nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Minusové body / downgrade úrovně uživatele

Rád bych touto cestou vyjádřil svoji exrtrémní nespokojenost s tím, jak to tady relativně nedlouho funguje.

Ještě před pár dny jsem se za svoje přispívání komunitě pyšně honosil označením "Mušketýr" s pěknou ikonkou. Přiznávám, že nejsem superhrdina, jehož ctností je anonymně pomáhat druhým pro svůj dobrý pocit. Jako satisfakce za přínos tomuto webu mi vyšší úroveň uživatele úplně stačila.
Před nějakou dobou se však kdosi rozhodl, že promaže galerii obrázků a tím došlo ke strhávání již jednou odměněných bodů. Rázem jsem se ocitl ve stavu minusových bodů, ale úroveň mušketýra mi zůstala. Asi před týdnem jsem se rozhodl, že zas něčím trošičku přispěji. Za popisek rozšíření hry jsem dostal jeden bodík a svůj status tak ale zřejmě refreshnul a downgradenul o všechny ty ztracené body o úroveň níž.

Vážení provozovatelé těchto stránek, tímto chci zdůraznit, že z takovéhoto přístupu jsem pobouřen. Kategoricky odmítám takovýto mechanismus vydrbávání s přispívajícími uživateli a žádám nápravu situace.
Děkuji.

Upraveno autorem (porovnej)

14.10.2018 11:57:14

kren

V podstatě máš s vydáváním nových her v češtině pravdu a neboj se, já to jako tragédii neberu. Stejně jako mě nevadí, že tu nefungují vychytávky, které jsou běžné na jiných serverech a že ostatním klesají body za přidělený obsah. Pouze mě udivilo Špatňákovo vyjádření a pomohlo mi otevřít oči a lépe se v tom orientovat ;)

Na druhou stranu si myslím, že počet překladů zde se od té doby naopak ještě navýšil i s tím jak vychází více kvalitních her. A to raději pomlčím o případných opravách nebo erratech, které zdejší komunita často přeloží dříve než domácí vydavatel.

Upraveno autorem (porovnej)

25.10.2018 23:18:51

Kacířský názor

No za následující názor mne neukamenujte ale když se to vezme kolem a kolem, tak kdyby Zatrolenky skončily, tak se toho zas tolik nestane. Když jsem tady minulých 10 let byl hodně aktivní a nahrál jsem kvanta obsahu, tak to nebylo z altruismu, ale byla to vesměs nutnost, protože z vydavatelství tady bylo, když to hodně zjednoduším, jen Albi s Osadníkama a později Mindok s Carcassonne. Překládat a graficky upravovat do češtiny různé herní pecky byla nutnost, protože to v češtině nemělo šanci vyjít a v angličtině či němčině by to se mnou nikdo nezahrál. V dnešní době už je úplně jiná situace a vychází i v češtině většina dobrých herních novinek, takže Zatrolené hry s hlediska zpřístupnění lokalizovaných her už až v takové míře jako dřív nejsou potřeba. Komunita, která by se několikrát ročně scházela fyzicky na nějakém setkání tady taky moc nefunguje a je tady i dost jiných webů, kde mohou nováčci v diskuzi klást dotazy na pravidla. Co se tady docela rozjelo je bazar, ale pokud by nebyl, tak bych holt hru prodával nebo kupoval v jiné aukci. Takže za mne bych konec Zatrolených her, kdyby přišel, neviděl v dnešní situaci jako konec světa. Samozřejmě ani já si to nepřeju a chtěl bych aby Zatrolené hry (nebo jiný podobný projekt) fungovaly dál ale nedělal bych z toho až zas takovou tragédii jako Mitogar.

25.10.2018 18:25:46

Mitogar

Jako dívej. Ondra je čestný kluk. Zatrolenky svévolně nevypne. Jen se mu nesmí nic stát. Takže mu přejme hodně štěstí a pevné zdraví.
Každopádně se ale nebavíme o projektu, který by ho přežil a nesl jeho jméno dál.

25.10.2018 18:07:23

Špatňák

Když jsem se tu před pár dny přesně nad tímto zamýšlel, že můžou Zatrolenky ze dne na den skončit, tak jsem ani trochu netušil, jak se to má ve skutečnosti. Jen jeden chytrák co tu ví asi všechno mi napsal, ať jsem v klidu. Zní to docela děsivě...

Upraveno autorem (porovnej)

25.10.2018 17:35:48

PS:

A ke svému původnímu příspěvku bych ještě doplnil. Zatrolenky jsou majetkem Ondry. Když se mu zachce, může je zítra vypnout. Může celý obsah předělat a udělat z nich server třeba o knihách. Může. Ale neměl by. Měl by alespoň naslouchat tomu, co lidé chtějí a podle toho reagovat. Protože takto velký projekt není "morálně" jen jeho. Čímž neříkám, že o každém rozhodnutí má být hlasování. Ale minimálně komunikace s komunitou by tu být měla. A pokud to nechce/nemůže dělat sám (a je fuk, jestli je třeba introvert, manželka nedovolí, není čas - opravdu neřeším), tak by měl dané břímě přenést na adminy, zavést moderátory. Víte, že nerad lžu a s kůží a trh jdu i v případě nepříjemných, či kontroverzních témat. A to je ten případ. Už dlouho mám silný dojem, že Ondrovi vize se drasticky liší od toho, co chtějí/potřebují/přejí si uživatelé.

25.10.2018 17:22:29

Noob

Máš pravdu. Dovolil bych si to definovat asi takto. Pokud Ondru, nedejbože, přejede náklaďák, tak jsou celé Zatrolenky kompletně v prdeli.

Teoreticky by pak byla cesta spojit se s jeho ovdovělou ženou a přes ni se zkusit za poplatek nějak dostat k přístupům. A doufat, že jeho práci někdo rozklíčuje (nejsem programátor, takže nevím, zda to lze/nelze). Pokud by zahynuli společně, pak s nimi pojde i server.

25.10.2018 17:13:35

@Pelly

Máš pravdu. Mám tam, co jsem nahrál od 22.8.2008, ale jsou tady nějaké soubory (minimálně jeden co si pamatuju) co jsem nahrával ještě dřív, takže až tak spolehlivé to není.

Navíc tam nejsou ani fotografie ani články a ani recenze a všeho toho jsem nahrál taky dost.

Upraveno autorem (porovnej)

25.10.2018 16:18:25

@Kew

Borghal to napsal úplně přesně. U některých věcí si už ani nepamatuju, že jsem je dělal. Byl jsem vždycky pečlivý během práce, aby výsledek byl z mého pohledu dokonalý. Cílem bylo ale dělat to pro zahrání hry a jakmile jsem to nahrál, tak jsem se stal bordelářem a mám to rozfrncané všude možně a někde i nedohledatelně. Někde mám jen výsledek, někde zdroje, ale třeba už chybí fonty skončené v propadlišti dějin. Když se tím člověk neživí a jde mu jen o výsledek, který si vytiskne do hry, tak už tu archivaci kolikrát moc neřeší. A takových je nás určitě víc.

Upraveno autorem (porovnej)

25.10.2018 16:15:45

Kew

Life gets in the way. Od mého prvního překladu nahraného na ZH už uplynulo skoro 10 let. V té době bylo cloudové zálohování v plenkách a od té doby jsem prošel asi pěti počítači, a v jednom případě jsem kvůli vloupání přišel o notebook, tablet i externí disk se zálohou zároveň. K těm starým překladům už původní dokumenty dávno nemám.

Upraveno autorem (porovnej)

25.10.2018 16:07:46

jedna věc, které trochu nerozumím

Od prvního překladu ukládám zdrojová data ke všemu, takže nejen vím, co jsem přeložil (a nahrál na ZH), ale dokonce se k tomu můžu vracet a v případě, že mi někdo třeba nahlásí chybu v překladu (jak se to stalo asi 3 týdny zpět u 6 let starého souboru), můžu ji i opravit.

Chápu, že může přijít nějaký krach disku a člověk může o nějaká data přijít, ale přijde mi normální si svá autorská díla průběžně zálohovat a tím pádem k nim mít přístup nehledě na záludnosti serveru ZH...

25.10.2018 15:50:37

OT

Nevím, jestli je to nějaké chyba, ale mě se už nějaký čas v záložce schválené soubory za posledních 30 dní ukazují všechny soubory, co jsem kdy nahrál. První před cca 7 lety, celkem 139 souborů...

Upraveno autorem (porovnej)

25.10.2018 15:24:26

Takže..

..si to shrneme: Když s tím Ondra sekne resp. bude pokračovat v současném stavu, nedejbože se mu něco přihodí (tim nikomu nic zlého nepřeji) tak to poběží dokud bude mít předplacený hosting a pak to zmizí. A k databázi se nikdo nedostane. To je docela drsný závěr, tak nějak jsem měl pocit, že minimálně admini mají do databází funkční přístup.

25.10.2018 15:23:01

ad Špatňák - popis reálné situace ze strany admina.

Jsem rád, že konečně někdo popsal reálnou situaci i ze strany adminů - tím pádem je jasné, že jakákoliv diskuze je zbytečná a je to jen marné vynaložení energie.

Jen malou poznámku k cituji:
-----------------------------------
"A to tak dlouho, než se najde někdo schopnější, než jsou Deskožrouti (kluci se snaží, ale do úspěšného konce se prostě nedostali) a pak vznikne server, který bude progresivní a Zatrolenky prostě a jednoduše převálcuje."
-----------------------------------
To se bohužel nestane (a byl to i problém Deskožrouta), protože je tady na Zatrolených hrách za těch víc jak deset let nastřádán obsah práce tisíce a tisíce hodin stovek a stovek lidí, který má pod palcem Ondra a byť to není většinou jeho dílo, tak je naivní si myslet, že by ten obsah poskytl někomu dalšímu a stejně tak je naivní si myslet, že by ten obsah přenesli příslušní autoři, protože mnozí nejsou už aktivní a když i jsou tak z mé vlastní zkušenosti je to problematické, protože když tady někdo nahrál kvanta překladů a grafiky, jako třeba já, tak nikde se uživatel nedostane ke správě vlastních nahraných souborů a za těch deset let si opravdu nemůžu pamatovat, co jsem tady kde nahrál.

Výsledek: musí se to nechat postupně vyhnít, dokud s tím Ondra buď nesekne, nebo to někomu aktivnějšímu neprodá, to je tak asi všechno, co s tím můžeme dělat a je zbytečné buzerovat adminy.

25.10.2018 15:12:41

Za mě

Havelocku mrzí mě, že jsi rozladěn. V zásadě tě chápu, ale to je asi tak vše, co s tím v tuto chvíli (a s ohledem na mé vnitřní nastavení) udělám. Zatrolenky mají určitou vizi, kterou se každý admin, dle vlastních možností, snaží naplnit. V "mé" sekci si mohu vybrat. Buď budu respektovat nedotknutelnost bodů, nebo cíl dostat sekci obrázků do určité kondice. Jak jsem se rozhodl, to víme. Každopádně z toho, že nám mizí body (ano - i mě) nejsem úplně šťastný. Sice se všude dočteš, že o body nikomu nejde, ale nedej bože, jak jeden jediný zmizí. Tak to prostě je. Proto si cením tvého přístupu, že si na nic nehraješ a popsal jsi situaci tak, jak je. Stav ideál by byl, pokud by mi Zeus dal práva na manuální navýšení bodů. 3 odeberu, 3 přidám. Obsah Zatrolenek je upraven k požadovanému obrazu, uživatel nebyl poškozen. I přes léta spolupráce tu důvěru nemám. Nejsem Diův poddaný, nejsem jeho zaměstnanec, takže jako ateista se mohu rouhat a říkám - jeho důvěru nemá nikdo. Mnohdy udělá naprosto nesmyslný krok, který je z jeho úhlu pohledu, odtrženého od praxe, naprosto zásadní a pak laik žasne, odborník se diví. Viz. třeba změna řazení obrázků, stránkování bazaru a spoustu dalšího. Přičemž takové změny udělá svévolně, bez konzultace s adminem, který do problematiky vidí mnohem víc, než Zeus sám a hlavně se nedá přesvědčit, jak hluboce se mýlí. Proto patřím k těm, kdo apelovali "Pište do kontaktního formuláře." Ne z neúcty k projevu nevůle ve fóru. Kdepak. Ale proto, že zatímco diskuze Ondra ignoroval, tak tyto požadavky řešil. Ano. Píši v minulém čase. Už má na háku i tyto podměty. Bohužel situace nemá řešení. Ondra má rodinu, práci a na Zatrolenky mu už tolik času nezbývá. Samozřejmě že by bylo řešením, kdyby si nechal podat pomocnou ruku. Nicméně vzhledem k jeho rozvinuté paranoie, navíc podpořené "zradou" ze strany Deskožoruta, se to nikdy nestane. Nedělejme si iluze. Budeme muset žít a pracovat s tím, co máme. A to tak dlouho, než se najde někdo schopnější, než jsou Deskožrouti (kluci se snaží, ale do úspěšného konce se prostě nedostali) a pak vznikne server, který bude progresivní a Zatrolenky prostě a jednoduše převálcuje. Přitom by stačilo málo. Nechat si pomoci, nebo zavřít oči, nadechnout se a udělat ze ZH zdroj svých příjmů. Cest je samozřejmě více, ale ten nejsnazší - komu z nás by vadilo přispět na chod serveru 10 Kč/měs? Komická suma. Jestliže by jen 20% lidí řeklo, že nevadilo (zvláště, kdyby za to byl nějaký drobný benefit), pak má Ondra 50.000 Kč základ. Kde je nějaká reklama? Recenze? Prodej drobností jako jsou trika, klíčenky? Pravidelné cony? To vše by nejen generovalo zisk, ale pomáhalo by rozvíjet i komunitu? Udělá to? Nikdy. Raději své dítě pohřbí, než by dovolil jeho jakýkoliv rozvoj.

Ale aby nedošlo k mýlce. Ondru mám rád, Zatrolenky taky a v rámci svých možností pomáhám. Což ovšem neznamená, že s jeho přístupem souhlasím.

Upraveno autorem (porovnej)

25.10.2018 14:45:16

kren

No jo, ale právě oni jsou si toho určitě vědomi, a to už dlouho :)
Proto se ptám jestli má skutečně smysl vyžadovat nějakou modernizaci stále dokola a dokola a ohánět se tim, že jinde to je běžné :)
Aby to nakonec nedopadlo, tak jak to občas bývá...když se moc tlačí na pilu, tak se člověk šprajcne a vykašle se na to uplně...což tedy doufám nehrozí, ale taky jsem to už dostkrát zažil.

Proto za mě, ten volnější průběh a hláška "nechte je proboha dýchat" :) :)

Však on Zeus až bude mít čas, náladu a chuť, tak se do toho pustí i bez připomínání vzhledem k tomu, že se web (asi - to nevím, nejsem programátor ani "ajťák") blíží konci svých technických/HW možností :)


Upraveno autorem (porovnej)

19.10.2018 14:34:12

@Peet

"zaměřit na bezproblémový chod a opravy" ... já říkám pořád dokola, že zaměřit se na bezproblémový chod znamená modernizovat web. Pak samotný chod bude méně problémový, admini a Zeus nebudou tak "zatěžováni" a zbyde více energie na nové funkce ;).

19.10.2018 14:25:27

Mitogar

JJ, i to jsem říkal i v mulé diskuzi na obdobné téma. Že než "zatěžovat" adminy a Dia přidáváním pořád nových a nových funkcí, tak se spíše zaměřit na bezproblémový chod a opravy (např. právě nefunkční kalendář akcí) což je podle mě daleko důležitější než "pohodlí" :)

Upraveno autorem (porovnej)

19.10.2018 14:10:07

Seznam herních akcí

Ono je také smutné, že už přes čtvrt roku a možná i déle nefunguje seznam herních akcí, což je docela škoda...

18.10.2018 23:39:12

Borghal Rantipole

Že se toho dá zlepšit opravdu hodně nerozporuju, ale je to opravdu tak nutné a nepostradatelné, že to jede dokola a dokola? Myslim, že si toho (i těch technických věcí, kterým nerozumím) jsou vědomi jak admini, tak i Zeus. Koneckonců i oni jsou programátoři, uživatelé jiných webů atd.
Nechal bych tomu volnější průběh :)

Za mě tedy už dost tohoto OT :)


A, že mi mizí body - k tomu jsem se již vyjádřil a souvisí to i s tímto :)
Pro dnešek... Dobrou.

Upraveno autorem (porovnej)

18.10.2018 22:00:01

Suhlas

Velmi presne a trefne!


Mia san mia...

18.10.2018 21:07:44

...

Přidje mi že úmyslně ignoruješ některé věci.

Jasně že uživatelé přibývají když za posledních 10 let výrazně vzrostl celkový počet lidí hrajících deskovky. To je tak nějak přirozené. Moje pointa byla, že jestli přibývají protože ZH má v českých vodách fakticky monopol a nemají kam jinam jít, nebo protože ZH je skvělý web, to se říct nedá. Až na to, že sekce Náměty a Připomínky napovídá, že zlepšit se toho tu dá hodně.

18.10.2018 20:54:21

Borghal


A vidíš, tu motivaci to zvládnout asi mají, když to tu tak narůstá :)

A já říkám, že je (ano, z mého pohledu) zbytečné "to" dělat a ne že se to NEMÁ dělat.

Jenže je to tu, snad uznáš, pořád dokola. Tak jen v podstatě říkám: "Nechte je proboha dejchat" :)

18.10.2018 20:23:46

Peet

Přijde mi, že si neuvědomuješ, jaký takové věci mají širší dopad na komunitu uživatelů. To, co zvládneš ty, sice možná z donucení zvládne pro jednu stránku 98% lidí, ale to vůbec neznamená, že budou mít motivaci to chtít zvládnout!

ZH má teď snad největší deskoherní komunitu v ČR, výborně. Ale co do budoucna? Momentálně tu lidi táhne bazar a stahování překladů (k čemuž ani nepotřebuješ účet). To jsou pasivní věci, které komunitní stránku moc neobohatí. To, jak jsou tu diskuze nepříjemné v porovnání s normálními fóry, určitě odradí nějaké množství lidí (méně zapálených nebo se slabším vztahem k ZH než ty nebo já), aby se tu zapojovali. ZH zatím ve vztahu k novým uživatelům těží z toho, že má v ČR/SK téměř monopol. Já bych chtěl, aby to nebyla stránka kterou si vybereš protože nic lepšího není, ale protože je fakt dobře použitelná.

Jeden příklad z praxe na který jsem už párkrát narazil: taková jednoduchá věc, jako před herní akcí poslat někomu odkaz na seznam her co máš doma, aby si mohli vybrat. To tu neuděláš, protože hlavní seznam sbírky plevelí rozšíření. Řeším to odkazem na BGG, kde si na pár kliknutí vytvořím vlastní pohled zaškrtnutím "bez rozšíření". Tady bych musel projít hry po jedné a přidat si je na vlastní seznam, a aktivně ho udržovat aktuální. A jsme zase u toho, že nemá smysl vykonávat práci, kterou za tebe počítač udělá rychleji a lépe (koneckonců to je celý smysl programování, strávit čas nad něčím hned, aby ho člověk ušetřil víc v budoucnosti).

18.10.2018 19:25:30

Kren

Jo, tak s tímto souhlasím a i s tou funkcí.

Jen si myslím, že to co zvládnu v poho já, zvládne zhruba 98% lidí. A jestliže to všichni mají všude jinde ošéfovaný, tak ZH se snad dají v pohodě zvládnout :)

A vím, že když se objeví něco opravdu důležitého či závažného (podezřelé chování v bazaru, neposilani her po obdržení peněz,
výpadky apod. tak Zeus hned řeší.

Upraveno autorem (porovnej)

18.10.2018 18:51:12

@Peet

Musím se ještě ozvat. Ono je ale i dobrovolné a zdarma veškeré překlady a soubory, které jsem tady za ty roky nahrál a strávil jsem nad nimi stovky a stovky hodin (na úkor mé rodiny, když už jsi zmiňoval tu rodinu). A protože jsem to dělal výhradně pro uveřejnění na Zatrolenky tak mám snad taky trochu právo chtít po cíli mého snažení nějakou funkčnost jinde běžnou.

Například administrace toho, co jsem sem kdy nahrál tady není vůbec žádná (viz vedlejší vlákno připomínek), takže vůbec nedohledám, co jsem tady kdy nahrál a v jaké verzi.

18.10.2018 18:20:37