3 Musketeers, The

xxxxxxxxoo hodnoceno 99x (Seznam vlastníků)

3 Musketeers, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Sirius Products
Autoři: Pascal Bernard
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidla

jenom drobna otazecka, lecivy lektvar si mohu vzit kdykoli behem tahu dane postavy? Tzn. mohu napriklad vlezt do mistnosti, kde jsou dve hlidky, v prvnim kole duelu jsem zranen, mohu si pred druhym kole vylecit toto zraneni? :) Pokud bude odehravat kardinal, tak letvar nemuzu pouzit vubec, je to tak?
diky :)
21.11.2009 11:40:21

Cauly
POhyb je akce, ale tam n epíšou, že se musí v místnosti zastavit, aby si mohl vzít vybavení, stačí když do ní přijde.

http://www.boardgamegeek.com/thread/524668/a-few-questions-answered-by-the-designer

18.5.2010 10:07:04

sydo
Teda musím říct, že mi to přijde divné i s tím sváděním u Milady ... no ale co už :) hold teď to párkrát zkusíme hrát takhle a uvidíme :)

18.5.2010 11:17:38

faq
četl jsem si a je to podivné. No co, designer je designer.

18.5.2010 15:36:59

pohyb
Když mušketýr vejde do místnosti kde jsou gardisté a v případě, že je porazí může se posunout do další místnosti nebo je soubojem jeho akce pohyb ukončena? (myslím základní pohyb bez žetonu zteče)

29.6.2010 14:48:44

Klopik
Pohyb soubojem končí, pak už se hýbat nemůže.

29.6.2010 14:51:31

Klopik
Jen upřesnění, soubojem končí celý tah, takže se nedá hrát ani žeton pohybu.

29.6.2010 23:21:18

to cauly
...tady bych s tebou nesouhlasil, protože příklad číslo 1 v pravidlech říká něco jiného

30.6.2010 11:23:56

Lektvar
Když mušketýr v souboji ztratí poslední život, může použitím lektvaru oddálit omráčení? Nevím, zda jsme to správně pochopili, ale v pravidlech u příkladů boje se o něčem podobném mluví.

15.7.2010 10:25:28

Rozzuření gardisté
Karta umožňuje při boji gardistů přidat 2 bojové kostky. Otázkou je, zda každému z gardistů, nebo gardistům jako celku.

15.7.2010 10:28:51

Rochefort
Rochefort útočí před samotným bojem. Otázka: a pak dále normálně útočí s ostatními gardisty? Tzn.v 1. kole boje útočí 2x? Karta rozzuření a elitní gardisté platí pouze na 1. bojové kolo, takže u Roocheforta pro 2 útoky?

15.7.2010 10:33:20

Milady
Kdykoli se "ocitne" na poli s mušketýrem může jednoho z nich svést. Někde v předchozích diskuzích jsem četl, že mušketýři pohromadě jsou vůči jejím svodům imunní, ale proč by byl tedy text karty: může se "jednoho z nich" pokusit svést? Slovo "ocitne" znamená, že v rámci pohybu se přesunu do místnosti 1. a zkusím svést mušketýra(protže se ocitnu v místnosti s mušketýrem) a poté se přesunu do místnosti 2 a svedu druhého mušketýra? V jedné diskuzi se psalo, že mušketýr může "proběhnout" místnostmi a všude, kde se "ocitne" může při svém pohybu sbírat vybavení. Podobné by to tedy bylo i zde? Milady proběhne místnostmi a všude, kde se ocitne s mušketýrem bude svádět. Jak to vidíte vy?

15.7.2010 10:39:38

Plášť - únik z boje
je možné použít i na zákeřný výstřel do týlu od Rocheforta, nebo jen v samotném křížení kordů - resp. boji?

15.7.2010 10:40:57

Deskovec
Ot.1: Ano, může

Ot. 2: Gardistům jak celku

Ot. 3: Rochefort nejprve útočí střelbou a pak spolu s ostatními gardisty ještě kordem. Na střelbu se rozzuření gardisté nevztahují, střelba se odehrává před soubojem.

Ot. 4: Mušketýři pohromadě imunní nejsou, ale mohou si pak náhrdelníky předat. Milady může svádět ve více místnostech viz zde:
http://www.boardgamegeek.com/thread/524668/a-few-questions-answered-by-the-designer

Ot. 5: Tady je to nejasné, jelikož obě akce se odehrávají před soubojem, ale řekl bych, že plášť použít lze.

15.7.2010 10:56:58

sydo
Díky sydo, já bych ještě využil tvých "znalostí" :) Co si myslíš o tomto - pokud jsem(jako mušketýr) omráčen a řekněme, že zároveň jsem eliminoval i útočníky, tak: a)dokud ležím, může kdokoli z kardinálovy strany v příštím tahu přijít, prohledat mi kapsy a případně sebrat náhrdelník? -já říkám ANO b)může přijít i jiný mušketýr a prohodit si se mnou náhrdelníky? opět říkám ANO. Co ty na to?

15.7.2010 12:28:04

rbx

Deskovec
ja rikam ANO. Zni mi to logicky. Ale nejsem Sydo :-)

15.7.2010 12:30:38

Deskovec, rbx
Ano na obě otázky :)

15.7.2010 12:32:27

Dodatečá pravidla
Nevíte někdo něco o těch dodatečných pravidlech?
Jak jsou k nim v krabici např. ty žetony královny.
Díky

23.9.2010 09:35:37

assad
Máš o nich napsáno v pravidlech, i v těch, které jsou tu ke stažení.

23.9.2010 09:38:01

sydo
Ach jo, to je to moje nečtení pravidel do konce :-)
Díky za odpověď

23.9.2010 11:51:48

výměna náhrdelníku
Chtěl bych se zeptat, když si mušketýři mění náhrdelníky můžou si měnit žetony náhrdelníků pod stolem?

17.3.2011 17:11:52 | Upraveno autorem (porovnej)

výměna náhrdelníku
Mohou, ale jen ti kteří jsou ve stejné místnosti.

17.3.2011 17:32:57

30.5.2011 23:10:17 | Upraveno autorem (porovnej)

sydo - milady a svádění
Myslím, že v níže uvedené Sydově odpovědi Deskovcovi, kde jsou odpovědi číslovány 1. až 5., je drobná chyba. Milady asi nemůže svádět ve dvou místnostech během téže fáze pohybu - já mám odněkud staženou anglickou verzi pravidel, kde se výslovně píše, že mylady se smí pokusit o svedení mušketýra pouze jednou v téže fázi hry (only once in a Phase of Play). Tak nevím, jestli v jiných jazykových mutacích to není nějak jinak, ale ani v tom odkazu na odpovědi přímo od autora hry není psáno, že by milady mohla svádět dvakrát v témže tahu.

A pravidla jsou tak špatně přeložená asi proto, že to je docela fuška přeložit je správně, přesně, srozumitelně, pokud možno spisovně a ještě s adekvátní terminologií. Myslím, že autor je asi Francouz a my všichni se tu pinožíme už s překladem o jeden krok dál - nemčinou nebo angličtinou. Nebo jste to někdo zkoušel hledat v té francouzské, případně ještě ruské verzi (hádám správně, že vydavatel je prostě ruská firma)?

30.5.2011 23:10:18 | Upraveno autorem (porovnej)

karel - mylady
No já se přiznám, že jsem nakonec nedal na Sydovi rady a hrajeme si to po svém tzn. Mylady svádí pouze jednou za kolo a to pouze v okamžiku, kdy ukončí pohyb v místnosti s min. jedním z Mušketýrů (samozřejmě mimo omráčeného). Je to hratelné úplně v pohodě a hru to nijak nekazí.

31.5.2011 14:01:26

milady a cz pravidla
Ja si myslim, ze po urcitych prvotni h nesrovnalostech jsou cz pravidla pomerne presna a dobra.
To, ze mylady muze svadet jen jednou za tah je napsano na strane 8.

31.5.2011 18:55:03

Vybíráme z Bazaru

Nightfall Martial Law + DLC Upíři RARITA
Nightfall Martial Law + DLC Upíři RARITA
Akt. cena: 1199 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas