Battles of Westeros

xxxxxxxxxo hodnoceno 43x (Seznam vlastníků)

Battles of Westeros - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Robert A. Kouba
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Tak jsem to poprvé pročetl a vypadá to velice slibně. Jsem zvědav jak bude fungovat manévr Flank (útok z boku na jednotku, která je Engage) a také vlastnost Stalwart. Tu může jednotka získat několika způsoby a znamená, že je odolná proti donucení k ústupu. Stalwarta může jednotka získat i tak, že má po každém boku spřátelenou jednotku. Trochu se bojím, že použití Stalwarta a zároveň snaha předejít Flankování, by mohlo vést ke statičnosti hry.
22.6.2010 23:31:31

Ecan
Pursue/advance - Po protiútoku tyto možnosti nemáš. Ty jsou pouze při útoku.

30.12.2010 19:57:31

vasekre
Smalljon má přímo Pursue jako abilitu při counterattacku, to je asi jediná vyjímka....

1.1.2011 02:29:48

Výhled z kopce, žeton obrany,...
Rád bych si upřesnil následující nejasnosti:

a) Výhled střeleckých jednotek, které jsou na kopci (hill):
Vidí tyto střelecké jednotky i jednotky které se nachází za budovou, lesem, či jiným kopcem? Asi by neměly, ale...

b) Použití defend tokenu (rozšíření WotN):
Pokud ho použiju k získání protiútoku probíhajícího zároveň se soupeřovým útokem, mohu si ještě při jeho útoku započíst bonusy tohoto žetonu (tj. stalwart a heavy armor)? Nebo mohu použít jen jedno: tj. buď současný protiútok nebo bonusy? Mám za to, že ho mohu použít pro obojí...

3.1.2011 08:12:50

Kopce
jediný efekt kopce ohledně výhledu je ten, že lučištníkům na kopci nebrání ve výhledu další jednotky.

3.1.2011 09:25:04

Taktika
Jak je to s políčkem taktiky u karet velení? V pravidlech je napsáno, že taktika ovlivňuje jednotky v ZOC velitele ale někde jsem četl že na celém bojišti. Spíš bych ale řekl, že to bude podle pravidel.

5.1.2011 20:50:13

Taktika
Fakt se to vztahuje jen na dosah velení velitele? Ja ji teda vždycky hrával aji na jiné jednotky, i když obvykle to nemá cenu, protože se taktika často vztahuje na aktivovanou jednotku.

6.1.2011 06:54:55

ad taktika...
Ono je to víceméně jedno, protože taktický efekt stejně využiješ jen u jednotek aktivovaných danou vůdcovskou kartou či u nepřátelských jednotek, na které tvoje jednotky útočí (neboť platí jen v daném (tvém) tahu).

6.1.2011 07:11:29

aktualizovaný FAQ
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1928

25.1.2011 18:52:02

Faq
Beze změn že? Jen dali pravidlo o ústupu jako errato původního pravidla.

26.1.2011 07:28:08

Lumirius
Téměř beze změn, jenom to trochu uspořádádali a přesně to, jak jsi napsal. Navíc tam dali jenom jednu věc s Greatjonem.

26.1.2011 07:52:05

Opět aktualizovaný FAQ
A tentokrát je červeně označených věcí více. :)
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1931

27.1.2011 19:20:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Opravy
Abych řekl pravdu, tak mě ty opravy neskutečně točí. Hlavně teda chyby na kartách a v bojových plánech, kdy tam buď něco chybí nebo přebývá nebo to tam nemá vůbec být. Nechápu jak to mohli takhle odfláknout.

27.1.2011 19:37:51

vasekre
Technická: ten odkaz máš na lords of the river, ne na faq.

27.1.2011 20:19:41

halbarad
Díky, opraveno. ;)

27.1.2011 20:29:30

vasekre
Hele zahrneš i FAQ do překladu? :-)

5.2.2011 11:29:17

Amaroun
Nejspíš ano. ;)
Jinak počítám, že tak do dvou týdnů bych to mohl mít hotové. Teď jsem se trochu zasekl kvůli škole, ale zbývají mi dodělat asi 4 stránky textu a pak to ještě zkontrolovat.

5.2.2011 11:39:51

vasekre
Díky :-)

7.2.2011 12:55:03

Zajmutí velitele
jak to hrajete?
Dám příklad koordinovaným útokem hráč napadne plnou jednotku Rickarda Karstarka. Dá mu 5 zranění. Bude velitel zajmut? Přelivá se zranění z tohoto útoku dále do něho? (1 zranění absorbuje Odolnost, 2 zranění jdou do jízdy a další 2 dorovnaji jeho Capture rating).

22.2.2011 13:02:43

Lumirius
Ano, ostatní zranění jdou do velitele. To znamená že ho takto zajmeš. ;)
Viz FAQ:

Q. If a commander’s unit is dealt enough damage to
remove any figures plus the remaining commander,
is the commander captured?
A. Yes.

22.2.2011 13:09:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Vašek
super tak jsme to hráli dobře, včera jsme s Raiusem hrali Šeptající les, napsal jsem sáhodlouhý report, který se mi při kopírovaní smazal. A podruhé už to psát nebudu, trvalo mi to 30 minut :-(

22.2.2011 14:07:26

Lumirius
..tak to je škoda.

22.2.2011 15:48:19

report
jsem nakonec sepsal znova.

23.2.2011 20:48:12

Dogs of War
Jak hrajete, pokud kennelmasteři použijí dogs of war např. z lesa? Uplatňujete terénní modifikátor? Tedy hodíte typ útoku a poté hodí max dvě kostky?
Já bych to hrál (kvůli logice věci) bez omezení, tedy pokud hodím na typ útoku červenou, zaútočím čtyřma. Přijde mi to příběhovější, útok z lesa a do lesa je logicky nižší pro lučištníky (střílení mezi větvemi), pěchotu (nemůžou držet formaci) i jízdu (nemůžou nabrat rychlost ani držet formaci). Naproti tomu při vypuštění psů z a dolesa nevidím důvod, proč by měli kousat méně :-)

Hledal jsem na FFG a BGG, ale nenašel jsem jednoznačnou odpověď, oficiální asi neexistuje, nebo se pletu?

27.5.2011 09:28:05

Dogs of War
Při útoku z lesa pejsky nijak neomezujeme.
Při útoku do lesa anebo do kopců ano.
Bereme to tak, že se v lese a kopcích jednotky lépe kryjí, případně vylezou na stromy ap.

27.5.2011 10:19:47

Withdrawals
Chci se zeptat, jak řešíte při ústupu (Withdrawal - nepovinné pravidlo z errat) advance, resp. pursue? Může jednotka, před kterou soupeř ustoupil, postoupit na jeho pole (advance), případně ho i napadnout (pursue)?

17.6.2011 22:59:53

Charitativní aukce

Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Akt. cena: 5555
Končí za: 18 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds - Nightvault
Warhammer Underworlds - Nightvault
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas