War of the Ring (first edition)

xxxxxxxxxo hodnoceno 100x (Seznam vlastníků)

War of the Ring (first edition) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Asmodée Editions
Devir
Fantasy Flight Games
Nexus
PHALANX
Tilsit
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

Je to fakt tak dobre?

...jak to vsichni ruzne po ZH licite? Ja cetl jen recenzi na hraj.cz a tam to nevyznelo prilis presvedcive. Muze sem nekdo hodit nejakou "nezaujatou" nadsenou recenzi, ktera by me presvedcila? :-)
11.2.2009 16:06:20

objednano
penez jak zelez, ale jak se rika, dneska ziju, zitra hniju. co pak s penezi:-D Samozrejem anglickou verzi. Hras zdrazil na 1200 tu nemeckou, takze jsem obetoval dve navstevy restaurace a priplatil si anglictinu:-)

26.4.2009 11:02:44

ringo
Tak to at se dobře hraje.

26.4.2009 18:36:09

emv

zmatek
prvni moje deskova hra /nepocitam dostihy a sazky atd/.. za den sme stihli precist pravidla a jakztakz postavit figurky do latě..
zitra pokracovani.. ale je toho na nas moc :))

3.7.2009 23:44:43

emv
No nevím, jestli je to nejvhodnější první hra, ale třeba to bude ok - každopádně je to skvělá hra...

4.7.2009 11:02:41

to kedrigern
Když pominu carcassone, tak war of the ring byla taky naše první hra a přišla nám taky velmi dobrá a šlo to i co se týče pochopení.

4.7.2009 11:29:56

sappho
Určitě - já netvrdím, že je to nezvladatelné :-). Já War of the Ring pořídil až později (i když spíš kvůli jeho ceně, než obtížnosti), takže nemůžu až tak soudit...
Nechtěl jsem generalizovat, ale jak bylo uvedeno níže po prvním shlédnutí zmatek a trochu moc ;-).

4.7.2009 13:00:44

první hra
Také nevidím důvod, proč by WoR byl nevhodnou první hrou. Průměrně inteligentní člověk pochopí o co jde během pár partií (pokud ho neodradí počáteční zmatky) a to, že by si předtím koupil Carcassone nebo Osadníky mu moc nepomůže. Emv přeji hodně zdaru a radosti ze hry.

4.7.2009 16:08:46

sydo
- jak jsem říkal, nechci generalizovat ani se o tom přít... Určitě je to hodně individuální a přeju, aby se Emv líbila. Rozhodně stojí za to, ať už hráč začíná nebo je pokročilejší ;-)

4.7.2009 19:53:01

emv

re
odradit se nenecham.. pekne studuju pravidla.. horsi to je s pritelkyni ktera rezignovala na cteni pravidel po prvnim dnu s tim ze je toho moc a mam ji to vysvetlovat ja :)) takze se to musim ucit sam.. ve dvou bychom se aspon doplnovali , ale co nadelam.. zatim mame druhy den pekne postavicky v zakladnim postaveni a ceka se az dam povel k hrani.

4.7.2009 20:01:16

první hra
No já bych teda fakt WotR jako první hru fakt nedoporučil :)

4.7.2009 20:13:35

to emv
To se ani nedivím, přítel mi to dělá u všech her v jednom kuse. Kdyby byly pravidla u Člověče rezignoval by asi taky do té doby než bych je přečetla...
Tak hodně zábavy a trpělivosti u pravidel (a ať se pak nevymlouvá, že něco nevěděla - měla si je přečíst :-))

4.7.2009 20:20:21

emv
hehe, to s těma pravidlama je u nác doma pravidlem. Žena řekne nastuduj a pak vysvětli a běda, pokud něco zapomenu říct, nebo explicitně neřeknu - to je pak zle, že jsem to schválně vynechal :-D

4.7.2009 20:48:40

emv

:)
:p zase to ma vyhodu ze se muze hrat podle mojich pravidel kdyz je lina to cist, tak tezko pozna ze si vymyslim. samozrejme to delat nebudu (teda pokud nebudu porad prohravat ;) )
tak mam vypity salek kafe, jdem cist.. zitra bych to rad zkusil naostro..
zjednodusene pravidla sme si rekli ze zkouset nebudem i dkyz by to mozna bylo fajn na nauceni, ale hrat bez karet.. to radsi vsechno najednou.

4.7.2009 21:16:41

u nás doma
to samé, študování pravidel a učení je na mě :), ale nějak extra mi to nevadí aspoň mám pak přehled :).

4.7.2009 23:04:17

no,
to jste vystihli. U nás sydo koupí, sydo vysvětlí, sydo schválně zatají :D Oni to myslí ze srandy, ale zlobí mě s tím pokaždé. Já se vždycky jednou za čas naštvu a pošlu jim pravidla od nové hry, oni se na to sice vyprdnou, ale už pak nemohou říkat, že jsem něco zatajil.

5.7.2009 09:46:52

emv

prvni cast hry
:) u nas po tydnu probehla prave prvni "pulhra".. az na to ze se musim porad divat ktere jednotky jsou ktere, kterym patri ktery symbol, tak se to vyviji dobře. pritelkyne je trochu silenec, zbroji kazdy mozny tah, uz ani nebude mit dalsi jednotyk za cvhilku ;)) ja pomalinku odjizdim s frodem, upevnuju pozici u svych pevnosti. za tri hodinky se nestalo nic zavazneho, tak doufam ze zitra uz se to rozjede

8.7.2009 21:54:50

emv
:) my mame prumernou herni dobu jedne hry 2 a pul hodiny :-P

8.7.2009 22:01:15

sydo
uz nas je to jeste lepsi ... siaron koupi, siaron vysvetli .. siaron prestane vysvetlovat a zacneme hrat, zbytek nam dovysvetlis pri hre .. siarone, tohle si nam ale nerek !!!

8.7.2009 22:02:11

emv

hotovo napul
prvni hra skoncena, pritelkyne v tom zatim plavala o dost vic jak ja, tak sem docela brzo zabral jeji pevnosti a vyhral vojenskou silou za spolecenstvo.. ale hrali sme dal, abychom se naucili ;) cim vic se do toho clovek dostava tim je to lepsi a zabavnejsi. tak pocitam ze vyvrcholeni bude tak do tydne ;] zitra hrajeme od zacatku.. nekdo z okoli bruntal krnov opava kdo by mel zajem hrat ? ;)

9.7.2009 22:11:26

to emv
Závidím alespoň tu první dokončenou hru! :-) Mám WOTR již od začátku června a ještě se nenašel nikdo kdo by si to se mnou zahrál :-(,... jinak přeji úspěšné a hlavně zábavné hraní!

9.7.2009 22:24:30

to emv
My to koupili pred dvema tydny a dali jsme to trikrat. Prvni den jsme cetli pravidla asi 10 hodit a pak hrali asi do dvou do rana a nedohrali. Rano nam to pak zabralo jeste asi dalsich 5 hodin. Takze fakt narez. Porad jak je v pravidlech tohleto a tamhleto. Ne by byla ta poravidla tak tezka ale jejich pomerne dost. A ty karty cloveku taky moc v orientaci nepomuzou. Jedna je jak druha.

Hral jsem dvakrat za spolecenstvo. Poprve se mi nepodarilo protlacit hobity Mordorskou stezkou. Na podruhe uz jo. Naposled jsem hral za Saurona. To jsem si uzival.Na Minas Tirith jsem vyral se ctyrma armadama v plnem poctu(cca 40 jednotek) a asi tretina byly elitni jednotky. Bitvu prezilo asi 15 jednotek a z toho alitni asi dvě. Prostě kostky obráncům přáli a byla to řádná bitva. Jednu chvíli jsem myslel že to nedám. Pak ale Minas Tirith padlo a vydal jsem se na Rohan a tam prozmenu neprali kostky obrancum, takze jsem do nakonec dal, ale hobitici uz byli skoro u cile!

10.7.2009 07:42:14

Siaron
No, přesně tak jsem to myslel :) Já jim samozřejmě nic nezatajuji, ale oni právě dycky řeknou ať už začneme hrát a to pak slyším "no jo, sydo zná pravidla, tak nám může tvrdit, co se mu zrovna hodí" :D občas mě tím pěkně nakrknou...

10.7.2009 10:58:59

Sydo
tohle dělá přesně moje drahá polovička :-D

10.7.2009 11:53:10

emv

parxel
ani mi nemluv, ja se ucil pravidla tyden nez sem byl schopny to hrat (kdyz jsem to zkousel a pravidla sem poradne neznal, nebylo to ono kdyz sem musel pri kazdem kroku koukat a cist) .. tak sem si pockal a ted je to mnohem zabavnejsi kdyz vim aspon z casti co muzu a co ne. je tam samozrejme dost variant a jeste sem se nedostal ke kazde takze do pravidel mozna budu muset sem tam kouknout,, ale jak sem psal ted uz koukam jen na jednotky ktere jsou ktere a ktery narod ma kterou barvu ( i kdyz to uz bych si mohl taky zapamatovat) . za chvilku prijde pritelkyne, zacina prset takze myslim ze je jasne kdy se zacne hrat.. HNED.. a DLOUHO. :]

10.7.2009 14:47:45

rozpoznání jednotek
"...ale jak sem psal ted uz koukam jen na jednotky ktere jsou ktere a ktery narod ma kterou barvu ( i kdyz to uz bych si mohl taky zapamatovat)..."

No já jen doufám, že ty figurky nemaluju zbytečně a je to fakt potřeba pro rychlé rozpoznání jednotek :).

10.7.2009 14:52:50

Vybíráme z Bazaru

Gloomhaven CZ
Akt. cena: 2200 Kč
Končí za: 13 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas