Joe
Joe - avatar

Tlač vlastných kariet

Zdravíčko,

existujú v našich končinách nejaké zdroje, ktoré by vedeli vytlačiť vlastné karty? Či už len v preddefinovaných veľkostiach balíčkov (54, 108...) alebo aj vlastné počty, to je relatívne jedno - ono, tie karty sa dajú v podstate naskladať buď z viacerých hier, alebo pridať ako viacero kópií niektorých kariet.

Zo zahraničia viem napríklad o firme www.artscow.com, ktorá posiela do celého sveta a relatívne lacno.

Existujú ale nejakí lokálni výrobcovia?
18.8.2009 09:14:41

vyroba karet
Má výroba karet je na tom asi takhle:

31.10.2009 13:31:19

tak bez znacek
http://images.boardgamegeek.com/images/pic588316_lg.jpg

31.10.2009 13:32:24

peta.nek
a copa to je za gamesa?

31.10.2009 15:00:04

to husak
No přece Planet express, ne? :-)

31.10.2009 17:46:52

lepidlo v spraji
skúšali ste niekto?

31.10.2009 19:53:27

karty podľa grafického návrhu
ti urobia na www.meinkartenspiel.de

31.10.2009 23:11:04

Lee

to Dilli
No to je sice krásné, ale ceny jsou takové, že by za to bylo dalších 10 her :-). Takže to si raději vyrobím doma a zalaminuju.

1.11.2009 11:30:43

samolepící fólie
Ještě mě napadla jedna možnost. Zatím jsem to nezkoušel. Vytisknout karty oboustranně na high resolution paper (canon - 106g/m2 nebo tvrdší papír) a pak je z každé strany polepit matnou samolepící fólií (145g/m2 - ve skutečnosti 76g/m2 a zbytek je podkladový papír) a nakonec je vystřihnout či vyříznout... Mám to v plánu na ty české info kartičky národů a schopnosti u Smallworldu :)

Nemáte s tou samolepící fólií někdo zkušenost? Zdá se mi to lepší než karty přelepovat izolepou...

27.11.2009 14:16:35

to Agca
A není už fakt lepší normální laminování? Laminovačku pořídíš za pětikilo, kapsy za pár drobnejch ...

27.11.2009 14:27:43

to Merlin
Bezesporu je to jednodušší, ale ta nalepovací fólie je matná, takže neháže tak moc odlesky jako čistě zalaminované karty, což je velká výhoda.

27.11.2009 19:26:11

to Agca
Napiš nějaký odkaz na tu matnou samolepící fólii a kde se dá sehnat. Vyzkoušel bych si to.

27.11.2009 20:41:28

to kren
Například tady lehčí:
http://www.jihlava.smat.cz/product/EPTM125MSF1L
a tady těžší gramáž:
http://www.jihlava.smat.cz/product/EPTM145SSF1L

Dá se na ně dokonce i tisknout na laserové tiskárně, ale v praxi jsem to ještě neviděl, tak nevím co od toho čekat...

28.11.2009 17:43:56

další folie
A ještě jsem našel tady d-c-fix:
http://www.fototapety.cz/2988-transparentni-d-c-fix/13309-matna-zcela-pruhledna-samolepici-folie-d-c-fix-sire-45-67-5-cm/

28.11.2009 17:49:50

tisk na blank karty
Po pročtení této diskuse by člověk skoro ztratil odvahu cokoliv tisknout :-)

Nicméně bych se rád zeptal zkušených harcovníků v tisku... Máte zkušenost s tiskem na samotné čisté karty? Jako absolutní amatér (desetkrát podtrženo a s vykřičníkem) jsem si položil jednoduchou otázku. Seženu karty, které budou úplně čisté a na které bych si mohl vytisknout, co budu chtít, aniž bych musel samolepit, laminovat, objednávat tisk ...? Po inspiraci zdejšími diskusemi jsem zabrousil na spielmaterial.de a hle něco by tu bylo. Ale jako rozený skeptik jsem si vzpomněl na Řím, ve kterém byly přiloženy nějaké prázdné karty, a tak jsem se rozhodl to vyzkoušet. Zkusil jsem vytisknout pár fleků na své inkoustovce, nicméně výsledek katastrofa ... barva se nechytá.

Takže otázky: Máte někdo jakékoliv zkušenosti? Jsou všechny karty ze stejného papíru? Laserovka? Mám na to rovnou zapomenout a vrhnout se na fotopapír ...?

Omlouvám se, jestli se to už někde řešilo ... nenašel jsem. Díky.

27.12.2009 23:37:52

to prebio
No tak s tímhle jsem hodně skeptický. Inkoustový (a tedy fototisk) na originál karty určitě nepůjde, protože to vyžaduje určitou savost materiálu. A k laserovému tisku jsem taky hodně skeptický.
Karty jsou hodně silné a nedojde tím pádem k dokonalému zapečení toneru a tisk se podle mne bude stírat. A i kdyby se to zapeklo dobře, tak podle mých zkušeností s tiskem na lesklé a pololesklé samolepky (určené speciálně pro laserovky) se tisk brzy ošoupává. Přeci jen je to nanesený materiál na povrchu - byť zapečený. V tomhle má inkoustový tisk výhodu, že je vlit dovnitř papíru.

27.12.2009 23:45:49

taky tomu moc nevěřím
Laserovky nejsou dělány pro bezokrajový tisk na malé nestandardní formáty. Moje laserovka nedokáže vytisknout ani na poštovní složenku, která má sice šířku A4ky, ale je krátká. Papír vždy uvízne uvnitř.

Navíc v laseru prochází papír mezi válci a bude složité kartu přesvědčit, aby se provlnila skrz.

Pokud jde o propečení, laserovky umí tisk na karton nebo jiný silnější papír. Musíš to nastavit ve vlastnostech tisku. Pak by se to možná nemuselo sloupávat.

Zkus to, třeba budeš mít štěstí. Když ne, tak laminovací kapsy jsou osvědčeným řešením.

28.12.2009 00:01:15

rbx

Tisk na karty
Já jsem skepticky kvůli stejnému duvodu, co zmínil Husak. Nevěřím, ze by takto maly formát prosel tiskárnou bez uhony. Bud tam zůstane, nebo se to ke konci karty, kdy už to nebude mít tiskárna za co držet, to cele uhne.

28.12.2009 11:13:15

tisk karet v tiskárně
Nechal jsem si tisknout malé množství (asi 2000 ks) karet v tiskárně na pěknej papír, tak nebyly skoro poznat od originálu od jedné karetní hry, které se již neprodává.
Pouze kvalita obrázků byla horší, protože jsem měl horší kvalitu scanu.

Vyšlo mě to asi na 1,50 /ks. (komerční ceny praha) Což je dobrá cena, když jedna karta stojí třeba 1000 Kč, kdybych ji chtěl koupit někde na ebay. Na domací hraní to stačí.

Samozřejmě, kdybys chtěl jinej papír nebo jenom přelepky, tak by to vyšlo levnějc.

Jediný co jsem udělal, že jsem poslal data do tiskárny. žádný starosti.

23.2.2010 11:53:32

to Jedi
Nějako jsem tě vůbec nepochopil. Takže sis někde v tiskárnách nechal natisknout 2000 ks karet po 1,50 za kus. Tedy jsi za to zaplatil asi 3000,- kč. A to je hra, která obsahuje 2000 karet a nebo sis nechal vytisknout několik sad? A když několik sad tak co budeš dělat s těmi zbývajícími? To budeš prodávat? A když to budeš prodávat, tak nenarazíš náhodou na copyright? A nebo ti šlo o tu hru a byl jsi ochoten vrazit do toho 3000,- jenom abys ji měl? Nějak jsem to celé opravdu nepochopil.

23.2.2010 12:47:43

to Jedi
Taky by mě zajímaly detaily. Pochopila jsem to tak, že si tiskl nějakou sběratelskou karetku a každá z těch 2000 karet byla jiná. Popřípadě odkaz na tiskárnu.

23.2.2010 12:52:51

hra
No to hru jsem chtel hrat, tak jsem si vzal scany karet dal to tiskarne v jpg,
kazdou kartu jsem chtel ve 4 exemplarich. Nektere karty jsou pro nektere herni kombinace zajimave ve vice exemplarich.
Takze jsem nastikl jednu sadu s tim, ze jsem pak premyslel na dalsimi.

Takze mam vlastne kompletni sadu, pripadne v budoucnu sady. A muzu s tim doma hrat jak chci.
Prodavat to nema vyznam, pouze nekomu, kdo by to chtel zase na doma a je linej s tim jit do tiskarny. Kvalita scanu je horsi nez original, takze ta karta neni uplne dokonala.

Jo dal jsem nejaky penize, abych mel tudle skvelou hru, kdyz se neda koupit.

tiskárna Vám to vytiskne jakákoliv, když se s ní dohodnete. je to jako tisk vizitek, jen je to kapku větší.

23.2.2010 13:09:22

karty na laseru
Ahoj,
já tisknu karty na laseru na papír 80 g/m2 ruby i líce. Pak pomocí lehce naředěného Herkulesu přilepím ruby i líce na čtvrtku 160 nebo 180 g/m2. Rubovým listem se dá chvilku jakoby jezdit po čtvrtce a srovnat "soutisk" rubu a líce. Listy se proloží tlustým hnědým papírem na balíky a pořádně zatíží. Druhý den už je to jakž takž suché, takže se to vystříhá - perfektně to řeže i řezačka na papír - a nechá nejlépe v zatíženém komínku doschnout. Otec mi to pak v práci zalaminuje tenoučkou vrstvou PE. Karty mají akorát tvrdost, mají perfektní vzhled a na řezu i typický vzhled více lepených vrstev. na tloušťku jsou samozřejmě trochu silnější než originály.

23.2.2010 13:40:59

ad filda001
Tak to bych nedal :). To si nedovedu představit, že bych se se stovkami karet k nějaké hře takhle pižlal. Vytisknu oboustraně na fototiskárně na 200g papír, na řezačce přesně nařežu, zaoblovačkou zaoblím, laminovačkou zalaminuju a není co řešit. Abych něco někam lepil, zatížil, čekal až zaschne to si dovedu představit u nějakých pár referenčních karet, ale dělat takovým způsobem stovky karet, to by mne asi brzy odvezli :).

23.2.2010 14:27:36

kren>

23.2.2010 14:30:36

kren
to se zdá... já to dělám ve formátu A3 a tolik práce to zase není štětcem natřeš, přilepíš, naskládáš na sebe... 104 karet jsem lepil necelou hodinu. Hlavně to dělám kvůli super výsledku.

23.2.2010 14:33:10

Vybíráme z Bazaru

Formule D
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas