War of the Ring (first edition)

xxxxxxxxxo hodnoceno 100x (Seznam vlastníků)

War of the Ring (first edition) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Asmodée Editions
Devir
Fantasy Flight Games
Nexus
PHALANX
Tilsit
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

Je to fakt tak dobre?

...jak to vsichni ruzne po ZH licite? Ja cetl jen recenzi na hraj.cz a tam to nevyznelo prilis presvedcive. Muze sem nekdo hodit nejakou "nezaujatou" nadsenou recenzi, ktera by me presvedcila? :-)
11.2.2009 16:06:20

Beholder
Přesně tak - osobně jsem se snažil dodržet barvy jednotlivých národů tak, jak jsou značeny hranice... Nakonec jsem namaloval i Mordor, i kdyz ti jsou uz cerveni, ale rikal jsem si, aby ńebyli jedini nenamalovani :-).

21.4.2009 08:16:16

sorry
Výhodňané a Jižané - oranžová

21.4.2009 08:16:34

angličtina x němčina
no tak já mám Tolkienův svět taky rád, ale rozhodl jsem se německé nápisy na mapě neřešit. Vytiskl jsem si na A4 zmenšeninu mapy s anglickými názvy, takže když bude třeba kouknu se na ni. Pro mě je skoro 1000 Kč ušetřených docela zásadní a dá se za to koupit další hra.

21.4.2009 08:17:50

barvy
Co se týče barev jakýma to malovat, tak já udělala chybu a koupila modelářské syntetiky Agama. Schlo to víc jak 3 týdny. Protože prý ty plasty obsahují změkčovadla, které zpomalu schnutí. Proto je lepší koupi spíš lihové barvy, nebo vodou ředitelné. Píšu hlavně proto, aby tě nekonečně dlouhé schnutí nevyděsilo. My kolem toho chodily neštěstné jak šafářův dvoreček :) Ale dočkaly jsme se a ted je to good.

21.4.2009 08:19:40

malování podstavců
to je docela dost barev. Máte nějáké tipy čím to namalovat. Barvy na figurky od GW jsou docela drahé na to že bych spotřeboval minimum barvy

21.4.2009 08:20:14

modelář
Tak jak jsem psala. Agama dělá i vodou ředitelné. Set barev nás vyšel na necelé 300. Navíc není třeba koupit světle modrou a zelenou. Jedna bílá a míchání to vyřeší:)

21.4.2009 08:21:38

ps
ale taky mi jich dost zůstalo. Ovšem na battlelore se chystám na celý tak to už budu do barev investovat.

21.4.2009 08:22:34

barvy
moc těm barvám nerozumím :). Mám doma akrylové barvy. Šlo by to i s nima?

21.4.2009 08:23:15

myslím si že ano
Akrylové jsou vodou ředitelné, takže asi ano. Mělo by to schnout podstatně rychleji. Jen bych to pak asi přelakovala. Přece jenom systetiky asi lépe drží kvůli otěru, i když nevím. Akrylové jsou i barvy od GW a vlastně všechny co se používají na miniatury.

21.4.2009 08:25:48

beholder
Kdybys měl ještě nějaké dotazy tak mi pošli normálně zprávu, přes tu poštu tady na stránkách, at to nady nespamujeme :)

21.4.2009 08:27:28

hmm
taky si priplatim, tu nemcinu bych nedal:-)

21.4.2009 08:27:28

beholder
Klidne i nejasnosti během hry. Občas totiž člověk musí pátrat ve FAQu.

21.4.2009 08:32:41

sappho
OK, dík...

btw. co se týče toho tvrzení, že by Tolkien musel trpět kdyby viděl němčinu, tak s tím bych byl opatrný :). Tolkienova rodina pocházela ze Saska. Jako jazykovědec hovořil více než 12ti jazyky, mimo jiné i ranými formami němčiny. Byl křesťan (s velmi silnou vírou) a také byl velmi laskavý a chápavý. Takže pochybuju, že by měl neco proti německé modifikaci hry, stejně tak jako francouzské apod.

21.4.2009 08:52:09

2 Beholder
tak Tolkien se v hrobe asi obracet nebude, pokud uz nevykpl viko po te, co obhcody zaplavily nevkusne figurky na motivy filmu LOTR:-) Ale ja bych se osival nad temi napisy tak dlouho, ze by me to uziralo a litoval bych ze jsem tech devet kil navic nepriplatil.

21.4.2009 09:20:10

Tolkien
Jasně, Tolkienovi by to ani tak nevadilo, ale mě by to asi dorazilo :-D

21.4.2009 09:25:26

chválně
řekněte mi upřímně hráči WoR jak intenzivně ve hře nahlas oznamujete např.: "tak teď jdu s touhle jednotkou ze Západního Harondoru do Východního Harondoru nebo vám stačí v duchu vědět, že se pohybujete po Harondoru sousedící s Mordorem a z druhé strany s Gondorem...nechci vyvolávat flame, jen se tak ptám. Já osobně bych taky upřednosnil němčinu. Ale proč kupovat něco za 2000 když to můžu mít za 1000.

21.4.2009 09:45:23

...
měl jsem namysli, že upřednostňuju angličtinu ne němčinu

21.4.2009 09:51:04

2 Beholder
ty tam pochlastavas?:-D

jinak nejde o to ze neco oznamujes, jde o to na co se divas a ja kdyz se na to divam, tak tomu chci i rozumet. Nemusim to nikomu oznamovat. Proste pro me ta hra bude mit vetsi atmosferu, kdyz bude anglicky. To proste nemas sanci vymluvit nekomu, kdo je puntickar a jede proste po tomhle. Ty jsi taky puntickar v nekterych vecech a nenechas si je vymluvit, treba ze na motivy pocitacove hry nemuze vzniknout dobra stolni hra a ze jde jen o zdimani penez ze znacky jak tvrdis a tak na hru s PC nametem nesahnes jen z tohoto principu. Ja nesahnu na nemecky popsany herni plan War of the Ring:-)

21.4.2009 09:53:36

Ringo
njn, někdo nesáhne na německy popsaný plán a raději sáhne po tisícovce do peněženky navíc :)...je to o přístupu. Když budu s WoR hodně moc spokojený a budu při něm krvácet při pohledu na německé nápisy a k tomu jen tak tisícovku navíc ( což se asi v nejbližší době nestane, protože se o tu tisícovku rvou další hry ve wish-listu:) ) tak si pořídím Anglickou verzi

21.4.2009 10:03:33

2 Beholder
a to je presne o tom, ze das ted o tisicovku mene, ale pak te to bude zrat natolik, ze das v celem dusledku naopak o dva tisice vice:-)

21.4.2009 10:20:07

němčina X angličtina
Přesně souhlasím s Ringem - prostě jsem nad War of the ring slintal tak dlouho, že bych pak nerozchodil německý hrací plán. Další věc je, že přelepky sice mám zasunuté v obalech na kartách, kvůlu manželce, aby se jí líp hrálo, ale nesnesl bych pomyšlení, že pod přelepkami se skrývá něco německého. A taky chci časem přelepky zručit - přeci jen originál je originál... ;-)

21.4.2009 10:24:24

Ringo
to byla jen hypotéza, v reálu jsem rád, že jsem ušetřil tisícovku.

21.4.2009 10:28:33

Kedrigern
hmm, tak to už je podle mě spíše diskriminace než to že člověk nerozumí německy. Ač sám sám jak jsem psal preferuji angličtinu (s německou Goa jsem se dlouho smiřoval), taak takové kategorické soudy mi přijdou divné...Přítelkyně se, kterou budu hrát nerozumí ani německy ani anglicky, tak i kdybych měl pod českou verzí karet karty v čínštině, vůbec by mi to navadilo. Kdyby byl cenový rozdíl pár stovek tak to vubec neřeším, ale takhle je to pro mě osobně výrazná sleva

21.4.2009 10:32:52

podpora Beholdera:)
nejsi v tom sám....já se rozhodl vzít německou variantu kvůli penězům a němčina mi v hrách nevadí, možná ji někdy i trochu preferuji, ale to bude tím, že já i moje přítelkyně jsme němčináři:)

21.4.2009 10:41:09

Seils
tak to uz je kpaku neco jineho, kdyz je protebe Nemcina srozumitelny jazyk. Ja kdyz vidim Nemcinu, tka je to pro me totez jako by to bylo napsano Azbukou:-)

21.4.2009 10:44:02

Vybíráme z Bazaru

The Coldest Night
The Coldest Night
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas