3 Musketeers, The

xxxxxxxxoo hodnoceno 99x (Seznam vlastníků)

3 Musketeers, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Sirius Products
Autoři: Pascal Bernard
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidla

jenom drobna otazecka, lecivy lektvar si mohu vzit kdykoli behem tahu dane postavy? Tzn. mohu napriklad vlezt do mistnosti, kde jsou dve hlidky, v prvnim kole duelu jsem zranen, mohu si pred druhym kole vylecit toto zraneni? :) Pokud bude odehravat kardinal, tak letvar nemuzu pouzit vubec, je to tak?
diky :)
21.11.2009 11:40:21

Mstrauss
Obávám se, že v takovém případě karty hrát nemůže.
Obávám se, že mušketýr skutečně hned oživne. Kardinál ho tedy jen zdržel (mušketýr se nemůže v daném tahu hýbat) a posunul o jedno pole královnu - ale i to se často hodí.

9.12.2011 19:34:19 | Upraveno autorem (porovnej)

mstrauss
Kardinál smí ve své fázi zahrát jen jednu kartu - buď před souboji, nebo v některém z nich. Čili odpověď na tvůj první dotaz je - nemůžeš.
Omráčený mušketýr obživne na začátku své fáze následující po fázi, v níž byl omráčen, tedy i v témže kole.

10.12.2011 13:52:55 | Upraveno autorem (porovnej)

žolík kardinála
Ráta sa karta žolíka do limitu jednej zahranej karty v jednej fáze?

1.1.2012 22:00:23

acedrac
Ha, to je dobrá otázka. V pravidlech o tom není ani ň. Je na vás, jak se domluvíte. Já osobně bych se přikláněl k tomu, že žolík je žolík a umožnil bych ho zahrát i tehdy, když kardinál už jednu kartu hrál....

1.1.2012 22:14:48

zbrojenie po boji
Môže alebo nemôže sa mušketier vyzbrojiť ak zvíťazí v boji a odstráni kardinálových lokajov? (v pravidlách je raz písané, že môže a raz, že nemôže)
--
EDIT:
karel a J.J. dík za vysvetlenie :).

1.1.2012 22:29:49 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
My žolíkovou kartu do limitu speciálních karet taky nepočítáme, protože v pravidlech není mezi speciální karty zařazena.

Když mušketýr vstoupí do místnosti s vybavením, kde se nachází kardinálovi muži, může se po jejich porážce vyzbrojit. Výjimkou je situace, kdy se do místnosti dostane pomocí žetonu Plášť, to se vyzbrojit nemůže. Mimo svůj tah (tj. pokud kardinál útočí na mušketýra, který v místnosti s bednou už stojí) mušketýr samozřejmě zbrojit nemůže.

1.1.2012 22:57:32

j.j.
Vidím to naprosto stejně jako ty.

1.1.2012 23:03:49

žolík kardinála "Kardinálův rozkaz"
Hraní této karty je sice sice možné i pokud již byla zahrána jiná karta, nicméně se nesmělo jednat o zahrání karty "Posily". To nám pravidla zakazují.

A stejně jako Karel a J.J., nepočítáme jí do limitu speciálních karet.

2.1.2012 09:05:40

pohyb mušketiera po prebratí pomocou plášťa
Môže mušketier, ktorý bol v miestnosti porazený a v ktorej sú stále nejakí gardisti, po prebratí sa, ustúpiť pomocou plášťa do susednej miestnosti?
(Podľa nás áno, lebo to nie je akcia "pohyb", ale použitie žetónu vybavenia.)

2.1.2012 09:12:47

Deskovec
Myslím, že to neříkáš úplně přesně.
Zahráním žolíka získá kardinál jakoby tah navíc (může posunout všemi muži o jednu místnost) a může opět zahrát speciální kartu, kromě posil. Před zahráním žolíka (v regulárním tahu) však posily použít může. Alespoň tak mi to z pravidel vyznívá.

2.1.2012 14:32:31

Acedrac - plášť po probuzení
No, to je dobrá otázka:) Těžko říct. Někdo by mohl navíc namítnout, že mušketýr se probouzí ve svém tahu, a tudíž je to on, kdo útočí, nebrání se, a tedy nemůže plášť použít. Asi záleží na dohodě mezi hráči.

2.1.2012 14:42:03

deskovec, j.j., acedrac
Opět zcela souhlasím s j.j. ve věci reakce na deskovcovu poznámku. Pokud jde o použití žetonu pláště, přiklonil bych se asi k výkladu, že ho v uvedeném případě (po procitnutí z mrákot) použít lze - že se jeho pomocí může mušketýr vyhnout souboji, který neinicioval svým dobrovolným pohybem.

2.1.2012 18:06:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Plesový sál
Ahoj. Mám možná hloupou otázku, ale náhrdelník mám odnést do plesového sálu. Plesový sál je to číselné pole, po kterém jde královna? Vedou k němu tedy 3 dveře, nahoře do komnaty odkud začíná královna, dveře uprostřed a dveře u sedícího krále?

Díky

19.3.2017 13:01:43

titus
Ano. Přesně tak.

19.3.2017 13:12:46

Nečekaný výpad
Chtěl bych se zeptat, jak se přesně hraje vybavení nečekaný výpad. V pravidlech:

"Nečekaný výpad": Tento žeton dovolí v útoku, nebo obraně automaticky vyhrát souboj.

Pokud vstoupí mušketýr do místnosti kde jsou 3 gardisté a zahraje tento žeton, ihned jednoho gardistu odeberu?

Díky

25.3.2017 11:32:12

Titus
Je to jak píšeš. Efekt žetonu lze srovnat s hozeným úspěchem na kostce. Žeton ale můžeš na rozdíl od kostek použít ještě před zahájením duelu. Navíc můžeš použít více Žetonů naráz.

25.3.2017 12:35:50

Dotaz
Chtěl jsem se zeptat ohledně výměny náhrdelníků.

Kardinál ví, že náhrdelník nese žlutý hráč. Může žlutý hráč, který stojí ve stejné místnosti např se zeleným provést výměnu náhrdelníků, ale pod stolem k výměně nedojde. Takže kardinál ted neví, jestli výměna proběhla nebo né. Je to takhle možné?
Protože pokud udělám výměnu s jiným mušketýrem, tak kardinál ví, že ho má ted ten druhý mušketýr. Pokud tedy Milady zjistí kdo má náhrdelník, je šance si nějak náhrdelníky prohodit, aby kardinál zase nevěděl, kdo ho nese?

Díky

26.3.2017 10:08:16

...
Ano, je to možné, ba velmi běžné. Moje zkušenost je, že kardinál vyhraje v jednom případě z deseti. Určitě bych doporučil zvážit všechna volitelná pravidla, která hru ztěžují mušketýrům.

26.3.2017 10:18:25

Blafování
Ač nerad, vždy hraji za kardinála. Důvodem je to, že je to jednodušší na představení pravidel. Zatím jsem vždy prohrál i když párkrát opravdu těsně, vzhledem k počtu kol a to hrajeme nejdelší možnou variantu. Jakmile vím, kdo nese náhrdelník (obvykle díky laskavosti Milady), „stačí“ mušketýra odříznout a pochopitelně na něj poslat co jde. Jenomže to se většinou nepovede a jak se mušketýři párkrát promíchají .. :) Nicméně bych výměnu, ať už k ní fyzicky dojde, nebo je to blamáž, vždy oznámil. Ideální je, když ji hráči oznamují pokaždé, když se sejdou v místnosti i v situaci, kdy ani jeden z nich pravý náhrdelník nemá. Problém totiž může nastat, když „kardinál“ ví, kdo má náhrdelník, ten ho někde pod stolem, aniž by to oznámil předá a náhrdelník je rázem pryč a může vzniknout debata na téma zda výměna byla platná a to po dalších 3 kolech už nemusí být snadné. K výměně může dojít skrytě, pod stolem apod. může to být jen lest na kardinála, tím líp, hra má atmosféru, ale dát to kardinálovi na vědomí, si myslím zabrání případným nedorozuměním.

26.3.2017 16:12:04

Vybíráme z Bazaru

Pilíře Země
Pilíře Země
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas