Bazar: Návrhy na změny k lepšímu + otázky do diskuse

Ahojte, mám několik postřehů a otázek, které budu rád, když nezapadnou a někdo s k nim vyjádří. Chybí mi tu následující funkcionalita:
1. Když si v Bazaru otevřu jakýkoli profil (i toho kdo prodává nebo i sebe) nevidím to, co zrovna nabízí. Abych to zjistil, musím složitě otevřít přesně tu věc, co dotyčný nabízí a tam je link na jeho další prodeje. Nešlo by to prolinkovat přímo z jeho profilu do řádku: ? Ten kdo zrovna nic v nabídce nemá, tak by tam měl větu: tento uživatel právě nic nenabízí.
2. Je možné řadit výsledky vyhledávání i podle abecedy nebo ceny? Měl bych třeba zájem o nějaké strategické hry a mám na ně vyčleněný rozpočet, ale probírat to jen podle data zveřejnění je poněkud frustrující.
3. Lze implementovat mechanismus, který by přihazoval sám za mě bez toho, že bych se musel při každém přehození o 5kč znova přihlašovat? Je to docela otravné. Ne aby to hned napálilo tu moji maximálku, co to dělá teď.
4. V přehledu na kartě Moje příhozy není vidět jestli jsem aktuální vítěz nebo musím přihodit.
5. K čemu je wishlist, když to třeba neinformuje dotyčného, že se objevila nějaká hra, kterou shání? Nebo naopak prodávajícího, že by tohle někdo rád koupil.
6. Šlo by implementovat funkcionalitu Vystavit znova - tzn. když se hra neprodá, tak vytáhnout data z ukončené aukce, něco změnit a vystavit to znova, ať není potřeba celé vyplňovat znova?
7. Šlo by v přehledu mých aukcí ty, které už jsou staré a zkončené smazat - nebo aspoň zneviditelnit. Stalo se mi, že mi už někdo napsal zprávu a dohodli jsme se v mailu, tak jsem aukci zrušil. Teď tam ale pořád čumákuje a znepřehledňuje orientaci mezi tím, co chci vystavit znova :( A to co už není aktualní a zkončilo a já to vystavil znova, taky znepřehledňuje orientaci. Šlo by to taky nějak řadit, jak to co se prodalo, to co se neprodalo a taky časová osa tam chybí.
8. Proč není v hodnocení vidět i číslo aukce/odkaz, kterou ti dva spolu provedli?
9. Jak je to s podvoj(d)nými účty? Našel jsem tu za své krátké fungovaní například: http://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/morpheus-5007/
Uživatel byl bohužel přistižen při podvádění (přihazování si ve vlastních akcích). Jeho další účty: Fufík, Konec Co to znamená?
10. Viděl jsem tu už, kterak tu někdo na jeden účet nakoupil za 450 Mutant Chronicles:
http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/64368/
a obratem na druhém prodává přesně to stejné, když si ponechal, rozšíření, co se mu hodilo na jiném účtu za 650
http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/64960/
Je to tedy košér?
11. šlo by někde zobrazit, kolik už lidí se na aukci dívalo?
23.4.2018 12:11:56

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

27.4.2020 18:53:49

:)
Možná by stálo za to konečně se osmělit a založit na to speciální kádrovací vlákno, zaměřené na:
X prodává kickstarter hry a dovoluje si je vydražit za víc než je koupil, je to nemravné (na ostatních sice nevydělal nic a byl rád že to prodal pod cenou a strávil tím desítky hodin, ale koho to zajímá)
X mi nechce prodat hru za cenu kterou já chci, takže vlastně spamuje bazar
X tu nabízí příliš mnoho her, které mně nezajímají
X prodává za víc než je koupil před půl rokem ve výprodeji a co si to dovoluje na tom vydělat, je to proti komunitě
X tu nabízí jednu hru podle mně příliš dlouho a měl by proto mít povinnost ji nabídnout levněji
Jestli pak X, který tady tu hru prodal se ziskem, podal daňové přiznání.
A dále nesmíme zapomenout na: Mohli bychom změnit zdejší systém dražeb s prodloužením o den z důvodu...dosaďte si sem cokoliv, je to v zásadě jedno...výsledkem je vždy systém umožňující buď odrbat prodávajícího nebo maximálně zkrátit ostatním dražícím dobu, kdy mohou učinit příhoz s možností, že to nestihnou a přihazující koupí levněji.

Podmínkou přispívání do vlákna by byl odkaz na konkrétní dražby a uživatele. Bez toho by to nemělo smysl. Debata v obecné rovině by se nepřipouštěla. Něco takového by zdejšímu bazaru prospělo a vneslo do něj svěží vítr.

28.4.2020 08:08:38 | Upraveno autorem (porovnej)

bazar
Vetsina tech bodu by se poresila tim, ze za vlozeni hry do bazaru by se platil poplatek 1 koruny.

28.4.2020 08:53:46

czechImenhotep

:D :D :D Pobavilo!

28.4.2020 09:10:58

max bid
A nebylo by od veci zavest "max bid" stylem, ze dokud aktualniho viteze aukce nikdo neprehodi, tak se neposunuje konec aukce.

28.4.2020 10:50:28

kumas
Asi nerozumím. Konec aukce se posunuje pouze tehdy, pokud někdy přihodí v posledních 24 hodinách, dřív ne...

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

28.4.2020 12:03:19

Kew
Kumas to myslel tak,že dáš své maximum třeba 1000kč,ale stačí ti na přehození 600kč. Pokud bude někdo přihazovat posledních 24hod. a nenavýší častku přes tvé maximum(1000kč) tak se aukce neprodlouží.
Jenomže max bid na ZH není.

28.4.2020 13:13:58

Bastacka
Jako že budou ZH přihazovat za tebe?

Pokud ne, tak tomu totiž nerozumím - ten příklad mě vede na to, že pokud budu mít přihozeno 600 a někdo přihodí za 700, tak to aukci neprodlouží (a dražbu tak můžu prohrát), nebo přihodí na 1100, dražbu sice prodlouží, ale já o ni asi už nemám zájem (protože je přes moje maximum).

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

28.4.2020 13:53:26 | Upraveno autorem (porovnej)

kew
přesně tak
hra je momentálně za 500,- Já přihodím 1000,- Cena hry stoupne na 550,- (nebo kolik je minimální příhoz).
Přijde další, dá 700,- Cena stoupne na 750,- a já stále budu vyhrávat. Aukce se neprodlouží... Finální cena 750,-

28.4.2020 14:04:42

G4nd4lf
Rozumím. Ale na to, že tohle je server převážně o hrách, a ne Aukro ani Ebay, mi to přijde už jako hodně pokročilý požadavek :)

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

28.4.2020 14:40:27

Meh
Nehrajme si tady na aukro. Tak, jak to je, to funguje dobře a dlouho. Já bych třeba automatické přihazování nechtěl. To jakože budu přihazovat tak dlouho, než konečně narazim na něčí strop? Jasssně.

28.4.2020 14:51:29

...
Mě to přijde zbytečné....kupujeme tady deskové hry, ne diamanty. Většina aukcí má dost času, aby se finální cena utvořila...to prodlužování na min 24hod dokonce aukce po každém příhozu je podle mě zcela dostatečný prvek.

PS: Jako kupující ten element "max bid" úplně nesnáším, nicméně "max bid" je ochranný prvek pro aukce s pevně stanoveným koncem, aby spekulanti nemohli dát své příhozy v poslední vteřině a vyvarovat se tak tahanicím.

Zde to nemá smysl

15.5.2020 15:43:33

...
nechte to jak to je

21.5.2020 06:58:41

Filtrovať podľa názvu hry
Ahojte,

Je tu strašne veľa príspevkov, možno sa budem opakovať, v tom prípade mi prepáčte.

Chýba mi funkcia hľadať v ponuke bazaru hru podľa názvu. Nešlo by to pridať? Ďakujem
Vlado "Kasi" z KE

podporujem
* HRAD HIER *

4.6.2020 11:02:43

Re: Filtrovať podľa názvu hry
Dokud tu taková funkce není, používám osvědčené "ctrl+F" :D

4.6.2020 11:44:08

Synura
Já třeba taky, ale proč tu to vyhledávání podle názvu v bazaru není opravdu nechápu.

4.6.2020 16:58:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Sledovane inzeraty
Dovolil bych si nejdrive malou poznamku s tim, ze jsem necetl celou diskuzi a tim padem mi mohlo neco uniknout

add Kren - plne souhlasim s jeho nazorem, nesouhlasim ovsem se stylem, kterym to "rekl" !

add 1a2a3a4 - pro zmenu nesouhlasim. Komu by to predevsim ublizilo? Prave zacinajicim a mene intenzivnim hracum. Ti by najednou nemeli moznost sehnat levneji neco o cem si nejsou jisti zda je to pro ne dobre. Myslim, ze vsichni tady moc dobre pozname, kdo prodava vic her. Ale ja neminim zjistovat jestli je to prekupnik nebo jen rozprodava svou sbirku. Jestlize jsem souhlasil s Krenem a oponoval tim bodu 10. nemohu souhlasit s Tebou

PRIPOMINKA - k bodum bych pridal jeden vlastni (12), drobny a neustale me vztekajici (a nemelo by to byt nic sloziteho)
Proste bych uvital u sledovanych inzeratu, aby se dalo sledovani zrusit primo v seznamu a nemuselo se proklikavat
az na puvodni inzerat. Totez vlastne plati i pro Trollmaily. Musim na mezistranku, odkud kliknu na inzerat. Je to vsechno kvuli penezum (inzerenti)?
A jeste k bodum zda s nimi souhlasim ci nesouhlasim (nebo to tak neni)
1 - NE
2 - ANO
3 - NE
4 - ANO/NE - pri prehozeni prijde mail ale mozna ANO
5 - NE - to normalne funguje
6 - NE - kseftare bych zkousl, ale proc jim to ulehcovat :-)
7 - NE - chces kseft? Snaz se! Delej si poznamky :-)
8 - NEVIM
9 - NEVIM
10 - NE
11 - NE

16.6.2020 18:22:15

Novinky v bazaru
Mrkněte na novinky: https://www.zatrolene-hry.cz/clanek/nova-koncepce-bazaru-7419/

29.6.2020 10:31:02

Zmena je... vyborny slogan
Jelikoz od 1.7.2020 maji v bazaru platit nove (nesmyslne) podminky prodeje, rozhodl jsem se nabidnout jeste pred tim, nez se to rozbehne, nekolik veci, co uz doma nehrajeme.

Jinak jako ftipne s ohledem na stavajici situaci mi prijde:

1.) ze pred dvema lety, kdyz jsem se sem registroval a zalozil toto vlakno mi jeden z adminu napsal do posty toto:
"Zatrolené Hry NEJSOU Aukro!
Jestli by jsi chtěl změny o čem tam píšeš tak sis asi komunitní web spletl s aukční síní tipu Aukro."

2.) Kdyz jsem v v unoru 2020 resil problem s prihazovanim fake uctu na teto aukci (https://www.zatrolene-hry.cz/bazar/111463/)
mi samotny Dius poslal do mailu:
"A zase až tak k hrozné věci nedošlo (samozřejmě jde o mé subjektivní hodnocení a nemusí se s Vaším shodovat). Každopádně, pokud Vám takovýto postup a fungování našeho Bazaru nevyhovuje, určitě zkuste servery jako Aukro.cz / Sbazar.cz / Bazos.cz. Konkurence, která poskytuje obdobnou službu, je nepočítaně."

3.) Kdyz se zde (https://www.zatrolene-hry.cz/clanek/zatrolene-upravy-v-inzeratech-na-bazaru-7105/) zacaly resit prvni nesystemove zmeny a podobne jako po roce nefungovani zprovozneny VIP ucet neprinesly zadnou faktickou zmenu

Skoda... Tak holt uz pres ZH nezrealizuji svuj dabelsky plan a z prodeje svych her (https://www.zatrolene-hry.cz/bazar/?id_seller=23486) nezafinancuju cestu kolem sveta :((

29.6.2020 14:44:48

Artcore
Taky přecházíš prodávat jinam ?
Tak hodně úspěchů :+).

.... a už se nevracej.

P.S. A ještě jsi mi nevysvětlil tu "gykomunitu" ?

29.6.2020 15:14:31 | Upraveno autorem (porovnej)

ArtCore
Ty jsi jedním z těch, kvůli kterým ty změny zavedli (a bohužel tím omezili i normální členy), takže radši zklapni a přesuň se jinam...

29.6.2020 15:20:19

@Artcore
Doporučoval bych ti s mých zkušeností, aby ses o nějaké přínosné návrhy změn ani nepokoušel, protože tak leda dostaneš po uších co bys všechno nechtěl a že máš odejít jinam. Většinou to tady funguje tak, že když uživatelé volají po funkčnosti A a B, tak jsou po čase oznámeny novinky C a D, které daly určitě hodně práce je udělat ale které jsou z hlediska použitelnosti úplně marginální.
Zářným příkladem je VIP účet, kde je pod VIP účtem v bazaru všeho všudy jeden inzerát. Myslím, že podobně to dopadně i s tím měšcem a platbami za inzeráty. Výsledkem bude buzerace běžných uživatelů a kšeftaři to stejně obejdou.

29.6.2020 16:17:16

@MikeDundee, @Bastacka
Chapu, ze nemate nektere cleny v oblibe, ale snazte se drzet v ramci slusnosti, prosim.

@Artcore
Jen tak namatkou jsem si vzal nahodne jeden tvuj inzerat (Pexetrio - Záchranáři) a podival se na web:

https://karetni-hry.heureka.cz/betexa-pexetrio-zachranari/#

Par e-shopu nabizi hru za 159, podobny pocet za 129 a jsou tam inzeraty i za nizsi cenu - 105 Kc. Nezlob se na me, ale prodavat pouzitou hru za trzni cenu je naprosta absurdita. Porad si vsichni pletete bazar a svuj obchod. Samozrejme na to mas pravo, ale zajimalo by me, kolik takobych her jsi tu realne prodal za tu dobu.

2% z prodeje teto hry by cinilo 2.58 Kc. Z toho chces hradit cestu kolem sveta? Bud aspon objektivni a soudny. Kopete kolem sebe a pritom uplne zbytecne.

@bazar
Tak nejak mi prijde, ze se posledni dobou lide nejsou ochotni/schopni smirit s tim, ze koupi hru, zahraji si ji a chteji ji prodat za plnou cenu. Opet rikam, ze takovy prodej neni bazar. Jako prodejce takove hry musim pocitat, ze na ni budu tratny. U her jako prodava Artcore klidne i 50%, u her, za kterymi zde hraci primarne chodi, to muze byt vyrazne mene, ale nemuzu ocekavat plnou cenu. Driv tu bazar fungoval relativne smysluplne a aukce zacinali na nizke cene a postupne jaky byl zajem, tak rostla cena. Ted tu aukce prakticky zacina na cene v obchode - par drobnych.

@kren
No, s tim A/B/C/D s tebou castecne souhlasim. Je to trochu problem komunikace. Prijde mi, ze tu mnohdy padaji zajimave nazory ktere by bylo fajn realizovat, ale jsou prehlednuty bez povsimnuti. :-/

29.6.2020 19:22:55

.
Toľko plaču za obmedzenie predajcov, ale stejne si to odnesú kupujúci ... a tí čo najviac nariekajú, majú problém zaplatiť 3€ za poštu, a nie teraz ešte plus extra za províziu a platbu za vystavenie inzerátu :D

29.6.2020 20:41:54

:)
Můj pohled je takový, že kdysi tu nebývaly tak velké rozdíly mezi uživateli z hlediska nabídky na bazaru. Aktuálně někdo sem tam prodá, pak jsou tu nabízeny KS hry, pak jsou tu uživatelé co jednou zahrají a posílají dál, pak jsou tu uživatelé co opakovaně nabízí hry ve velkých objemech za ceny za které to tady spíše neprodají, někdo tu rozprodává sbírku. Každý má úplně jiné nároky a požadavky.
Ten komu to tady patří se rozhodl to zkusit jinak a posunout to dál. Z mého pohledu nemám nic proti zpoplatnění. Myslím si, že ten nový systém má vysoký potenciál vytvořit spousty práce navíc s administrací korunových položek, ale čas ukáže. Držím adminům palce, ať s pletu a zdejší bazar prospívá.

29.6.2020 21:13:06

Vybíráme z Bazaru

Na křídlech draků + obaly
Na křídlech draků + obaly
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas