Ghost Stories - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodée Editions
REBEL.pl
Repos Production
Autoři: Antoine Bauza
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidlá

nemá niekto preložené pravidlá
26.2.2009 23:08:21

posedlá - ovládaná deska hráče
dobrý den,
snažím se o překlad pravidel, jsem téměř hotov, ale jedna věc mi není jasná. Ve verzi 1.2 německých pravidel se píše:
-Jeglicher Verlust von Qi-Punkten einer besessenen Spieltafel muss von einem Spieler ausgeglichen werden (die Kraft des
grünen Taoisten hat dann keinen Effekt).-
Obdobně v anglických pravidlech. První části bych ještě rozuměl, ale jak si vyložit text v závorce???
Je lepší Posedlá nebo Ovládaná (ovládnutá)? A vůbec, je zde někdo kdo hru zná a byl by ochotný provést korektury překladu nebo určité pojmové úpravy apod.? Díky

26.6.2009 09:32:20

to kalif
tak to je výborný, o téhle hře zrovna dost uvažuju.
německy neumí a angličtinu jsi bohužel neukázal ale z toho co o hře vím tak myslím že ovládnutá bude lepší.

p.s. můžeš sem hodit i ten kousek v angličtině.

26.6.2009 10:41:56

to paladin91
anglicky (opět z verze 1.2):
-Any further loss of Qi points (i.e. board overrun or tormentor) must be endured by a player of your choice (the green Taoist’s power is ineffective if Qi loss is due to the curse die).-
A ještě schopnosti (síly) zeleného Mnicha:
1. -He may roll a fourth Tao die when performing an exorcism. In addition, he never rolls the Curse die.-
2. -He may roll a second time any Tao die involved in a support action or an exorcism (he may keep some of the Tao dice and roll the others). Likewise, he may also roll the Curse die a second time. However, only the second result is taken into account.-
Já to (sice z němčiny - anglicky skoro neumim) přeložím, ale nechápu vztah. Ale teď koukám, že v anglický verzi je to rozvedený - ...is ineffective if... přeložte mi někdo přesně ten dodatek sakra!:-)
Jinak jestli chceš můžu ti zatim poslat současnou verzi překladu, každej názor je dobrej. Jinak se jedná o ty duchy - proto (a vzhledem k překladu) i ta posedlá by nebylo od věci.

26.6.2009 11:10:37

oprava
- proto (a vzhledem k orog. pravidlům)...

26.6.2009 11:12:03

dodatek
Asi nějak takhle
Any further loss of Qi points (i.e. board overrun or tormentor) must be endured by a player of your choice (the green Taoist’s power is ineffective if Qi loss is due to the curse die).-

jakékoliv další ztráty bodů Qi (např. překročení hrací desky nebo termentor) musí být "vydrženy,odečteny" (chápu jako že je zasežen něčím) hráčem dle vašeho výběru ( zelená síla Taoistu je neučíná pokud ztráta Qi je způsobená umrtím v důsledku prokletí.

26.6.2009 13:27:22

asi už vim
co tím chtěli říct, doplním to do pravidel, jak to chápu...
jinak teď odjíždím a vracím se v neděli. Pak sem ten překlad pošlu a případný nejasnosti nebo nesrovnalosti opravím "za chodu"

26.6.2009 13:43:58

no zeus
tu teď nebude tak než se to tu objeví bude to trvat docela dlouha,když bys mi to poslal rád si to přečtu.

26.6.2009 17:07:46

překlad
dneska už to asi nedoplnim, ale zítra bych ti to poslal, jen mi nějak sděl mail.adresu

28.6.2009 17:25:18

Too late :)
heh, tak to je na zabití... Ghost Stories jsem si koupil na začátku května, a koukám, žádná pravidla tu nejsou... tak jsem se do toho před začátkem prázdnin dal, pak jsem na to zapomněl, a teď jsme to konečně dal do PDFka, že to hodím sem... a najednou už tu překlad je :D :(

4.9.2009 21:41:25

Ha, změna.
Koukám, že kalifem přeložená pravidla se poněkud liší od těch mých, stejně tak karta s vysvětlivkami symbolů... Jak zjistím, kterou verzi pravidel mám (nikde to nemůžu najít napsané) ? Hru mám někdy od 5/09

4.9.2009 21:47:08

Divné "změny"
Omlovám se za třetí příspěvek v řadě, ale nedalo mi to a podíval jsem se na net na pravidla. Ty, co jsem nahrál já, jsou tedy verze 1. Při hledání jsem zjistil zajímavou věc - pravidla 1 a 1.2 se v herních mechanizmech neliší (našel jsem jenom změněné skórování), ale jsou napsané úplně jinak. Jako by je nikdo neupravoval, ale napsal od začátku s použitím jiných slov :D Třeba - "moreover"-"in addition","exceptional"-"extraordinary","time flow"-"flow of time" apod.

4.9.2009 22:25:35

pomoc
Na některých kartách duchů je symbol štítu s šachovnicí,nějak mi nedochází co to znamená.V pravidlech tento symbol není.

22.2.2010 19:19:39

symbol štítu

To je divné, já tam mám přeškrtnutou kostku - nesmí se zabít pomocí kostky - aspoň předpokládám, že se jedná o Hound of Depth, který je tady v obrázcích.

Asi máme nějaké odlišné edice...

22.2.2010 20:09:11

symbol štítu
Jojo, někde jsem četl, že vyšla nějaká nová edice a jsou tam jinak řešené symboly (některé jsou přehozené na jiná místa, aby dávaly větší smysl, apod.). A jak se dívám na obrázky tady, tak některé z nich očividně i změnili. Třeba i Black Widow má jiný symbol pro zákaz používání tao tokenů.

22.2.2010 21:01:14

symbol štítu
Tak ty symboly jsou vždy jen na prostředním poli duchů.Každá barva má jednoho ducha s takovým to symbolem,ale co to znamená fakt nevím.

23.2.2010 16:40:41

PJ

nové ikony
Potvrzuji, co napsal Kadaver. Jsem skoro přesvědčen, že symbol štítu znamená zákaz používání tao-kostek. Kouknu ještě do pravidel.

23.2.2010 16:58:58

Symboly
Včera jsme se dostali do sporu ohledně několika duchů, konkrétně předvědu na příkladu dvou černých: Repellent beauty a Severed heads.
Oba, když přijdou do hry, seberou hráčům jednu tao kostku.
ALE: Vyvolají Severed heads ještě jednoho ducha navíc???
Symboly těchto dvou se totiž liší právě jen symbolem pro kartu dalšího ducha...
Anebo to jen znamená, že "dokud je tento duch ve hře, pak..." - ale to by se přece tyto dvě karty nelišily...?

Zcela obdobný je dotaz pro čtyři duchy (Perfidious nymph, Coffin breakers, Sharp-nailed Mistresses, Fallen monks) - to hráči zakazují používat jeho speciální schopnost, ALE vyvolají zároveň dalšího ducha, nebo to zase znamená jen "dokud je tento duch ve hře..."

12.7.2010 10:45:17

Elissa
samozřejmě, od téhle hry nemůžeš čekat žádné úlevy :) kartička vždy znamená nový duch do hry. Koukal jsem se na Perfidious nymph a tam je to jasné, zablokuje schopnost a ještě nový duch. bohužel :)

12.7.2010 11:00:37

to Elissa
Ty symboly opravdu znamenají, že se objeví další duch a tím pádem mají Repellent beauty a Severed Heads jiné vlastnosti. Repellent Beauty jen krade kostku, Severed Heads kradou kostku a ještě při příchodu objeví dalšího ducha.

12.7.2010 11:00:37

ad Kandelabr
Tyjo, přesně na sekundu... Ale asi jsem byl o několik setin rychlejší ;-)

12.7.2010 11:02:46

kadaver, kandelabr
Ty jo, to byla rychlost - no, ale nepotěšili jste mě :)
Díky oběma!

12.7.2010 11:06:51

kadaver
heh, pěkné :)

12.7.2010 11:08:02

dotaz na pravidla
Tak jsme si pořídili tuhle skvělou hru a napoprvé jsme dopadli jako většina né-li všichni hráči. Při první partii jsme dostali výklep asi po 25 duchách, při druhé jsme udělali několik chyb a skončili po 13 kartách resp. 13 karet duchů jsme odstranili. Při poslední 3. hře jsme se dostali, alespoň k inkarnaci. Ve hře se nám objevil jeden problém se kterým jsme si nevěděli
rady.

Umístili jsme tao žeton na circle of prayer a pak nám duch vystrašil vesničana. Co se nyní stane s tao tokenem pokud vesničana opět vrátíme do hry tj. otočíme jeho destičku na aktivní stranu? Hráli jsme to tak, že jsme tao token vrátili do zásoby, je to správně?

A ještě jeden dotaz. Pokud přesunu ducha na budhu, duch zmizí a nedostanu za něj žádnou odměnu. Pokud ducha zabiji pomocí vesničana přes obětováno Qi, dostávám odměnu nebo ne?

26.7.2010 09:13:18

PJ

Parxel
Vítej v klubu zfrustrovaných taoistů! Vydržte a vítězství vám bude sladkou odměnou!

1) Tao žeton se vrací do společné zásoby. Po "odstrašení" Kruho modliteb zůstává pole prázdné a je připraveno na umístění nového tao žetonu.

2) Zabíjení duchů přes "Čarodějnici" za Qi je bohužel bez odměny.

26.7.2010 09:26:15

PJ
Mě se líbila 1. a 3. hra. To jsem měl pocit, že se alespoň chvíli chytáme a pak nám to uteklo. Za to v té druhé hře to bylo peklo. Přišel nám hned po pár kolech zelený, strašící duch s trojkovou obranou a šel na pole před circle of prayer. Tak jsme si tam hodili zelený tao token a šli na něj se zeleným mnichem, který měl 1 tao token v zásobě a házel 4 kostkama. Výsledek: ani jedna zelená nebo bílá nám nepadla, čímž se nám circle of prayer stal neaktivní. Obnovili jsme ho přes Jin a Jang token a v dalším kole zopakovali stejný postup se stejným výsledkem. Tak jsme zase přišli o circle of prayer a pak nám duchové rychle zaplnili desky a my skončili. Nicméně i tak mne hra mile překvapila a bavila mne. A co se týká kostek, tak tohle byla první hra, při které přítelkyně řekla, že jí ty kostky vyloženě s**ou. Mě zase tak moc nevadili, ale já nehrál za zeleného mnicha. Ona měla fakt smůlu. Několikrát se jí během hry stalo, že potřebovala uspět, alespoň jedním hodem při 4 kostkách a všechny padly na barvy, které jsme nepotřebovali mimo bílo samozřejmě.

Jinak skvělé dojmy.

26.7.2010 09:42:42

Vybíráme z Bazaru

Gloom od Kilforth vo fólii
Gloom od Kilforth vo fólii
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas