Ghost Stories - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodée Editions
REBEL.pl
Repos Production
Autoři: Antoine Bauza
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidlá

nemá niekto preložené pravidlá
26.2.2009 23:08:21

dzejkob
Diky. Byl jsem k sobe tvrdsi. Prislo nam logicno,ze ozivuje mnich a proto c.hi musi proudit z mnicha. Spoluhraci mekci jsou. Ok. Bereme na vedomi. Ted se smrti nebojime, v nekterych situacich se i vyplati.

1.1.2013 22:52:10

budha...
tak další dotaz.
Budhu si beru "na začátku svého tahu" nebo normálně jako pomoc vesničana, tedy za akci.
Čumím jako blázen. Jestli si ho jen beru, tak to dost mění můj náhled na tuto hru a skáčeme na peklo. :o)

5.1.2013 16:06:40

budha...
tak uz je to vyřešeno. Tak zase nic.(akce) Ale na peklo stejně pujdem. :o)

5.1.2013 17:35:52

Otazka novacika
Tak som vcera zahral soliter (ale za 4 postavy) a mam jednu otazku: Ked vymetiem ducha, odstranuje sa automaticky aj figurka? V pravidlach som to nikde nenasiel, iba ze sa duch po obsadeni dediny vracia spat na kartu a aj jedna dedinska akcia ich vracia spat. Dik za odpoved.

18.1.2013 10:08:31

dajo26
figurka se odstraňuje. Je vázaná na tu kartu.

18.1.2013 12:59:22

repellent beauty
Ak ju chcem v tom istom kole, ako prisla do hry vymiest, ucinkuje uz jej stit, alebo az v dalsom kole?

21.1.2013 17:26:48

repellent...
...stejně, jako dáváš strašícího ducha na kartu když přijde do hry (má ikonu strašáka uprostřed), tak stejně u repellent beauty platí ten štít. Prostě je to potvora rezistentní vůči kostkám.

21.1.2013 20:00:09

dve otázočky
1) Ak zomrie spoluhráčov taoista a diel dediny cintorín je na neaktívnej strane, predpokladám, že tam bude zdechnutý ležať, kým niekto dielik neobráti na aktívnu stranu a nevyužije pomoc dedinčana? Potom sa (v mojom ťahu) postaví na dielik cintorína, dostane 2 Qi a ja ako aktívny hráč, ktorý ho oživil (vykopal?) hodím Curse die, tak?

2) A ešte mám otázku ohľadom využívania špeciálnych schopností na neutrálnych doskách pri hre 3 a 2 hráčov. Ak chcem napríklad využiť schopnosť červenej dosky "pred svojím pohybom pohni iným taoistom", tak odhodím na stredný diel dediny neutral token.
Vybranú schopnosť musím zakomponovať do svojho ťahu, tak aby neboli porušené poradie akcií v ťahu alebo mi to dáva akoby Yang ťah naviac? Teda pri využití tejto schopnosti:
A) môžem pred svojím pohybom pohnúť iným taoistom a potom už len využívam dedinčana/vyháňam ducha + prípadne umiestnim Budhu.
B) možem sa pohnúť a potom použiť neutral token a potom pohnúť iným taoistom a môžem sa hýbať druhýkrát.

Myslím, že A bude správne, ale zmiatla ma formulka v pravidlách:

"A neutral power token allows the active player to use during his
Yang phase the power of a non-possessed (see below) neutral
board. Such action is supplementary to his own power."

21.3.2013 08:52:21 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
1. v podstatě tak. Jen se navíc stane deska hráče posedlou. A stejně ji tak i hraješ.
2. můžeš to kombinovat jak chceš. Můžeš klidně použít ve svém tahu i tři žetony, pokud je máš. Pohnout se ale můžeš jen jednou. A pokud červený říká, že před svým tahem, tak před tahem,pak třeba 1 token za žlutého, pohyb a dvakrát vymítám za modrého + třeba ještě za sebe, pokud padla haluz,nebo žadám adekvátního vesničana.

21.3.2013 13:03:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Pár dotazů
Prosím o upřesnění několika nejasností...
1. Může žlutý mnich již umístěnou mantru přesunout na jiného ducha nebo musí počkat dokud nebude ten aktuální vyhnán ?
2.Modlitebna: Když není určitý typ tokenu v zásobě tak asi nebude možné použít z vlastní zásoby ten který potřebuju, že? ;) Př.: Ve hře je 5 žlutých duchů, žluté tokeny jsou rozebrány a v kruhu je zrovna jiná barva...
3.Když je mantra žlutého mnicha umístěna na inkarnaci s vícebarevnou obranou (Nameless "obr.5 - 5 barev", Hope Killer "obr.8 - 4 barvy") funguje jako žolík? Můžu si tedy při vyhánění sám určit kterou barvu mantrou snížím (Hope Killer) nebo přímo odstraním (Nameless)?
4.Bone Cracker inkarnace - Při vstupu sebere všem hráčům jeden token a poté na začátku každé Yin fáze další token hráči u nějž je na desce - to je tuším v pravidlech, ale na kartičce je symbol všech hráčů i u ikony krádež tokenu na prostřední pozici a bral by tedy jeden token všem každé kolo ne jen při vstupu, co je správně ?
Předem děkuji :)

16.6.2013 19:19:30 | Upraveno autorem (porovnej)

pořád nikdo ? ;)
tak ještě přidám...
5. Př.: červený umisťuje ducha s blokování schopnosti a dává ho na desku zeleného - takže o schopnost přichází zelený nebo hráč na tahu (červený)? A s tím související - když se takový duch přesune, třeba na neutrální desku tak blokuje od té doby zase tu neutrální ?

19.6.2013 10:40:24

to pinheadcz
Skús napísať Parxel-ovi alebo Zhan_Shi-mu. Oni mi odpovedali na otázky na DŽ.
Ja mám málo nahrané, odpovedať Ti viem len na 2) Nie, ak žetón danej farby nie je fyzicky v zásobe, nedá sa použiť v Circle of Prayer a 5) Vždy blokuje tú schopnosť, na ktorej doske stojí.

19.6.2013 11:19:55 | Upraveno autorem (porovnej)

pinheadcz
1. Muze, pred pohybem
2. Musis ze zasoby a pokud neni v zasobe, tak mas smulu.
3. Duch ma o zivot mene, o barve se rozhodnes po hodu kostkou.
4. Ne, bere tao zeton vsem hracu, ale vzdy pouze v Yin fazi hrace, ktery ma inkarnaci na sve desce. Cili pri hre 4 hracu jednou za 4 kola. Tato schopnost se spousti i kdyz je duch na neutralni desce.
5. Zeleny, coz odpovida i na dotaz s neutralni deskou. :-)

19.6.2013 18:40:04 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac, Vojtech Musil
Díky, tušil jsem odpovědi správně, ale jistota je jistota... :)

20.6.2013 12:44:36

jin/jang zeton
dve otázočky pre znalejších:
1.) Je mi jasné, že ak používam jin/jang žetón na pomoc dedinčana, tak nemusím stáť na jeho políčku. Ale platí to aj pri "odstrašovaní" vystrašeného dedinčana, alebo sa najprv musím k nemu došmodrchať? Hrali sme to tak, že je fuk, kde stojím, ale nejak to nebolo pri formulácii vety v pravidlách jasné.
2.) A ešte jeden dotaz ohľadom používania budhu - Dajme tomu, že som modrý hráč a na svojej doske mám jedného ducha, jeden voľný plácek a tretí okupuje budha. Ak mi prijde napr. ďalší modrý duch, môžem ho umiestniť ak chcem na budhu, alebo až vtedy, keď nebude na doske žiadne iné voľné miesto?

30.7.2013 18:56:58

@ grogodil
1) áno, platí to aj pri odstrašovaní políčka dediny.
2) áno môžeš ho dať na budhu, aj keď máš ešte voľné miesto na doske.

30.7.2013 19:44:47

to acedrac
danke schon :-)

30.7.2013 20:15:50

ikona štítu na kartě ducha
Ahoj, co znamená samotná ikona štítu na kartě ducha? Pokud je u štítu i kostka, je duch rezistentní vůči kostkám, ale vysvětlení pro sólo štít jsem nikde nenašel... Díky.

11.9.2013 12:49:57

ikona štítu na kartě ducha
lze vymítat jen za pomoci tao žetonů (bez kostek); duch - štít s kostkou pokud vím ve hře není, možná myslíš -1 kostka (levý symbol na kartě - duch až do vyhnání blokuje jednu kostku) a štít uprostřed - lze vyhánět pouze za pomocí tao žetonů...

11.9.2013 13:46:47 | Upraveno autorem (porovnej)

stit / stit s kostkou
taky jsem na to narazil a nevedel, co s tim. Na BGG je o tom vlakno a odpoved. http://www.boardgamegeek.com/thread/929187/shield-vs-shield-w-die

Zaver je takovy, ze oba symboly maji STEJNY efekt. Jde o tiskovou chybu z reprintu :(

11.9.2013 15:54:55

štít / štít s kostkou
Díky oběma za odpověď a vyvedení mě z temnoty (tedy jen do chvíle, než mě do ní Wu-Feng znovu uvrhne...:-)

11.9.2013 19:37:15

obrana ducha proti tao žetonům
Ještě jedna otázka - když má duch obranu proti tao žetonům, je v pravidlech řečeno, že žádný z hráčů nemůže tyhle žetony používat (předpokládám, že na jakéhokoli ducha, ne jenom na tohoto). Co ale tao žeton, který je umístěn na chrámu na jedné z destiček vesnice? Vztahuje se na něj tenhle zákaz taky, nebo je alespoň ten účinný i dál? Díky moc.

12.9.2013 21:43:01

tao zetony
Dokud je duch s schopnosti blokace tao zetonu neporazen:
1. Zadny z hracu nemuze pouzivat zadny tao zeton na zadneho ducha
2. Token z chramu se muze pouzivat.

12.9.2013 23:29:09

posedlá deska
Uf, skoro s každou další hrou nějaké další nejasnosti, asi neumím číst pravidla...:-)

1. Pokud mnich zemře, chová se jeho deska jako neutrální? To znamená - duchové na této desce normálně fungují dál, za tohoto hráče se nedobírají žádné další karty duchů a pokud je jeho deska zcela zaplněna, někdo z ostatních aktivních hráčů (tedy ne neutrální deska) ztrácí Qi?

2. A když je mnich oživen, stává se jeho deska posedlou (stejně jako neutrální deska při ztrátě posledního Qi bodu) - chápu to z pravidel správně tak, že kromě toho, že se už nedá využívat speciální schopnost téhle desky, tak na ní umístění duchové provádějí své akce při tahu KAŽDÉHO hráče? Tedy při hře čtyř hráčů čtyřikrát za kolo, při hře dvou hráčů dvakrát za kolo? Nebo čtyřikrát za kolo kdykoli - tedy i v případě hry s neutrálními deskami?

3. Můžu se vzdát ve své fázi yang druhého kroku - tedy vyhánění ducha nebo žádosti o pomoc? Ve výjimečných případech by to mohlo být výhodné. Např.: Hra ve dvou, já stojím na prostředním dílku vesnice a spoluhráč ve svém tahu využije své žetony neutrální síly a umístí je na prostřední kartu, tedy tam, kde se nachází má figurka. Pravidla říkají: "Hráč na tahu, který ukončí svůj tah uprostřed vesnice, si může vzít jeden nebo více těchto žetonů." Já ty žetony chci získat, ale abych ukončil svůj tah na poli, kde zrovna stojím, musím se ho vzdát (za předpokladu, že akce prostřední karty není možné využít). Je tedy na rozdíl od fáze pohybu tato druhá část "yang" povinná (byť volitelná ve smyslu vymýtání NEBO pomoc), nebo se jí celé mohu vzdát stejně jako pohybu?

Díky moc:-)

16.9.2013 15:21:58

marrian....
je šaman. Nedá mi to. Písnička od elánů..... :o)
1. mnich zemře. deska je posedlá a ztráta čchi je kompenzována některým zbývajícím hráčem.
2. mnich je oživen. deska funguje normálně dál.
3. všechno jen můžeš, ale nemusíš....

16.9.2013 15:56:03

Vybíráme z Bazaru

Flesh & Blood 2-player playmat
Flesh & Blood 2-player playmat
Akt. cena: 449 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas