War of the Ring (first edition)

xxxxxxxxxo hodnoceno 100x (Seznam vlastníků)

War of the Ring (first edition) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Asmodée Editions
Devir
Fantasy Flight Games
Nexus
PHALANX
Tilsit
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

Je to fakt tak dobre?

...jak to vsichni ruzne po ZH licite? Ja cetl jen recenzi na hraj.cz a tam to nevyznelo prilis presvedcive. Muze sem nekdo hodit nejakou "nezaujatou" nadsenou recenzi, ktera by me presvedcila? :-)
11.2.2009 16:06:20

to kosibratr
V jake kvalite jsou ty ceske prelepky? A kolik toho je na tisk, resp. kolik stalo vytisknuti tech polepek?

24.2.2009 08:27:19

ringo
No to hodne zalezi kolik toho maji oba hraci nahrano. Da se to zahrat za 2 hodiny, ale pro zacatek pocitej spis se 4ma. Pro zacatek rozsireni urcite nepotrebujes, da se hrat bez nej, nicmene pridava vic flexibility obou hracum. Jeho stezejni cast ale spocivat ve dvou samostatnych hrach .. bitve o rohan a bitve o minath tirith

24.2.2009 10:32:24

to oplprokop
Já jsem před dvěma lety sehnal překlad karet a (zmenšil) jsem si nápisy a upravil tak, abych přelepil stávající karty.Je to trochu amatérské(nemůžu se rovnat s caulym),ale mi to vyhovuje a hlavně hraji a všemu rozumím(bože ,proč my se učili ruštinu).

24.2.2009 17:01:09

přelepky
Jsou stejné jak originál,mám je z prodejny HRAS, kde je dávaj ke hře na CD.Jelikož nemám pořádnou tiskárnu,nechal jsem sito vytisknout u profíku a vyšlo mě to v barvě na samolepku,14 A4 na necelých 500.A za tu kvalitu mě to stálo.

24.2.2009 21:36:58

přelepky
Tak to je brutální pálka 500... To uz je mozna lepsi za 100 vytisknout na normalni papir a za 50 koupit obaly na karty a vlozit to tam. Ted jsem si WOTR pujcil z klubu, tak uvidim jestli me to bude bavit.

25.2.2009 12:09:22

rbx

oplprokop
500 mi prijde skoro moc. Velmi dobry tisk na samolepky maji v Amosu v Opletalce, nechaval jsem si tam delat reklamni polepky sve firmy. A delaji to do druheho dne. Sice se specializuji na velkonakladovy tisk, ale malonaklad delaji take, takze bych to nevidel jako problem. Az budu mit tech veci vic, tak tam se vsim pujdu taky. Maji dva typy materialu. Papirove samolepky 14/A4 za 365, nebo takove umelohmotne, co nejdou pretrhnout, ale to uz by stalo 603. Schvalne jsem tam volal, takze toto jsou aktualni ceny, samotneho me to zajimalo.

25.2.2009 12:23:23

přelepky
14/A4 mě vyšlo taky na 365,+ papírové samolepky 10,za kus.Ale koupil jsem německou verzi hry za 1000 takže sem nákladu na přelepky nelitoval.

25.2.2009 18:36:25

Zjednodusena pravidla
Ma smysl zkusit ty jednodussi pravidla? Zkousel jste je nekdo?

8.4.2009 13:03:38

krapnik
Osobně to hrajeme od začátku podle standartních pravidel. Ty zkrácené jsem neřešila. Přišlo by mi, že pr začátečníka je to zbytečně matoucí.

8.4.2009 13:07:15

introductory rules
Ta začátečnická bych raději nezkoušel - taky hrajeme od začátku podle standardních a myslím, že ta zjednodušená nemají s hrou podle klasických pravidel moc společného...

8.4.2009 16:00:38

zkracena pravidla
co ... NEBRAT :) v tech zjednodusenych tusim vubec nefiguruji karty

8.4.2009 16:31:00

zjednodušená pravidla
Hráli jsme dvakrát s přítulkyní ... je to skutečně dost zjednodušené a nevyvážené, skončí to jako přetlačovačka s vojáčky a samozřejmě temnota má výrazně navrch :-)

8.4.2009 19:40:29

...
tak jsem to dneska taky objednal, nalákaly mě vaše diskuze o bojích ve Středozemi :). Ale dlouho jsem váhal, protože skoro 2 litry za anglickou verzi je moc, tak jsem vzal tu německou za litr, snad mě nebudou moc štvát ty německé nápisy :/, karty neřeším, ty stejně musím počeštit

11.4.2009 12:32:01

dneska
přišel Der Herr der Ringe :) a vypadá to parádně, kupa figurek, nádherná velká mapa. před chvílí jsem dotisk české karty (jsem zvědav kdo to bude stříhat :) )a nemůžu se dočkat první hry. Po prohlédnutí pár kartiček to vypadá na fakt epickou hru, ve které to "žije"...

20.4.2009 23:38:37

beholder
Tak si ji pořádně užij. Pro mě,jako fanouškou Tolkiena, je to zatím stále naprosto úžasná hra. I když je stále jeden cíl hry, hra není nikdy stejná. Nic není zjednodušeno, vypuštěno....... promě dokonalost.

21.4.2009 07:33:39

sappho
No hlavně pravidla rozhodně jednoduše nevypadají :). Btw tiskl jsem karty od HRASe a nejsou na nich čísla karet, jsou pro hru něják důležitá? Předpokládám, že ne. Jinak jsem překvapený, jak jsou ty figurky detailní a vypadají hezky i nenamalované. Byl jsem vždy přesvědčen, že ty figurky ve hrách typu WoR, Battlelore atd. jsou nic moc a musí se bezpodmínečně namalovat aby to vypadalo jako figurky :. Ale mám pocit, že si se někde zmiňovala o namalování podstavců, to je nutné? Opět předpokládám, že ne, ale zajímalo by mě k čemu to je dobré.

21.4.2009 07:48:10

podstavce
Podstavce je dobré namalovat, aby se usnadnilo rozpoznávání příslušnosti k národu - z několika důvodů - některé karty mají efekt pouze na některé národy, při rekrutování je jednodušší rozpoznat figurky atd. Prostě to usnadňuje rozpoznávání příslušnosti k národu a tedy i urychluje hru. Přece jen snad kromě trpaslíků se figurky národů od sebe zase tolik neliší...

21.4.2009 08:04:53

2 Beholder
co ta nemcina na hernim planu, da se to prezit?

21.4.2009 08:04:56

2 Ringo
To bych asi osobně nerozchodil :-). Prostě jsem moc velký puntičkář a radši jsem připlatil za AJ verzi... Vidět názvy lokací v němčině by mi hodně vadilo :-S.

21.4.2009 08:06:27

beholder
Tak čísla karet jsou k ničemu. Pravidla jsou opravdu trochu složitější, my po 10 a více hrách stále na něco zapomínaly, ted už jsme to snad dopilovaly. První partie trvala snad 10 hodin, jak jsme pořád hledaly v pravidlech. A to namalování podstavců...já bych to doporučila. Hrály jsme jednu dvě hry bez podstavců a trochu byl zmatek která figurka patří ke kterému národu. Což je i během hry důležité vědět. Pokud byly figurky bez barevných podstavců na hrací desce opravdu nešlo jedním pohledem poznat jestli ten modrý na koni je elf, nebo gondorský atd. Ted to máme nabarveno, stačí jen mrknout a vím kde je která armáda, rozestavění je mnohem rychlejíš. Barvení celých figurek je podle mě zbytečné, protože by ze ztratil základní rozlišovací prvek modrá x červná ale ty podstavce pomáhají hodně.

21.4.2009 08:06:50

angličtina x němčina
Taky jsem připlácela za anglickou verzi, protože mám Tolkiena ráda a přišlo by mi, že by musel trpět, kdyby to viděl :))

21.4.2009 08:09:01

sappho
Tak, tak... Přesně moje myšlenky - no a taky bych tpěl já :-)

21.4.2009 08:10:28

na druhou stranku
Když to někdo tak "nežere" tak je to dobrý způsob jak ušetřit nemalý peníz. Navíc v mém případě byla hra dárkem pro angličtinářku.

21.4.2009 08:12:57

malování podstavců
takže namalovat zvlášť různýma barvama trpaslíky, gondor, elfy atd. ?

21.4.2009 08:14:07

malování
Jasně, každý národ namalovat podle barvy regionu, jaký je na mapě. Jestli se nemýlim tak Trpaslíci -hnědá, Seveřená -světle modrá, Elfové - světle zelená, Rohanští - tmavě zelená, Gondor-zmavě modrá. Sarumanovci - žlutá, Východňané a Jižané - žlutá a Sauronovce můžeš nechat tak jak jsou, protože jejich regiony jsou červené.

21.4.2009 08:15:52

Vybíráme z Bazaru

Aliens updated edition(nabarveno, magnetizované)
Aliens updated edition(nabarveno, magnetizované)
Akt. cena: 2500 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas