3 Musketeers, The

xxxxxxxxoo hodnoceno 98x (Seznam vlastníků)

3 Musketeers, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Sirius Products
Autoři: Pascal Bernard
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidla

jenom drobna otazecka, lecivy lektvar si mohu vzit kdykoli behem tahu dane postavy? Tzn. mohu napriklad vlezt do mistnosti, kde jsou dve hlidky, v prvnim kole duelu jsem zranen, mohu si pred druhym kole vylecit toto zraneni? :) Pokud bude odehravat kardinal, tak letvar nemuzu pouzit vubec, je to tak?
diky :)
21.11.2009 11:40:21

Milady
Hoj, chtěl bych se zeptat na Milady a její svádění. Může přijít do místnosti s mušketýrem a ještě tentýž tah se ho pokusit svést. Německá pravidla jsou v této záležitosti trochu nejasná:) - je tu napsáno, že může svádět jen tehdy pokud se toto kolo ještě nehýbala
Díky

26.4.2010 22:10:41

Milady
Vyřešeno, už je pozdě, už mi to tak nemyslí. :)

26.4.2010 22:51:40

Kardinálův žolík
v cz pravidlech jako "Kardinálova pověst" se hraje jenou za hru nebo ji může kardinál použít v každém kole? V pravidlech to uvedeno není, byť je logické, že se hraje jednou za hru.

9.5.2010 21:41:25

Eyron
jednou za hru pokud se nepletu ... musím se zítra podívat do pravidel zda to tam je a kdyžtak to přidat :)

9.5.2010 21:54:26

Eyron
tak jsem se podíval hned :D (nedalo mi to) ... v německých pravidlech to opravdu není ... ale zdá se mi to logické ... až bude více připomínek, tak to přidám;)

9.5.2010 22:00:15

rbx

Eyron
Jednou za hru. Stejně jako obdobná karta mušketýrů.

10.5.2010 09:33:37

kardinálův žolík
No, když jednou za hru, tak proč se za to platí bodama?

11.5.2010 00:09:30

rbx

cauly
nevim, jestli jsem to dobre pochopil, ale my te karte podle pravidel rikame "Kardinaluv rozkaz" a v anglickych pravidlech je psano, ze po pouziti se musi karta odhodit. Tudiz ji logicky nemuzu pouzit znovu.

Karta rika toto: Během tohoto specifického tahu může kardinál pohnout všemi svými noshledy o jednu místnost, pokud jsou místnosti přístupné (tj. nezatarasené bránou či mříží).

11.5.2010 00:41:14

...
tak jsem si všiml ještě chybišky v mých pravidlech ... měl jsem napsáno, že kardinál musí ohlásit vyložení karty na začátku tahu .... ale správně by se to mělo týkat jen karty Posil ... tak ještě tomu chvilku dám jestli se něco nenajde a pak to zase aktualizuju :)

11.5.2010 00:42:35

rbx
v německých pravidlech o odhození karty bohužel nic není, ale ani mě nějak tak nenapadlo si ji nechat :)
jinak jsem si v německých pravidlech pravidlech všiml i dalších nesrovnalostí, ale to už fuk :)

11.5.2010 01:38:56

rbx
ok. Tím je to vyřešeno. Já mám pravidla německá a tam o odhození není nic, takže mě zmátlo to, že se za ni musí platit 1 bod - nebo ani to placení není v anglických pravidlech?

11.5.2010 05:56:24

Výměna předmětů
Ale ještě mám jednu otázečku. Ohledně předávání předmětů. Může si mušketýr ve svém tahu předat předměty / náhrdelník se všemi, kdo jsou v místnosti nebo jen s jedním mušketýrem?

11.5.2010 08:33:16

karta posil
to s ohlášením karty posil je docela zásadní vec, páč si nemůžeš ve svém tahu vzít kartu posil a hned ji použít. Musíš ji mít nasyslenou z předchozího tahu.

11.5.2010 09:18:50

rbx

cauly
se vsemi. Jinak by to bylo na kocku.

11.5.2010 11:37:28

rbx

cauly
v anglickych pravidlech ohledne karty "Cardinal's Call" stoji ...once played, discard this card.

a ohledne vymenovani: ... to one, or the other musketeers...

11.5.2010 11:39:48

Dilli
na akci kardinála je vždycky číslovak + karta, osobně bych právě chápal že kardinál má nejdříve odehrát akce a pak si až líznout kartu, ale nevím jestli je to někde v pravidlech specifikované. Hráč tak nemůže taktizovat dopředu co udělá když si kartu lízne na začátku kola.
Kartu posil musel mít kardinál z předchozího kola, aspon jak jsem viděl hrát caulyho hrál to takhle.

Docela mě teda štve že v každém jazyce je hra přeložena jinak kvalitně.

11.5.2010 13:12:47

Lumirius
No to s tou kvalitou překladu mi povídej :D nejlepší je mít k dispozici několik variant, u Mag Blastu jsem čerpal jak z německých tak z anglických pravidel, ale tady to nešlo...

11.5.2010 13:19:56

kardinálovy karty
Kartu posil musím hrát na začátku tahu. Pak si doberu kartu, pokud můžu. Pokud jsem nezahrál posilu na začátku, tak teď můžu zahrát jakoukoli kartu, kromě posil. Tak je to OK, ne?

Rbx: No, ale pokud můžu měnit se všemi, tak je Milady pěkná močka! Takže lze (mušketýři) dojít tam, kde budou další 2 mušketýři a všichni si mezi sebou předají věci? Mušketýři, co tu byli dají vše, co mají příchozímu, a ten pak po domluvě zase dá ostatním předměty, jak uzná (po domluvě) za vhodné.
To se mi zdá divné!

11.5.2010 17:21:45

cauly
No, když přijde mušketýr do místnosti s ostatními, může si s někým z nich vyměnit náhrdelník, ale ti ostatní mezi sebou nemohou, takže to zas takový chaos nebude. Navíc pokud jsou mušketýři u sebe, tak jsou sice odolní vůči Milady, ale na druhou stranu mají dost omezený pohyb a kardinál je lehce zablokuje.

11.5.2010 17:26:34

i když
Je pravda, že si aktivní mušketýr může vyměnit náhrdelník z jiným, pak s dalším atd. až si je vlastně zamíchají. Ale jak říkám, pokud jsou u sebe tři mušketýři, usnadňuje to kardinálovi práci se zastavením mušketýrů.

11.5.2010 17:53:41

...
Vím, že to sem nepatří :D ... ale zajímalo by mě jakou máte bilanci výher Kardinál vs. Mušketýři (u nás 6:0):D

11.5.2010 18:26:10

poměr
tak u nás je to vyrovnané. Ale aby mušketýři vyhráli, musí se opravdu koordinovat.

12.5.2010 08:14:28

poměr
tak u nás je to vyrovnané. Ale aby mušketýři vyhráli, musí se opravdu koordinovat.

12.5.2010 08:14:28

poměr
tak u nás je to vyrovnané. Ale aby mušketýři vyhráli, musí se opravdu koordinovat.

12.5.2010 08:14:28

poměr
tak u nás je to vyrovnané. Ale aby mušketýři vyhráli, musí se opravdu koordinovat.

12.5.2010 08:14:28

Vybíráme z Bazaru

Pan Prstenu LCG - Stretnuti na Skalbalu CZ
Pan Prstenu LCG - Stretnuti na Skalbalu CZ
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas