Through the Ages: Příběh civilizace

xxxxxxxxxo hodnoceno 242x (Seznam vlastníků)

Through the Ages: Příběh civilizace - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotazy k pravidlům

Máme za sebou první hru (výukovou) a trochu mě překvapila síla osobnosti Michelangela. Starší syn v závěrečných kolech získával drtivé množství kulturních bodů právě díky této osobnosti. Měl 6 na ukazateli spokojenosti a jestli jsme dobře pochopili text na kartičcce, přidával se u každého chrámu a divu 6 dalších kult.bodů za kolo! To mi přijde hodně silná karta.
26.9.2009 17:35:21

michelangelo
caf,toto sa uz riesilo aj na hofylande a co si pamatam,tak neziskavas body za kazdy chram zvlast,ale stale rovnaky pocet bodov,ci mas chram 1 alebo aj 4.uz neviem,ako ta karta presne znie(hru nemam doma a aj som ju dlho nehral),ale keby to bolo za kazdy chram zvlast,bola by to nehorazne silna karta.

26.9.2009 18:25:04

mrkni na toto
http://www.boardgamegeek.com/thread/133588

26.9.2009 18:31:28

dajo26
dík za link!

26.9.2009 18:41:21

vojenské karty
Právě studujeme pokročilou hru a v přípavě je, že z balíku vojenských karet I a II máme vyjmout 6 karet války. Ale černé karty války jsme našly jen v balíčku II a to pouze 4. Nevíte někdo jak to je. Strana pravidel 11.

28.9.2009 17:03:46

španělsky
Tak jsem to našla a je tam chyba. Má tam být 4 karty. Ve španělské verzi to tak je.

28.9.2009 17:06:30

Zetony ku zmluvam
Viete mi dat vediet, ci nastala zmena pravidiel (prip. si nespravne pravidla pamatam, alebo je v novom vydani zbytocne navyse komponentov) - na obrazkoch noveho vydania vidim 4 x 8 = 32 zetonov k oznaceniu clenstva hraca v zmluve. Nie je to tak, ze hrac moze max. vyuzit styri taketo znacky (teda byt v max. styroch zmluvach, pri hre 4 hracov)? Alebo sa zetonky navyse vyuziju pri vyhlasenych vojnach?
Dakujem

29.9.2009 01:33:18

pecovarhy
Je to tak jak říkáš. Každý můžem mít teoreticky jen 4 smlouvy. Ale může být při nich pokaždé za hráče A ale nebo 4x za B. TAkže každý hráč potřebuje 8 žetonků.

29.9.2009 06:45:33

sappho
Dakujem za objasnenie, na tej fotke som nerozlisil pismena "A" a "B"...

29.9.2009 09:18:59

Síť obchodních stezek
Mám dotaz: na této kartě zázraku (bonus k českému vydání) se píše, že ve věku I přidává surovinu, ve věku II vědu a ve věku III a VI (?) kulturu. Co s tím posledním věkem? Jak si to vykládáte?

7.10.2009 16:44:13

Síť obchodních stezek
Předpokládám, že je to překlep a má jít o IV - tedy poslední kola hry odehrávaná bez karet.

7.10.2009 17:07:51

Chapu toho Michelangela spravne
zehraci pribyva tolik bod kultury, kolik jeho civka produhuje smajliku? tedy staci mrknout na ukazatel spokojenosti a vim kolik za to dostavam kazdym tahem kulturnich bodu?

7.10.2009 20:53:36

to Ringo
Ano chápeš to správně. Stává se ale, že si někdo vyloží tou druhou variantou, že ten bonus roste s počtem budov na kartě. Ale je to opravdu tak jak říkáš. Jinak někde se to tu už řešilo.

7.10.2009 21:15:48

Sappho
ted jsi me zmatla. Takze kdyz budova ma na obrazku jeden smajlik, ja ta postavim ty budovy dve, beru porad jeden smajlik ktery je vyobrazen na karte nebo dva podle poctu danyhc budov ktere jsem postavil? Podle me co je v sedem policku dole na karte, to je zisk za jednu postavenou budovu. Tim padem by ten bonus opravdu rostl s poctem postavenych budov na karte.

7.10.2009 21:36:20

uplen nejjednoduseji
Pravidla, strana 10, Velky priklad. Text hovori takto: Na divadle (1 clovek*1 smajlik) a chramech (3 lidi* 1 smajlik) ziskava hrac 4 stastne znacky, Teokracie pridava dalsi 2 stastne znacky = 6 stastnych znacek. Kdyby mel hrac vylozene ho Michelangela, znamena to ze bydostaval kazde kolo 4 bodu kultury navic ze stastnych znacek na chramu a divadle? Jestli ano, tak je to fakt fest silna karta.

Druha varianta by mohla byt takova, ze Michelangelo bere v uvahu jen ciste obrazky na vyozenych kartach, tedy divadlo 1* smajlik, chram 1* smajlik,tim padem 2 body kultury kazde kolo nehlede na to jaky pocet tech budov ma hrac postavenych (tedy obsazenych lidmi).

7.10.2009 21:43:40

Do háje ...
zelenýho. Já furt čekám na zásilku. Naneštěstí mi to má Pogo z Mindoku poslat s nějakými dalšími hrami a má teď hroznej frmol, tak nestíhá. Všichni už to budete mít nahráté a já budu na to koukat jak vejr :(.

7.10.2009 22:06:12

kren
abych Te trochu postenkroval, je fakt na co se tesit:-)

7.10.2009 22:23:39

tom

michelangelo
dle citace z bgg (autorem filip murmak, tak ten to snad ví :)) "For example: with 2 workers on Theology (2HF), 1 on Drama (1HF) and finished Hanging Gardens (2HF) you will have an extra 7 culture per turn (2+2+1+2)."

tedy do češtiny přeloženo: dva človíci na teologii (2 smajlíky za kus, celkem tedy 4), jeden na divadle (1 smajlík) a jedny visutý zahrady (2 smajlíky) = 7 vítězných bodů za kolo.


Ringův příklad: hráč by dostal každé kolo 4 vítězné body.

7.10.2009 22:25:39

Tom
a je, toho jsem se trochu bal:-) Doufal jsem, ze plati ta slabsi varianta, kultua jen za obrazek smajliku, nikoliv za budovy, i kdyz by to bylo kapku proti vsi logice dle mechanismu, jakymi se hra ridi.

7.10.2009 22:29:50

To kren
To nejsi sám - Pogo mě tentokrát taky ošklivě zklamal a to jsem měl objednanou právě jen civku. Ale když začal zmatkovat, moje objednávka byla najednou stornovaná a ozval se mi až týden poté, co jsem to urgoval, tak jsem radši objednal od Anekena a včera už jsem taky hrdě hrál první partii s vlastní hrou...

8.10.2009 08:42:25

No ja bych Poga až zas tak nezatracoval
Má toho teďka fakt moc, jednak akce jednu za druhou, pak příprava vydávání nových her, příprava na Essen, obhospodařování webu a kromě toho je nedávno čerstvým otcem, takže myslím, že neví kam dřív skočit.

8.10.2009 08:49:50

To kren
Tak to mu můžeš pogratulovat i za mě. Chápu, že hlavně prvních pár týdnů otcovství dá dost zabrat, sám to mám ještě v živé paměti :)
To ale nic nemění na tom, že kdybych se spolehl na něj, tak na tu hru nejspíš ještě čekám :(

8.10.2009 09:19:16

konec veku
Z pravidel mi neni uplne jasne kdy je konec veku?

Kdyz dojde balicek karet, ze ktereho doplnuji karty na pas karet nebo kdyz vyberu vsechny karty daneho veku z pasu.

8.10.2009 09:22:04

to křen
No nevím, ale ty tvoje argumenty mi přijdou spíš jako výmluvy než omluvy... že toho někdo má moc (kdo nemá???) nebo že někdo řeší nějaký osobní problémy (a kdo ne???) neznamená, že může flákat svoji práci ... no ale u nás v zemi je tohle normální, tak se asi nemá cenu rozčilovat ...

8.10.2009 10:18:05

křen
Údržba webu? Myslíš hrajeme.cz? Hehehehehe. Ten web už je minimálně rok stejný, jen občas hodí novinku, nechápu, co na tom obhospodařuje.

8.10.2009 10:29:42

to Merlin
Nevím jak to měl Vlad (třeba to byl ojedinělý Error), ale znovu se musím zastat Poga, protože to byla víceméně soukromá domluva, že CIVka a Č-pack nepůjde oficiální cestou, ale přibalí mi to k hrám, které mi měl doposlat na jednu akci a u těch jsme byli domluvení, že to pošle až bude mít trošku víc času a nebude tak rozlítaný, takže si příliš nestěžuju. Byli jsme navíc v mailovém spojení.

8.10.2009 10:34:16

Vybíráme z Bazaru

Root: Rozšíření Říčního lidu
Root: Rozšíření Říčního lidu
Akt. cena: 530 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas