Moderovaná diskuze

Tedy pánové, koukám jako blázen. Přečetl jsem si několik více posledních příspěvků ve vlákně "připomínky" a nestačím se divit.

Den jsem tady nebyl a je tady nějaká moderovaná diskuze. Najednou vidím u Ringova a Vlaadova příspěvku červené označení spam. Vůbec jsem nepochopil proč, protože jak jsem zpětně procházel tady tu bláznivou diskuzi, tak se mi příspěcky jiných lidí zdály mnohem spamovatěší a nepříjemnější. Pak najednou přijdu za hodinu a červená označení zmizela.

Pánové nezdá se vám, že tady z toho začínáte dělat až moc velkou kovbojku :(( a že pravá ruka neví co dělá levá. Začínám tady z toho mít velice nepříjemný pocit a mám obavy, že to spěje v diskuzích někam, kam už nebudu přílíš rád chodit. Myslím, že tohleto nebylo zapotřebí a podle mého názoru jediné k čemu to povede bude to, že lidi se kterými se mi tady příjemně (byť někdy ostřeji) diskutovalo, přestanou do diskuzí chodit. Soudím tak alespoň podle sebe, protože mne to znechutilo docela dost :(.
7.11.2010 22:44:44

to Sydo
Víš Sydo, já ti rozumím, logické důvody chápu, myslím, že se mě to až tak osobně nedotkne i když si přiznat musím, že i já jsem tady měl občas pár excesů ale o to mi vůbec nejde, každej jsme nějakej a máme občas den blbec. Já prostě nemám rád když nademnou visí nějaké damoklovy meče nějakých moderátorů. Vždycky mi stačilo, když mne někdo klepl přes prsty v nějaké třeba soukromé správě a nemusel to být moderátor.

Důvody chápu, ale pocit z toho dobrý nemám.

8.11.2010 16:36:43

Parxell
ja jsem si plne vedom, ze me se to treba tyka, zaroven jsem si ale 100% jisty (i kdyz se mnou urcite nekteri nebudou souhlasit), ze jsem proste cistokrevny oplacec a jestli se dostanu do viru nejakych nechtenych udalosti, je to na zaklade urazky, at uz primo vulgarni, nebo neprimym nenapadnym naznakem naznacujicim nelichotive neco o me osobnosti, takze jsem si jisty, ze kdyz nebudu mit co oplacet ,sam se na cernou listinu nedostanu. Ja jen doufam, ze si tehoz je vedoma nedavna druha strana, ktera se tu dusuje, ze pravdepodobne na jeji popud vzniklo to moderovani, protoze jestli v tom byl nejaky popud, tak jedine v tom, ze je ta druha strana vinna naprosto stejnou merou jako ja. Nikoliv proto, ze by ji bylo nepravem nejak ublizeno a potrebovala by ochranu samotneho Dia.

8.11.2010 16:44:57

kren
No tak teď tě bude klepat moderátor :) Nebo, když jsem teď ten vykonavatel trestů, můžu být tvůj osobní klepač. Občas bych tě mohl i prolyskat preventivně :D

8.11.2010 16:47:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
Vím kterou diskusi myslíš a rozhodně do toho nechci šťourat. Ber tu mojí poslední reakci na tebe s nadhledem.

8.11.2010 16:50:37

to Sydo
Doufám, že šlauchem :). Už se těším.

8.11.2010 17:13:36

kren
Samozřejmě, že šlauchem, jsme přece civilizovaná země.

8.11.2010 17:15:59

SYDO
a nechces prezbrojit na kabel? Treba slaneny AES 25 ?:-)

8.11.2010 17:29:23

K Damoklovu meči
Damoklův meč v mém chápání aktuálně nevisí nad nikým. Začne viset nad kýmkoli v okamžiku, kdy mu bude smazán diskusní příspěvek (a že k tomu od spuštění moderování diskuse ani jednou nedošlo - to jen tak BTW :-). A je pak jen a jen na něm, zda se zamyslí a začne komunikovat s větším respektem k ostatním. Obecně právě o respektu k druhým to celé je (nebo tak to aspoň chápu já).

Takže klidně se mnou nesouhlaste, ale dávejte to najevo slušně, věcně a tak. Což se IMHO stále ještě děje :-) I když mi přijde, že emocí v téhle diskusi je až zbytečně hodně.

8.11.2010 17:34:48

Vlaada

A mám toho fakt dost, Ringo
V poště jsme se s dohodli, že se k tomu nebudeme vracet a budeme se navzájem ignorovat, a ty do toho opět začínáš šťourat... proč?

Jediné, co jsem udělal, bylo, že jsem v diskusi o Civce napsal, že se s tebou nechci bavit, protože to už několikrát vedlo ke flame. Nic víc, nic míň. Myslel jsem, že na to mám plné právo, protože jsem při vstupu na zatrolenky nikde neviděl uvedeno, že bych byl povinnen konverzovat s každým.

Že jsi vztahovačný a považuješ tohle za urážku, na kterou musíš odpovědět pochybnostmi o duševním zdraví a srovnáváním s diktátorskými praktikami, je tvůj problém...

8.11.2010 17:46:50

Vlaada

To all...
Protože za poslední týden jsem strávil na zatrolenkách víc času zbytečnými hádkami, než něčím zajímavým o hrách, mám toho fakt plný zuby. Ve skutečném světě bych se s člověkem, jako je Ringo, prostě dál nestýkal. Bohužel je členem místní komunity, a ta se s jeho pruzením v rámci "stejného metru všem" nedokáže vypořádat přímo a musí se na to zavádět pravidla, kterými se pak cítí dotčeni všichni. (Přitom všechny dlouhé a zbytečné flames, které jsem zde viděl, byly Ringo versus někdo.)

Takže jestliže je v této komunitě tolerováno chovat se jako Ringo, nezbývá mi, než opustit komunitu.

Mažu svůj účet, a mizím. Mrzí mne to, protože jsem si tu docela dost lidí opravdu oblíbil, ale ten čas mohou věnovat něčemu zajímavějšímu i příjemnějšímu, než rozhodování, zda nechat další útok či urážku plavat, nebo riskovat další hodiny úplně zbytečné diskuse. Pokud to vedlo k něčemu, co se nepříjemně dotkne všech, mrzí mne to o to víc, ale je to také o důvod víc, abych to tu zabalil.

Mějte se...

8.11.2010 17:47:28

Vlaada

Eh, sakra...
Nenašel jsem možnost smazat účet. Prosím tedy Dia, už naposledy, o zásah, a dávám jen mnohem méně teatrální logout :)

8.11.2010 17:50:38

No
to je tedy telenovela toto.

8.11.2010 17:57:12

Můj návrh...
Co za vším udělat jednu velkou a TLUSTOU čáru a začít nanovo? Každý má stejné šance a šťourání se v minulosti nic pozitivního nepřinese.

Koneckonců tak je ten systém i nastaven, že dřívější prohřešky neřeší.

8.11.2010 18:01:55

VLAADA
precti si, co jsi napsal do diskuse 8.11.2010 11:38:54 po te, co jsem ti napsal smirlivou SZ abysme nevytahovali ty veci porad dokola a zkusili se bavit prinejmensim normalne. To, ze obsahem tve odpovedi na mou SZ byl hluboky rozbor mych hrichu ani neresim, pochopil jem z toho, ze jedine resume naseho stretu tady bude, kdyz uznam ze mas 100% pravdu absolutne ve vsem.

8.11.2010 18:04:01

Hmm... A jsem zpátky kde jsme byli...
Šťourání se v tom, kdo kdy co kde napsal.

Mám toho plné zuby a ta tlustá čára platí od TEĎ. Další šťourání se je na smazání!!! Když to nejde po dobrém, tak mi nedáváte jinou možnost...

8.11.2010 18:05:46 | Upraveno autorem (porovnej)

ZEUS
Ja jsem pro, nicmene Vlaada tady naznacuje rekl bych az prilis, tak bych rad vedel, jak to je (treba do SZ, kde jsme se te taky na to ptal), netreba tohle asi rozpitvavat verejne.

8.11.2010 18:05:59

Zeus
Co konečně uzavřít tuto diskuzi, jelikož k řešení podobných věcí přímo vybízí. Ringo i Vlaada to v těch diskuzích včetně bumerangů měli jeden za 18 a druhý bez dvou za 20, takže nějaké teatrální odcházení nebo poznámky, že si to komunita nedokáže vyřídit podle mě nejsou na místě. Jak už jsem dnes párkrát řekl - pojďme prosím zpět k hrám a ne řešit hypotetické situace co by, kdyby ban.

8.11.2010 18:06:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Sydo...
Určitě tuhle diskusi smažu. Už dávno neslouží tématu, kterému sloužila na začátku. A narovinu říkám, že šťourání se v minulosti prostě nesnáším... Je to naprosto nekonstruktivní a k ničemu (napsal bych něco jiného, ale asi bych se stal první obětí moderování ;-).

8.11.2010 18:08:45

to Vlaada
škoda, že tvé příspěvky, na které jsem v posledních diskuzích narazila nejsou vůbec přínosné. Ve vlákně Through the Ages byl například vznesen zajímavý dotaz, na který jsi mohl přínosně odpovědět a nic. Škoda

8.11.2010 18:09:05 | Upraveno autorem (porovnej)

PROSÍM
Prosím už by to fakt stačilo. Nechtěl jsem se zapojovat a ani nebudu. Jen všechny prosím, ať udělají tlustou čáru, jak chce Zeus.
P.S. A pokud máte fůru času na takovéto plkání, prosím pomozte s překlady. ;-)))

8.11.2010 22:08:00

cauly
konečně rozumný příspěvěk :)

8.11.2010 22:10:11

Když už máme ty moderátory a moderátorství ...
... tak proč to tedy nezafungovalo v tomhle vlákně a proč musí správce oznamovat, že má něčeho plné zuby a že bude mazat diskuzi ??? Pokud jsem to správně pochopil, tak moderování s těmi stanovenými pravidly a mechanismem bylo zavedeno proto, aby se tohle nestávalo.

9.11.2010 08:32:32

PJ

Kren
Protože
1) když se tu porafali Ringo s Vlaadou, tak jsem tu zrovna nebyl (i když tomu nebudou někteří možná věřit, u zatrolenek fakt nejsem 24/7)
2) kdyby bylo po mém, smazal bych celé vlákno, k čemuž ale nemám pravomoce.

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale připadá mi to jako snůška nikam nevedoucích hádek, plků a remců - a jak už tady bylo řečeno, jestli máte čas na tohle, tak raději pomozte s překlady, je teď spousta novinek a práce je dost :-P

9.11.2010 08:38:24

to PJ
1) Nejsi sám moderátor a moderátorem je z principu i sám Zeus jako správce a ten tu byl.

2) Nezlobte se na mne, ale mě tohle vlákno jako snůška plků a remců vůbec nepřipadá, protože tady někdo vyjadřoval svoje pocity z nastálé situace (nejen já) a myslím si, že smazáním se jen problémy zametají pod koberec. A myslím si, že v tom je právě nebezpečí toho moderátorství - že se někdo v dobré víře chce podělit o svoje pocity a poukázat na nějaké problémy, které on ze svého hlediska vidí pod jiným úhlem než ostatní a protože moderátoři to vidí jinak, tak to šmahem označí za plky a remci.

Pokud jsem tady tu diskuzi sledoval, tak plnila svůj účel do doby, než Ringo zase začal šťourat do už proběhlé hádky s Vlaadou, coz zase vytočilo Vlaadu a následně Dia. Kvůli tomu ale přece není třeba rušit nějakou diskuzi, ale pokud moderátorství má fungovat jak má, tak se tyhle problémy mají řešit stanovenými podmínkami a ne pořad dělat nějaké tlusté čáry.

9.11.2010 08:48:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Joe

kren
Ono by bolo asi najlepšie túto diskusiu nie zmazať, ale zamknúť (ak to technicky ide).

A k otázke, prečo to nezafungovalo v tomto vlákne (resp. sa neprejavili moderátori) - bol tu zrovna Zeus a ja som sa sem dostal až potom, čo Vlaada ohlásil ústup...

Samozrejme je pravda, že obe strany (Vlaada aj Ringo) na tom majú svoj vlastný podiel. Len je škoda, že Vlaada to poňal tak razantným spôsobom.

9.11.2010 09:04:04

Vybíráme z Bazaru

Prodám Zimu mrtvých: cesty osudu
Prodám Zimu mrtvých: cesty osudu
Akt. cena: 840 Kč
Končí za: 16 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas