Ghost Stories - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodée Editions
REBEL.pl
Repos Production
Autoři: Antoine Bauza
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidlá

nemá niekto preložené pravidlá
26.2.2009 23:08:21

Zhan_Shi
Budhu/y můžeš umístit na hrací desku hráče, na pole, u kterého stojí tvá figurka. Prostě musíš dojít na pole vesnice, které sousedí s místem, kam chceš budhu umístit.

17.8.2011 09:02:56

Doplnění k Buddhům
Ještě doplním Parxela, že Buddhu můžeš umístit jen na prázdné pole, tedy tam, kde není žádná karta ducha. Buddhu nejde umístit na ducha ve hře s tím, že by ho zrušil, je to jen ochrana před pozdějším příchodem ducha na určité místo.

17.8.2011 09:08:54

ještě drobné upřesnění
Dojdu s buddhou v báglu ke straně vesnice, ke které přiléhá deska zelného hráče (pro příklad). Mohu na konci kola umístit tlustého šťastlivce na jakékoliv prázdné pole té desky, nebo pouze na pole, které se mnou přímo sousedí. Moc díky za odpověď!

17.8.2011 09:43:24

Black Widow
uf uf... tak ještě jeden dotaz :-( Omlouvám se.
Dejme tomu, že musím hodit kostkou prokletí a padne mi příchod nového ducha. Vytáhnu si z balíku Black Widow, ale na mé desce již není žádné místo. Musím ji tedy dát někam jinam. Vyberu volné pole u červeného hráče a položím ji tam. A teď otázka: Black Widow při příchodu do hry zablokuje tao tokeny. Ale kterému hráči, nebo všem? A mohu stále nabírat tokeny do zásoby? Obecně mi tak nějak není jasné, kdy na kterého hráče působí ta první vlastnost uplně vlevo. Třeba jestli Repellent Beauty sebete jednu tao kostku všem na všechny hody, nebo jen hráči který ji umístil nebo hráči který ji má na desce. V tomhle je hrozný bordel. Mohl by mi to někdo rozumně shrnout? Moc děkuji.

17.8.2011 10:16:01

to Zhan_Shi
Jen na prázdné pole, které sousedí s Tvým taoistou. Pokud je tedy Tvůj taoista na rohové budově vesničky mezi zelenou a modrou deskou, tak můžeš buddhu umístit buď na příslušné krajní pole na modré nebo zelené desce, které jsou vedle Tvé figurky (samozřejmě za předpokladu, že jsou ta pole prázdná). Pokud jsi na budově vedle prostředního místa zelené desky, můžeš buddhu umístit jen na prostřední pole zelené desky (pokud je prázdné). Pokud jsi na centrální budově vesničky, tak nemůžeš buddhu v tomto kole umístit nikam. Pokud buddhu z jakýchkoli důvodů neumístíš, tak Ti zůstává na později a můžeš ho umístit až budeš mít příležitost.
EDIT: Odpověď na Black Widow:
S tím umísťováním to chápeš správně, prostě ji umístíš na libovolné prázdné pole na libovolné desce (kdyby náhodou nebylo volné vůbec žádné pole, tak ducha ani neotáčíš a ztratíš 1 Qi). Speciální schopnost Black Widow dělá to, že zabraňuje POUŽITÍ tao tokenů při jakémkoli vymítání a to platí pro všechny taoisty. Tao tokeny tedy klidně můžete sbírat, ale nemůžete je používat dokud je Black Widow ve hře. Jediný tao token, který po tu dobu platí, je ten na Circle of Prayer - ten stále snižuje resistance příslušné barvy všem duchům.
Duchové, kteří kradou kostku taky kradou kostku pro všechny hráče, prostě s tou kostkou nemůže nikdo házet.
V tomhle podle mě není bordel a je to v pravidlech celkem jasně napsané v přehledu speciálních schopností duchů. S tím jsem nikdy neměl žádný problém.

17.8.2011 10:19:28 | Upraveno autorem (porovnej)

DD

Pravidlo
Jak kdysi nekdo u teto hry prohlasil:
Pokud mas v pravidlech nejakou nejasnost jestli je to tak nebo jinak, tak vzdy plati ta moznost, ktera dela hru nejtezsi :o)).
Viz tao tokeny, kostky a tak - plati to na vsechny hrace.

17.8.2011 14:18:28

otázky po prvých dvoch hrách
až pred týždňom som objavil túto super hru , asi som bol slepý:-), pravidlá sa mi rozjasnili až po prečítaní tohto fóra. Je to dosť ťažká hra , takže do skórovacej tabuľky som nepísal ešte žiadne body :-((, prosím o radu :
1.cemetery. Ak vraciam mŕtveho mnícha do hry - dávam mu svoje alebo spoločné Qi ? Potom hádžem kockou prekliatia a ak padne hoci aký symbol prekliatia otáčam túto kartičku alebo len symbol ktorým straší duch dedinčanov?
2.circle of prayer ? znižuje o jednu silu aj u inkarnovaných duchov? dík.

26.9.2011 15:30:31

to dusko1234
1) Oživený taoista dostává 2 Qi ze zásoby a ten, který ho oživil, pak háže kostkou prokletí, která má úplně normální efekt jako pokaždé. Pokud tedy na této kostce padne symbol vystrašení, tak se vystraší hřbitov. Pokud padne jiný nebo žádný symbol, tak se hrobník nevystraší, ale provede se příslušný hozený efekt.
2) Pokud jako inkarnované duchy myslíš inkarnaci Wu-Fenga, tak ano, i těm se snižuje odolnost díky Circle of Prayer.

26.9.2011 18:25:21

tretia partia zase nič ......
tak nás zase dostali, leteli sme z dediny ako vymydlení.... , ešte pár otázok. ak hádžem kockou prekliatia a padne za b) - ihneď sa otočí prvá aktívna doštička pred duchom - je to len v prípade, že mám na doske pred sebou ducha , ktorý vie strašiť ? ak nemám žiadneho ducha na doske , tak otáčam dedinu pred iným duchom ? Ak je karta dedinčana neaktívna už nemôžem využívať jeho schopností, ak mám však ešte neumiestneného Budhu musím ho vrátiť - ak sa jedná o o deaktiváciu budhistického chrámu ? Dík.

26.9.2011 21:13:25

to dusko1234
Vystrašení na kostce prokletí vystraší vždy nejbližší nevystrašenou budovu před duchem, který hod kostkou prokletí vyvolal, případně se obrátí ta budova, která hod kostkou vyvolala. Vůbec to nezávisí na ostatních vlastnostech ducha.
S Buddhou při vystrašení si nejsem jistý, ale na BGG se píše, že již získaní i umístění Buddhové ve hře zůstávají a akorát až jsou použiti, tak zmizí, dokud není buddhistický chrám opět obnoven.

26.9.2011 22:29:55

kostka prokletí na zelené desce
Dotaz: Pokud je na zelené desce duch s prostřední vlastností hod kostkou prokletí a zelený taoista má schopnost neházet kostkou prokletí - hází se ?

6.1.2012 14:37:14

vampire
Házel by zelený taoista a ten černou nikdy neháže, takže můj závěr je nehází se.

6.1.2012 15:04:49

umisteni ducha
chtel bych se zeptat jak je to presne s umistenim ducha na kartu hrace.
Je mi jasne, ze kdyz tam mam misto tak proste ducha umistim.. to vim jak :)
ale kdyz jsem cerveny taoista a uz mam vsechny 3 mista zabrany tak co?
co me napada:
1)neztracim chi a jen umistim ducha jinam
2) ztracim chi a umistuju ducha jinam
dekuju :)

19.6.2012 23:03:39

to umisteni ducha
Pouze ztracis Chi. Netahas a neumistujes noveho ducha.

19.6.2012 23:06:36

ok dekuju
jeste neco :)
jsem modry a taham cervenyho ducha a cerveny ma desku plnou -> cerveny ani ja neztracim chi ale ducha umistim kamkoliv kde je misto?

edit:
a ted jsem si uvedomil!
ja hral yin fazi:
1)tahnu ducha
2)udelam akce
3)... jsem zblblej co to delam

ale ma to byt:
1) nejdriv udelam pohyby duchu co strasej a pak hodim kostkou a vysledek hodu vyresim
2) jsem modry tak se podivam na desku:
a)mam tam misto -> taham ducha -->> zaplnuju svou desku duchem co vyvola ducha =>
nemam ho kam umistit ===> ZTRaCIM CHI?????? boze nedokazu to vycist z pravidel
b)nemam misto -> -1 chi pro modreho

je to tak?

19.6.2012 23:12:09 | Upraveno autorem (porovnej)

to twix
Máš v těch pravidlech hokej, ale já jsem vždycky tvrdil, že nejsou dobře napsaná, takže...
Yin fáze se hraje následovně:
1) Provedeš stálé vlastnosti duchů na své desce (stálé vlastnosti jsou prostřední symboly na kartě ducha) - haunteři (symbol ducha) posunou svou figurku o jedno pole dopředu a případně vystraší budovu vesničky, curseři (symbol černé kostky) Tě donutí si hodit kostkou prokletí, devoureři (symbol čelistí) z rozšíření White Moon papají vesničany.
2) Podíváš se na svou desku, jestli na ní je místo pro dalšího ducha. Pokud ne, ztrácíš Qi, přeskakakuješ krok 3 a tím tedy končí Tvá Yin fáze! Pokud máš místo, tak pokračuješ krokem 3.
3) Otočíš vrchního ducha z balíčku a umístíš ho na desku podle jeho barvy (černá jde na Tvou desku). Pokud už je cílová deska plná, tak můžeš ducha umístit na prázdné pole na libovolné jiné desce podle svého výběru. Pokud tento duch objevuje dalšího ducha, tak se nejprve podíváš, jestli už náhodou nejsou plné všechny desky. Pokud ano, pak ztrácíš Qi a dalšího ducha netaháš! Pokud ne, tak táhneš dalšího ducha a zase jej umístíš podle pravidel pro umisťování. Pokud objevuje dalšího ducha, tak pokračuješ ve stejném duchu (narážka nezamýšlena :-) ).

20.6.2012 08:25:17

duch
ted jsem se na BGG docetl ze duchove co strasej vesnicany se hybou jen v tahu hrace na ktere desce jsou (tedy duch co strasi na cervene desce se pohne jen kdyz je na tahu cerveny hrac)
Dale ze senpo vystraseni jednoho tilu vesnice vraci duch na kartu a ne jen o policko zpet(tj. strasi kazde 2 tahy)
Ying yang token mi da akci navic a ne tedy misto me akce(modry hrac s abilitou pomoc/vymitani stoji na tilu premisteni ducha a taoisty a muze pouzit yang token a zdarma si na circle of prayer zmenit barvu tao tokenu a pak jeste pouzit a tile na kterem stoji a jeste pak vymitat)

diky :-)

9.7.2012 23:00:01

to twix
Ano, tak je to správně. Pokud jste to hráli jinak, tak hra nemohla být vyhratelná :-)

10.7.2012 08:15:45

jako..
dostali jsme se na reinkarnaci wu fenga :D s peti qi zetony tokeny a cernym tao :)

ale diky :D

10.7.2012 08:27:25

chýše čarodějky....
Chlopi..... mohu pomocí čarodějky zrušit ikarnaci wu fenga "zapomenutá duše" ? Jestli jo, tak první vítězství v zasvěcení. Jestli né, tak další asi prohra.
Že můžeme,že jo,že jo..... co? :o)

28.12.2012 22:27:50

chýše čarodějky....
Dobrá odpovím si sám...... "o)
Při listování pravidly jsem tuto nemilou větu našel. Nemůžeme. Ok. Tušil jsem to, ale naděje umírá poslední. Tak nic. Tak slez. Nicméně Díky za ochotu atd. atd.atd. .
I příště se s důvěrou "v hrobě" obrátím.

28.12.2012 22:47:58

rix

to petrin
pokud popisujes Sorcerer's hut, tak tam je bohuzel takova ikonka skrtnuteho Wu fenga, takze Ti s nim carodejka nepomuze. Kazdopadne hru si uzivej je skvela a nevzdavej to, boj se zlem je vecny :)

28.12.2012 22:54:02

Re: Chýše čarodějky
Tak bohužel - na inkarnace nefungují ani Chýše čarodějky (destička vesnice) ani Buddha.

28.12.2012 22:54:51

oziveni mnicha......
Jsme trochu na pochybach s hranim oziveni mnicha. Na hrbitove ozivim a dva qi zetony dam od sebe,nebo se hraci spoji a nekdo kdo muze da,nebo dostane qi z banku? A nasledne.....je oziven. Deska je dale proklata,nebo muze svou schopnost pouzivat. Diky za odpovedi.

1.1.2013 14:47:36

petrin
2 žetony qi bereš po oživení z banku. Po oživení je taoista normálně funkční i se svými schopnostmi. Samozřejmě jen v případě, kdy na jeho desce není duch, který danému taoistovi schopnost blokuje.

1.1.2013 22:28:45

Vybíráme z Bazaru

Prodám Twilight Impérium CZ
Prodám Twilight Impérium CZ
Akt. cena: 6000 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas