nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Moogh

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština:
Vydavatelé: (Self-published)
(Web published)
Autoři: Niklas Hook
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Tento popis ještě nebyl definitivně schválen. Pokud chcete, můžete zkusit navrhnout vhodnější verzi, která by lépe odpovídala ideálnímu popisu.

Temná noc bledne. Tenké nitky paprsků slunce se šplhají nad vrcholky hor. Kapka modré se pomalu rozlila v jeden velký oceán. "Moogh!" vykřikl vůdce mužského kmene. Všichni ostatní kolem něj v jeskyni ihned věděli, co to znamená. Zapojili své prsty a vyrobili kopí z pazourku a dřevěné hole. Vybíhají hustým lesem na kopec a vidí, že jejich kořist se pohybuje v dálce pod hřejivým sluncem, kde na ně vystavuje svou tvář. "Ugh, Moogh, Oog!" zvolali. O několik okamžiků později se strhla mela. Všude chuchvalce chlupů a masa, kbelíky krve, křik a rány od kopí do obrovské šelmy. Dva kmeny neandertálských jeskynních lidí spojují své síly. Pouze jeden kmen může zasadit poslední ránu do obrovského Moogha, zvítězí váš kmen nebo nikoliv? Osudový boj právě začíná!

Moogh je semi-koopertivní karetní hra pro dva až čtyři hráče hrající za dva neandertálské kmeny, které se snaží porazit samotného Moogha (mamuta). Cílem hry je udržet mamuta na herním poli a ulovit ho.

 

Příprava hry:

Každý hráč připraví svého neandertálce nezraněnou stranou karty nahoru. Hráči dále položí scenérii složenou ze dvou karet před sebe a umístí na ni velkou kostku označujícího Moogha. Dále každý hráč položí na scenérii kostku své barvy, představující jeskynního obyvatele na předem určené místo. Vedle stolu se položí akční karta Moogha a ni kostka jeho vzteku. Pak se umístí karta bodování a bodovací kostka do středu stolu. 

 

Průběh hry:

Každý hráč ovládá svého neandertálce, který se pohybuje po čtvercové mřížce a snaží se chytit svou kořist. Každý neandertálec má jedinečné schopnosti,

 • Bodnutí Moogha - Výsledek na kostce se musí rovnat nebo být vyšší než je úroveň vzteku odečítající modifikátor úhlu Moogha a neandertálce.
 • Dvojité bodnutí - Hází se dvěmi kostkami.
 • Výlezení - Hráč na Mooghovi dostává +2 k bodnutí.
 • Přitahování a vyděšení - Umožňuje snížit vyděšení Moogha nebo si ho přitáhnout k sobě.
 • Cíl - Hráč dostává +2 k bodnutí.
 • Usedlý - Sníží vztek Moogha o dva body.
 • Hod - Možnost zaútočit v přímce s Mooghem s modifikátorem -1, bez ohledu na modifikátor úhlu Moogha a neandertálce.
 • Udržení - Šance udržet se na Mooghovi (probíhá hodem kostkou).
 • Posun o jedno pole
 • Posun o dvě pole

takže oba kmeny musí spolupracovat. Moogh je ovládán hrou a hráči používají akční kartu Moogha pro určení jeho akcí. Bohužel Moogh dostává vztek, který se zvyšuje pokaždé, když na něj jeskynní lidé útočí. Vztek mamuta ztěžuje jeho poražení. Neandertálci mohou dostat pouze dvě zranění, než zemřou. Když schytají první zranění, otočí svou kartu neandertálce, aby odhalili novou sadu schopností. Hráči za úspěšné zásahy do Moogha získávají body. Souboj probíhá kostkami. Herní kolo se skládá z následujících fází:

 • Akce prvního kmene
 • Reakce Moogha
 • Akce druhého kmene
 • Reakce Moogha

 Herní kola probíhají, dokud nenastanou podmínky pro ukončení hry.

 

Konec hry:

Hra končí okamžitě, když hráči úspěšně zabijí Moogha. Pak tým s nejvíce body zásahů vítězí. Pokud všechny kmeny zemřou, nebo Moogh uteče mimo herní plochu, tak hráči prohrávají.

Autor: CzechWin