Joe
Joe - avatar

Tlač vlastných kariet

Zdravíčko,

existujú v našich končinách nejaké zdroje, ktoré by vedeli vytlačiť vlastné karty? Či už len v preddefinovaných veľkostiach balíčkov (54, 108...) alebo aj vlastné počty, to je relatívne jedno - ono, tie karty sa dajú v podstate naskladať buď z viacerých hier, alebo pridať ako viacero kópií niektorých kariet.

Zo zahraničia viem napríklad o firme www.artscow.com, ktorá posiela do celého sveta a relatívne lacno.

Existujú ale nejakí lokálni výrobcovia?
18.8.2009 09:14:41

to Acer1968 ad oboustranný fotopapír
Problém je, že bych chtěl sehnat oboustranný fotopapír podstatně vyšší gramáže než je 200g/m2. fotopapíry se dají se sehnat až 350g/m2, ale nikde jsem v takové gramáži nenašl oboustranné.

19.8.2009 13:31:27

vlastne karty tlac-tip
teraz je happyfoto akcia na zosivane fotoknihy, 32 stran za 4eura. Takze som si pripravil par pravidiel na vytlacenie a aj zopar kariet, ktore sa posnazim napasovat, tak ze na jednu stranu list lice, druhu rub, aby to sedelo a potom uz len vystrihnut.. ano bude to asi neohrabane, ale za lepsiu cenu to asi nepojde (:

19.8.2009 14:50:20

to kren
No to já bych chtěl taky sehnat tlustší, ale nenašel jsem nikde nic. Nejvíc jsem našel 210gr/m2.

Ale to jsou takové příspěvky k ničemu, prostě brečíme na blbým hrobě.

19.8.2009 14:51:07

to lubbo
No, cena krásná, asi lepší než v Čechách, ale je to jen 170gramů papír, jestli to fakt na larty není málo :-(

19.8.2009 15:00:21

to Acer1968
bude to tenke no, je to prvy pokus, uvidim. Keby to bolo hrozne a nepouzitelne, tak to este zalaminujem

19.8.2009 15:09:26

to lubbo
1) 170g/m2 je na karty zoufale málo a prakticky nepoužitelné
2) Nevěřím, že ti udělají dokonalý soutisk rubu a lícu - na to není fotoalbum určené.

19.8.2009 15:18:20

papír
Okolo 200g je furt málo. Já mám 200g papír do barevného laseru, jenže jako karty bez dalšího zpevnění to moc nefunguje.

Kren: Papírenské velkoobchody co prodávají reklamkám určitě budou mít i podstatně vyšší gramáže a různé kvality papíru. Nedivil bych se kdyby dokázali splašit i fotopapír, nebo něco velmi podobného. Jenže zas těžko říct, jaké množství je minimální. Nezkoušels reprografická studia (ostravský Repronis apod.)?

Acer: pokud bys plánoval vydání 500 a více kusů, mohl bych se pozeptat v čajně. Kdysi mi nabízeli dokonce výrobu plastových karet které mají podobnou tloušťku a ohebnost jako papírové, ale odolají vodě. Musel bych se přeptat na aktuální podmínky (počty kusů, ceny atd.) Divím se, že jsem zatím krom UNO a Canasty žádné plasťáky nepotkal.

19.8.2009 15:28:24

to husak
No, to bys byl celkem hodnej, jestli s nima máš lepší styky než já. Já vždycky někoho najdu na webu, např. tady http://www.ec21.com/ec-market/playing_card.html (všeobecně hledám na http://www.ec21.com/ cokoli z Číny) a ve finále nikdy nic nedopadne, protože buď mně pak tlačejí do neuvěřitelných sérií, nebo vzorky vypadají víc než hrozně.

19.8.2009 15:42:49

to lubbo
Tak jsem udělal rychlý kontrolní dotaz na www.happyfoto.sk , jestli mi to pošlou i do Čech, protože v Čechách je ta akce za dvojnásobné peníze a velmi zdvořile mi řekli, že mi nic nepošlou.

Ale i tak je 170 gramů hrozně málo. A soutisk rubu a líce je prakticky nedosažitelný, leda bys měl zadky karet takové nějaké neutrálně a nepozicovaně strakatě klikaté, aby bylo jedno, kam se třefí lícem...

21.8.2009 11:51:01

to Ella
Tak lakování dopadlo špatně, i když zatíženo, tak se to kroutilo (karty 44×67 mm).

Takže jsem udělal variantu tisk na fotopapír 260gr a jednostranná laminace 80 mikronem a je to celkem dobré.

25.8.2009 12:41:33

Acer1968
To mě mrzí, vypadalo to jako dobrý nápad. No prostě zkusím tisknout na lepší kladivák a uvidím jak se šoupe a podle toho to kdyžtak nějak budu řešit

25.8.2009 12:46:48

Acer1968
tak som sa k tomu dostal, narezal tie fotoknihy a vysledok? ano je to tenke, dalo by sa s tym hrat, no nevydrzalo by to /: takze laminacia je dalsi krok, ked zozeniem na tomto slovenskuu kreditkovy rozmer v 125mic velkosti :P dalsi problem bude, ze niektore sady kariet su mensie ako folie a tym padom bude vela folie okolo karty, no rezat kazdu uz nemienim, aj preto zeby vyzerali odlisne.
...k tomu posunu lice a rub vo fotoknihe- samozrejme ze to nebolo 100% ako som dufal. Neparne strany boli idealne, napasovane po okraj ako v programe, no parne vzdy posunute odkraja +-2mm. No nastastie tak, ze vsetky karty su sice na rube posunute, no rovnako a vramci vzoru, takze su totozne.

26.9.2009 01:10:27

to lubbo
Kapsy 125 mikronů nedoporučuju, mám v tom Arkham a nevejde se to do původní krabice, balík karet je půl metru vysokej :-) S takhle tlustejma kapsama to šíleně nabyde.. ale zas pokud zalaminuješ papír 100 g/m2, tak to tak hrozný snad nebude, já tam mám 250 g/m2 :-)

26.9.2009 09:13:16

merlin
wuhu, nj, pekne to narastlo (: preto asi arkham ani nezalaminujem, ani nedam do obalov, ved aj tie karty su pevne a hrube, takze to snad vydrzi tie veky zla.
...lenze tie karty su len 170 g/m2, takze im praveze takato hrubost prospeje

26.9.2009 13:20:11

Karty pro Khazad-Dum
Tak máme za sebou asi 10 her Khazad-Dumu a karty tak, jak jsem je udělal já, se celkem osvědčily. Sice trošku kloužou, ale je to při rozumně vysokém balíčku udržitelný stav.

Tudíž se opětovně vracím k variantě oboustranný fotopapír 260gramů a na něm jednostranná laminace (já na straně rubu) 80 mikronem.

Při použití voděodolných barev (Epson DuraBrite nebo Brother) se nemusíte bát ani držet karty ve zpocených rukách, je to v pohodě.

Moje karty jsou 44×67mm a nevím, jak by se to chovalo při větším formátu, ale tyhle karty se nekroutí a jsou tedy dostatečně rovné.

28.9.2009 09:26:13

Papír + Lepidlo
Momentálně potřebuju udělat karty a potřebuju vědět co použít za tvrdý papír na nalepení. Mám vytisknuté obě strany karet a nevím co dát mezi to. Jestli obyč tvrdý papír nebo dva nebo něco jiného. Chtěl bych docílit stejné tvrdosti a pevnosti jako jsou karty v normálních hrách, ale zároveň, aby to nebylo moc tvrdé a prostě aby se to chovalo jako normální karty.

Dále se chci zeptat na lepidlo které mám použít. Já používám to tyčinkové lepidlo Kores, které je vlastně tuhé. Sice se hůře roztírá, ale drží dobře. Někdy zanechává větší kusy lepidla a to někdy musím rozetřít, ptže to necháve malé hrybolky, takže to taky není úplně ideal. Tekutého lepidla se trochu bojím, že se mi ty papíry zkrabatí a tak. Díky

5.10.2009 17:21:43

rbx

Frenzy
Onehda jsem tu doporucil klovatinu. Tak ted VARUJI! Klovatinu nebrat!! Totalne mi prosakla papirem a rozmazala tisk na obou stranach 170gr papiru.

5.10.2009 17:28:48

to Fr3NZyY
Můžu tě ujistit, že touto technologií nikdy nedosáhneš výsledku který očekáváš. Notabene když chceš lepit dvě vrstvy ještě na další vrstvu. Doporučuju už přímo tisknout na tvrdý papír.

5.10.2009 17:29:54

kren
njn jaký papír myslíš ma gramáž, že je, tak tvrdý, jak karty? A ono tvrdý papír má takový drsnější povrch a vůbec ten tisk na něm vypadá hůř než normálně...si myslím, že jak to slepím tak dosáhnu jakés takés tvrdosti..chci dosáhnout toho, že se karty nebudou lechce ohýbat (při normální manipulaci) a zároveň nebudou extra tvrdé, že budou vypadát jak nějaké herní komponenty.
Důležitá je teď pro mě volba lepidla:-/

5.10.2009 19:47:38

tvrdý papír
On existuje trošku jiný tvrdý papír, který není, ten co znáš z papírnictví. Alespon já ho viděla.

5.10.2009 19:48:49

sappho
já věřím, že určitě exituje a? popis:) momentálně už dost uvažuju o tom samolepícím ptže mě lepení nebaví:(

5.10.2009 20:09:52

Frenzy
Čím více vrstev, tím dříve se začnou odlupovat růžky. Doma nemáš šanci udělat skutečně kvalitní karty jen tím, že je vytiskneš. Karetní papír je speciální, stejně jako třeba papír na bankovky, to jen tak lehce nenahradíš. Vypadá to, že v domácích podmínkách je nejvhodnější tisk a následná laminace. Dosáhneš tím zpevnění, odolnosti proti vodě i otěru. A laminátor seženeš už okolo 500 Kč a kapsy za půlkačku. Navíc máš zaoblené hrany.

5.10.2009 20:12:22

rbx

Frenzy
Karty se tisknou obvykle na 305gr. Ale laminace ten papír ještě zpevni

5.10.2009 20:28:24

rbx a husak
díky za rady...já to nějak zkusím a dám vědět jak to dopadlo;)
já tiskl jednou na 250g křídový papír a dělal si z nich krabičky na arkham;)

5.10.2009 20:37:17

Oboustranná fotopapír...
...nevím, jestli čte Frenzy příspěvky, ale prostě oboustranný fotopapír je pro něj řešením.... Dostatečná gramáž, žádné lepení, dostatečná hustota papíru, v případě, že použiješ voděodolné barvy, tak jsi v pohodě, v případě potřeby jednostranná laminace...

10.10.2009 09:25:34

Vybíráme z Bazaru

Bang!+město duchů+zlatá horečka+nemrtví nebo živí
Bang!+město duchů+zlatá horečka+nemrtví nebo živí
Akt. cena: 25 €
Končí za: 4 dny

Offcanvas