Descent: Journeys in the Dark

xxxxxxxxoo hodnoceno 163x (Seznam vlastníků)

Descent: Journeys in the Dark - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotaz k pravidlů neb jsem slepej nebo línej

1) jak je to s postavou, která má v ruce zbraň pro útok na dálku a bojuje nablízko - může k tomuto útoku použít střelnou zbraň?
2) může postava střílet přes spřátelené postavy (hrdina přes hrdiny, potvora přes potvory)?
3) dostávají hrdinové na začátek dobrodružství přesně určenou sumu peněz nebo podle scénáře?

díky za odpovědi
26.5.2009 21:54:22

staré věci
Pokud jich má hrdina víc, než co unese (tedy má plné ruce, jednu zbroj, tři lektvary v opasku, dvě "ostatní" věci a tři věci v batohu), musí okamžitě po zisku "nové" věci některou ze starých zahodit (samozřejmě, když najde meč, tak mu zahození lektvaru z opasku nepomůže). Jinak hurá do města a prodat. Pokud na to má čas }:-)

4.1.2011 18:47:09

staré věci
aha už jsem doma, v tom případě tedy zahodit, jak píše aradraug :)

4.1.2011 18:53:00

stare veci
Diky, myslel som skor to, na co odpoveda Beholder (predaj za polovicu). Pise sa o tom niekde v pravidlach, alebo je to houserule? A co veci za 25, potazmo 75 penazi? Tam sa polovicka urcuje dost blbo, hlavne u tych lacnejsich...

4.1.2011 23:42:32

25/2
Já to vždycky prodávám jako komplet, takže štít a meč dohromady za 50 :-)

5.1.2011 00:18:47

Wolfus
Tak pokud se opravdu bavíš o prodeji ve městě a ne o odhazování předmětů z důvodu, že více neuneseš, tak se prodává za polovinu a zaokrouhluje se dolů na nejbližších 25. A není to house rule, je to v pravidlech ;)

5.1.2011 01:12:53

predaj
A kde to je v pravidlach? Vsetko Ti verim, ale stve ma, ze to neviem najst... prosiiim, cislo stranky a uz dam pokoj :)

5.1.2011 11:05:17

Wolfus
Strana 18, Nakupování:
Nakupování
Hrdina může ve městě navštívit tržiště. Může si pořídit
předměty z balíčku nabízeného zboží, může prodat
některé ze svých předmětů za polovinu jejich hodnoty
(zaokrouhleno dolů na nejbližších 25 mincí) a může
zakoupit následující:

5.1.2011 11:09:28

Wolfus
str. 18, uprostřed ;)

5.1.2011 11:10:18

nakup
Dakujem mnohokrat, sorry za otravovanie, ale bol som nervozny z toho, ze to neviem najst :)
Asi som kreten, teraz na to pozeram a je to v sekcii, ktoru som kvoli tomu prehladal asi 10x...

5.1.2011 11:24:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Překážky
Mám dotaz jak postupujete při pohybu nestvůr přes překážky. Jistý popis v pravidlech je. Ale jde mi o to, že třeba drak nebo břitvoplach atd.. létají a tyto nestvůry by dle mne tedy neměli být těmito překážkami limitovány. I přesto, že by se bralo, že drak pouze jde a neletí, neměla by mu jáma o jednom poli vadit, pokud má svoji podstavu o 6 polích. Jak k tomuto přistupujete? Možná, že jsem fakt jen slepej a nevyčetl jsem to v pravidlech. Díky

8.1.2011 21:10:46

Ragan
asi jsi to fakt nevyčetl :)

jáma vs. velké monstra - str. 15, kapitola velké nestvůry, druhý odstavec

monstra s létáním vs kameny - str. 21, schopnost létání

8.1.2011 21:24:59

Beholder
Díkes, hledal jsem to přímo u překážek:-)

8.1.2011 22:00:56

Scenář 4
Ahojte. Ve scénaři 4 je úvodní místnost spojená ze čtyř menších a uprostřed je velkej šutr. Nenašel jsem, jestli můžu procházet okolo pavouků po krajích, tam kde jsou díly jen přiloženy k sobě (vychází tam několikamilimetrová škvíra, tenký na smysluplnou stěnu, ale příliš patrný na to abych to bez mrknutí oka ignoroval), nebo jen tam kde jsou dílky propojeny puzzle-system-em? Čili: dostanu se od portálu k truhle už v prvním kole, aniž bych musel nejdřív sejmout pavouka?

Díky, ani z mapy, ani z herního plánu mi to není úplně 100% jasný.

21.1.2011 13:42:56

Polylux1
shodou okolností jsme tento scénář hráli minulý týden a já jsem jako hráč za hrdiny normálně procházel přes tyto "zdi" jako by to byla jedna velká celistvá místnost. Takže těžko říct, asi záleží na domluvě :)

21.1.2011 13:50:50

Beholder
Já taky, ale pak mi přišlo to umístění pavouků takový...jakože to tam chtěj blokovat a já je akhle vypek. No nic, mám to zatím rozjetý hezky (a rozložený na stole už několik dní, zkouškový je pěkná svině), tak aspoň nemusím mít podezření, že jsem udělal něco nefér:-)

21.1.2011 13:55:02

Scénář 4
Na BGG se shodli v tom že se to bere jako dvě místnosti (vysvětlujou to přepážkou s průchodem uprostřed), my to ale hrajeme jako jednu velkou místnost...

21.1.2011 13:56:21

aradraq
Pocit nefér jednání sílí...

21.1.2011 13:57:37

nefér jednání
Osobně si myslím, že pokud si po postavení mapy před hrou řeknete, jak tuhle situaci budete hrát, je to fér pro OL i pro hrdiny. Nefér je měnit to uprostřed hry.

21.1.2011 14:24:31

aradraug
To už je to hlavně zbytečný:-)

No nic, tentokrát OL dostane na frak a posléze to někdy zopáknem "podle pravidel"... Díkes

21.1.2011 14:29:55

Polylux1
souhlasím s tím co píše aradraug

Btw. mě nějak ani nenapadlo v prvním kole řešit truhlu :). Takže jsem v prvních dvou kolech hezky vyčistil místnost a pak jsem teprve šel na rozbalování dárků :))

21.1.2011 14:30:43

Beholder
Já kategoricky odmítám hrát za víc jak dva hrdiny naráz, takže si takovouhle posloupnost z taktickejch důvodů moc dovolit nemůžu...nejdřív truhly a pak teprve zábava:-)

21.1.2011 14:46:05

Polylux1
já hraju vždycky za 4, to je pak taktizování jak prase a když taktiky výjdou, tak je z toho 4 násobná radost :)

21.1.2011 14:51:21

Beholder
Ono po tom, co jsem si proštudoval všechny rady jak hrát za hrdiny už mi čtyřhrdinová varianta přijde i skoro zbytečná...teda aspoň v naší skupině "on, ona a lahvinka červeného":-) Nejmilejší se při představě že bych tam měl ty potentáty čtyři docela zhrozila... Ale někdy to prubnu, třebas to může být fajn.

Bojim se ale, že nastane svízel s tím že už opravdu otevřu dveře, vystřílím to tam celý na první pokouknutí, a chudák OL už si těma skulptůrama moc nezahraje...

21.1.2011 14:56:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Polylux1
Neboj, OL vytáhne pár pastí, naspawnuje pár potvor a sranda bude i tak :)

21.1.2011 15:52:05

Polylux1
O to bych se nebál, jak se začnou objevovat červené velké monstra + spawnování do zad, k tomu se přidá smůla na kostkách a nějaké pastičky, tak mají i 4 hrdinové co dělat. Já jsem zastáncem toho, že chci prostě dojít na konec a k tomu vše přizpůsobit :), takže čím více hrdinů tím lépe :)

21.1.2011 17:18:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny + Bratrstvo bez praporců
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 23 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas