Descent: Journeys in the Dark

xxxxxxxxoo hodnoceno 163x (Seznam vlastníků)

Descent: Journeys in the Dark - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotaz k pravidlů neb jsem slepej nebo línej

1) jak je to s postavou, která má v ruce zbraň pro útok na dálku a bojuje nablízko - může k tomuto útoku použít střelnou zbraň?
2) může postava střílet přes spřátelené postavy (hrdina přes hrdiny, potvora přes potvory)?
3) dostávají hrdinové na začátek dobrodružství přesně určenou sumu peněz nebo podle scénáře?

díky za odpovědi
26.5.2009 21:54:22

Morthe
a ako je to so skillmi?? Sú tam dáke? po prípade opäť v rozšíreniach? :)

7.2.2012 12:15:30

stOKYi
Na začátku hry dostane (vylosuje si) každá postava 3 dovednosti v závislosti na tom, jak je zaměřená. Jsou tři druhy dovedností: válečnické, zlodejské a kouzelnické - u každé postavy je uvedeno, že má například 2 dovednosti válečníka a 1 zloděje. V průběhu hry si pak může koupit další, již libovolné dovednosti.

Rozšíření pouze dodávají širší spektrum dovedností, v základu jich je 3x12.

7.2.2012 12:27:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Morthe
aha.. OK :) ďakujem. Takže vidím že citlivosť vývoja postavy nieje až taká prepracovaná ako som čakal. Nevadí.. :) Osobne veľa očakávam od Road to the legend. Ešte sme nehrali ani základ, ale po prvej hre hneď dávame RtLG.. preto som sa pýtal na tie rozšírenia, že ako to tam je riešené s levelovaním a vylepšovaním :)

7.2.2012 12:32:00

to stOKYi
Tak to jsi stastlivec. RtLG bych chtel silene moc prave kvuli tomu vyvoji postav, ale jelikoz neni k mani, tak mam smulu. :-( Doufam, ze se podelis o dojmy potom. :-)

7.2.2012 13:12:32

Vojtech Musil
Ja som ho len dnes kúpil :D Čiže je k máni, len treba hľadať, ale zobral som už posledný, čiže ja ti už neporadím :)

PS: ale ak nás to nebude baviť, je tu možnosť že by som ti to potom predal. Aj ostatné rozšírenia ktoré mám :))

7.2.2012 13:36:25 | Upraveno autorem (porovnej)

IN

Level postav
Tak pak je jeste reseni Sea of Blood. Je to v podstate to same jako RtL ale z jineho prostredi.

7.2.2012 14:16:56

levelování
Primitivní verze levelování je už i v základním Descentu. Je možno hrát několik dungů po sobě a přenášet si postavy s tím že postupně, jak získávají víc peněz (v této hře vlastně expů) se i vylepšují.
Ostatně on i ten nákup nového skillu nebo power kostky je defacto level up. Pocit nějakého zlepšování postavy v Descentu rozhodně je, byť v největší míře daný ziskem nového equipu. Takže o toto bych strach neměl.

V kampaňových rozšířeních RtL a SoB to jde ještě o malinko dál, ale nějaký extra levelovací vítr to taky není.
Já osobně tato kampaňová rozšíření nějak moc v lásce nemám a zrovna v tomto směru očekávám od druhé edice zásadní upgrade.

7.2.2012 17:40:23

IN

re:
Patrim presne do druhe skupiny, teprve s prichodem RtL pro me zacal byt Descent tim pravym Descentem... Do te doby to bylo takove nedotazene. Teprve system kampane tomu dal celkovy smysl..:)

8.2.2012 09:22:28

re:
No s tím bych souhlasil. Nic proti kampani. Mě se nelíbí především konkrétně jakým způsobem to tato dvě rozšíření řeší - spousta další práce s přesouváním komponent a spousta často relativně zbytečných pravidel navíc.

8.2.2012 09:32:01

Nestvůry se jménem a jejich pohyb
tak jsem přemýšlel jestli je možná tato situace:
Mám scénář do temnoty a jsem ve fázi kdy družina se pomalu připravuje na vstup k finalní bitvě do poslední oblasti Narthakovi. Já, samo overlord jim naspawnuji, než vejdou párek černokněžníků a dejme tomu trio pavouků aby se zahřáli a ted k pointe-Může si Narthak otevřít dveře s runou a poslat jim do zad nebo z boku párek mantikor a v závěsu on sám? :-) Dle pravidel může otevřít dveře s runou do prozkoumané oblasti. Jsem asi škaredý overlord,ale je to přece jeho zlá podstata :-), je to možné?

4.4.2012 07:15:01

Mormacar
Narthak může otevírat dveře až ve chvíli, kdy hrdinové odhalí poslední oblast (tzn. otevřou do ní dveře) - z dosud neodhalené oblasti nemůže nic vylízt. Takže by to muselo vypadat tak, že hrdinové otevřovou runové dveře, znečistí si plenky a zabouchnou. Pak by Narthak mohl jít, otevřít dveře a pustit se do nich.

4.4.2012 07:31:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Mormacar
Jinak obecně, pokud hrdinové otevřou dveře a následně je zase zavřou, nezaslouží si nic jiného, než vyhlazení. Jakmile se dveře otevřou, je prostor odhalený a OL do něj může spawnovat nestvůry - a za zavřené dveře hrdinové opravdu nevidí. Takže rozumný OL jim tam naháže spoustu potvor a až hrdinové dveře otevřou znovu, prostě je převálcuje.

A co se týče otevíraní dveří do neobjevené oblasti, tak existuje karta pro OL, která mu umožní dveře do neotevřené oblasti otevřít. Jen nevím, jestli je ze základního descentu nebo z Well of Darkness.

4.4.2012 09:48:04

Vzdálenost
Zdravím, měl bych takový dotaz ohledně počitání vzdálenosti. Je vzdálenost počtem políček, která protíná spojnice středu počátku a cíle?

6.5.2012 21:44:06

Dannyson
Ne-e, je to to počet políček o který by musela střela nebo figurka "popojít" z pole výchozího na pole cílove.

6.5.2012 22:00:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Nejasnosti
Ahojte. Mám 3 dotazy, které jsem nenašel v pravidlech a ani pořádně na této diskuzi.
1) Když mám 2 meče v rukou, jeden mám jako hlavní a druhej mi přidává např.+2 k poškození to je jasný, ale když na tom druhým mám za záblesky moc nějakej bonus, můžu použít ty záblesky i z té druhé zbraně ?
2) když například v prvním scénáři ve 3tí oblasti zasypu hrdinu a tím ho odseknu(protože v postraní chodbiče byl jeden kámen a já mu do ní hodím druhej) a on nemůže ven co s tím ? Umře vyhladověním ? :)
3) když má hrdina AURU a stojí u balvanů (je jedno políčko od neprůchozích balvanů) a já jenom přelétávám kolem něj nad těma balvanama dostanu taky 1 hp dolu?

A pak otázečka z jiného soudku. Mám si pořizovat rozšíření na descenta jedna nebo koupit second edition, když už ffg nepodporujou první edici ?

Děkuju moc všem za odpovědi ...

15.4.2013 08:47:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Nezbitch
1) druhá zbraň Ti dává bonus za druhou zbraň, všechno ostatní, co je na druhé zbrani napsané, zapomeň
2) nemůžeš podle pravidel zasypat hrdinu tak, aby nemohl postupovat dál
3) pokud má někdo auru, tak ji má kolem sebe ... na 3D se v Descentu nehraje, letíš-li tedy kolem, schytáš to, je jedno jestli jdeš po zemi nebo letíš pod stropem

4) vzhledem k nesehnatelnosti původního Descenta je jednodušší shánět asi dvojku. Ale zase na druhou stranu jednička se teď hodně začíná objevovat v bazarech za slušné ceny, a materiálu je tam asi celkově víc. Hratelně nevím, dvojku jsem zatím nezkoušel.

15.4.2013 09:11:47

Tangram
Diky moc za odpovědi Stejně mi to přijde s tou zbraní ve druhé ruce divný. Jako že je jedno jestli máš v druhý ruce nějakej hodně silnej meč nebo blbou dyku a máš pořád stejnou sílu. Asi dáme nějakej homerule aspon na ty speciální shcopnosti zbraně. Nevim. Jinak čím víc si pročítam o ty druhy edici tak tím víc se mi nelíbí. Hlavně to, že tam máš prozatím málo předmětu z truhel.. to se mi na descentovi líbí a ve druhý edici mi to chybí. Možná až bude rozšíření ty druhy edice tak pořídim komlet.. :)

15.4.2013 11:53:28

dotaz
mám dotaz jak je to s beast jako je pavouk atd..můžou otevírat a zavírat dveře nebo to může jen humanoid.....

19.1.2014 20:03:47

euriska
Pokud jsou dvere jednou otevrene, muze je znovuotevirat libovolna potvora. Neni to omezene jen na humanoidy.

19.1.2014 20:20:06

Vybíráme z Bazaru

Český film - původní edice, perfektní stav!
Český film - původní edice, perfektní stav!
Akt. cena: 449 Kč
Končí za: 8 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas