Minusové body / downgrade úrovně uživatele

Rád bych touto cestou vyjádřil svoji exrtrémní nespokojenost s tím, jak to tady relativně nedlouho funguje.

Ještě před pár dny jsem se za svoje přispívání komunitě pyšně honosil označením "Mušketýr" s pěknou ikonkou. Přiznávám, že nejsem superhrdina, jehož ctností je anonymně pomáhat druhým pro svůj dobrý pocit. Jako satisfakce za přínos tomuto webu mi vyšší úroveň uživatele úplně stačila.
Před nějakou dobou se však kdosi rozhodl, že promaže galerii obrázků a tím došlo ke strhávání již jednou odměněných bodů. Rázem jsem se ocitl ve stavu minusových bodů, ale úroveň mušketýra mi zůstala. Asi před týdnem jsem se rozhodl, že zas něčím trošičku přispěji. Za popisek rozšíření hry jsem dostal jeden bodík a svůj status tak ale zřejmě refreshnul a downgradenul o všechny ty ztracené body o úroveň níž.

Vážení provozovatelé těchto stránek, tímto chci zdůraznit, že z takovéhoto přístupu jsem pobouřen. Kategoricky odmítám takovýto mechanismus vydrbávání s přispívajícími uživateli a žádám nápravu situace.
Děkuji.
14.10.2018 11:57:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Borghal Rantipole
ZH:
To ne, ale vim, že jsem na diskuzi koukal třebas okolo třetí odpoledne... takže když se kouknu třebas v deset večer a vidim, že poslední příspěvek byl ve 14:59, tak vim, že tam nic nového není :)
A diskuzních fór sleduji celkem dost :)


A to že mi nevadí si to dělat po jednom a ručně...že si nevážim svého času? :D:D:D
Já tomu ten čas prostě věnuju víš...třeba proto, že mě to baví, třeba proto, že to jinak neumim, třeba protože se chci lišit, třeba mam zbytečně moc času...chápeš, těch důvodů může bejt milion, ale určitě to neznamená, že si nevážim svého času :)


Spíš je to o tom, že jsem za ZH rád a jsem s nimi v podstatě spokojen, tak jak jsou :)
Se spoustou věcí se dokážu smířit a spousta věcí mi navadí :)

17.10.2018 18:01:53

To je zase debata...
Borghale a Minere, připište si do géniů, kteří ví, na co posledního se podívat, dalšího exota. Dělám to totiž stejně jako Peet. Jelikož nežvaním v každém druhém vláknu, mám jakési ponětí, na co posledního jsem zhruba reagoval a co mě zajímá...
A poněvadž nemám potřebu hledat roky starou rozpravu s Křenem o tom, jestli se člen Jakuzy jmenuje jakuzák nebo jakuzín, případně jinak, není problém to zvládnout ;-)

Mimochodem: Kolik herců/zpěváků/fotbalistů/známých a jiných lidí z dalších kategorií si pamatujete podle ksichtu? Jsou to pomalu stovky? A kolik vláken sledujete tady...?

17.10.2018 19:35:45

@Bacil
Víš, ale jsou lidé kteří to mají jinak jak vy ale to neznamená, že když to má někdo jinak, tak že je třeba ho zesměšňovat rádoby vtipnými replikami nebo pejorativními výrazy jako "žvanění". Když by byla nějaká nová standardní funkčnost, tak to snad neznamená, že budete mít povinnost ji využívat. Klidně si pak všechno zapamatujte jak doposud, no ne?

17.10.2018 19:45:17

kren
Ale já s tím vylepšováním funkčnosti v zásadě souhlasím, jen mi přijdou některé argumenty typově jako "neumím číst mapu, protože mám GPS", či "nepotřebuju umět psát, páč mám hlasovej vyhledávač a v mobilu Siri".

(Proti tobě absolutně nic, zmínil jsem tě tu jen proto, že se diskuse účastníš. (mrk) )

17.10.2018 19:59:52

@Robkin @all
Ja som sa napr. teraz skusil pripojit na Dž z Bosny a Harcegoviny a cuduj sa svetu.. Podarilo sa mi to. Inac ma prekvapuje kolko ludi je tu nepokrokovych a povedzme ze jednoduchych, ze tak urputne bojuju proti vylepseniu webu akejkolvek funkcie.. hoci aj banalnej ako je sledovanie diskusii.

17.10.2018 20:03:17 | Upraveno autorem (porovnej)

kren


OT

Pak je i problém v tom, že se vlákna jak vidno i často prolínají a kam by tedy byly přesunovány? A přiznejme si, že se to zvrhne od původního příspěvku v OT velmi často, pokud se tedy nejedná např. o konkrétní hru
(a i v těch případech se to stává viz. třebas hanění BF). Takže jak by se to nakonec za pomoci moderátorů třídilo?

17.10.2018 20:38:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Bacil
Prima, takže ty a Peet tu "nežvaníte" a máte dobrou paměť, super. Teď mi řekni jestli to je skutečně důvod k tomu nedělat inovace, které ostatní ocení?

Jinak pokud bych měl použít tvojí analogii, pak by měla být spíš, na co GPS když sebou můžu tahat papírovou mapu.

Na rovinu, mně tenhle styl uvažování příjde dost zvrácenej, JÁ to nepotřebuju, tak proč to zavádět. S takovou by se lidstvo asi nedostalo ani k vynálezu kola.

Vždyť pokud si systém bude pamatovat, poslední přečtenej komentář, nic ti nebrání si to dál pamatovat a některým jiným to pomůže.

To, že někdo neobchoduje na bazaru přeci neznamená, že nemá smysl přidat bookmarky a filtry.

To že sem nenahrávám obrázky přeci neznamená, že ideální systém je manuální Špatňákovo schvalování a přidělování bodů.

To, že nečtu novinky neznamená, že je dobrý, že novinka co, kterou jsem odeslal ve čtvrtek se na webu objevila další týden v úterý, protože se překvapivě čekalo na někoho než to manuálně schválí.

To, že nečtu otázky ke hrám a neposkytuju odpovědi neznamená, že by nebylo dobré, kdyby užitelé, kteří tak činí, dostali za kvalitní odpovědi body.

A můžu pokračovat dál... těch věcí je dost a dost.

17.10.2018 23:22:10

upgrade
Ono stejně by při modernizaci běžely oba dva weby nějakou dobu současně, ne? Ten nový by se testoval v ostrém provozu:) Prostě kdo by moderní funkčnost nepotřeboval, mohl by chodit na starý web, kdo jo, tak na nový.

Po nějaké době by to udělalo cvak a po prdeli, starý web nazdar, pokračujte na novém. Já teda osobně nerozumím tomu, proč bojovat proti moderním funkcím webu, přestože ji třeba nepoužiju.

18.10.2018 13:28:05

Miner, Meah
Třeba proto, aby měl (asi hlavně) Zeus a admini svůj volný čas pokud možno co nejvíc pro sebe a svou rodinu, když už tady za to nic nemají (krom svého dobrého pocitu)? A netahejte sem prosim zas to, že má rozhodit pravomoci více lidem...to je jen jeho (Diova) věc.

Prostě je obdivuju za to co dělají, stránky jsou uplně v poho a nemínim je "obtěžovat" z mého pohledu "zbytečnostmi" bez kterých se uplně v pohodě obejdu.

- To, že nečtu otázky ke hrám a neposkytuju odpovědi neznamená, že by nebylo dobré, kdyby užitelé, kteří tak činí, dostali za kvalitní odpovědi body -
Toto jsem tu už tak v minulosti navrhoval (že bych za odpovědi dával body - třeba podle palců či jak posoudit její kvalitu) :)


On to tu asi každý dělá jako já a Bacil (protože nemají na výběr), jen já jsem se s tim v poho smířil, ale někteří se smířit prostě ne a ne a nechtějí :D

Nemyslím tedy více na pohodlí uživatelů, ale spíše na "pohodlí" (nezatěžování) adminů, jelikož je to dobrovolné a zdarma.

18.10.2018 16:15:08 | Upraveno autorem (porovnej)

@Peet
Musím se ještě ozvat. Ono je ale i dobrovolné a zdarma veškeré překlady a soubory, které jsem tady za ty roky nahrál a strávil jsem nad nimi stovky a stovky hodin (na úkor mé rodiny, když už jsi zmiňoval tu rodinu). A protože jsem to dělal výhradně pro uveřejnění na Zatrolenky tak mám snad taky trochu právo chtít po cíli mého snažení nějakou funkčnost jinde běžnou.

Například administrace toho, co jsem sem kdy nahrál tady není vůbec žádná (viz vedlejší vlákno připomínek), takže vůbec nedohledám, co jsem tady kdy nahrál a v jaké verzi.

18.10.2018 18:20:37

Kren
Jo, tak s tímto souhlasím a i s tou funkcí.

Jen si myslím, že to co zvládnu v poho já, zvládne zhruba 98% lidí. A jestliže to všichni mají všude jinde ošéfovaný, tak ZH se snad dají v pohodě zvládnout :)

A vím, že když se objeví něco opravdu důležitého či závažného (podezřelé chování v bazaru, neposilani her po obdržení peněz,
výpadky apod. tak Zeus hned řeší.

18.10.2018 18:51:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Peet
Přijde mi, že si neuvědomuješ, jaký takové věci mají širší dopad na komunitu uživatelů. To, co zvládneš ty, sice možná z donucení zvládne pro jednu stránku 98% lidí, ale to vůbec neznamená, že budou mít motivaci to chtít zvládnout!

ZH má teď snad největší deskoherní komunitu v ČR, výborně. Ale co do budoucna? Momentálně tu lidi táhne bazar a stahování překladů (k čemuž ani nepotřebuješ účet). To jsou pasivní věci, které komunitní stránku moc neobohatí. To, jak jsou tu diskuze nepříjemné v porovnání s normálními fóry, určitě odradí nějaké množství lidí (méně zapálených nebo se slabším vztahem k ZH než ty nebo já), aby se tu zapojovali. ZH zatím ve vztahu k novým uživatelům těží z toho, že má v ČR/SK téměř monopol. Já bych chtěl, aby to nebyla stránka kterou si vybereš protože nic lepšího není, ale protože je fakt dobře použitelná.

Jeden příklad z praxe na který jsem už párkrát narazil: taková jednoduchá věc, jako před herní akcí poslat někomu odkaz na seznam her co máš doma, aby si mohli vybrat. To tu neuděláš, protože hlavní seznam sbírky plevelí rozšíření. Řeším to odkazem na BGG, kde si na pár kliknutí vytvořím vlastní pohled zaškrtnutím "bez rozšíření". Tady bych musel projít hry po jedné a přidat si je na vlastní seznam, a aktivně ho udržovat aktuální. A jsme zase u toho, že nemá smysl vykonávat práci, kterou za tebe počítač udělá rychleji a lépe (koneckonců to je celý smysl programování, strávit čas nad něčím hned, aby ho člověk ušetřil víc v budoucnosti).

18.10.2018 19:25:30

Borghal

A vidíš, tu motivaci to zvládnout asi mají, když to tu tak narůstá :)

A já říkám, že je (ano, z mého pohledu) zbytečné "to" dělat a ne že se to NEMÁ dělat.

Jenže je to tu, snad uznáš, pořád dokola. Tak jen v podstatě říkám: "Nechte je proboha dejchat" :)

18.10.2018 20:23:46

...
Přidje mi že úmyslně ignoruješ některé věci.

Jasně že uživatelé přibývají když za posledních 10 let výrazně vzrostl celkový počet lidí hrajících deskovky. To je tak nějak přirozené. Moje pointa byla, že jestli přibývají protože ZH má v českých vodách fakticky monopol a nemají kam jinam jít, nebo protože ZH je skvělý web, to se říct nedá. Až na to, že sekce Náměty a Připomínky napovídá, že zlepšit se toho tu dá hodně.

18.10.2018 20:54:21

Suhlas
Velmi presne a trefne!


Mia san mia...

18.10.2018 21:07:44

Borghal Rantipole
Že se toho dá zlepšit opravdu hodně nerozporuju, ale je to opravdu tak nutné a nepostradatelné, že to jede dokola a dokola? Myslim, že si toho (i těch technických věcí, kterým nerozumím) jsou vědomi jak admini, tak i Zeus. Koneckonců i oni jsou programátoři, uživatelé jiných webů atd.
Nechal bych tomu volnější průběh :)

Za mě tedy už dost tohoto OT :)


A, že mi mizí body - k tomu jsem se již vyjádřil a souvisí to i s tímto :)




Pro dnešek... Dobrou.

18.10.2018 22:00:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Seznam herních akcí
Ono je také smutné, že už přes čtvrt roku a možná i déle nefunguje seznam herních akcí, což je docela škoda...

18.10.2018 23:39:12

Mitogar
JJ, i to jsem říkal i v mulé diskuzi na obdobné téma. Že než "zatěžovat" adminy a Dia přidáváním pořád nových a nových funkcí, tak se spíše zaměřit na bezproblémový chod a opravy (např. právě nefunkční kalendář akcí) což je podle mě daleko důležitější než "pohodlí" :)

19.10.2018 14:10:07 | Upraveno autorem (porovnej)

@Peet
"zaměřit na bezproblémový chod a opravy" ... já říkám pořád dokola, že zaměřit se na bezproblémový chod znamená modernizovat web. Pak samotný chod bude méně problémový, admini a Zeus nebudou tak "zatěžováni" a zbyde více energie na nové funkce ;).

19.10.2018 14:25:27

kren
No jo, ale právě oni jsou si toho určitě vědomi, a to už dlouho :)
Proto se ptám jestli má skutečně smysl vyžadovat nějakou modernizaci stále dokola a dokola a ohánět se tim, že jinde to je běžné :)
Aby to nakonec nedopadlo, tak jak to občas bývá...když se moc tlačí na pilu, tak se člověk šprajcne a vykašle se na to uplně...což tedy doufám nehrozí, ale taky jsem to už dostkrát zažil.

Proto za mě, ten volnější průběh a hláška "nechte je proboha dýchat" :) :)

Však on Zeus až bude mít čas, náladu a chuť, tak se do toho pustí i bez připomínání vzhledem k tomu, že se web (asi - to nevím, nejsem programátor ani "ajťák") blíží konci svých technických/HW možností :)


19.10.2018 14:34:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Za mě
Havelocku mrzí mě, že jsi rozladěn. V zásadě tě chápu, ale to je asi tak vše, co s tím v tuto chvíli (a s ohledem na mé vnitřní nastavení) udělám. Zatrolenky mají určitou vizi, kterou se každý admin, dle vlastních možností, snaží naplnit. V "mé" sekci si mohu vybrat. Buď budu respektovat nedotknutelnost bodů, nebo cíl dostat sekci obrázků do určité kondice. Jak jsem se rozhodl, to víme. Každopádně z toho, že nám mizí body (ano - i mě) nejsem úplně šťastný. Sice se všude dočteš, že o body nikomu nejde, ale nedej bože, jak jeden jediný zmizí. Tak to prostě je. Proto si cením tvého přístupu, že si na nic nehraješ a popsal jsi situaci tak, jak je. Stav ideál by byl, pokud by mi Zeus dal práva na manuální navýšení bodů. 3 odeberu, 3 přidám. Obsah Zatrolenek je upraven k požadovanému obrazu, uživatel nebyl poškozen. I přes léta spolupráce tu důvěru nemám. Nejsem Diův poddaný, nejsem jeho zaměstnanec, takže jako ateista se mohu rouhat a říkám - jeho důvěru nemá nikdo. Mnohdy udělá naprosto nesmyslný krok, který je z jeho úhlu pohledu, odtrženého od praxe, naprosto zásadní a pak laik žasne, odborník se diví. Viz. třeba změna řazení obrázků, stránkování bazaru a spoustu dalšího. Přičemž takové změny udělá svévolně, bez konzultace s adminem, který do problematiky vidí mnohem víc, než Zeus sám a hlavně se nedá přesvědčit, jak hluboce se mýlí. Proto patřím k těm, kdo apelovali "Pište do kontaktního formuláře." Ne z neúcty k projevu nevůle ve fóru. Kdepak. Ale proto, že zatímco diskuze Ondra ignoroval, tak tyto požadavky řešil. Ano. Píši v minulém čase. Už má na háku i tyto podměty. Bohužel situace nemá řešení. Ondra má rodinu, práci a na Zatrolenky mu už tolik času nezbývá. Samozřejmě že by bylo řešením, kdyby si nechal podat pomocnou ruku. Nicméně vzhledem k jeho rozvinuté paranoie, navíc podpořené "zradou" ze strany Deskožoruta, se to nikdy nestane. Nedělejme si iluze. Budeme muset žít a pracovat s tím, co máme. A to tak dlouho, než se najde někdo schopnější, než jsou Deskožrouti (kluci se snaží, ale do úspěšného konce se prostě nedostali) a pak vznikne server, který bude progresivní a Zatrolenky prostě a jednoduše převálcuje. Přitom by stačilo málo. Nechat si pomoci, nebo zavřít oči, nadechnout se a udělat ze ZH zdroj svých příjmů. Cest je samozřejmě více, ale ten nejsnazší - komu z nás by vadilo přispět na chod serveru 10 Kč/měs? Komická suma. Jestliže by jen 20% lidí řeklo, že nevadilo (zvláště, kdyby za to byl nějaký drobný benefit), pak má Ondra 50.000 Kč základ. Kde je nějaká reklama? Recenze? Prodej drobností jako jsou trika, klíčenky? Pravidelné cony? To vše by nejen generovalo zisk, ale pomáhalo by rozvíjet i komunitu? Udělá to? Nikdy. Raději své dítě pohřbí, než by dovolil jeho jakýkoliv rozvoj.

Ale aby nedošlo k mýlce. Ondru mám rád, Zatrolenky taky a v rámci svých možností pomáhám. Což ovšem neznamená, že s jeho přístupem souhlasím.

25.10.2018 14:45:16 | Upraveno autorem (porovnej)

ad Špatňák - popis reálné situace ze strany admina.
Jsem rád, že konečně někdo popsal reálnou situaci i ze strany adminů - tím pádem je jasné, že jakákoliv diskuze je zbytečná a je to jen marné vynaložení energie.

Jen malou poznámku k cituji:
-----------------------------------
"A to tak dlouho, než se najde někdo schopnější, než jsou Deskožrouti (kluci se snaží, ale do úspěšného konce se prostě nedostali) a pak vznikne server, který bude progresivní a Zatrolenky prostě a jednoduše převálcuje."
-----------------------------------
To se bohužel nestane (a byl to i problém Deskožrouta), protože je tady na Zatrolených hrách za těch víc jak deset let nastřádán obsah práce tisíce a tisíce hodin stovek a stovek lidí, který má pod palcem Ondra a byť to není většinou jeho dílo, tak je naivní si myslet, že by ten obsah poskytl někomu dalšímu a stejně tak je naivní si myslet, že by ten obsah přenesli příslušní autoři, protože mnozí nejsou už aktivní a když i jsou tak z mé vlastní zkušenosti je to problematické, protože když tady někdo nahrál kvanta překladů a grafiky, jako třeba já, tak nikde se uživatel nedostane ke správě vlastních nahraných souborů a za těch deset let si opravdu nemůžu pamatovat, co jsem tady kde nahrál.

Výsledek: musí se to nechat postupně vyhnít, dokud s tím Ondra buď nesekne, nebo to někomu aktivnějšímu neprodá, to je tak asi všechno, co s tím můžeme dělat a je zbytečné buzerovat adminy.

25.10.2018 15:12:41

Takže..
..si to shrneme: Když s tím Ondra sekne resp. bude pokračovat v současném stavu, nedejbože se mu něco přihodí (tim nikomu nic zlého nepřeji) tak to poběží dokud bude mít předplacený hosting a pak to zmizí. A k databázi se nikdo nedostane. To je docela drsný závěr, tak nějak jsem měl pocit, že minimálně admini mají do databází funkční přístup.

25.10.2018 15:23:01

OT
Nevím, jestli je to nějaké chyba, ale mě se už nějaký čas v záložce schválené soubory za posledních 30 dní ukazují všechny soubory, co jsem kdy nahrál. První před cca 7 lety, celkem 139 souborů...

25.10.2018 15:24:26 | Upraveno autorem (porovnej)

jedna věc, které trochu nerozumím
Od prvního překladu ukládám zdrojová data ke všemu, takže nejen vím, co jsem přeložil (a nahrál na ZH), ale dokonce se k tomu můžu vracet a v případě, že mi někdo třeba nahlásí chybu v překladu (jak se to stalo asi 3 týdny zpět u 6 let starého souboru), můžu ji i opravit.

Chápu, že může přijít nějaký krach disku a člověk může o nějaká data přijít, ale přijde mi normální si svá autorská díla průběžně zálohovat a tím pádem k nim mít přístup nehledě na záludnosti serveru ZH...

25.10.2018 15:50:37

Vybíráme z Bazaru

Hadara CZ (Mindok)
Hadara CZ (Mindok)
Akt. cena: 5 €
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas