Dungeons & Dragons: Wrath of Ashardalon Board Game

xxxxxxxxoo hodnoceno 63x (Seznam vlastníků)

Dungeons & Dragons: Wrath of Ashardalon Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní, vývoj postavy
Čeština: není
Vydavatelé: Wizards of the Coast
Autoři: Bill Slavicsek
Mike Mearls
Peter Lee
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

První dojmy

Tak jsem neodolal a rozbalil po Ravenloftu i tuto krabici. Obsah je velmi podobny Ravenloftu, ale pribylo tam par novinek jako jsou dvere mezi tily a jine. Zatim jsem nehral, takze vycet novinek rict nemuzu, ale co me zarazilo, tak je kvalita komponent. Zadne zprohybane podstavce u figurek jako maji FFG, zadne polamane ci lezici figurky, vse uplne perfektni, detailni, z tvrdeho plastu. Pak kouknu na zetony a vyseky a vse sedi skoro na milimetr presne, nikde nevidim posunuty tisk ci ujetou vysekovou formu. Tak se ptam...proc to tady jde a jinde je to k placi? Sydo tvrdi, ze v tom jsou penize. Ze Wizards je bohata firma a tak si to dokaze ohlidat. Ale proc to nedokaze FFG ci AEG?
25.2.2011 11:14:02

rbx
vždyť FFg dře bídu s nouzí, tak co chceš

25.2.2011 11:15:32

rbx
tak FFG produkty vyrábějí číňani (levně, tzn. i méně kvalitně). Otázkou je kde vyrábějí wizardi, pokud taky v Číně, tak je to záhada :)

25.2.2011 11:26:13

Ella
Já bych řekl, že Wizards jsou oproti FFG daleko větší moloch, jelikož patří pod Hasbro, tak jsou podle mě zvyklí na jinou kontrolu kvality. Ale je to jen má domněnka. Vyrábějí taky v Číně, ale není továrna jako továrna. A i ten plast je jiný.

25.2.2011 11:29:22

rbx

Beholder
je to taky Cina. Ale v Cine je X fabrik na hry a herni komponenty. Nedavno jsem projizdel stranky te, ktera se chlubi Tales of Arabian Nights, coz je take velice kvalitne udelana hra. Ja myslim, ze je to o vystupni kontrole. Prece jen prijit o klienta typu Wizards by bylo dost spatne. Proto se snazi. Ale ja osobne bych nerad prisel i o AEG, takze nevim, co v te Cine soudruzi delaji.

25.2.2011 11:29:25

re
Tak tak, není továrna, jako továrna... Pro FFG dělají děti od tří let, pro Hasbro až od osmi a je to holt vidět...

25.2.2011 11:31:02

Eyron
:D :D tys mi dal :D

25.2.2011 11:33:25

rbx, sydo
Tak o té kontrole to je každopádně bez debat a nejen na té výstupní, ale na celkové (průběžné). Je možné, že wizardi na tu kontrolu v číně více dbají a FFG nějaké ty chyby nerozhází a raději pošlou zákazníkovi druhou bezchybnou verzi. Zřejmě to je, tak pro ně levnější, jinak si to nedovedu vysvětlit :)

25.2.2011 11:51:32 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Beholder
ty mas Ravenloft, ne? Tak si to zkus srovnat vedle sebe.

A druha vec, co se mi libi je design. Zpocatku jsem byl prekvapen, jak malo je tam obrazku a barev, ale v te barevne smrsti, kterou predvadi FFG, je obcas dobre si zahrat hru, ktera ma sice strohou grafiku, ale zase o rad vyssi kvalitu komponent.

25.2.2011 11:58:39

rbx
Podle me je to o penezich a taky o tom, kolik odhadnes, ze tvoje cilova skupina snese. FFG kupuje drahe licence a hru si lidi koupi, i kdyz je kvalita komponent horsi. Wizardi holt chteji, aby si clovek, kterej si jejich hru koupi, z ni sedl na zadnici;) Jen me prekvapuje, ze to jsou schopni vyrabet za stejnou cenu, jako FFG...

25.2.2011 12:06:00

rbx
Ravenloft nemám, protože se mi nelíbí, jak se to hraje. Já raději Descent. Možná nemá tak pěkné figurky jako Ravenloft, ale imho se může jít Ravenloft ve srovnání s Descentem klouzat, co se týče kartonových komponent (nemyslím kvalitu, ta je ostatně dobrá i tak, ale myslím grafickou podobu).

Srovnat s čím?

25.2.2011 12:10:24

rbx

Beholder
aha, tak to jsem si te spletl s Ringem, ty jsi vlastne stal na druhe strane tabora :-) Co se tyce grafickych kvalit, tak je to otazka pohledu. Oproti Descentu to pusobi chude, to je pravda. Ale ma to cele svuj styl. A kvalita komponent, tedy papir a materialy, je o dost lepsi, nez u Descenta.

25.2.2011 12:22:45

rbx
pravda, záleží na každém co ho osloví :). Já už si tak zvykl na ten "drsný a vroubkovaný" FFG karton, že mi ten hladký od Hasbra a wizardů moc nesedí. A grafické zpracování kamenných chodeb, dřevěných dveří a barevných žetonů s obrázky mi sedí o 100% více než grafické zpracování komponent u Ravenloftu.

25.2.2011 12:33:25

rbx

Beholder
ja taky zpracovani her od FFG nezatracuju, treba nad karetnim Lotrem, co ted bude, jsem slintal a bude to snad prvni karetka LCG typu co si koupim. Ale jak mi tech her pod rukama prochazi tolik, tak se mi libi to, co nejakym zpusobem vybocuje z rady. Proto treba ten Puzzle Strike. A proto ten Ravenloft a Ashardalon. A zrovna tyto hry maji jeste jednu vec spolecnou, nejsou to dlouhe sagy, daji se relativne rychle rozlozit a sklidit a nepotrebujes na jejich hrani cely den. Ale to nema s designem nic spolecneho.

25.2.2011 13:19:01

rbx
JJ, to se mi treba ted libilo u Munery. Zprvu jsem si rikal, ze to zpracovani je desne spartanske a chude, ale pak jsem dospel do stadia, kdy jsem musel uznat, ze se mi to libi a ze to dokonce ma i pozitivni vliv na budovani atmosfery te hry;)

25.2.2011 13:37:26

zpracování
Zrovna před chvílí jsem vedla na toto téma diskuzi s Kadaverem. Všímám si u FFg že poslední dobou jejich herní plány nestojí za nic. Starší hry, jako war of the ring, nebo Arkham byly ok, včera jsme si donesla Dungeonquest a deska se prohýbá. Tentýž tenký karton je i na MEQu (tam zatím v pohodě) a co jsem tak koukala na video k Madness, tak už na tom promu se jim ty díly ohýbají.

25.2.2011 13:45:48

sappho
tady bych se trošku "zastal" MoM. Viděla jsi jak vypadá Kadaverův Betrayal at House on the Hill? :)

25.2.2011 14:13:30

sappho
Neviděla ale slyšela.

25.2.2011 14:20:54

Betrayal
alespoň, že už k tomu Wizards posílají nové díly, ty staré to byl nářez :(

25.2.2011 14:24:37

sydo
on je ten Betrayal od wizardů? Hehe, to je hezká nahrávka na smeč :), nebude to zas tak 100% s tou jejich kvalitou...

25.2.2011 14:28:20

kvalita
Nezapomente kdo vydal Betreyal a jak se jim to podelalo. Fakt je, ze Ravenloft ma paradni kvalitu provedeni a velmi solidni cenu. Ve vsi ucte neverim, ze FF je firma, ktera si nemuze dovolit to samy. Neverim. Proste maji jenom ostrejsi obchodni politiku.
Huh ted vidim, ze Beholder prave zminil Betreyal - tam je jeste potreba dodat, ze zakaznicka podpora v tomhle pripade taky docela kulhala. Nicmene - panbicek zaplat za kvalitu Ravenloftu a ted toho novyho, co neumim vyslovit.

25.2.2011 14:45:47

ad Betrayal
Což mi připomíná, že bych si měl Wizardům napsat o náhradní tily. S těma prohlýma se dá hrát, ale prostě je musí člověk stále skládat stejně otočené, aby držely v balíčku a nerozsypávaly se.
Jinak kvalitu a design FFG počinů si nemohu vynachválit, zatím plná spokojenost a jejich designová práce mí holt sedla. Co se týče Ravenloftu, tak ten mi podle obrázků přišel hodně nemastný a neslaný. Ale to je všechno otázka preferencí.

25.2.2011 14:49:39

nemastny, neslany
Priznam se, ze to byla jedna z veci, ktera me odrazovala - nez jsem to uvidel v realu. Je to mastne a slane akorat. Muj nazor :)

25.2.2011 15:22:13

rbx

Kadaver
jo, prvni dojem z toho je presne takovy jak rikas. Taky jsem si rikal, proc se v tom podzemi nevali vic kosti, sem tam nekdo neni pripoutany ke stene apod. Cakance krve by taky nebyly na skodu. Ale pak jsem tomu prisel na chut.

25.2.2011 15:27:18

Dnesni rozbaleni
No ktem deformovanym fugurkam. Myslim ze si mel jen stesti na krabici. Dnes mne prisel Wrath z tomovych her (myslim ze tvuj obchod?) a mel sem kolem 5ti ohnutych a ty velke bejsky mimo nejvetsiho draka pokroucene. Kolega v praci ma uz Raveloft asi tyden a mel jednu figurku uplne posazenou, takze je to fakt o stesti. Ja jsem to vyrovnal ve varici vode z konvice a pak hned do studene. Uvidim jestli se to nevrati zpet. Horka voda z kohotku nestaci. Musi byt varici npr. z varne konvice. Nechat az guma zmekne napozicovat a dat pod studenou. Jinak jsme hrali prvni hru a krome zmen jako dvere, Treasures jsou uz jen items a maji cenu pro kupovani v kampani vidim jako hlavni zmenu v tom ze tady nektere priserky odkryvaji mapu dungeonu a umistuji na nove tiles nove priserky, pokud jsou na poli s odkrytou hranou, podle nove taktiky. Vysledek byl ten ze narozdil od ravenloftu, ktery vas zene dopredu a kempovani treasta, zde se casto kempuje. Vetsinou dostavame ve dvou na prdel pres smrst tech nejhorsich encounters, tak jsme si urcili house rule ze hazeme na encounter kostkou 1-10 je 11 - 20 neni. Krvelacnost hry se snizila a pohodove jsme si zahrali. Jinak jsem hrou uplne nadsen. Uz se tesim na malovani vsech figurek. Zkroucene figurky jsem mel uplne bezne V D&D Basic games (dve edice co mam) a v boostrech, takze stim ze si wizardi davaji pozor to nevidim tak horke. Klasicky v pravidlech je spousta nevysvetlena nebo neuplne a nechavaji spoustu sedych mist pro ty, co jedou uplne podle pravidel. My jsem moc neresily a vzdy to nak dali a bavili se.

25.2.2011 18:41:30 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Ataribaby
ani u Ravenloftu, ani u Ashardalonu nemam pozohybane figurky, vse sedi jak ma a ani jsme na to nemeli zadne reklamace. Na rozdil od her od AEG a FFG. Co se tyce kartonovych veci, tak tam je to uplne jasne.

edit: To jsou moje argumenty. Pak jsem jeste videl hodne figurek z D&D CMG co mi ukazoval Siaron, ktere byly moc hezke, ale to je predpokladam jina kategorie vyroby.

25.2.2011 22:58:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

AdapTableTop - modulární systém na deskovky
Akt. cena: 5000 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas