Moderovaná diskuze

Tedy pánové, koukám jako blázen. Přečetl jsem si několik více posledních příspěvků ve vlákně "připomínky" a nestačím se divit.

Den jsem tady nebyl a je tady nějaká moderovaná diskuze. Najednou vidím u Ringova a Vlaadova příspěvku červené označení spam. Vůbec jsem nepochopil proč, protože jak jsem zpětně procházel tady tu bláznivou diskuzi, tak se mi příspěcky jiných lidí zdály mnohem spamovatěší a nepříjemnější. Pak najednou přijdu za hodinu a červená označení zmizela.

Pánové nezdá se vám, že tady z toho začínáte dělat až moc velkou kovbojku :(( a že pravá ruka neví co dělá levá. Začínám tady z toho mít velice nepříjemný pocit a mám obavy, že to spěje v diskuzích někam, kam už nebudu přílíš rád chodit. Myslím, že tohleto nebylo zapotřebí a podle mého názoru jediné k čemu to povede bude to, že lidi se kterými se mi tady příjemně (byť někdy ostřeji) diskutovalo, přestanou do diskuzí chodit. Soudím tak alespoň podle sebe, protože mne to znechutilo docela dost :(.
7.11.2010 22:44:44

moderovana diskuse
rekl bych ze to naskakovani a nasledne mizeni bylo jen testovani provozu (pokud teda u me to tam nekdo nekiknul schvalne, ja to nikomu neklikal. Co se tyce moderovani diskusi, tak ja osobne nejsem proti. sice mozna vymizi takova ta ostrost, ktera to nekdy ozivila, ale zase na druhou stranu za sebe rikam, budu sem chodit s daleko mensimi obavami neco napsat nez pred tim. Priznavam sam za sebe, ze neumim odolat provokaci a rad proste oplaciom a pa kse stava to co treba v hokeji, sudi potresta oba a nepta se, kdo si zacal, ale moderovana diskuse mozna prispeje k tomu, ze si nikdo ani nezacne. Takze tim se zmensi i u me sance, ze budu napominan adminem (nebo po novu, prichazet o body). Takze ja osobne si pockam, co to prinese a nebudu dopredu odsuzovat, co to prinst muze. Testne se to a uvidi se.

7.11.2010 22:59:36

rbx

kren
ja ti nevim. Jsem sam, komu prijde, ze jakmile se tu neco zasadniho udela, tak je ti to proti srsti? Proc s temi rychlymi soudy treba nepockas, az se ty veci zabehnou? Takhle te uz ponekolikate vidim psat neco ve smyslu, ze uz to tu nebude tak jako driv a ze uz te to nebavi a ze mozna odejdes.

Za mne takto: Bud to panove moderatori zvladnou, nebo se tu bude praskat vic nez je zdravo a lidi nebudou vedet, co je a co neni košer a budou se bat neco napsat. Doufam v prvni variantu.

7.11.2010 23:38:08

rbx
druha varianta je mozna jen v pripade, ze moderator nekoho potresta neopravnene a to pochybuji, ze moderator bude mazat jen tak z pleziru. Takze rovnez doufam v prvni variantu. Podle me se zmeni jedno. Nebude tu 200 prispevkova diskuse o nicem, kde se dva hadaji, tri prizvukuji a zbytek Zatrolencu ceka, az to konecne skonci a zacne se zase bavit o hrach. Myslim ze se to nakojnec bude libit i krenovi, ktery si taky nejednou stezoval na to, ze diskuse je zbytecna. A jestli se boji, ze vymizi to, co jsme ja a kren mnohdy take vyprodukovali - zajimava diskuse se stretem ideji, tak toho ja bych se zase nebal. Pokud si dobre pamatuji, tak jsme se v tech stretech ideji vylozene nenapadali a neurazeli a vzajemen nesnizovali toho druheho, byt jsme z techto stretu mnohdy odchazeli nastvani a melo to ruzne dohry pres postu:-)

7.11.2010 23:47:51

kren
Myslim si, ze to tu trosku chybelo, protoze nektere diskuse se casto zvrhly. Nevim, jak budou resena slova na H, P apod. kdyz si nekdo ulevi ze srandy a nebude je na nikoho mirit, aby urazil. Na druhou stranu si myslim, ze to prospeje diskusim, protoze casto se neco resilo a po skonceni debaty se lidi mezi sebou zacali bavit o vsem mozne, co delali, co hrali atp. a tim akorat zaplnili vlakno nepodstanym a prave toto si myslim a doufam, ze budou moderatori tez hlidat a mazat.

8.11.2010 00:15:39

reakce
to Vojtech
To se mi právě líbí, že se lidi nedrží přísně technické stránky věci a jsou schopni se mezi sebou pobavit normálně lidsky byť mimo téma. Myslím, že to ve většině případů nepřesáhlo rozumnou míru. Pokud to tady bude jen o tom, že se někdo na něco zeptá, dva lidi suše odpoví k věci a jde se dál a každý si bude hlídat aby náhodou neodbočil třeba tím, že si zanadává, že měl třeba dnes den blbec, a nebo se vzájemně ve srandě nebude možné se vzájemně popichovat tak myslím tyhle diskuze ztratí své kouzlo.

to Rbx
Jen jsem vyjádřil svůj pocit a znechucení z poslední diskuze ve které Zeus oznámil moderování diskuzí. Třeba mne to přejde a třeba ne. Máš pravdu, že se uvidí, kam to dospěje. Nikde taky neodcházím, rád se vídám s lidma se kterýma jsem se tady seznámil, pořád dělám překlady a nebo využívám databáze tohodle webu. Jen teď prostě nemám příliš chuti do diskuzí. Až se potkáme osobně, tak si o tom určitě promluvíme víc a snad mě pochopíš.

8.11.2010 00:53:43

...
Jo a taky mne vedlo k založení toho vlákna ty červené spamovací značky u Ringa a u Vlaadi, které jsem tedy vůbec nepochopil a pak najednou zase zmizely. Pokud to byly jen testy, tak by bylo vhodné, aby ty testy byly na titulce avizované s tím oznámením o moderování, protože když je někdo delší dobu mimo a pak sem přijde a tohle se bez vysvětlení děje (označování spamů, které podle mne spamy nejsou) souběžně s takovou diskuzí, jaká vedle ve vlákně probíhala a v souvislosti s oznamováním moderování, tak se není co divit, že jsem z toho nepříjemně zmatený a nevím co si mám o tom myslet a zrovna příjemné pocity to ve mě nevyvolává.

8.11.2010 01:00:39

kren
Ja si to nemyslim. Zazil jsem diskusi, kde se neco resilo k nejake hre, lidi jinou hru a jiny se toho chytnul a zacal to resit. Takze mezi prispevky od lidi se tu a tam vkradlo neco, co vubec nebylo k tematu. Ja to beru, pobavit se je ok, ale ne ze se uplne prestanu bavit a zacnu resit neco uplne jineho. Diskuse naroste do nezmernych velikosti a osoba, ktera na toto forum prijde a bude se chtit neco dozvedet, tak bude muset ztratit cas textem, ktery je nadbytecny. Jsou tu jine vlakna, kam lidi muzou prispivat a pak je tu moznost zprav, tak nevidim duvod, proc by nekdo do diskuse o pravidlech ke hre mel z niceho nic resit, co delal vecer.
Povim to jinak. Rekneme, ze se sejdu ja, ty a dve dalsi osoby a budeme se mezi sebou bavit o jedno tematu. Z niceho nic se dva "odtrhnou" a zacnou resit jiny problem a my dva se budeme dale bavit o te same problematice. To se proste nedomluvime. Je to mozna absurdni, ale takhle vypada ta debata na foru a je to hrozny zmatek + jak jsme rekl, clovek jde do vlakna podle jeho nazvu, ze se dozvi co ho zajima a zjisti, ze tam lidi resi kraviny od veci a znechuceny odejde, protoze nez by precetl 50 prispevku a z neho mu byl jeden k uzitku, to je k nicemu.
To forum neni jen pro stamgasty. :-)

8.11.2010 01:03:30

Jízlivé poznámky?!
Mně to upozornění zpočátku taky vyděsilo, hlavně pasáž o "jízlivých poznámkách" a hned jsem si řekla, že se budu bát cokoli poznamenat, přestože jsem tady nikdy nikoho snad neurážela.
Ale říkám si, že asi kluci stejně nebudou mít čas ani důvod být nějak přehnaně přísní.
Akorát mě trošku mrzí, že doteď jsme se tu chovali slušně dobrovolně a teď už to bude vypadat, že je to z donucení :)
Já jsem tu aspoň žádné vulgární příspěvky zatím nečetla. Opravdu slušný web.

8.11.2010 06:19:50

kren
tak ja teda predpokladam, ze to moderovani nema za ucel drtit diskuse, kde se lidsky pobavime o cemkoliv, to snad zase ne. Podle me jde jen o ty at uz jizlive nebo vulgarni urazky, ktere usti v 200 prispevkove spamy, ktere zabiji treba vlakno, ktere je uplneo necem jinem. Tak jako Vojtech Musil bych to teda rozhodne nedrtzil, ja si rad prectu, jake jine nevsedni zazitky nebo situace hraci prozili pri te ktere hre a myslim ze neni urcite prekazkou, ze v jednom vlakne se dva bavi o sve partii hry a dalsi tri se bavi o sve partii hry.

8.11.2010 06:50:50

ikri
jizlive muzes poznamenat klidne cokoliv, podle me jde o takove ty jizlivosti typu - nejdiplomaticteji sdelim dotycnemu, ze je i..ot - a to jen proto, ze s nim nesouhlasim. Proste napadani druhych diskutujicich. O nic vic. Se mi zda, ze tu mnozi hned predkladaji ty nejdesivejsi scenare, o ktere vubec nejde. Kdyz v obchode instaluji kamery proti zlodejum, tak se vsichni nakupujici taky snad hned necili, ze je nekdo podezira hned z kradeze jen proto, ze je chte nechte sleduje a nevymysli scenare, ze se treba dlouho budu ohlizet kolem a hned me prijde nekdo sebrat:-)

8.11.2010 06:54:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Jízlivé poznámky
Podle mně v tom hraje roli to, že se tady to varování objevilo, a třeba já přitom nezaznamenala žádnou potyčku. A to sem chodím často.Takže logicky pak člověk začne přemýšlet, co že tedy vede k tomuto kroku a které jízlivé poznámky mají kluci na mysli, když mě připadají všechny v normě. Takže pak samozřejmě nevím, co smím a co nesmím říct.
Možná by teda pomohlo upřesnit, co přesně se tím myslí.
Nejvíc se mi líbí poznámka: Jako nevhodný příspěvek bude označen jakýkoli nevhodný příspěvěk!!!
Snad nejsem moc jízlivá :D

8.11.2010 07:00:11 | Upraveno autorem (porovnej)

ikri
zalezi na tom, ktere diskuse se ucastnis, vlaken je tu mnoho. Pokud se ti to s potyckou vyhnulo, tak mas stesti:-)

8.11.2010 07:21:41

Ringo
No, sleduju všechno kromě améru :) Aháá, tak to budou ti divní AT hráči ;-)
No tak uvidíme.

8.11.2010 07:37:50

Jízlivá poznámka - co tím bylo myšleno
Přesně jak psal Ringo. Jízlivou poznámkou chápu to, že někomu řeknu, že je idiot rádobydiplomatickou cestou, ze která ta jízlivost úplně kape. :)

Jinak Ringo to slovo idiot jsi vytečkovávat nemusel. Pokud není na nikoho mířeno, tak je to normální slovo. Dokonce pokud se jím sám diskutující počastuje "ježíš, jsem to ale idiot" (třeba pro dodání dramatičnosti prozření ;-), tak je to OK. Naopak pokud by tak někdo někoho nazval, tak by mu ani vytečkování nepomohlo.

Zatím se zaklínám obecným pojmem "slušnost", protože snad všem, co jsem tu zatím potkal toto slovo není cizí. A ani mi nikdy nepřišlo, že by to slovo někdo chápal výrazněji jinak, než je obecně přijímáno.

A protože mi občas stejně jako Vojtovi vadí, že se některé diskuse zvrhávají úplně mimo původní téma, přemýšlím, jak to vyřešit, aniž bych šel proti přirozenému vývoji diskuse od tématu k tématu. Uvažuji o nějakém rozdělení diskusí na 2 typy: "věcná" a "obecná". Věcná by sloužila například na konkrétní dotaz (na pravidla / na herní strategii / ...). Obecná pak třeba na pokec o hře / obecné téma o něčem (třeba teď diskuse o Anime). U věcné by se od tématu odbíhat nemělo.

Nicméně je to zatím jen hrubá myšlenka, se kterou jsem si ještě moc nepohrál. Protože přesně v téhle podobě mi to přijde jako příliš složité.

8.11.2010 07:45:13

ZEUS
pravda, nekdy tematicke vlakno u hry sklouzne k tomu, ze to spise pak patri do ostatnich temat. Asi by to chtelo korigovat zpusobem upozorneni, ze se dotycny sice bavi zajimave, ale meli by se presunout do vlakna nebo vytvorit vlakno v ostatnich tematech nebo obecneo hrani her. Ono to vznika hlavne tim, ze se sejde par jedincu, kteri si maji o cem pokecat a zrovna se sejdou v nejakem vlakne o tematu k nejake hre. Urcite to neni s umyslem Spamovat. NA druhou stranu se to chtelo ale vyvarovat tomu, co se obcas takystava. Ze nekdo v dojmu, ze uz to patri do obecne diskuse udela vlakno v obecne diskusi o nejake konkretni hre a tim padem to tam zapadne, misto aby se to objevilo jako vlakno k dane hre, treba s obecnejsim pokecem.

8.11.2010 07:51:08

moderování
Na tomto webu jsem jen krátkou dobu, tak jsem Vám do toho nekecal, ale stejně mi to nedá. Proto musím říct, že mám stejné pocity jako Křen. Nic víc, nic míň.

8.11.2010 08:30:03

moderování
Dojmy mám též podobné jako kren a Death.

A ještě me napadlo několik postřehů. Nemůže se zavedením tohohle systému stát, že člověk může v podstatě legálně poslat někoho do p....e. Protože když budu vědět, že mě hrozí tři trestné body, tak prostě můžu někoho vyfuckovat a pak si počkat 90 dní až mi body zmizí a udělat v podstatě to samé. Jen mě to tak napadlo. Jakým způsobem se myslí na takovouhlé situace.

A další věc co si říkám je, proč v podstatě k tomotu tématu nebyla zahájena diskuse před tím, než bylo moderování zavedeno. Třeba by z diskuse i něco vyplunulo.

Poslední zamyšlení: Jako nevhodný příspěvek bude označen jakýkoli nevhodný příspěvěk!!! Pokud už je to zavedené, tak si myslím, že by mělo být poněkud přesněji řečené co je pokládáno za nevhodný příspěvek. Z toho co čtu v dnešní diskusi jsem pochopil, že nejde jenom o vulgárnost příspěvku, ale jde také odbočení od tématu. Přičemž odbočení od tématu nemusí být vždy hádka.


8.11.2010 08:43:17

hlavne at to nase remcani nekdo nevyhodnoti
'potrefena husa se vzdycky ozve' (e;

8.11.2010 08:47:31

Pravidla diskusí...
Jsou k nahlédnutí hned pod formulářem pro přidání diskusního příspěvku. Odbočení od tématu právě zatím není jejich porušením. Spíš jsem jen psal, že mě osobně v některých diskusích vadí (nicméně jsem za to nikdy nikoho nepostihoval).

Diskuse dopředu? Mnohokrát jsem se snažil některé hříšníky "přivést na víru" a bylo to jako házet hrách na zeď (krátkodobě to možná fungovalo, dlouhodobě nikoli). A minulý týden už mi prostě došla trpělivost.

Každopádně je to nastaveno tak, že se to téměř nikoho z diskutujících nijak nedotkne.

A k Parxelovu "kverulantstí", jak by šlo trestných bodů využívat :-): Vyloženě k takové věci došlo 1x v celé historii ZH a to skončilo rovnou smáznutím účtu. Takové excesy nehodlám řešit nějakými standardními nástroji a pravidly.

Mimochodem chápu, že se někomu může nastavení pravidel zdát vágní, ale přijde mi to jako zbytečná obava (viz poznámka o tom, kolika lidí se to reálně dotkne). Neočekávám, že by se zničeho nic začaly radikálně odstraňovat příspěvky... A určitě plánuji pravidla diskusí rozšířit o to, co je nyní na titulce a díky Parxeli za podnět, asi tam takové jasné excesy taky doplním (jen aby to pak někdo četl :-).

BTW navrhuji, ať tomu dáte čas, uvidíte, že si toho ani moc nevšimnete :-).

8.11.2010 09:18:53

byla to jen otazka casu...
Nevim, mozna opravdu delate z komara velbouda. Ja to vidim tak, ze tohle opatreni je hlavne vuci tem co to tu chteji zaneradit reklamou a proti spambotum. Bohuzel uz jsem videl par for uplne znicenych a bylo by blby, kdyby se to stalo i tady.

Jasne, obcas si clovek potrebuje ulevit a zanadavat treba na distribuci, ci jine nepravosti, ale zatim jsem tu zadnou flame war nastesti nezazil :)

A pro rypaly: Nechcete nekdo sepsat slovnik jizlivosti? :)

8.11.2010 09:22:08

Zeus
Určitě jsem neměl na mysli nějaké rozsáhlé epické popisy co se smí a co ne. :)

To co jsem psal asi vychází především z toho, že plno z nás to vnímá jako určitou nejistotu, protože nevíme co máme čekat. Takže jak tady bylo už vícekrát řečeno. Dejme tomu čas.

8.11.2010 09:27:49

Deth, Parxel, kren
Já si také myslím, že když to tady nebudeme donekonečna řešit, tak si ani ničeho nevšimnete. Poslední dobou se tu neřeší nic jiného, co to nechat chvíli spát a nechat působit praxi?

8.11.2010 09:35:46

sydo
Proto jsem se k celé tématu vyjádřil jen jednou (nyní tedy podruhé :-) ). Fakt je ten, že více než moderování diskuze mě zajímá, zda si koupím Arkham Horror v češtině ještě do vánočních svátků, abych měl co pod stromečkem rozbalovat :-) .

8.11.2010 09:39:17

to sydo a Zeus
Já nic nerozebírám, jen jsem vyjídřil svůj pocit. Každopádně si myslím, že tato diskuze měla předcházet tomu zavedení moderování, takhle se něco zavedlo a diskutuje se o tom ex post. Nicméně je jasné, že Zeus si může zavést co chce, protože je to jeho web, na druhé straně by ale web nemohl fungovat bez aktivity a spokojenosti celé zdejší komunity. Takže jsou to spojité nádoby a obě strany (jak správce tak komunita) by se měly vzájemně respektovat a mít možnost vysvětlit své názory, návrhy a pocity.

8.11.2010 10:03:42

Moderace
Souhlasím s vyjádřením sak007 o komárovi a velbloudovi. Na zatrolenkách jsou rozumní lidé, takže si toho prakticky nevšimneme. Jediný rozdíl bude v tom, že se v některých diskuzích o hrách nedočkáme dvaceti příspěvků, kde se dva hádají o něčem zcela mimo. Takže jakékoliv obavy se mi zdají zbytečné, protože pro 99,798% uživatelů nebude žádný rozdíl. ;-)

8.11.2010 11:04:28

Vybíráme z Bazaru

City of Spies: Estoril 1942
City of Spies: Estoril 1942
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 13 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas