Descent: Journeys in the Dark

xxxxxxxxoo hodnoceno 163x (Seznam vlastníků)

Descent: Journeys in the Dark - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotaz k pravidlů neb jsem slepej nebo línej

1) jak je to s postavou, která má v ruce zbraň pro útok na dálku a bojuje nablízko - může k tomuto útoku použít střelnou zbraň?
2) může postava střílet přes spřátelené postavy (hrdina přes hrdiny, potvora přes potvory)?
3) dostávají hrdinové na začátek dobrodružství přesně určenou sumu peněz nebo podle scénáře?

díky za odpovědi
26.5.2009 21:54:22

diky vsem
Diky vsem za vysvetleni.

14.9.2011 12:58:59

aradraug
njn chybička se vloudila =(

14.9.2011 13:46:27

Balicek karet overlorda
V pravidlech pro rozsireni tetohry je napsano, ze základní balíček karet overlorda se skládá ze všech karet overlorda, na kterých se nenachází žádný kámen zákeřnosti: Patří do něj tedy všechny karty overlorda ze základní sady hry + některé karty z rozšíření.

Není to pro overlorda nevýhodné? Vždyť overlord přece získává (hrdinové ztrácí) 3 žetony vítězství, když si dobere balíček ....

15.9.2011 13:02:59

jumbo
Jak se to vezme... sice se balík zvětší o několik karet, overlord na druhou stranu dostane karty, kterými je schopný hrdinům pěkně přitopit. Takže je to tak nula od nuly pojde (a on je OL už tak hezky silnej, jeho lehké oslbení hře nemůže nijak ublížit).

15.9.2011 13:16:35

Jumbo
Principielně se to v základu OL trošku zhorší, jenže to je vyváženo právě tou druhou stranou mince, kterou jsou podle překladu "kameny zákeřnosti", která to OL zase o něco vylepší :-)

15.9.2011 13:44:28

Dotaz
Obligátní můj dotaz ... existuje nějaký způsob jak tuto hru hrát solo? Za jednoho, dva hrdiny ale bez Pána jeskyně?

4.10.2011 23:59:04

Sinuhet
Pouze s použitím fandovských pravidel uvedených na BGG.

5.10.2011 07:37:08

AURA
čaute, mám dotaz - když má postava auru 4 a je tah overlorda - obluda je od postavy např. 3 políčka vzdálena a chce se k postavě přiblížit, dostane obluda 1 zranění, za každé políčko, které ujde směrem k postavě nebo jen jedno celkově?
dík za radu ;)

29.1.2012 16:32:41

aura
1 zraneni pokazdy kdyz vstoupi na nejaky pole v ramci oblasti aury...cili jedno za kazdy pole.

29.1.2012 17:28:27

aura
ok, dík ;) to je teda pěkné svinstvo

29.1.2012 20:13:17

bigles
Jsou tam horsi :-) treba schopnost acrobat a ten "ghost marker" nebo jak se jmenuje ta schopnost hrdinu z Altar of Despair jsou vyslovene unfair :-) na druhou stranu nektery scenare specialne z AoD bez toho ve dvou nejdou snad ani dohrat... Kruciprdel, to je tak skvela hra, ja mam doma po novote Tomb of Ice a nestih jsem si pred odjezdem ani precist karty...jdu utopit zal v sedmicce lacineho cerveneho...

29.1.2012 20:58:26

aura
No, pokud má postava auru 4, tak potvorák přichází o 4 zdraví pokaždé, když vstoupí na pole SOUSEDICI s postavou ovládající tuto schopnost... nefachá to do dálky.

Teda aspoň podle základních pravidel, možná to RtL nějak upravuje, to ještě nemám úplně prostudovaný.

29.1.2012 21:51:55

Morthe
Puvodne jsem mel stejny nazor, jako Polylux, ale trochu jsi me nahlodal. Kdyz na to koukam, tak tam o tom ale nic neni...

Tak jsem koukal na pravidla RtL a mas pravdu, je to mnozstvi dmg za kazdy lvl Aura ability, na vzdalenost se to nevztahuje. :-) V zakladu o tom ale neni ani zminka, podle pravidel na FFG.

29.1.2012 22:17:35

...
A kurnik... tak to sorrac za mystifikaci a dik za demystifikaci :-)

29.1.2012 22:42:13

aura
áha, tak to zcela mění můj pohled na věc...to sou věci, to sou věci...já tu hru taky žeru ;)

30.1.2012 13:11:31

Rozdání karet dovedností na začátku hry
Ahojte, nemáme z českého překladu úplně jasno, jak má probíhat na začátku hry rozdání karet dovedností hrdinům.

A) Všichni hráči si naberou 3karty dovedností, poté každý z nich může jednu dovednost odhodit a vzít si jinou.

B) První hráč si nabere 3karty dovedností, poté může jednu dovednost odhodit a vzít si jinou. Stejným postupem pokračuje další hráč ...

C) První hráč si nabere 1kartu dovednosti, poté ji může odhodit a vzít si jinou (ale jen jednou za celý výběr). Stejným postupem pokračuje další hráč ... dokud nemají všichni hráči tři karty.

D) První hráč si nabere 1kartu dovednosti, poté ji může odhodit a vzít si jinou (ale jen jednou za celý výběr). Stejným postupem pokračuje dokud nemá 3 karty. Teprve poté si vybírá druhý hráč.

Asi jsme natvrdlí, ale není nám jasné, která varianta by měla být správná.

2.2.2012 09:52:28

to Merwin
Taky jsem s tim zapasil, ale mam pocit, ze to pravidla neresi. Proste kazdy si veme 3, jukne, co dostal a muze si jednu vymenit. Jelikoz v Descentovi neni poradi hracu jako u DOOMa, tak si myslim, bud je to jedno, v jakem poradi to provedete a nebo si pro tuto prilezitost vyberete prvniho hrace a pojedete po smeru hod rucicek.

2.2.2012 09:57:21 | Upraveno autorem (porovnej)

to Vojta Musil
Pravidla to právě řeší (Příprava hry bod 4A.), ale nejsme z toho moudří. Pořadí hráčů je taky určeno (Příprava hry bod 1.). A jedno to taky není, protože odhozené karty dovedností se míchájí zpět do balíčku (podle toho která varianta je správně, si pak tu odhozenou dovednost může vytáhnout ten samý hráč, jiný hráč, nebo si ji můžou lidi dodatečně koupit ve městě)

2.2.2012 10:06:09

Merwin
Správně by to mělo být tak, že nejdřív si vezme 3 karty první hráč, odhodí kartu, vezme si novou stejného druhu, zamíchá balíček a na věc jde hráč po jeho levici.
Ovšem my to běžně hrajeme tak, že to rozdáme naráz - každý si vezme odpovídající karty něco zahodí atd. Moc to neřešíme. Ono to je ve výsledku v podstatě jedno, na konci máš tak jako tak tři karty dovedností a tři balíčky připravené pro další hru ;)

2.2.2012 10:24:40

to Merwin
No fakt... :-/ Asi jsem rezignoval to dodrzovat, kdyz jsme hrali v peti. Ten text chapu tak, ze si vsichni rozdaji karty a potom od "prvniho" hrace se zacne. Ten se rozhodne, jestli si nejakou kartu vymeni nebo ne a takhle to pokracuje po smeru hodin... Kdyz kartu zahodi, tak si lizne novou a zahozena se pote zamicha do balicku a pokracuje dalsi hrac. Ted uz je to snad dobre.

Tak me Morthe predbehnul, jen s nim nesouhlasim ohledne toho, ze se to rozda pro prvniho hrace a pak jde dalsi... ale v tech pravidlech je to napsane tak, ze se to da chapat obojim zpusobem nebo to tak aspon chapu ja.

2.2.2012 10:25:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Vojta
Čeče teď jsem na to koukal a nejspíš máš pravdu - nejdřív si všichni hráči naberou karty (od prvního hráče, pokud by si měli brát ze stejnýho balíku) a pak od prvního hráče odhazují a lížou si.

2.2.2012 10:33:55

Rozdání karet dovedností na začátku hry
Takže varianta "A" by měla být nejsprávnějc, díky za rady =)

Volné hraní a vlastní úpravy beru (sami tam něco hráváme jinak, aby se nám to víc zamlouvalo), ale je fajn vědět, jak to vlastně má být správně (a nevznikají pak problémy, když člověk zavítá mezi cizí hráče =)

2.2.2012 10:39:48 | Upraveno autorem (porovnej)

to Morthe
Je to tam zbesile popsane, ze se to da chapat podle tveho i meho vykladu a cert vi, co je dobre. Ja si myslim, ze to je skoro jedno. Ono stejne to nikdo nedodrzuje mi prijde. Ja kdyz rozdal karty tak nekdo okamzite zahazoval a lizal novou a jini premysleli hodinu atp... takze jsem to presta resit a proto uvedl mylnou odpoved.
Krom toho my to mame tak upravene, ze tu kartu davame dospod, aby si kazdy liznul novou kartu, coz je asi nevyhoda pro Overlorda.

2.2.2012 10:39:51

vývoj
čaute, nechcel som zakladať nové vlákno, ale vie mi niekto povedať, ako je na tom táto hra z vývojom postavy a levelovaním? Vylepšuje sa postava len predmetmi, alebo aj je tam dáke riešenie z vylepšením skillov a podobne.. Sú tam dáke skill stromy vylepšovania ? Alebo, ktoré rozšírenia tieto veci riešia? Levelovania a pod. Thx..

7.2.2012 11:50:37

stOKYi
V základní hře levelování není, v podstatě to jsou jenom standalone dungeony - postava se vylepšuje buď předměty, nebo si za peníze může koupit další kostky do útoku či nové, náhodně losované dovednosti. Ždáné stromy dovedností tam nejsou.
Levelování a kampaň řeší rozšíření Road to Legend, popřípadě nově připravovaná druhá edice.

7.2.2012 12:09:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Charitativní aukce

Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Akt. cena: 5555
Končí za: 20 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Stars of Akarios + Ships Miniature (KS)
Stars of Akarios + Ships Miniature (KS)
Akt. cena: 4900 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas