War of the Ring (first edition)

xxxxxxxxxo hodnoceno 100x (Seznam vlastníků)

War of the Ring (first edition) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Asmodée Editions
Devir
Fantasy Flight Games
Nexus
PHALANX
Tilsit
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

Je to fakt tak dobre?

...jak to vsichni ruzne po ZH licite? Ja cetl jen recenzi na hraj.cz a tam to nevyznelo prilis presvedcive. Muze sem nekdo hodit nejakou "nezaujatou" nadsenou recenzi, ktera by me presvedcila? :-)
11.2.2009 16:06:20

hraj.cz
To se divím. Na hraj.cz se píšou recenze na hry od Blackfire a to znamená skoro vždy, že hra je úplně super :)

11.2.2009 16:10:23

rbx
Prijed, predvedu, naucim, zahrajem, uvidis ... :) Neni nad osobni zkusenost ne ? Jsem ochoten to vzit i nekam do Prahy :)

11.2.2009 16:22:50

a jeste
ac nevim proc (asi to je tim tematem), je to jedna z mala valecnych her, kterou s nadsenim hrajou i zensky :)

11.2.2009 16:24:18

rbx

Siaron
Jsem ze Svinar (okr. Beroun), Sydo je z Berouna, ty jsi z Kladna...to by mohlo nekdy klapnout.

11.2.2009 16:25:55

rbx
jo ja vim, uz jsem "checkoval" vase uvedene bydliste :) Je to v podstate zarohem :)

11.2.2009 16:27:26

pro rbx
Takže nezaujatě.
Poprvé jsem si to zahrál právě se Siaronem, pak si to koupil a zahrál doma s bráchem. Je to sice nehorázně dlouhy a i příprava zabere mraky času, ale je to fakt super, ta atmosféra nemá chybu. A to podotýkám že jsem vždycky prohrál :)

11.2.2009 17:51:05

rbx

paladin91
K cemu se to da prirovnat z tech co uz mam? Nebo je to uplne neco jineho?

11.2.2009 18:02:42

Priprava a dalsi
Priprava zabere 5 minut (tedy me protoze uz mam po tolika hrach zakladni rozestaveni vypalene do sitnice ... bohuzel je to videt pouze v odlescich ohne, hehe :) ), samotna hra je uz horsi .. ale kdyz to oba znaji a nemaji prostoje, realne se to da zahrat za 2 hodky. Samotna hra by se dala popsat jako dve hry v jedne na jednom planu ... vychazi to z cilu hry, kde obe strany muzou vyhrat dvemi zpusoby ... vojenska cast ... kdy se sily temnoty snazi uchvatit 10 viteznych bodu za vyznacne pevnosti ci velka mesta svobodnych narodu (2 body za pevnost, 1 za velke mesto), svobodnym narodum staci jen 4, ale diky rozlozeni sil se jim to povede jen diky chybe nebo nezkusenosti protihrace, takze se spise jen brani a maximalne brzdi postup temnoty stredozemi. Jejich nejvetsi aktiva spocivaji ve spolecenstvu, tedy na bedrech froda a sama, kteri musi dostrkat milacka k hore osudu a tam ho znicit ... to je v podstate druha cast hry ... zavod s casem, zda spolecenstvo stihne dorazit bez uhony k hore osudu driv, nez sily temnoty ziskaji dominanci nad stredozemi, nebo Frodo zcela propadne moci prstenu. Jeden z hlavnich problemu obou hracu je, rozhodnout se v kazdem kole, kolik ze svych zdroju venuji vojenske a kolik putovaci/patraci casti .. zdroje jsou totiz spolecne a velmi omezene ... tvori je akcni kostky, ktery jistym zpusobem i urcuji, co v kterem kole muze hrac delat ... kdyz ti napadaji same symboly pro pohyb armad, moc velke dilema nemas, ale kdyz naopak chytis rozumny mix, uz musis premyslet, jestli v tom kole posunes spolecenstvo, nebo stejnou kostku pouzijes na utok ci presun armad s veliteme, presun charakteru po mape, ci hrani karet. Karty jsou dalsi velke dilema .. zaprve kazdou muzes zahrat jen jednou, po dolizani se baliky neotaci, zadruhe ma kazda karta 2 casti a je na tobe, zda ji pouzijes jako event ... napriklad Athelas muze jako event zbavit Froda nekolika bodu korupce, pokud je v te dobe ve spolecenstvu jeste Chodec, tak s vyrazne vetsi sanci a nebo jestli ji pouzijes v boji jako booster, kdy Chodec/Aragorn vytasi Anduril a nadeli 2 automaticke zasahy. Proste z kazde akce cisi dilema a volba, za kazde karty, z kazde kostky ... coz dava te hre taky uzasnou variabilitu.
A z tech her co mas to nedokazu prirovnat asi k nicemu.
Mam k tomu i rozsireni, takze se daji zahrat i jednotlive bitvy o Rohan ci Minath Tirith ... ty uz jsou primocarejsi, v podstate pouze vojenske, ale i tam jsou eventove karty a pro zmenu temne sily jsou tlaceny "trochu" casem.

11.2.2009 21:12:48

Zeus
a ne, nechci z toho udelat recenzi :)

11.2.2009 21:13:24

WOTR
Mě se hra mooooc líbí, tématem, provedením i pravidly, bohužel jsem zatím neměl možnost si jí zahrát tolikrát, kolikrát bych chtěl ... nicméně pocitově mi na tom vadí ten děsivý nepoměr sil (síly temnot mají v podstatě neomezené zdroje, temné armády jsou připravené na válku, kdežto svobodné národy jsou velice omezení, co se týče vojska, je složitější je zmobilizovat) ... je mi jasné, že se to asi vyrovnává společenstvem a těmi věcmi okolo, ale i tak ...

Siarone, jak to vidíš s vyvážeností? Za co hráváš? Která strana víc vyhrává?

Rozšíření mě taky právě děsně láká tím, že mi přijde výrazně vyváženějsí ... Bohužel jsem ho zatím nehrál, ale chystám se :-)

11.2.2009 21:18:55

Vyvazenost
Hra me prijde vyvaazena naprosto v pohode, vyhravaji pravidelne obe strany .. respektive, vyhrava strana za kterou zrovna hraju :-P Ani nedokazu rict, ktera strana je lehci ... ale priznam se, uz jsem i prohral, skalp me vzala moje ex a to jsem ji rozhodne vyhrat nenechal.

Nejsem si jisty jestli rozsireni do vyvazenosti nejak zasahuje, rekl bych ze ji nechava tam kde je, spis dava moznosti dalsich voleb .. v zakladu je prakticky pravidlo ze hrac SN se snazi co nejrychleji nekde odpravit Gandalfa Sedeho, aby znovu povstal jako Bily a prinesl mu dalsi cennou kostku ... to je trosku uchylne ... v rozsireni pribyla galadriel, ktera tu kostku dava taky, pokud neni ve hre Gandal Bily, takze Sedocepicak muze s Frodem zustat dele :) Sarumanovi sice pribudou Vrchovci jako extra frakce a korzarske lode umoznuji vylodeni prakticky kdekoliv, ale zase narozdil od zakladu se tak nedeje prekvapive pomoci karty, a pak tu mame entiky kteri to zase vyrovnaji :)

A kdyby sis chtel zahrat (kdyby si chtel kdokoliv zahrat) jsem k dispozici ... i love this game :)

11.2.2009 21:26:38

rbx

siaron
asi se domluvime na hre :-)

11.2.2009 21:41:13

taky si rád zahraju
Až si opět osvěžím pravidla, tak se ozvu :-) Díky za nabídku...

11.2.2009 21:47:28

rbx

Siaron
Tak jsem si ji objednal. Proste jsem nevydrzel ;-)

16.2.2009 13:46:55

:)
Neprohloupils :)

16.2.2009 15:36:33

rbx

problem
problem je, ze stejne asi nevydrzim s dalsimi hrami...treba ted je zajimava diskuze u Battlestar G. A tys me nabudil s TI3 (vsak uvidime). To fakt nejde, existovat takhle...:-)

16.2.2009 15:48:24

ja vim :)
me pribyvaji hry ve wish listu rychleji nez je kupuju .. kdyby aspon to euro bylo za 23, to by se delali nakupy jinak :)

16.2.2009 16:07:36

koupím
Tak co sem si tu pročet a prostudoval pravidla,jsem rozhodnut hru koupit.Hned v pondělí pro ní běžím.

21.2.2009 20:36:12

rbx

kosibrattr
take jsem zakoupil :-) Ve ctvrtek. Procital jsem pravidla, koukal na herni plan a dostal jsem hroznou chut se zase podivat na film :-)

21.2.2009 22:46:10

Jo
Než jsem koupil Battlelore moje nej hra.Musím říct,že herní materiál se povedl i když figurky jsou z plastu, ale hlavně atmosféra ve hře je vynikající.Hrací deska je také pěkná,jen se mi zdají některé regiony dost malé na to ,že do nich mám nastrkat mraky vojska.Když takhle mám obsazeny vedle sebe tři regiony a soupeř další dva ,tak je v tom někdy trochu guláš.Náhoda je zde rozhodně menší než u zmiňovaného Battlelore.Hlavní nedostatek pro někoho může být v délce hry.Stavění figur v začátku trvá cca 20 min(5 min. se mi zdá trochu přehnané).A samotné hraní ? Tak my jsme to nedohráli pod 4 hodiny.Zahrát to do 2 hodin jak tady říká Siaron,tak to je u mne nepředstavitelné Ale říkám ,fakt to baví.Atmosféra vynikající a pro milovníky filmu téměř povinnost.A podotýkám, využívat karty co nejvíce jinak nemáte šanci vyhrát, hlavně když hrajete za společenstvo.Zatím jsem stačil namalovat figury za stranu stínu,na společenstvo jsem se ještě nedostal.Snad až dobarvím Battlelore.

23.2.2009 20:17:33

rbx

Alex
diky, zatim jen pomalicku procitam pravidla, ale uz vidim, jak budu muset hrat za Saurona, protoze vsichni budou chtit hrat za Spolecenstvo. BTW: to barveni figurek je ukol pro otrle. Barvim si pekne polehoucku Runebound, do tohoto nejdu :-)

23.2.2009 20:27:38

rbx
Tak jsem dnes také zakoupil,pravidla už mám prostudované.Nechal sem si vytisknout české polepky karet,už zbývá jen hrát,ale musím vydržet do 12.3 to má kluk narozeniny.Pak na to vlítnem.

23.2.2009 21:38:30

Cas rozetaveni
Nedalo mi to, tak sem si vytahl krabici a stopnul sem si to :) Od otevreni krabice pro uplne (a spravne) rozestaveni figurek za 3:58 a to sem se jeste trosku loudal a lovil jednu figurku po zemi :-D . Myslim ze i s rozestavenim zetonku politiky se do 5ti minut s prehledem vejdu :-P

23.2.2009 21:53:44

upresneni
Samozrejme to stavim po pameti, kdybych kazdou figurku hledal v pravidlech v tom schematu rozestaveni, tak je opravdu tech 20minut realnych ... ale uz sem to hral tolikrat, ze si to proste pamatuju.

23.2.2009 21:56:34

2 Siaron
za jak dlouho se da odehrat takova normalni partie teto hry. A je treba to rozsireni nebo se da beztoho obejit?

24.2.2009 06:47:54

Vybíráme z Bazaru

Mozkozrout za hranice evoluce
Mozkozrout za hranice evoluce
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas