Minusové body / downgrade úrovně uživatele

Rád bych touto cestou vyjádřil svoji exrtrémní nespokojenost s tím, jak to tady relativně nedlouho funguje.

Ještě před pár dny jsem se za svoje přispívání komunitě pyšně honosil označením "Mušketýr" s pěknou ikonkou. Přiznávám, že nejsem superhrdina, jehož ctností je anonymně pomáhat druhým pro svůj dobrý pocit. Jako satisfakce za přínos tomuto webu mi vyšší úroveň uživatele úplně stačila.
Před nějakou dobou se však kdosi rozhodl, že promaže galerii obrázků a tím došlo ke strhávání již jednou odměněných bodů. Rázem jsem se ocitl ve stavu minusových bodů, ale úroveň mušketýra mi zůstala. Asi před týdnem jsem se rozhodl, že zas něčím trošičku přispěji. Za popisek rozšíření hry jsem dostal jeden bodík a svůj status tak ale zřejmě refreshnul a downgradenul o všechny ty ztracené body o úroveň níž.

Vážení provozovatelé těchto stránek, tímto chci zdůraznit, že z takovéhoto přístupu jsem pobouřen. Kategoricky odmítám takovýto mechanismus vydrbávání s přispívajícími uživateli a žádám nápravu situace.
Děkuji.
14.10.2018 11:57:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Kew
Life gets in the way. Od mého prvního překladu nahraného na ZH už uplynulo skoro 10 let. V té době bylo cloudové zálohování v plenkách a od té doby jsem prošel asi pěti počítači, a v jednom případě jsem kvůli vloupání přišel o notebook, tablet i externí disk se zálohou zároveň. K těm starým překladům už původní dokumenty dávno nemám.

25.10.2018 16:07:46 | Upraveno autorem (porovnej)

@Kew
Borghal to napsal úplně přesně. U některých věcí si už ani nepamatuju, že jsem je dělal. Byl jsem vždycky pečlivý během práce, aby výsledek byl z mého pohledu dokonalý. Cílem bylo ale dělat to pro zahrání hry a jakmile jsem to nahrál, tak jsem se stal bordelářem a mám to rozfrncané všude možně a někde i nedohledatelně. Někde mám jen výsledek, někde zdroje, ale třeba už chybí fonty skončené v propadlišti dějin. Když se tím člověk neživí a jde mu jen o výsledek, který si vytiskne do hry, tak už tu archivaci kolikrát moc neřeší. A takových je nás určitě víc.

25.10.2018 16:15:45 | Upraveno autorem (porovnej)

@Pelly
Máš pravdu. Mám tam, co jsem nahrál od 22.8.2008, ale jsou tady nějaké soubory (minimálně jeden co si pamatuju) co jsem nahrával ještě dřív, takže až tak spolehlivé to není.

Navíc tam nejsou ani fotografie ani články a ani recenze a všeho toho jsem nahrál taky dost.

25.10.2018 16:18:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Noob
Máš pravdu. Dovolil bych si to definovat asi takto. Pokud Ondru, nedejbože, přejede náklaďák, tak jsou celé Zatrolenky kompletně v prdeli.

Teoreticky by pak byla cesta spojit se s jeho ovdovělou ženou a přes ni se zkusit za poplatek nějak dostat k přístupům. A doufat, že jeho práci někdo rozklíčuje (nejsem programátor, takže nevím, zda to lze/nelze). Pokud by zahynuli společně, pak s nimi pojde i server.

25.10.2018 17:13:35

PS:
A ke svému původnímu příspěvku bych ještě doplnil. Zatrolenky jsou majetkem Ondry. Když se mu zachce, může je zítra vypnout. Může celý obsah předělat a udělat z nich server třeba o knihách. Může. Ale neměl by. Měl by alespoň naslouchat tomu, co lidé chtějí a podle toho reagovat. Protože takto velký projekt není "morálně" jen jeho. Čímž neříkám, že o každém rozhodnutí má být hlasování. Ale minimálně komunikace s komunitou by tu být měla. A pokud to nechce/nemůže dělat sám (a je fuk, jestli je třeba introvert, manželka nedovolí, není čas - opravdu neřeším), tak by měl dané břímě přenést na adminy, zavést moderátory. Víte, že nerad lžu a s kůží a trh jdu i v případě nepříjemných, či kontroverzních témat. A to je ten případ. Už dlouho mám silný dojem, že Ondrovi vize se drasticky liší od toho, co chtějí/potřebují/přejí si uživatelé.

25.10.2018 17:22:29

Špatňák
Když jsem se tu před pár dny přesně nad tímto zamýšlel, že můžou Zatrolenky ze dne na den skončit, tak jsem ani trochu netušil, jak se to má ve skutečnosti. Jen jeden chytrák co tu ví asi všechno mi napsal, ať jsem v klidu. Zní to docela děsivě...

25.10.2018 17:35:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Mitogar
Jako dívej. Ondra je čestný kluk. Zatrolenky svévolně nevypne. Jen se mu nesmí nic stát. Takže mu přejme hodně štěstí a pevné zdraví.
Každopádně se ale nebavíme o projektu, který by ho přežil a nesl jeho jméno dál.

25.10.2018 18:07:23

Kacířský názor
No za následující názor mne neukamenujte ale když se to vezme kolem a kolem, tak kdyby Zatrolenky skončily, tak se toho zas tolik nestane. Když jsem tady minulých 10 let byl hodně aktivní a nahrál jsem kvanta obsahu, tak to nebylo z altruismu, ale byla to vesměs nutnost, protože z vydavatelství tady bylo, když to hodně zjednoduším, jen Albi s Osadníkama a později Mindok s Carcassonne. Překládat a graficky upravovat do češtiny různé herní pecky byla nutnost, protože to v češtině nemělo šanci vyjít a v angličtině či němčině by to se mnou nikdo nezahrál. V dnešní době už je úplně jiná situace a vychází i v češtině většina dobrých herních novinek, takže Zatrolené hry s hlediska zpřístupnění lokalizovaných her už až v takové míře jako dřív nejsou potřeba. Komunita, která by se několikrát ročně scházela fyzicky na nějakém setkání tady taky moc nefunguje a je tady i dost jiných webů, kde mohou nováčci v diskuzi klást dotazy na pravidla. Co se tady docela rozjelo je bazar, ale pokud by nebyl, tak bych holt hru prodával nebo kupoval v jiné aukci. Takže za mne bych konec Zatrolených her, kdyby přišel, neviděl v dnešní situaci jako konec světa. Samozřejmě ani já si to nepřeju a chtěl bych aby Zatrolené hry (nebo jiný podobný projekt) fungovaly dál ale nedělal bych z toho až zas takovou tragédii jako Mitogar.

25.10.2018 18:25:46

kren
V podstatě máš s vydáváním nových her v češtině pravdu a neboj se, já to jako tragédii neberu. Stejně jako mě nevadí, že tu nefungují vychytávky, které jsou běžné na jiných serverech a že ostatním klesají body za přidělený obsah. Pouze mě udivilo Špatňákovo vyjádření a pomohlo mi otevřít oči a lépe se v tom orientovat ;)

Na druhou stranu si myslím, že počet překladů zde se od té doby naopak ještě navýšil i s tím jak vychází více kvalitních her. A to raději pomlčím o případných opravách nebo erratech, které zdejší komunita často přeloží dříve než domácí vydavatel.

25.10.2018 23:18:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Fotosyntéza
Fotosyntéza
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas