infinity Box ENG
Akt. cena: 5000 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas