Twilight Imperium (Čtvrtá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 207x (Seznam vlastníků)

Twilight Imperium (Čtvrtá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 480 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Corey Konieczka
Dane Beltrami
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kampaň na Startovači

Vedlejší vlákno s češtinou je už hodně rozsáhlé a tak jsem si dovolil založit nové vlákno o kampani na Startovači.

Podpořili jste? Podělte se o číslo :)

Co říkáte na "Stretch goaly"?

https://startovac.cz/projekty/twilight-imperium-cz/
12.9.2017 20:43:40 | Upraveno autorem (porovnej)

veru
150 ludi na taku hru je aj podla mna prilis, ale kto vie, snad to vyjde :-)
2Hawkie: vidis, aj napriek tomu chcem ENG verziu :-)
2horysimus: vacsina ludi to chape, ti ktori prispeli. A ti, co neprispeli to chapu tiez, ale maju na haku, ci to vyjde, alebo nie.

18.9.2017 11:03:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Ew

Wuuduu
alebo nemaju momentalne peniaze :D

18.9.2017 11:26:17

jj, peníze
No, tak já taky dávám bakšiš dohromady. počítám, že se mi to sejde včas, abych to podpořil na poslední chvíli. Takže ještě uvidíme.

18.9.2017 11:35:04

motivace
Co se v této kampani nepovedlo, je odemykání bonusů. Vybere se 600.000 nebo i více? Mám tomu věřit? Vždyť teď už se ta čísla zastavila. Proč? Zpětná vazba? Jakou mám tedy motivaci si hru koupit. Ti co hru chtěli už od začátku, tak koupili. A co ti, kteří ještě váhají? Nedostanou nic exklusivního kromě té hry. To je málo. Pro někoho třeba nejsou problém peníze, ale zase váhá jestli koupit (3 hráči, 6 hodin hraní... chápejte). Rád podpořím tento projekt, ale mě zde stále chybí něco navíc, exklusivita... snad pochopíte co tím myslím. Držím palce!

18.9.2017 13:02:35

...
Exkluzivita? Rozumíš tomu, že když se to nevybere, tak nebude nic? :)

18.9.2017 13:03:55

exkluzivita
TI4 v češtině je ta největší exkluzivita

18.9.2017 13:06:16

exkluzivní bonusy
Večer, až se dostanu domů, upravím kampaň tak, že v podstatě všechny bonusy budou s cca 10k odstupem od cílové 550k částky. Nás to bude stát hromadu práce navíc, ale to mi nevadí, pokud to bude pro někoho více motivující přispět na kampaň.

18.9.2017 13:15:39

@celyl
Jediná motivace je, že hra vyjde v češtině. Petr to už x krát vysvětloval, že on jen zastřešuje projekt a nemá finance na nějakou motivaci. Kurdt57 to napsal správně jediná exkluzivita je, aby hra vyšla v češtině. Ti co špekulují s tím, že si to pak koupí v obchodě levněji, tak buď na té hře tak nelpí, že jim nebude vadit, že nevyjde v češtině, nebo jsou to trubky, na jejichž spekulace doplatí všichni.

18.9.2017 13:16:33

Exkluzivita
Je vidět, jak se původní smysl crowdfundingu jako takového naohýbal do současného stavu. Od podpory vývoje projektů, které by bez přispění lidí nevznikly vůbec (situace TI4 v čj), po stav, kdy lidé očekávají, že pokud se zúčastní musí k tomu dostat tunu bonusů, jinak je daný crowdfunding špatně nastavený.

18.9.2017 13:22:16

Exklusivita
Sarkasmus: Prijde mi, ze tam je malo kilo plastu lomeno investovana koruna. Pockam az se odemknou bonusy a pribudou kila plastu navic. Aha, ze tam je jen jedna figurka? Tak nic, pockam na nejakou jinou hru, kde dostanu vic plastu, protoze cim vic plastu tim vic adidas...

Vazne: Take myslim, ze ta hlavni exklusivita je ta cestina (a s tim spojene ohromne mnozstvi prace). Vsechny ty spekulace o cene z USA, z Amazonu, o milionech dolaru z KS kampane, o hnusnem zbohatnuti BF a DF atd. jsou jen priznakem naprosteho nepochopeni a financni negramotnosti...

18.9.2017 13:35:35

video
po shlédnutí tohodle dokumentu to prostě chci :)

https://www.youtube.com/watch?v=iUpFlkTvQgg

Ten člověk co to vymyslel tím prostě žil a začínal to dělat komplet solo doslova na koleně (první edice - lodě natisknuté na tvrdém papíru :) .. a teď ve 4té edici je z toho něco, co asi nikdy nepředpokládal, že bude - tuna plastu, krásné artworky, ale hlavně svělá a možná dosud nepřekonaná věc po herní stránce :)

V tom videu se mi líbila jedna věc, pokud jsem poslouchal dobře :) - v FFG šéf řekl - uděláme novou výroční edici naší vlajkové lodi, udělejte to ať to stojí, co to stojí, neřešíme cenu.. Takže borci makali, vymysleli kolos.. A cena, aby to někdo koupil se srážela až potom - takže jak to udělat, aby to stihli vyrobit a nebyl to extrémně drahé? Tak prostě udělali všem stejné modely lodí jen jiné barvy.. To si myslím, je hodně dobrá kompenzace :)

18.9.2017 13:39:36 | Upraveno autorem (porovnej)

2celyl
aku exkluzivitu by si chcel? Oni tu hru len prekladaju, nevyrabaju ju - prave ta cestina je tvoja EXKLUZIVITA, kedze ta hra by po cesky nikdy nevysla.
Trosku porozmyslaj, co ocakavas a o co ide. Mas to popletene ak ocakavas tristo milionov specialnych cz only plastovych figurok navyse vdaka PREKLADU hry z anglictiny, to nie je projekt od zaciatku. Uff... rozum sa mi zastavuje.

18.9.2017 13:43:46

ad robkin
Presne... ja nechápem, ako to že aj napriek tomu, že sa to tu omiela donekonečna, že toto nie je tradičná (a la) kickstarter kampaň, tak stále sa objavia ľudia ako celyl, čo to začnú porovnávať s inými kampaňami.

Takže ešte raz:
Deskofobie a Blackfire chcú československej komunite priniesť preložený TI4 ako darček. Pretože za normálnych okolností to je obrovský projekt, namiesto neho mohol BF investovať peniaze do troch menších hier, kde by zarobili istotne, bez bolestne a oveľa viac. AVŠAK kvôli Petrovi a nám sa rozhodli do toho ísť a opýtať sa ľudí, že či majú o takýto darček záujem. A namiesto toho, aby ľudia povedali bud Áno alebo Nie (čo je absolútne legitímne), tak nadávajú na to, že tento projekt nie je ako iné projekty od CMoN (čo je absolútne nelegitímne a len odkazuje na ich neschopnosť rozdeliť čierne od bieleho).

18.9.2017 13:43:51

Startovac
Tak se zde opet vyjadrim. Nechal jsem si par dni na vychladnuti a doporucoval bych to i ostatnim. Utocil jsem na Krena kteryho sem bral jako prezidenta anitikampane. Samozrejme ze tomu tak neni ale o tom pozdeji.

Petr se k situaci postavil cuprove, tedy ze bude makat s tymem na prekladu. A tim presvedci nejen Krena ale i ostatni - ze preklad bude kvalitni a bude stat zato.

Co je bohuzel smutny je ze je zde pocetnejsi skupina co nepodpori z duvodu BF a s timhle nic Petr neudela, a obavam se ze ani lidi z BF s tim nyni nic do konce kampane neudelaji.

Takhle kampan rozdeluje hracske tabory na zaprisahle podporovatele a zaprisahle negativisty (pak jsou zde samozrejme konstruktivni kritici) a to je na tomhle celem projektu nejsmutnejsi. Je jasne ze Petr ma z uspechu take obavy a proto bude snizovat cilove castky bonusu. Zkratka se ocekavalo vetsi nadseni nad projektem. Vzdit jde preci o TI 4 - horka novinka - budeme ji mit mezi prvnimi z celeho sveta. Osobne si myslim ze to je velke pouceni do budoucna. Nejen byt strizlivejsi ale i ze bez bonusu ani ranu. Smutne

18.9.2017 13:58:32

Exklusivita
Já chci exklusivní (tedy výjimečnou) hru, jakou TI4 bezesporu je v ČJ. Toť vše. Ano, ptal jsem se mezi prvními na nějaké předobjednávkové bonusy. Ale to je jen tak na okraj. Důležité je, aby to vůbec vyšlo v ČJ. Bonus potěší, ale jeho absence neodradí. Od začátku je jasné, že když se nevybere cílová částka (neprodá se minimální počet krabic), tak nebude vůbec nic.
Já si tu hru můžu zahrát na WarConu, nebo i jiné velké akci. Stačí se včas domluvit a neskejsnout u jiné hry. Ale fakt rád bych ji měl doma, aby si ji jednou mohl vybalit junior s kamarády a zažít si také ten skvělý zážitek, jaký jsem měl já. A byť věřím, že zrovna můj syn bude umět Anglicky dobře (či lépe), tak vždycky je lepší mít možnost přibrat i hráče, kteří se cizí jazyk neumí dostatečně tak dobře...
Takže se tady můžeme různě "připomínkovat", ale tahle hra je exklusivita sama o sobě. Kdo ji chce, tak si holt (fakt se to píše s "t", s "d" je to úplně jiné slovo) nemůže dovolit chytračit, že jako si ji potom koupí levněji s obchodě. Navíc do obchodů (co jsem tak pochopil), půjde jen omezené množství kusů. Tedy nějaký náklad bude, ale nijak zvlášť vysoký. Takže aby pak na ty šetřílky vůbec něco zbylo...
//edit: Píšu pomalu, takže jiní to už napsali přede mnou.

18.9.2017 13:59:52 | Upraveno autorem (porovnej)

@Wlado
... prezident antikampaně, no to jsi mne teda pobavil ;D Vůbec netuším, čím jsem si to zasloužil. Já jen chtěl získat co nejvíc informací. Byly tady rozhodně větší negativisti než já. Já budu rozhodně rád, když to vyjde v češtině a dokonce jsem na to i sehnal další 3 spoluhráče. Spíš mám ale obavy, že 150 backerů je fakt příliš velké sousto. Samozřejmě jsou tu možná takoví, jako já, kteří ještě váhají nebo plánují podpořit kampaň až ke konci, protože jsem momentálně na štíru s financemi. Každopádně ta hra stojí za tu částku.

18.9.2017 14:14:44

...
Podle mě jde o to udržet teď v půli kampaně aspoň minimální tempo - 2-3 krabice denně. S tím se pak do konce kampaně půjde s tím, že váhavci ucítí naději a přihodí. Optimisticky věřím, že závěr by mohl dát 100 - 150 K. Takež teď se pomalu došlapat k těm 400. :D Což je nějakých 40 krabic - 2 denně. :) Víkend je na pytel, ale zas bylo 15. - přišly dost lidem výplaty. :)

Jinak si obecně myslím, že u piva bychom všichni v pohodě pokecali a shodli se na většině věcí - i křen. :) U těchto internetových diskuzí je problém, že v podtextu znějí všichni hrozně negativně vůči čemukoli, nebo zas přehnaně sluníčkově, a na to se pak nabalují další "vyhrocené" reakce apod. A pak je z křena vůdce antikampaně... Já bych ty internety všechny zakázal. :)

18.9.2017 14:21:17

Dotaz k SG
Mohla by být, jako SG, místo placky s poděkováním, placka s obrázkem nějaké frakce? O té frakci by se dalo rozhodnout třeba v nějaké anketě. Takováto odměna by byla jistě tématičtější ke hře, třebaže tomu poděkování rozumím. Samozřejmě, pokud je to možné.

18.9.2017 14:57:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Dotaz na DF či BF
Tak jsem koukal na provize Startovače a měl bych dotaz... Nebylo by lepší kdyby byl založen transparentní účet (Blackfirem nebo Deskofobií, to je jedno) a peníze byste vybírali sami? Ušetřilo by se třebas na nějáké stretch goaly (ty já nepotřebuju, hru chci tak či tak - a je mi jedno jestli v angličtině) nebo by nebylo nutné vybrat tolik peněz... ono 5% z 55.0000 je přecijen 27.500,- Kč + provize za platby kartou... a to už je dost nemyslíte?
U Blood Rage si to Rexíci taky jeli sami ne? A jak jim to odsýpalo...100 krabic bylo hned fuč, tak museli přiobjednat daších 100 a ani to nestačilo... chápu, že cena byla poloviční, ale to asi nebylo to rozhodující... pak už museli předobjednávat i verze bez bonusových figurek.
On BF leží spoustě lidem v žaludku, tak bych se snažil to udělat tak, aby šance na úspěch byla co možná největší (to k tomu, že by třebas bylo potřeba vybrat méně).

Neberte to prosím jako útok, jen mě to napadlo, tak se ptám :)

Pokud jsem provize Startovače pochopil špatně, tak mě prosím opravte :)

18.9.2017 15:33:42

Peet
Na tohle už Petr odpovídal, bohužel nevím, kde. Těch informací je spousta a jsou na různých stránkách. Problém by byl s vracením peněz, kdyby se nevybrala požadovaná částka. Blood Rage by se asi vydal tak jako tak, nezávisle na vybrané částce.

18.9.2017 15:47:43

-bacil-
Tak o tom nevim, čerpám odtud a za startovače...a tam diskuzi nečtu, protože do ní nemůžu psát (namám FB).

Problém s vracenim peněz... poslat platbu tam odkud přišla snad není problém a vzhledem k objemu práce, která za projektem stojí by toto bylo asi to nejmenší :) Třebas Fio má veškeré platby do ČR i SK zdarma :)

Proto ten transparentní účet, to by zamezilo spekulacím typu - vrátili to všem? Vrátěj vůbec? apod.
Ale samozřejmě to vyžaduje i důvěru od případných přispěvatelů...a DF má, si myslim, plnou důvěru všech :)

Pokud opravdu chci, aby projekt vyšel, tak bych klidně strávil pár hodin posíláním plateb zpět (pokud to nejde udělat hromadně což by podle mě šlo i kdyby bylo nutno se domluvit individuálně s bankou).

Ale asi se pletu, jen mi přišlo fakt zbytečný cálovat takový provize a tudíž tak navýšit částku nutnou k výběru.

18.9.2017 15:55:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Chápání crowdfundingu
Transparentní účet a kampaň na stránce pro nás bohužel není řešení, naopak Startovač je ideální platformou z mnoha důvodů. Jeden z nich je právě naprostá přehlednost kampaně. Přijdete, vidíte. Když to neklapne, peníze dostanete automaticky zpátky, aniž bych já musel něco účetně řešit. Tím jsou náklady DF omezeny jen na čas a odvedenou práci. Pokud bychom šli cestou kampaně na nějaké podstránce deskofobie.cz a celé to hnali přes náš běžný účet, tak tam máme nemalou finanční investici a v případě neúspěšné kampaně na tom budeme řádně biti. Tohle si může dovolit vetší firma typu RexHry, kde tolik nezáleží na tom, kolik dokladů vydají a tak podobně. U nás to může znamenat i několik tisíc korun na konci roku rozdíl a DF neoperuje s tak velkým rozpočtem, aby si něco takového mohla dovolit.

Startovač je pro mne ohromné ulehčení situace. Navíc tam mohu posílat updaty o celkovém postupu lokalizace a produkce, mohu snadno komunikovat s každým, kdo má o kampaň zájem. I z marketingového hlediska to má dopad, přestože většina lidí tvrdí, že ne. Nám se se spuštěním kampaně zvedla sledovanost na YT kanále o více jak polovinu. Mnoho lidí objevilo kampaň a skrz ni Deskofobii. Pokud celá kampaň vyjde, tak budeme navždy v síni slávy na první stránce Startovače a to hodně pomůže propagaci DF a deskovek obecně. Možná, že na ten popud o kampani a TI4 napíšou i nějaké noviny - nevím. Nic z toho se nestane, pokud si podobné projekty budeme péct v tom našem malém temném koutku, kde deskové hry v současnosti sídlí. Takže... mnoho důvodů proč Startovač.

Každopádně kampaň běží a teď to beztak změnit nelze, i kdybyste mě přesvědčili o opaku :-)

18.9.2017 16:17:37

Zhan_Shi
Tak mě napadlo, co zkusit otitulkovat či "odabovat" to (někde zde odkazované) video o vývoji TI 1 - 4 a připojit odkaz na Startovač? Vyžadovalo by to nejspíš souhlas autorů. Ale mohlo by to pár lidí, co to ještě neviděli, nadchnout...

18.9.2017 16:24:52

Zhan_Shi
Děkuji za odpověď :)
Jinde jsem ji nenašel, ani v podstaatě nehledal...
Když to řekneš takto, tak to i pro mě hned vypadá jinak :)

Hooooodně štěstí a přízně !

18.9.2017 16:51:43

oktober
Síce som skeptický ohľadom kvality prekladu,no pravdepodobne podporím tento projekt,ale až v oktobri,táto výplata ide prevažne na moje dve školopovinne deti (škola,pomôcky,krúžky).

SG kampane vôbec nepotrebujem,ale páčilo by sa mi to tričko "Pamatuji první edici" čo bolo spomenuté v Deskofóbii S05E05
https://youtu.be/mDvkCe_OVS0?list=PLiezU5nL9zzVt0PY-6fcJoPpxcsUkOvEQ&t=1907

18.9.2017 17:48:07

Vybíráme z Bazaru

Válka o Prsten: Karetní hra + Proti Stínu + promo
Válka o Prsten: Karetní hra + Proti Stínu + promo
Akt. cena: 1350 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas