Ghost Stories - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodée Editions
REBEL.pl
Repos Production
Autoři: Antoine Bauza
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidlá

nemá niekto preložené pravidlá
26.2.2009 23:08:21

Parxel
Zkušenost je taková, že už to hrajem stylem "pokud hodíš něco na kostkách, tak ti to ušetří tao tokeny" ono je lepší počítat s tím, že nic nehodíš :) Stává se to totiž až moc často ...

26.7.2010 10:24:59

to Parxel
Mám takový pocit, že to hrajete špatně. Podle Tvého popisu to vypadá, že vám strašící duch straší budovu každé kolo, ale on se objeví s miniaturou ducha na kartě, v dalším kole se miniatura přesune na první kulaté políčko na desce před duchem, ale ještě nevystraší vesničany. Až v dalším kole se přesune na druhé kulaté políčko, vystraší vesničany a vrátí se na kartu, takže trvá další dvě kola, než vystraší další budovu.
A jak říká Raziel, v té hře je lepší na kostky nespoléhat a snažit se jít vždycky na jistotu.

26.7.2010 10:43:48

DD

hra
No kostky je skutecne lepsi pouzivat k setreni tao zetonu, nicmene obcas to prubnem, ale u ducha kde kdyz ho neporazime tak se nic zasadniho nestane (kam nezapadaji strasici duchove). Jinak standartni strasici duch vystrasi vesnicana kazde 2. kolo, akorat je par duchu kteri prichazi s figurkou uz na prvnim kulatem policku a tudiz vystrasi vesnicana hned dalsi kolo.

26.7.2010 10:59:25

Kadaver
Hrajem to dobře, jenom jsem blbě popsal tu situaci, protože si nepamatuji detaily. A co se týká kostek, tak mi neřijde až zase jako nějaké velké spoléhání na kostky, když musíš hodit alespoň na jedné ze 4 šestistěnných kostek bílou nebo zelenou.

26.7.2010 11:14:21

Wu Feng - Untachable
Včera jsme měli jako inkarnaci Wu-Fenga Untachable. Nebyli jsme si jistý jak ho hrát. Pochopil jsem to tak, že musíme tuto inkarnaci nejprve přesunout na Wu-Fenga a teprva pak ho můžem normálně vymítat. Hráli jsme to dobře?

Jinak po cca 10 hrách už mám tři výhry, zatím na nejlehčí obtížnost. Naposledy jsme tomohli dát i na normal, ale nakonec jsme hráli špatně umístění duchů a vykleplo nás to. Rozhodně se mi líbí, že v téhle hře je hodně poznat zkušenosti a um. Nejllepší je, že kdzž je klid a nepotřebujem to tak nám kostky padaj jak po másle a když začne jít do tuhého, tak se to začne ....

5.8.2010 14:18:05

DD

to Parxel
Pokud myslis Uncatchable a pokud myslis presunout na budhu, tak jste to pochopili spravne. Tato inkarnace se nejprve musi presunout/umistit na pole s budhou, teprve pak s ni lze bojovat. (Je jedno jestli ji umistis na pole s budhou, kdyz prichazi do hry (samozrejmne v souladu s pravidly umistovani duchu), nebo ji tam pak presunete za pomoci vesnicana.

5.8.2010 14:30:47

DD
Jo myslím toho, nemohl jsem si vzpomenout na název. Dík.

5.8.2010 14:33:03

Několik nejasností
1. Pokud požádám o pomoc ve stánku bilinkáře (hážu 2 kostkama za 2 tao žetony) a padne mi barva, kterou už nemám v zásobníku, můžu si vybrat jiný žeton libovolné barvy?

2. Mohu umístnit Buddhu(y) ve svém tahu, pokud mě některý z předcházejících hráčů přenesl na pole Buddhistický chrám s Buddhy (pomocí Pavilony nebeských větrů)? - tj. ve svém předcházejícím kole jsem Buddhu nezískal

3. Žlutý taoista a bezedné kapsy - před pohybem si beru Tao žeton libovolné barvy. Můžu si tento žeton vzít i v případě, že se nebudu pohybovat?

16.8.2010 22:41:53

PJ

Hyman
ad 1. My to hráli, že v tomto případě máš smůlu.

ad 2. Ne.

ad 3. Ano, pohyb je pouze volitelná složka tahu.

17.8.2010 06:08:23

dotaz na žlutého mnicha
Jak hrajete následující situaci. Žlutý mnich umístí mantru na ducha. V následujícím kole přijde jiný duch, který zablokuje zvláštní schopnost žlutého mnicha. A teď můj dotaz. Vrací se mantra zpět žlutému mnichovi nebo zůstává dál na duchovi, s tím že jí žlutý mnich přesouvat ani umísťovat?

My jsme to hráli podle druhého případu, ale nejsem si jistý.

19.8.2010 13:55:50

žlutý mnich - Parxel

Našla jsem ve FAQ na BGG (odpovědi schválil autor hry, takže by se mělo jednat o oficiální výklad):

If the enfeeblement scroll has been placed on a ghost, and a ghost comes onto the yellow board that negates the board's special power, does an enfeeblement scroll already placed on a ghost lose its effect?

Scroll is removed from play and the Yellow monk will only be able to use it again when his power is restored.

19.8.2010 14:33:31

Sodovka
Dík, takže jsme to hráli blbě a platí první varianta. Jako obvykle v neprospěch hráčů. :)

19.8.2010 16:52:31

Drobné nejasnosti
1. Může mnich mít více, než jeden žeton Jin-Jang?

2. Může mnich získat více Qi žetonů, než měl na začátku hry?

3. Může se mnich přenášet (nebo být přenesen pomocí Pavilonu nebeských větrů) s více, než jedním Buddhou? V pravidlech se hovoří v jednotném čísle (figurka Buddhy), ale pak je později uváděno, že v rohové lokaci můžu umístnit Buddhy dva

21.8.2010 21:23:29

to Hyman
1. Nemůže, každý má jen jeden své vlastní barvy.
2. Může, jediné omezení je počet žetonů dodaných s hrou. Pokud dojdou žetony Qi v zásobě, mnichové již nemohou získat Qi, dokud žádné neztratí (ne že by se nám to někdy stalo :-) ).
3. Jeden mnich může mít klidně oba buddhy a při pohybu si je samozřejmě bere sebou. V rohovém poli pak může najednou položit oba buddhy, pokud jsou obě rohové karty duchů prázdné.

21.8.2010 22:21:52

Duch navíc
Konečně jsem si vyzkoušel tuhle báječnou hru, ale jedna věc mi není jasná, týká se schopnosti ducha, kdy přivolává do hry dalšího ducha.
Příklad: Zelený táhne ducha, vytáhne žlutého, položí na poslední volné žluté pole. Žlutý duch navíc přivolává dalšího ducha, znamená to, že žlutý ztrácí Qi?

3.11.2010 22:39:14

re
tak bych si tipl, že neztrácí, páč krok, kdy se vyhodnocuje, zda je deska plná už proběhl, ztrácel by jedině, kdyby byly plné všechny desky... O to větší radost mám z výhry v první hře, páč jsme to hráli ještě těžší :-)

3.11.2010 22:44:55 | Upraveno autorem (porovnej)

to Eyron
Odpověděl sis úplně přesně. Pokud je ještě místo na desce nějakého hráče, tak se duch normálně otočí a položí podle standardních metod umisťování. Pokud už není na žádné desce ani jedno místečko, duch se neotočí a aktuální hráč ztrácí 1 Qi.
EDIT: A gratuluji k první výhře! Jen tak dál :-)

3.11.2010 22:52:37 | Upraveno autorem (porovnej)

pomoc
prosím vás čo znamená symbol na karte REAPER /červená/ taký štít čierno biely
Ďakujem

6.8.2011 22:02:03

to klato
To znamená, že když vymítáš toho ducha, tak nemůžeš použít nic z toho, co Ti padlo na kostkách. Jinými slovy musíš toho ducha vymýtit použitím tao žetonu, správným tao žetonem na Circle of Prayer nebo Enfeeblement Mantrou (případně Sorcerer's Hutem, ale to by bylo trochu moc drahé).

6.8.2011 22:10:01

pomoc
pokiaľ príde duch na posledné políčko otáča sa karta dediny.
1. - toto sa robí hneď jak sa duch dostane na posledné políčko?
- a duch ide hneď v tom ťahu naspäť na kartu ?
to znamená ,že v jednom ťahu sa s duchom pohnem na posledné políčko , otočím dedinu a dám ducha späť na kartu?
2. - keď duch vyženie ľudí z dediny a karta sa otočí, otočiť späť ju môžem len tao žetónom alebo aj vtedy keď daného ducha vyženiem, v tejto situácií sa tiež dedina otáča naspäť
ďakujem

9.8.2011 23:18:30 | Upraveno autorem (porovnej)

to klato
1) Ano, ve chvíli, kdy duch dojde na poslední políčko, tak ihned vystraší nejbližší dílek vesnice v řadě před sebou a hned se vrací na kartu. Příští kolo duch tedy popojde na prostřední políčko a přespříští kolo zase straší.
2) Vesnice se neotáčejí zpět pomocí tao tokenů, ale pomocí jin-jang tokenů (ten má každý hráč jen jeden a zpět se dají získat jen jako odměna za vymícení některých silných duchů). Druhá možnost, jak otočit vesnici zpět je pomocí jednoho dílku vesnice, který to má jako vlastnost. Když zabijete strašícího ducha, tak se NEotáčí automaticky zpět dílky vesnice, které vystrašil.

10.8.2011 00:00:05

Ďakujem
myslel som jin-jang no, ale akosi som to doplietol. Tak sme to vlastne ani tak tragicky zle nehrali. ďakujem nespáčom za rýchlu odpoveď

10.8.2011 00:08:04 | Upraveno autorem (porovnej)

pravidlá
duchov pridávame na kartu hráča podľa potreby /na hociktoré miesto/ alebo zlava doprava

16.8.2011 22:38:36

klato
Ducha přidáváš na desku hráči, který má shodnou barvu s barvou ducha. Pole na které ducha přidáváš si vybíráš sám. V případě černého ducha ho dáváš na desku hráči, který je na tahu.

Pokud je deska na kterou máš ducha umístit plná, tak si umístění ducha volíš sám.

17.8.2011 06:59:41

umístění buddhy
你好!我有一个问题.
Jak přesně se umísťuje buddha? Tak nějak jsem to z pravidel nepobral. Jedno kolo si ho vezmu ve vesnici a umísťuju až na konci svého dalšího tahu. Mohu ho umístit jen na svou desku a to na jakékoliv prázdné místo, nebo ho mohu umístit i na jinou desku? V pravidlech je nějaká zapeklitá formulace: "libovolné volné pole desky hráče vedle figurky svého Mnicha."

17.8.2011 08:44:38

Vybíráme z Bazaru

Memoir '44
Memoir '44
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 10 hodin

Offcanvas