Bazar: Návrhy na změny k lepšímu + otázky do diskuse

Ahojte, mám několik postřehů a otázek, které budu rád, když nezapadnou a někdo s k nim vyjádří. Chybí mi tu následující funkcionalita:
1. Když si v Bazaru otevřu jakýkoli profil (i toho kdo prodává nebo i sebe) nevidím to, co zrovna nabízí. Abych to zjistil, musím složitě otevřít přesně tu věc, co dotyčný nabízí a tam je link na jeho další prodeje. Nešlo by to prolinkovat přímo z jeho profilu do řádku: ? Ten kdo zrovna nic v nabídce nemá, tak by tam měl větu: tento uživatel právě nic nenabízí.
2. Je možné řadit výsledky vyhledávání i podle abecedy nebo ceny? Měl bych třeba zájem o nějaké strategické hry a mám na ně vyčleněný rozpočet, ale probírat to jen podle data zveřejnění je poněkud frustrující.
3. Lze implementovat mechanismus, který by přihazoval sám za mě bez toho, že bych se musel při každém přehození o 5kč znova přihlašovat? Je to docela otravné. Ne aby to hned napálilo tu moji maximálku, co to dělá teď.
4. V přehledu na kartě Moje příhozy není vidět jestli jsem aktuální vítěz nebo musím přihodit.
5. K čemu je wishlist, když to třeba neinformuje dotyčného, že se objevila nějaká hra, kterou shání? Nebo naopak prodávajícího, že by tohle někdo rád koupil.
6. Šlo by implementovat funkcionalitu Vystavit znova - tzn. když se hra neprodá, tak vytáhnout data z ukončené aukce, něco změnit a vystavit to znova, ať není potřeba celé vyplňovat znova?
7. Šlo by v přehledu mých aukcí ty, které už jsou staré a zkončené smazat - nebo aspoň zneviditelnit. Stalo se mi, že mi už někdo napsal zprávu a dohodli jsme se v mailu, tak jsem aukci zrušil. Teď tam ale pořád čumákuje a znepřehledňuje orientaci mezi tím, co chci vystavit znova :( A to co už není aktualní a zkončilo a já to vystavil znova, taky znepřehledňuje orientaci. Šlo by to taky nějak řadit, jak to co se prodalo, to co se neprodalo a taky časová osa tam chybí.
8. Proč není v hodnocení vidět i číslo aukce/odkaz, kterou ti dva spolu provedli?
9. Jak je to s podvoj(d)nými účty? Našel jsem tu za své krátké fungovaní například: http://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/morpheus-5007/
Uživatel byl bohužel přistižen při podvádění (přihazování si ve vlastních akcích). Jeho další účty: Fufík, Konec Co to znamená?
10. Viděl jsem tu už, kterak tu někdo na jeden účet nakoupil za 450 Mutant Chronicles:
http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/64368/
a obratem na druhém prodává přesně to stejné, když si ponechal, rozšíření, co se mu hodilo na jiném účtu za 650
http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/64960/
Je to tedy košér?
11. šlo by někde zobrazit, kolik už lidí se na aukci dívalo?
23.4.2018 12:11:56

:D
Pánové tohle je pořád dokola. Už se smiřte s tím, že tady prostě už velmi levně nekoupíte. Ty doby už jsou pryč, je tu tolik uživatelů, že u alespoň trochu žádaných her je cena vždy vyšroubována solidně nahoru. Mně to štve taky, hlavně prudiči, kteří přihodí každý den před půlnocí. Ale skutečně vám tu nikdo systém umožňující kejkle jako na ebayi nebo zvyšující šanci, že ten kdo draží proti vám se jen ve zkrácený čas nedostane do emailu, nepřipustí.

Přihazovací robot by byl fajn, ale nikdo nic takového tady nezavede.

Ten systém je nastavený tak, že na průběh dražby mají rozhodující vliv uživatelé samotní, nikoliv nastavení systému jako na ebayi a aukru, to že některé dražby jsou pruda, není vada systému, ale chyba lidí postrádajících soudnost. Občas se neudržím a hodím tam u dražby od koruny o tisícovku víc, protože vím, že to stejně nevyhraji, ty desítky příhozů lidí, kteří to nikdy nevyhrají, nejsou třeba. Nemá smysl něco velmi žádaného dražit 14 dní. Podobně nemá žádný smysl házet každý den před půlnocí minimálku, řešil jsem to i s kámošem a má na to stejný názor, takový postup Vás sice nakrkne, ale prostě vás to neodradí od příhazování proti prudičovi. To že někdo nepíše do aukce ani u profilu odkud je a jestli je možná osobka nebo posílání zásilkovnou rovněž není vada systému.

Z mého pohledu není chyba v systému, ale hlavně v lidech, kteří se ten systém snaží ohýbat nesmyslnými vyvolávacími cenami a zcestnými příhozy ve zcestné dny a časy. Přihazovací kanonádu lze pořešit den před koncem aukce, nikoliv v posledních 24 hodinách. Některé inzeráty, kdy dotyčný nejdříve koupil běžně dostupnou hru za zcestnou cenu, o půl roku později jí začal mořit bazar po dobu asi třech let ze ještě vyšší vyvolávačku, aby ji nakonec hodil za hubičku na kup teď, navždy zůstanou v našich srdcích. Kolikrát jak otevřu bazar a nějaký opakující se inzerát tam nevidím, tak jsem z toho úplně nesvůj. Pořád ale nemám pocit, že je to chyba systému, který to umožňuje.

20.9.2019 07:18:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Taky zde něco napíšu :)
I když z mého pohledu je tento můj komentář úplně zbytečný, tak přesto tyto "nic neměnící" debaty miluji. Z mnoha pohledů co už tu bylo řečeno se mi nejvíce líbí udělat takové kombo, že si zadavatel může nastavit i jak dlouho se aukce může prodloužit, minimálně by to mohlo být o 3 dny, pak klasicky 7, 14 dní či neomezeně. Deadline by mohl být o půlnoci, tj. když o tu hru mám opravdový zájem, tak pro to i něco obětuji. Samozřejmě soucítím s těmi, co vstávají už okolo páté ráno. Namísto o prodloužení jedné minuty (viz Peet) tak by se prodloužilo o tři nebo pět minutek, aby ti kdo mají šnečí internet neměli újmu a všichni měli čas na rozmyšlenou, jestli do toho jít. Minuta mi přijde jako smrtící nášup adrenalinu a nevím jak u vás, ale pro mě by to bylo moc stresující :D
Myslím si, že by tento způsob mohl smířit obě strany a válečná sekera mohla být zakopána :D

20.9.2019 11:01:07

Jacob
Ta minuta byla myšlena skutečně jen jako ochrana před těma co čekaj do poslední vteřiny a když se takových sejde víc, tak systém vezme jen jeden příhoz... může to být klidně i 5 minut a stále by se aukce protáhla maximálně o den (tomu věřím). Proto jsem psal, že za mě je prasárna prodloužení o celej den, ne prodloužení obecně :)
A řekl jsi vlastně to co tu říkám už dlouho - když se účastním aukce, tak tomu musim alespoň minimálně něco věnovat (čas). Jestli je někdo línej počkat do půlnoci ,tak to je jeho problém a ne můj (jako prodejce)… já když něco opravdu chci, tak nejdu spát třeba vůbec žejo...jako např. lidi co čekaj tři dny předem ve frontě, aby se na ně dostalo apod.

Som:
To nebyl závan, ale pořádnej fičák :D:D:D
Ono tu totiž lidi stále řeší jedno a to samé stále dokola (nejen toto téma, je jich víc) a nic se ohledně toho neděje. A pak najednou přijde stránkování bazaru, které mělo zvýšit rychlost načítání stránky...to bylo kritizováno, tak byla kapacita stránky navýšena, aby byla jen jedna a to už taky nefunguje. Pak přijde celý VIP systém, kterej je ale uplně k ničemu :D Ano, mam ověřený telefon a mam tak VIP účet a k čemu...můžu si vesele výskat, že jsem VIP :D Asi jsem to stihl v době kdy to ještě fungovalo, ale prý už ani to ověřování telefonu nefunguje (četl jsem v diskuzi, jestli už to zas maká nevim...už jsem VIP).

A koneckonců od toho tu tahle sekce "náměty a připomínky" je ne...tedy ony jsou to hlavně ty připomínky :D

20.9.2019 15:38:20

aukcie
Mne aktuálny systém vyhovuje. Takto sa môžu k aukcii vyjadriť všetci. Vždy som nenávidel nakupovanie na aukre kde cena produktu bola týždeň za hubičku a posledných 5 minút pred koncom aukcie sa cena vyšplhala niekoľkonásobne nahor. A to som ešte musel umlátiť server mačkaním F5 aby som zistil, či som to vôbec kúpil alebo nie. Hrozný systém.

Predĺženie o minúty je blbosť, to je v podstate to isté ako aukro. Predĺženie o hodiny už možno dáva väčší zmysel ale je to proste o tom, že nie každý má stále čas byť na internete a sledovať, či ho niekto neprehodil zatiaľ čo bol v kine alebo cestoval domov z práce. Takto je to pohoda, stačí mi to skontrolovať 1x za deň a žiaden stres. Že sa predĺži aukcia o dni alebo týždňe? No a čo? Sú to iba deskovky, tie sú o zábave. V akom množstve to predávate/kupujete že to tak silno potrebujete? Potrebujete tie hry tak strašne rýchlo predať a kúpiť? Nie sme na Wall Street preboha.

20.9.2019 16:07:46

CyberQ
Kdyby aukce fungovala "normalne", tak proste das svuj limit treba 2000 a uz je ti jedno, ze ta aukce konci, kdyz zrovna nemuzes na net. Pokud se porad budes bat, ze te nekdo prehodi, tak jsi dal nizky limit, nebo to proste nebudes resit a zivot jde dal.

20.9.2019 21:57:56

Nenič, co funguje
Jenom také zvednu hlas za spokojenou mlčící masu. Vše v zásadě vyhovuje tak, jak je to aktuálně nastaveno.

Kdyby ten aukro systém byl tak skvělý, tak by se určitě dražby her dělaly na aukru a ne tady. Za ty roky, co místní bazar používám (ať už na prodej nebo nákup), pozoruji nárůst inzerátů na hry zde a úbytek tam.

Stejně tak v podstatě umřely různé inzerátové kluby na Hofylandu, bazaar na deskožroutu apod. Věřím, že valná většina bazarových nabídek na deskovky je dneska tady. Kdyby ten systém byl natolik hloupý, určitě by se to tak nestalo - není až takový problém chodit pro informace na jeden web, pro debaty na další a pro bazar ještě na jiný.

Pokud někomu nejvíc záleží na tom, aby svou hru prodal "na čas" může dát nabídku Kup teď a žádné prodlužování mu nehrozí.

21.9.2019 13:25:09

Neměnit
Systém aukce neměnit prosím. :) Zdaleka nejlepší co jsem na internetech viděl. Proti těm pár výtkám se dá bránit a jsou spíš výjimečné.

6.10.2019 22:36:17

Neměnit
Jak z ohledu kupujícího i prodejce jsem pro zachování.

7.10.2019 10:20:02

Taktéž hlasuji pro zachování
Z pohledu kupujícího maximální spokojenost.

Přiznávám otevřeně, že pokud by se systém změnil na clickfest v poslední minutě (až x minutách), asi by mi to nestálo za to. Večer radši hraju deskovky, než hypnotizuju obrazovku počítače...

7.10.2019 10:55:03

... never ending story ...
... Jsem tu zaregistrovaný už přes 11 let a připomínky k prodlužování aukce jsou roky se opakující "Never ending story" dvou táborů pro a proti s občasnými a také se opakujícími návrhy na různá vylepšení změnou prodlužovací doby. Takže šetřte dechem, vše tu bylo ohledně toho už milionkrát prodebatováno a připomínkováno. Jen relativně noví uživatelé to nevědí, tak se tohle téma roky znovu a znovu otvírá a znovu a znovu stejnými argumenty obou stran propírá.

7.10.2019 11:05:30

kren
Ano, máš pravdu.
Na druhou stranu jsou vždy více slyšet ti nespokojenci/co chtějí změnu. Takže rozhodně neuškodí, když se ozvou i ti z druhého tábora, co jsou spokojeni (a kterých věřím, že je víc).

Tedy se přidávám k hlasu, že nejlepší na zdejším bazaru je právě to prodlužování o 1 den. Jsem rozhodně za ponechání :)

7.10.2019 16:35:02

FAKE aukce / Bazar
Posledni dobou co bazar sleduji se objevuji cim dal casteji FAKE profily, ktere jen sponuji cenu nahoru. Po skonceni aukce, se po nejakem case ta sama hra, od toho sameho prodejce ci vyherce (to je uplne jedno) opet objevi a snazi se vysponovat cenu jeste vyse.

Chtelo by ucinit, nasadit, aplikovat takova opatreni, aby se tohle nestavalo. Je to HNUS!!

Samozrejme me napada, jak by se tato situacce dala resit. Ale to je vec adminu, kteri jsou cim dal vytizenejsi.

10.11.2019 12:00:14

JJ
Přesně tohoto jsem si všiml taky...
A nečekaně třebas u Zeměplochy - Ankh Morpork :D

10.11.2019 12:16:43

bazar a wishlist
Rád bych se připojil k lidem, kterým aktuální nastavení bazaru vyhovuje. Nicméně šlo by přidat funkci, která vyfiltruje hry, které mám ve wishlistu? Mam jich tam trochu víc, takže mě Hlídač zahlcuje zprávama a mejlama i když se tam objeví jen nabídka promokartičky, ale zase procházet inzeráty jeden po druhém je dost zdlouhavé.

15.11.2019 15:06:10

Odkaz na bazar na stránce hry
Omlouvám se, jestli to tu už někde bylo, diskuze je moc dlouhá na přečtení celé:-)
Nicméně mně by se líbilo, aby přímo na stránce každé hry byl odkaz na bazar a po kliknutí by se zobrazily inzeráty nabízející tuto hru. Myslím, že by to neměl být problém naprogramovat, když 90 % her v bazaru je odkázáno na stránku základní hry.

PS: prodlužování mi zas tak moc nevadí, aspoň zajistí férovou cenu pro prodávajícího. Ale jak už tady bylo v posledních příspěvcích navrhováno, i mně by se líbil přihazovací robot, který by přihazoval za mě až do výše mé maximální ceny... Protože zase na druhou stranu my jako kupující se snažíme hru koupit za co nejnižší cenu, takže proč hned přihazovat třeba na 500, když momentální cena se pohybuje kolem stovky, že jo... Když budu přihazovat menší částku, tak se mi třeba povede ji vyhrát za 150, nemusím za ni platit hned 500 Kč...

15.11.2019 20:44:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Prodlužování aukce
Co se týče prodlužování aukcí napadla mě taková jedna idea. Nahodím ji tu tedy do diskuze zda by to bylo vůbec proveditelné a zajímavé.

Prodávající by si mohl nastavit maximální dobu prodlužování aukce, např 3/7dní nebo bez omezeni.
V poslední den aukce by se nabídla volba "poslední příhoz" který by se neobjevil veřejně. Taková obálková metoda. Každý by uvážil zda přihodí ještě stovku nebo víc když mu za to hra stojí. O půlnoci by systém vyhodnotil kdo přihodil nejvíce a ten by vyhrál za danou cenu.
Nebo by prodávající nechal standartní systém jako je a můžeme se o hru řvát dokud na to máme korunky :-D
Co Vy na to bylo by to pro někoho zajímavé a vůbec proveditelné?

15.11.2019 22:43:32

zrušení příhozu
Milá komunito.
Opakovaně se stává, že kupující pád dnů poté co přihodí, změní názor (žádá o zrušení příhozu) nebo po konci aukce napíše: Omlouvám se, ale
- už nemám zájem, trvalo to dlouho
- hru jsem dostal k narozeninám
- rozmyslel jsem se, hru opravdu nechci
- měl jsem výdaje, nemůžu si koupi dovolit
- koupil jsem zatím jinde
- kamarád mi půjčil na vyzkoušení a nesedla nám
- pro hru nemám bohužel využití
- mám teď moc práce, nestíhám
- cena je moc vysoká
- trpím chorobou, která znemožňuje delší sezení
- zjistil jsem, že ...
- ...

Co teď s takovým člověkem? Nemám problém s tím, dát mu odpovídající hodnocení, i když to znamená, že on mi ho vrátí. Administrátor bazaru takové věci samozřejmě neřeší. Teda pravda, protože jsem se za dobu fungování zde stal jeho milcem :) maximálně bez znalosti věci přidá podivně vykonstruovaný komentář - viz mnou udělená hodnocení.

Stát se může ledacos, ale přijde mi, že se takovéto případy množí. Bo jsem hlava otevřená, nechám se klidně nachytřit od druhých, jak řešit situaci, kdy kupec z obchodu vycouvá. Samozřejmě, že to mám vystavit znova, je bezpředmětná rada :)

O tomto vlaknu: https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/namety-a-pripominky-1/zruseni-prihozu-zruseni-aukce-majitelem-17484/#229619
vim.

26.11.2019 15:37:39


Tohle řeším tak, že když je obchod ok, tak je pozitivní hodnocení. Když k obchodu vůbec nedojde (z jakéhokoli důvodu), tak dávám neutrální a negativ jen v případě, že jsem byl nějakým způsobem "okraden" (po platbě předem hru nepošle, přijde hra v mnohem horším stavu než bylo avizované apod.)

Když k obchodu nedojde, tak o nic nepřijdu a tudíž nemám důvod dávat negativ.

Prihozy bez problémů ruším, je spousta důležitějších věcí než si koupit deskovku :D

26.11.2019 15:46:50 | Upraveno autorem (porovnej)

OT
Jak tohle asi dopadne: https://www.zatrolene-hry.cz/bazar/106532/

3.12.2019 14:54:14

Hodnoceni od smazaneho uzivatele
Vsiml jsem si ted, ze uzivatel Gotti
(viz https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/gotti-22096/)
se rozhodl mistni server opustit.
Uživatel byl odstraněn (velmi pravděpodobně na svou žádost)...

Bohuzel, zustalo mi tu od nej hodnoceni, ktere si muze kazdy nadale precist ale ta moje poukazujici na jeho jednani zmizela:

Neprijemne obchodovani :( Poslal jsem mu presnou adresu, kam ma poslat, ale on napsal na balik neco jineho. Chtel jsem po nem po odeslani cislo zasilky, ale to mi poskytnul az po dalsim pripominani. Zbozi v poradku, pristup prodejce nikoli.

Zapomnel do hry vlozit slibovana CZ pravidla. Kdyz jsem ho na upozornil, slibil poslat na mail. Po mesici cekani jsem ho upozornil, ze mi od nej stale nic nedoslo. Odpovedel arogantne a vulgarne. Nakonec to ale poslal. Pro me neprijemne obchodovani.

Agresivita, vymysly a lzi, vyhruzky, slovnik jako kanal => velmi neprijemne obchodovani.
Obrazek si muzete udelat sami z toho, co mi poslal drive do vzkazniku: https://imgup.cz/image/LatE

Tohle mi opravdu jako korektni reseni opravdu neprijde...

18.12.2019 10:24:53

...

Tak to je sila...

18.12.2019 10:41:26

Čistě ze zvědavosti
U příhozu se vždy píše, že je závazný. Ale mě vždycky zajímalo, jestli je závazný i prodej? Co kdyby mojí aukci vyhrál někdo, komu např. z osobních důvodů odmítám hru prodat?

22.12.2019 13:39:53

LordAbsract

Tak mu ji prostě neprodáš :D
Ale vysloužíš si negativní hodnocení... Nebo to do aukce přímo uveďt (komu hru případně neprodáš i kdyby přiřazoval).
Taky mám pár uživatelů, kterým bych už hru nikdy neprodal...

22.12.2019 15:07:49

Souhlas
"5. K čemu je wishlist, když to třeba neinformuje dotyčného, že se objevila nějaká hra, kterou shání?"

S tímto naprosto souhlasím, chybí to tu. Právě proto jsem přišel do tohoto diskuzního vlákna, abych to zmínil. Přitom implementačně to nebude náročné, odkaz na hru existuje jak z každé aukce, tak samozřejmě ze seznamů přání. Stačí přidat do notifikačního systému.

9.1.2020 23:41:00

SysGen

Zatrolené hry tě zprávou upozorňují na hry z tvého wishlistu, co jsou aktuálně v bazaru, už nějaký ten pátek...

10.1.2020 00:48:56

Vybíráme z Bazaru

Brass: Birmingham LASEROX insert
Brass: Birmingham LASEROX insert
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas