War of the Ring (first edition)

xxxxxxxxxo hodnoceno 100x (Seznam vlastníků)

War of the Ring (first edition) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Asmodée Editions
Devir
Fantasy Flight Games
Nexus
PHALANX
Tilsit
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

Je to fakt tak dobre?

...jak to vsichni ruzne po ZH licite? Ja cetl jen recenzi na hraj.cz a tam to nevyznelo prilis presvedcive. Muze sem nekdo hodit nejakou "nezaujatou" nadsenou recenzi, ktera by me presvedcila? :-)
11.2.2009 16:06:20

oprava
nemaluju figurky, ale barvím podstavce :)

10.7.2009 14:53:25

Taky dnes konečně partička
Taky jdeme dnes hrát nebo spíš zkoušet v klubu (už ji tam mám na půl připravenou). Mám hru od vánoc a ještě se nějak vzhledem k výpravnosti nedostala pořádně na řadu. Akorát trochu o vánocích a tak teď je na to dost času, i když zase jsou i jiný neohraný hry (např. nově pořízená Cívka).

10.7.2009 15:08:52

emv

Beholder
"No já jen doufám, že ty figurky nemaluju zbytečně a je to fakt potřeba pro rychlé rozpoznání jednotek :). "

U temnych sil nemame problemy, ale vudcove a elitni jednotky u spolecenstva se mi rozpoznavaji spatne. Nezapomenout ze sem hral jednu hru :) Myslim ze zkuseny borec uz to neřeší.
Co jsem prochazel obrazky na geeku nebo snad i tady tak se mi nejvic libily postavicky ktere byly nabarvene jednou barvou podle barvy sveho regionu. Luxusni, prehledne.. To bych si rad udelal.. http://www.boardgamegeek.com/image/487208

10.7.2009 17:56:54

emv
nevypadá to sice špatně, ale já jsem spokojený s těmi podstavci a zbytek nechat tak jak je...

10.7.2009 18:55:30

emv

to beholder
jj pro prehlednost idealni. taky bych radsi jen podstavce nez nic.. ale nemam barvicky, stetecky a hlavne vubec nevim jak se to dela :) zatim sem se k navodu nedostal.. muj prvni napad nez sme to zacli hrat byl aspon na podstavce udelat centrofixem kolecko. ale ani to sem neudelal ;]

10.7.2009 19:04:22

emv
no já se s tím moc nepárám. barvy mám univerzální akrylové (prý jsou na všechno včetně plastů :) ) za 25Kč jedna 20g lahvička. Štetec jsem koupil omylem za 90 Kč :D. To je tak když jde někdo nakupovat něco čemu nerozumí :). Ale nakonec jsem možná udělal dobře, protože je tenký a drží tvar, takže při troše snahy barvím tak, že při tom nepomaluju všem koním kopyta :). A jak říkám barvím pouze podstavce z vrchní strany. Kromě červené jsem zatím musel dělat 2 vrstvy aby to pořádně krylo a žlutou jsem dělal asi 4 vrstvy a stejně to mírně prosvítá, ale dá se to, vypadá to celkem slušně. Takže na to žádný návod nepotřebuješ ;)

10.7.2009 19:16:23

barveni
My se take chystame barvit figurky. Ani ne tak, pro to, ze by jsme je od sebe nepoznali, ale proste si je chceme vymazlit. Kdyz jsme videli na BGG ty fotky tak jsme slintali.

Ale jinak souhlasims tim, ze tuhle hru to chce trochu zazit, aby si ji clovek uzil. Uz se tesim na rozsireni. Videl jsem na fotkach entiky a hned se mi zacala otvirat penezenka.

10.7.2009 20:28:44

barveni
My se take chystame barvit figurky. Ani ne tak, pro to, ze by jsme je od sebe nepoznali, ale proste si je chceme vymazlit. Kdyz jsme videli na BGG ty fotky tak jsme slintali.

Ale jinak souhlasims tim, ze tuhle hru to chce trochu zazit, aby si ji clovek uzil. Uz se tesim na rozsireni. Videl jsem na fotkach entiky a hned se mi zacala otvirat penezenka.

10.7.2009 20:28:44

emv
zkuseny hrac skutecne problem nema ... sily temna jsou opravdu hodne rozdilne .. u spolecenstva casem taky neni problem ... trpaslik je trpaslik, elitni trpaslik je trpaslik co vylezl na sutr .. elfove jeou tak izolovani a je jich tak malo, ze v podstate jedine trochu realna sance ze se do neceho zamichaji jsou Celeborn's Galadrim a ty pristanou nejek v Dol Amroth a ty maji luky. Co se nejvic plete jsou tedy elitaci/velitele rohan-gondor-north ... north se vetsinou na jih nezaplete, ma to dost daleko a rohani maj holt na stitech a praporcich kone, krouzkove zbroje a velke chocholy, gondorsti maji platy :)

10.7.2009 22:10:40

Siaron
to mi chceš říct, že ty podstavce barvím zbytečně? :)

10.7.2009 22:30:28

beholder
urcite ne, budes to pak mit prehlednejsi .. ale my se treba obejdem i bez nich :) ikdyz nazguly uz mam aspon pretazene cernou zakladovkou .. asi 2 roky :-D

10.7.2009 23:15:11

emv

siaron
jo nazgulove se hodne pletou, jeste ze je mas v barvě ;D
ale recht, po chvilce se to da naucit rozeznavat.

momentalne hrajeme druhou hru (s prvni hrou dohromady tak 8hodin cisteho casu) a v zivote sem nepohnul trpaslikama, pomalu ani se severanama (svetle modri). to same s elfama v grey havens.. pouziva je nekdo ? :)

10.7.2009 23:27:55

to emv
S elfama v Grey Havens jsem pohnul tak akorat do pevnosti a zpatky na plane, kdyz si protihrac usmyslel, ze se mi ho pokusi dobyt. Ale jinak s trpaslikama se u nas pomerne hralo. Hlavne oblast na severu Erobor a Dale je pomerne vyhodna pro dobyvani. Mas tam hned tri bodiky.

Kdyz jsme hral za Saurona utocil jsem tam a trpaslici se stahli a hlavne branili. Za spolecenstvo jsem s trpasliky tahnul na Dol Guldur. Prece jenom troska hrozby a temny pan si musi hodne dobre rozmyslet kam posle sve vojsko, protoze ty ctyri body se ziskat daji prekvypivym utokem na nejakou nechranenou pevnost.

11.7.2009 07:06:42

emv

to parxel
jo, tak toho se asi dockam az budu hrat za temne sily ;p zatim sem hral jen za spolecenstvo.. pritelkyne jeste na utok nahoru ani nepomyslela.

11.7.2009 08:42:22

emv
nazgulove hlavne hodne padaj, protoze maji vysoko teziste .. tak sjem pod ne nalepil kovovou podlozku a protoze to pak melo rusivy efekt, tak jsem je cele pretahl cernou :-D dal jsem se zatim nedostal :-)

11.7.2009 14:46:46

parxel, evm
EDW line (Erebor-Dale-Woodland Realm) je 5 bodiku, ne 3 .. a je velmi casto aktivni zonou ... brzky vypad v zavislosti na kartach jako Hord from the east, Many king serve to Mordor atd byva velice smrtici pro spolecenstvo, pokud nereaguje korektne a vcas.

Sede pristavy sem uz taky sice videl padnou, ale je to spis vyjimka ... zato pro Shire jakozto bodik bez velkeho boje si obcas nekdo dojde.

BTW .. zkouseli jste nekdo uplne ignorovat Gondor a Rohan a misto nej nasbirat 10 bodiku za EDW line, Rivendel, Lothorien a Shire ? :) Vemte v potaz jak MALO maji elfove dostupnych posil ...

11.7.2009 14:52:38

emv

re
konecne budu mit prilezitost po dvou hrach vyzkouset temne sily, takze muzu vyzkouset tvoji kombinaci.

pritelkyne bude stejne v "lese", protoze bude hrat za spolecenstvo poprve a ona neni ten typ co by sbirala informace o tom jak sem to hral ja a co sem udelal dobre a co spatne. :p

12.7.2009 20:23:12

emv
Tak jen upozorneni .. to neni kombinace pro kazdou hru ... ale je legrace pozorovat, jak se gondor sikuje do zbrane vstric pochodujicim vojskum opoustejicim minas morgul a cernou branu .. a ejhle, vojska se znenadani obrati a rozdrti lothorien :-D

12.7.2009 22:44:46

to Siaron
Tech elfu jsem si vsimnul uz kdyz jsem hral za spolecenstvo. Maji hodne malo rezerv. Hral jsem to poprve za Stin a chtel jsem si proste dobyt Gondor a Rohan. U Minas Tirith to byl tuhy boj a u Helmova Zlebu to slo celkem dobre.

Dnes jsem hral po druhe za Stin a a myslel jsem ze si vyzkousim hrat trochu jinak. Nakonec se mi to splnilo, ale trochu jinak nez jsem chtel. Vypekly me kostky takovym zpusobem ze jsem to ani nedohral a v druhe pulce hru vzdal.

Hrali jsme asi cca 12 kol. Za tu dobu jsem mel v kazdem kole v huntpoolu asi cca 2-3 kostky. V hodu na lov jsem uspel za celou dobu jednou! Kdyz hrala za Stin pritelkyne, tak pri podobnem rozvrzeni koste uspela pravidelne pri hoddu tak ob kolo.

Co se tyce soouboju tak jsem uspel v cele hre na zasah 5 krat. Celkem jsem proved nekolik utoku v sile 5 a vice jednotek a pokazde nic. utocim s deseti jednotkami a Nazghulem na jednu vojenskou jednotku. Netrefim, pritelkyne trefi a to se v hre opakovalo nekolikrat.

Navic mi celkem spatne padali i kostky akci. Na zacatku mi treba padlo hodne mecu a zadny pohyb armad. Takze jsem veskere vojenske posuny musel delat na dvakrat pomoci Nazghulu a to je dost neefektivni. Pak mi misto pohybu chodilo hodne rekrutu, ale to mi taky bylo na houby. No proste po 12 kolech hry bylo skore: spolecenstvo skoro v Mordoru, jeden uspesny lov, zasah korupce za 1, armady spojenych narodu utrpely ztraty 5 jednotek, Stin ztratil asi pocet jednotek v rozsahu jeden a pul naroda. Stin ani jeden bod a vypadalo to, ze se budu muset stahnout a branit se abych neprohral vojensky. Holt kostky na pravdepodobnost z vysoka kaslou!

Na Mordorske stezce se sice muze stat cokoli, takze jsem to mozna mohl zkusit dohrat, ale popravde receno me presla chut a pak taky by me takove vitezstvi ani trochu netesilo. Skoda ale po tehle hre jsem WOTR zabalil,uklidil a presla me na nej na hodne dlouho chut.:(

12.7.2009 23:48:18

parxel
tak ale to neni chyba wotru, kvuli tomu bych ho nezatracoval .. to se proste jednou za cas stane v kazde hre, kde je prvek nahody, ze se kostky zblazni :)

13.7.2009 08:35:18

Siaron
Zdar. Ja jsem tim nechtel rict ze to je chyba wotru nebo ze je ta hra spatna. To ne, me se ta hra hodne libi, uz jenom tim, ze proste to neni jenom o boji, ale o tom vyvazovani dobyvani vs. obrana a hledani prstenu vs. snaha donest prsten k horu osudu.
O to vic me mrzi, ze se stalo tohle.

My hrali zatim ctyri hry. Prvni dve jsme se placali v pravidech asi jako kazdy kdo s wotrem zacina. Treti hra byla dobra. To jsem dobyval posledni pevnost a hobiti byli asi 2 kroky pred koncem Mordorske stezky. To jsem mel pocit, ze to bude kdo z koho. Nakonec jsem vyhral, ale i kdyby to neklaplo, tak jsem si tu hru uzil. Celkove na me hra pusobila vyvazenym dojmem.

Poslednim prispevkem jsem chtel rict jenom to, ze me ta jedna konkretni hra zklamala a vzala mi chut hrat wotra dal. Coz by se mi asi nestalo, kdyby mi ta hra byla fuk. Ach jo, nekdy ty kostky zazlobi! Nejdriv nejdou armadni akce, tak ze prijdes o vyhodu rychleho utoku a pak nejdou hody na souboj, tak prijdes o vyhodu pocetni prevahy. S tim se toho opravdu moc nedalo.

13.7.2009 09:56:32

parxel
Ono pokud spolecenstvo nejakym nedopatrenim nevyhraje vojensky, je to temer vzdy kdo z koho .. jeste se mi snad nestalo, aby skreti dobyli Stredozem a hobitci v te same chvili nebyli v Morii .. a nebo naopak, ve chvili kdy Frodo .. pardon, Glum utopi Prsten ve zhave lave, chybi temnym silam povetsinou zdolat posledni zoufale obrance, v poslednim chybejicim meste :)

13.7.2009 10:57:20

Siaron
Presne to jsem si myslel, ze je hra takhle navrzena. Pak totiz az do konce neni jasne kdo z koho a to je pak skvely herni zazitek. Kostky nekostky to je to prave orechove!

Jenom si rikam co v situaci, ktera potkala me. Jestli tu hru jeste dohravat nebo to vzdat? Ono se z toho pak stalo to, ze svobodne narody zabijeli jednu jednotku za druhou a ja jenom koukal a hazel kostkama a s vyjimkou jednoho hodu nic. To pak nebavi ani to druheho, protze to ma moc jisty a zadny velky herni zazitek neni ani na jedne strane.

13.7.2009 11:16:30

Hmm,
asi vzdat ... nevim .. zalezi na tvem spoluhraci, ale u nas by z toho asi nemel radost ani jeden ... zazil jsem podobnou hru, kdy temnym silam padaly na patrani uspechy i pri jedne ci dvou kostkach v poolu, naprosto pravidelne ... to je pak podobne z druhe strany ... spolecenstvo travi X kol v lothlorienu, X kol v minath tirith (pokud jeste stoji) a stejne dojde k branam morie s 10ti korupce ... neni v tom pak zadne poteseni ani pro jednu stranu

13.7.2009 15:15:04

Siaron
My se na to divame podobne! Tak jsme hru asi v pulce ukoncili a dohodli jsme se ze ji dame ted na 2-3 mesice stranou a pak se k ni vratime. Za tyden dostanu k narozkam arkham, tak zatim nactu pravidla a pak se uvidi.:)

14.7.2009 07:49:01

Vybíráme z Bazaru

Carcassonne: rozš. Princezna a drak (stará graf.)
Carcassonne: rozš. Princezna a drak (stará graf.)
Akt. cena: 349 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas