ZatroCony+WarCony+TideCony a další...

Nechci plevelit vlákno o lednovém ZatroConu, proto vytvářím toto nové. Možná to je jen moje poředstava, ale dle mně by bylo dobré udělat si pořádek v jednotlivých setkáních. Ve smyslu toho co od nich očekáváme, kdy by měli být, kde by měli být apod.
Moje osobní představa je následující:
ZatroCon
- vlajková akce ZH :=)
očekávání: setkání velké části členů místní komunity (cca 50-60 lidí) a většinou vyzkoušení nových her (ve smyslu, že je dotyčný nezná nebo nevlastní) všech směrů a žánrů. Od TS po Duck, duck go!
místo: snadno dostupné veřejnými dopravními prostředky s možností non-stop hraní (i hlučnějších her - tady je třeba mínus prvního ZatroConu).
Jestli se budou střídat Čechy a Morava, nebo se budou vybírat nějaké "středobody herního světa" je opět věcí diskuze.
konání: maximálně 2x do roka (jedná se o věc pro další diskuzi - zima - léta X jaro - podzim). Určitě bych stanovil termíny dopředu, ať s nimi každý mlůže počítat a pokud to bude možné si i podle nich naplánovat své další aktivity.

WarCon:
- hraní Wargame, setkání omezenějšího počtu hráčů
konání: naprosto spontání akce na libovolných místech.

TideCon:
- setkáni velmi úzké skupiny hráčů (můj odhad je max.10)
konání - můj odhad je - maximálně 2 do roka (spíše 1x), ale mohu se mýlit.
místo: kdekoli. Nadšenci rádi přijedou :=)

Další:
jistě vzniknou protože si všichni rádi hrajeme:=)


Pár otázek na závěr:
1) Kde budou ZatroCony? (Střídání Čech a Moravy / Lokality uprostřed)
2) Kolikrát budou? (1x, 2x)
3) Kdy budou? jaro-podzim/ léto-zima?
4) Dát již přesné terrmíny ZatroConu?
3.11.2010 11:03:10

To sasa
Děkuji, že jsi to pěkně napsal. Taky jsem se v tom chtěl už zorientovat. :)
Proč by se WarCon a TideCon nespojili? Přece jen jde o jeden směr hraní.. ale je to jen návrh.
Já bych se třeba ani nebál dorazit na TideCon s tím, že se chci mrknout a zahrát PAX! :D
Jooooo.. počkej.. Dáme PaxCon! :D Bude nejmenší ale nejdelší Con v ČR! :D:D

Já jsem pro co nejvíc akcí.. at si zahrajeme ne? :)

3.11.2010 11:52:32

...Cony
Původní myšlenka byla skutečně se sejít jen kvůli ToI, ale protože spoustu hráčů se ozývalo, že by se rádi také připojili, tak jsme s Kubisem opustili myšlenku striktně ToI, ale že se pokusíme uspořádat nějaké to setkání pro všechny nadšence her, tak jak bylo úspěšné setkání v Pardubicích či letní na Slapech.
Jaké hry se budou hrát je jen na hráčích samotných, vďyť se jedná o neformální akci. Do letního ZatroConu je ještě daleko, tak to byla snaha jen umožnit nadšencům setkání i v zimě.

3.11.2010 12:29:08

SSZGSA
a přijedeš na Relative Range ? do Prahy to máš kousek :)

3.11.2010 12:31:52

odpovědi
1. Jestli střídání nebo střed republiky to je mi jedno, hlavně ať je to dostupné vlakem. Jak psal Křen v jiné diskuzi, pořád je 100x lepší praha jak někde vesnička kde nic pořádného nejede.
2. hlasovala bych pro 1x ročně
3. spíš jaro podzim
4. termín by měl přesný

3.11.2010 13:25:52

souhlas se sappho
Mám na věc podobný názor jako sappho.

1. Naprosto souhlasím.
2. 1-2 krát ročně a ideálně některý prodloužený víkend.
3. Jaro - podzim.
4. Souhlas se sappho.

3.11.2010 13:50:18

tak tak
1. Když by to byla například moje oblíbená Praha já bych měl o velký problém méně. Zatím jsem v situaci kdy zaplatit 1000 korun za báječný víkend je nad mé síly.
2. Klidně dvakrát - jednou v Praze a jednou v Brně
3. Na ročním období to asi moc nezaleží. Asi spíš kdy vyjde nějaký ten prodloužený víkend.
4. Přesný termín.

3.11.2010 14:21:17

...
1. Je mi to jedno, cestuju jak nomad porad, takze me nezabije dojet prakticky kamkoliv
2. Zatrocon jako top akce s masivni ucasti v me predstave jednou rocne, rad se s vami potkam u hrani klidne castej.
3. Idealne ne unor, kveten a prazdniny. Prvni dva terminy mam jine velke herni akce a radeji bych to rozlozil, o prazdninach jsem dost rozlitany.
4. Presny termin, klidne pokracovat v cervnove tradici;)

3.11.2010 14:37:10

jj
1. doteraz suhlas so sasom, sappho, Parxelom i Elem; imho dostupnost musi byt excelentna;)
2. -//- ; kvalitu nad kvantitu, toz ak aj len 1x, nech to stoji za to, => 4.
3. "Na ročním období to asi moc nezaleží. Asi spíš kdy vyjde nějaký ten prodloužený víkend."+"spíš jaro podzim" :)
4.Presny termin a daleko dopredu; predlzeny vikend ideal.. no a navrhujem aj +pondelok/pondelky:), predsalen, ak su to dve noci, len 1 den je cisteho 'svungu', (zvysok su dni prichodov/odchodov), co je asi aj mozno malo nam ehm:P => 2.

X.no a kazdy dalsi hociaky sporadicky, nepravidelny, nahodily maly "ZatroConik cXY" urcite ano!))

3.11.2010 14:45:20

rbx

...
me osobne je jedno kdy, co a kde se kona, hlavne ze se neco kona. Zorganizovat takovou akci neni uplne jednoduche, takze zaplatpanbuh za kazdou uspesnou.

3.11.2010 18:18:57 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx
Moje řeč - každý herní sraz vítán. Kdykoli a kdekoli.

3.11.2010 18:20:01

zatro-con
Absolutně netuším, jak se takový -con pořádá a co to obnáší po organizační stránce, ale není pro mně problém zajistit prostory pro cca 60 lidí, kde se nikdo nebude starat o to, jestli se tam ve tři ráno hraje na bubny :-). Jinak já osobně preferuju zimu, to už je třeba v pět tma a takovej Arkham Horror při svíčkách..... :-)

3.11.2010 19:52:19

to ozzy79
Jestli k tomu máš ubytování, a to ne na karimatkách ve spacáku na zemi, je to někde snadno dosažitelné veřejnou dopravou (nejlépe vlak) a je po ruce někde v okoí i nějaké stravování tak sem s tím :=)

3.11.2010 20:15:53

rbx

Ozzy
no tak sup, klidně to zorganizuj.:-) Je to proste, zamluvis prostor v nejakem termínu, ktery si zde necháš dopředu odsouhlasit a pak uz budeš jen doufat, ze ti tam všichni pojedou. :-) Myslím, ze není problém ani tak sehnat prostor, jako spis se dohodnout s lidmi. To jsou asi ty největší tahanice. Rozhodne bych jako organizátor nešel do něčeho, kde se musí platit záloha. Zkušenosti naznačují, ze jsou to zbytečně nervy.

3.11.2010 20:16:19

to rbx
to, o čem uvažuju, se nezálohuje. Není to sice žádnej luxus, ale´spí se tam normálně na postelích, je to bývalý klášter v Mnichove Hradišti, dělávali jsme tam foto workshopy, jsou tam docela velké prostory, je i kam vyrazit na pivo nebo do přírody a pokud by někdo chtěl změnit herní žánr, může se tam hrát na schovku nebo v noci na půdách sardele. Platí se za počet obsazených míst v den příjezdu. No a když se vezme pípa a pár sudů, tak není co řešit.

3.11.2010 20:32:45

dodatek
akorát koukám, že asi zrušili nějaké pokoje, už píšou jen 30 míst: http://www.fokus-mb.cz/vnejsi/klaster.htm#Ceny

tak to je asi malo :-(

3.11.2010 20:36:28

to rbx
Dovolím si malinko nesouhlasit s tím, že je snadné najít prostor :=). Tedy prostor, který by splňoval požadavky pro ZatroCon - tzn. cca 60 lídí, v dostupné lokalitě, s non-stop hernou, nějakým jídlem v dosahu, za rozumný peníz a mimo prázdniny. Když jsem zkoušel po letošním ZatroConu najít v Pardubicích a nejbližším okolí nějaké lepší místo než byl hotel Harmony, byl jsem v podstatě neúspěšný. Buď byl pro málo lidí, nebo neměl hernu, nebo byl extrémně drahý (dokonce jsem se dostal na 1000 Kč os/noc), nebo chtěli za pronájem prostorů nekřesťanský peníz...Prostě bída.
Není problém najít to vše v nějakém rekreačním zařízení. Znám jich ze školních akcí osobně několik, ale všechny se nacházejí mimo hlavní tratě, čímž se snižuje počet účastníků a to je škoda.
Snad je lepší situace ve městech jako Praha nebo Brno. Osobně bych se nebránil dalšímu ZatroConu třeba v Olomouci.

3.11.2010 20:38:57

rbx

Saša
kdyz jsem hledal misto pro Warcon, tak to nakonec az takový problém nebyl. Na těch Slapech je misto tak pro 50 lidi a dve herny, cele nonstop, bez omezeni. Našel jsem tez super prostor také v Praze, ale ty Slapy jsou v lete přece jen lepší. A troufám si tvrdit, ze v zimních měsících jsou hotely prázdné, myslím ty městské. Jakmile je hezky, zacnou se courat nepřátele deskovkaru - turisti a obsazovat lukrativní ubytovací kapacity :-)

3.11.2010 20:46:28

ozzy79
Ten klášter vypadá naprosto luxusně. Tajemné prostředí se stínem duševně nemocných týraných pacientů (ti tam tedy asi nejsou, ale to združení klášter k rehabilitaci těchto pacientů podle stránek používá). Topení tam taky je, jídlo kousek, od Prahy kousek, velké stoly.... Na nějakou např. TOI akci jako stvořené :)

4.11.2010 10:57:57

ozzy
Jé, to je náhoda, už jsem tam taky nocovala... Byly tam díry v podlaze, kam se dalo v noci spadnout a skoro na všech fotkách odtud byly tajemné fleky... Ty díry už asi odstranili :)

Zdraví bývalá tyranka a pracovnice sdružení

4.11.2010 11:27:11 | Upraveno autorem (porovnej)

dostupnost
Myslím si, že v příznivějším počasí, než je zima, může být dostupnost trošku horší. Přece jenom je rozdíl tahat se někam s taškama ve sněhu v -10 a nebo pěkně v teplíčku.

4.11.2010 13:48:46

DD

tahani se s hrama
Tady mi prijde ze porad nekdo resi nejake tahani se s hrama ve snehu a po taskach a podobne. Tak hry holt privezou ty co prijedou autem az na misto, myslim ze i takovych je spousta.

4.11.2010 14:18:16

DD
Nic neřeším. Jen jsem vyjádřila svůj názor. A už vůbec ne pořád.

4.11.2010 14:26:03

DD
Mě naopak přijde, že to co říká sappho má něco do sebe. Jasně, že je ideální hrát v zimě, kdy je venku ošklivo a lidem se ven moc nechce.

Jenže Zatrocon byl mimo jiné hezký proto, že byl krásný slunečný víkend. Člověk se mohl projít po parku, trochu zarelaxovat a pak se znovu vrhnout do vřevy herních
nadšenců.

Možná ti to připadá jako malichernost, ale mě připadají důležité i tyhle detaily.

4.11.2010 14:26:45

panzer + ikri
to panzer: jako zavolat tam, zeptat se, kdy mají volno a obědnat to se dá vždycky. Já osobně bych to ani víc neplánoval, kdo pak přijede, přijede, co si kdo přiveze, to si přiveze. Když se slezou pohodový lidi, tak stačí i člověče nezlob se. A atmosféra tam je jako řemen, akorát toho stínu tam moc není, ale spíš je to takový duchařský, myslim že ideálně na Talisman + Reaper: http://www.fotoaparat.cz/index.php?r=25&rp=71799&gal=photo

to ikri: díry tam byly, už nejsou, a co se týká těch fotek, tam my jsme tam nikdy nevydrželi moc dlouho úplně střízlivý, takže flekatejch fotek mám taky víc než dost :-)

4.11.2010 14:44:42

Parxel
ono má všechno co do sebe, popravdě mně se nejlépe hraje v naprosto hnusnym počasí, že bys manželku pro pivo nevyhnal, kdy sedíš v pološeru nad stolem, venku do okna mlátěj kapky a ty zabalenej v dece s grogem mezi nohama taháš mythos karty a za rohem ti k tomu ještě nějakej dobrovolník zatřese plechem, aby tomu dodal na dramatičnosti

4.11.2010 14:49:37

Vybíráme z Bazaru

Stuffed Fables, Brno
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas