Through the Ages: Příběh civilizace

xxxxxxxxxo hodnoceno 242x (Seznam vlastníků)

Through the Ages: Příběh civilizace - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotazy k pravidlům

Máme za sebou první hru (výukovou) a trochu mě překvapila síla osobnosti Michelangela. Starší syn v závěrečných kolech získával drtivé množství kulturních bodů právě díky této osobnosti. Měl 6 na ukazateli spokojenosti a jestli jsme dobře pochopili text na kartičcce, přidával se u každého chrámu a divu 6 dalších kult.bodů za kolo! To mi přijde hodně silná karta.
26.9.2009 17:35:21

Citron, Ranca
toz to je dobre vedet :)

13.3.2012 18:08:13

posouvání a zlevnování karet?
Ahoj,

vysvětlím můj dotaz na příkladě:
hráli jsme hru tak, že hráč A hrál jako první, hráč C jako poslední.
Hráč A vzal za civilní akce nějakou kartu např. za 1 a za 2, provedl svůj tah, pak hráč B vzal kartu za 3 civilní akce a provedl svůj tah a hráč C mohl nakupovat karty za civilní akce.
Když hrál znovu hráč A, provedlo se "sesunutí a doplnění", takže se některé karty zlevnily.

Můj dotaz zní: je to takto správně? Imho ne... hráč A je tímto stylem velmi zvýhodněn oproti hráči C, protože oba mají karty za stejnou cenu, ale hráč A má: 1. mnohem větší výběr, protože je vždy u doplnování nových karet 2. má karty z minulého kola zlevněné.

Imho by se měly karty sesouvat (a tím pádem zlevnovat) vždy na začátku tahu každého hráče .... a po dokončení kola by se měly podle pravidel odstranit a přidat nové.

Jak je to správně?

4.5.2012 10:05:30 | Upraveno autorem (porovnej)

kompot
Karty se v nabídce posouvají (a odhazují a doplňují) před kolem každého hráče (nebo po něm - teď z hlavy nevím. každopádně pak tedy každý hráč začíná své kolo s plnou nabídkou)

4.5.2012 10:21:57

Kompot
Takto ako to popisujes sa to deje len v uplne prvom kole hry. Ale hraci maju k dispozicii rozny pocet akcii. Ten co ide prvy a ma najvacsi vyber ma len jednu akciu atd...

Potom pocas dalsich kol sa samozrejme karty posuvaju vzdy pred tahom dalsieho hraca ako to tu uz bolo nizsie napisane.

4.5.2012 11:14:20

Dotaz - kdy se odstraňují karty věku
Ahoj všem, můžete mi prosím poradit? Protože tuhle hru mám moc rád a chtěl bych ji hrát správně..:)

Takže, když se mění věk např. z I na II, tak se zlevňují karty z věku I(posouvají se doleva) a v balíčku s civilními kartami věku I už není dostatek karet na doplnění celé nabídky, tak se nabídka doplní kartami z věku II, nebo se odstraní karty z věku I a celá nabídka se kompletně doplní kartami z věku II? A kdy tedy přesně končí jeden věk a začíná druhý? Když se poprvé doplňuje kartami z druhého věku?

Díky moc za objasnění

21.5.2012 10:50:55

vaseklu
věk končí když dojdou karty daného věku - to znamená i v případě že poslední karta zaplní nabídkovou lištu tak je konec věku a hráči provedou akce spojené se změnou věku:
- rozestavěné divy z věku o jeden starší než zrovna končí jsou odstraněny
- zahodíš z ruky všechny karty, které jsou o jeden starší než zrovna končící věk
- odstraní vůdce, který je strarší o jeden starší než zrovna končící věk
- zahodíš dva človíky ze žlutého pruhu populace.

Karty se doplňují stále postupně takže nějakou dobu budeš mít na liště karty ze dvou věků.

21.5.2012 11:00:39

vaseklu
Věk končí (a začíná nový) ve chvíli, kdy se mají do nabídky doplnit civilní karty a v balíčku karet daného věku jich již není dost. Žádné karty z nabídky se neodhazují/nenahrazují novými, jen do nabídky začneš dávat karty nového, právě započnuvšího věku (příp. se dohraje kolo a je konec hry - pokud už další věk nemá přijít).

To je vše co se týče nabídky karet - u pokročilejších pravidel se změnou věku souvisí i další efekty (zastarávání karet, snížení počtu človíků "v banku",...)

Edit: tak jsem byl pomalejší - a Tarnow to popsal asi i lépe

21.5.2012 11:03:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Citron + Tarnow
Oběma mockrát děkuji za vysvětlení...:) Už je mi to jasné.

21.5.2012 17:43:50

Změna věku
Tak odpověď tarnowa a Citrona jsou každá jiná, takže jak to je? Když mám doplnit 3 karty do nabídky a z věku jich zbývá už jen 3, čili karty dojdou, ale na doplnění nepochybí mění se věk? Nebo je potřeba aby pochyběly na doplnění?

29.7.2012 15:03:15

skyfire
ano tato situace je konec věku neboť v dobíracím balíčku už nejsou karty daného věku.

EDIT:
Tak jsem to dohledal i v pravidlech: (strana 16 - Změna věku) - "když dojdou civilní karty věku II" - tzn. jakmile se doberou karty z dobíracího balíčku daného věku, tak končí věk.

29.7.2012 20:43:46 | Upraveno autorem (porovnej)

počet vojenskych karet
V pravidlech na straně 12 hned na hoře první věta se píše, že hráč si může ponechat tolik vojenských karet, kolik má celkem civilních akcí.
Na přehledové kartě ke hře je zase napsáno, že je to podle počtu vojenských akcí.
Ktere pravidlo platí, resp. kde je tisková chyba?

10.8.2012 13:18:32

Klopík
Můžeš mít tolik vojenských karet kolik máš vojenských akcí. Tohle je šotek co se dostal do pravidel.

10.8.2012 13:20:00

Strategické území
Tak mě napadlo hráč který "vydraží" tohle území okamžitě získá 5 válečných karet. Pokud je to hráč , který je právě aktivní, tak je na tom hůř, než hráč, který teprve příjde na řadu, protože aktivní hráč musí na konci Politické fáze odhodit vojenské karty v ruce do počtu svých vojenských akcí. Příjde mi to nespravedlivé. Nebo něco chápu špatně?

10.8.2012 13:43:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Lumirus
My to tak hrajem, že aktivní hráč musí odhodit, ale taky si tim nejsme jistí.

10.8.2012 13:49:13

Lumirus + skyfire
V neoficiální FAQ co jsou tady na webu je to takto, takže skyfire má pravdu:

93. Pokud v mém kole vyhraji kolonizaci, která mi umožní přibrat další vojenské karty, musím i poté zahodit do mého limitu ?

A. Ano.

10.8.2012 13:52:35

Lumirius
Třeba u áčkové události - Rozvoj politiky - je výslovně uvedeno, že aktivní hráč neodhazuje (což je zase pro změnu velká výhoda), u kolonizace to nikde není.

U té kolonizace máš ale zas výhodu, že si můžeš hned postavit obětované jednotky, než na tebe ostatní vůbec dostanou možnost zaútočit.

10.8.2012 14:50:13

Wolfsen
Řešil jsem spíš přímo tuhle kolonii, protože mít na ruce o 5 karet více a třeba 2 z nich obrany je prostě pro mě výhodné aji když to vydražím mimo svůj tah. Navíc území mi přidá +5 síly, vlastně tím vůbec nic neztratím. Takže je to mnohem výhodnější než kdyby to vydražil aktivní hráč, který ty karty ani pořádně nevyužije.

10.8.2012 21:53:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Karta "Taktika"
Pri poslednej hre som bol mojími spoluhráčmi upozornený, že nemôžem vyložiť kartu taktika skôr, ako mám naverbované príslušné bojové jednotky, ktoré potom pomocou tejto karty tvoria armádu. Prešiel som pravidlá, ale takúto podmienku som nikde nenašiel, tiež je ale možné, že som niečo prehliadol. Chcem sa teda znalcov opýtať či teda keď chcem túto kartu vyložiť už musím, alebo ešte nemusím mať naverbované potrebné jednotky.

2.7.2013 08:29:08

Taktika
V FAQ (které visí i zde) je naopak jasně napsané, že taktiku můžeš zahrát i když ji ještě nesplňuješ.

2.7.2013 15:43:25

Vďaka
Skutočne, je to tam.

2.7.2013 18:01:14

mt2

suroviny
je možne dať žeton suroviny z nejakého dôvodu napr z udalosti z akčnej karty alebo pri rozmeňovaní na kartu napr Bronzu aj ked tam nemám žltý žeton čiže nemam dul postavený ale mám postavený železný dul vyššieho stupňa ?

25.12.2013 07:49:52

suroviny...
moheš....

25.12.2013 08:47:07

Vybíráme z Bazaru

Gloomhaven Zapomenuté kruhy
Gloomhaven Zapomenuté kruhy
Akt. cena: 2100 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas