GMT games aneb několik otázek v jedné

Ahoj,
před pár dny jsem si prvně zahrál Twilight Struggle a ač mě zpočátku nelákal, tak mě totálně dostal.. Přičichnul jsem k hrám "GMT games typu" a tak se poohlížím po nějaké další z jejich (a nejen jejich) nabídky. Chtěl bych tedy poprosit zkušené pařmeny o nějaký tip na hru... Přestože mě např. Pax Romana dost láká (díky sydovi), bojím se dlouhé hrací doby a komplexnosti pravidel. Takže sháním něco co bude rozumně odehratelné a rozumně naučitelné :) poradíte?

A druhá věc, nejspíš stupidní dotaz, ale jak funguje P500? Hru si objednám a pak čekám x měsíců (let) než se hra printne a doručí, tomu rozumím, ale jak je to s platbou a vůbec s tou předobjednávkou? (jak se dostanu do "fronty"?) Nějak se v jejich stránkách nevyznám.

Díky za tipy.
8.4.2010 09:05:30

Pravidla..
Nedávno jsme mluvili s JIříkem o pravidlech od GMT. Oba máme pocit, že některé odstavce, dlouhé několik řádek, by se dali napsat jednu větou. :) Třeba pravidla k Blackbeardu.. nebo teď obvzlášť ke Kartágu.. :D Odstavec na půl stránky a vlastně vám říkají cca 3 věty... :D Máte teky takový dojem?

20.6.2010 01:24:51

SSZGSA
ad pravidla, trošku offtopic
no nevím jak u GMT (zatím sem četl jen Twilight Struggle), ale spíš bych tenhle problém viděl u FFG ... tam jsou každá pravidla psaná tak, že tam každé jednotlivé pravidlo opakují pětkrát (minimálně) ... mě už stihli vychovat tak, že když tam je nějaká věc zmíněná jen jednou, tak se mi jí nechce věřit a přemýšlím jestli to autor hry opravdu chtěl říct ...

proti tomu mi přišlo TS v pohodě, ale Blackbearda sem nečetl ... nicméně složitost jeho pravidel mě láká :)))

20.6.2010 02:30:59

trohat
Napadlo mě to samé. FFG mě tak zkazilo, že co není 3x zopakováno, tak se pak divím, že je důležité.

20.6.2010 08:36:41

ted jsem zjistil
GMT mají svou závodní hru Formula Motor Racing...vypadá GMTácsky...vydali k nim nové pravidla...
a pak velmi zajimavá hra Blue vs. Gray: The Civil War Card Game, karetní hra, která si hraje na deskovou z dob občanské války...což není můj oblíbenec...
a pak hru kterou bych rád měl The Kaiser's Pirates, bo WWI a zajímavý systém a krásné karty.

24.6.2010 09:33:40

To Ocasek
Tak na tu F1 jsem už delší dobu taky pokukoval... :) Moc se mi líbí a jen co koupím hry, které jsou před touto tak ji budu brát.. :) Myslím si, že by se skupině mohla líbit... Přece jen, závodní autíčka a tak...
Jinak ale WWI moc nemusím, takže mi Kp asi unikne.. :) Teď jsem si ale koupil Stalin´s War a vypadá to moc pěkně.. :) KOmpletní válka na v. frontě. Je tam i žeton Stalina, který dává různé bonusy na frontě a nebo, pokud je v Moskvě tak dává bonusy zase jinak. :)

24.6.2010 11:29:52

Men of Iron
Zná někdo? Popovídá o tom někdo? Doporučí mi to někdo? :D:D
Koukal jsem jak na scénáře tak i na fotky a moc se mi to zalíbilo... Konečně mám opravdu pocit, že mám plné pole rytířů.. :D
Ještě jsem koukal na hru : Le Lion et l´Epée od firmy Vae Victis. Taky mě to hodně zaujalo.. Ale ta se teprve chystá.. :(

25.6.2010 11:20:13

stalin
ten stalin se mi taky zamlouvá ....

29.6.2010 10:23:13

Hvar
Je parádní... sice jsem udělal jen počáteční setup ale vypadá to moc fajn... :) Budu ho brát na Warcon

29.6.2010 15:41:33

SSZGSA
počítej se mnou na jednu partii ;-)

29.6.2010 16:00:06

To trohat...
Dooufám teda, že do té doby dám pravidla... Chci vztít i Kartágo ale to je fest pravidel, tak nevím.. ale zase jsem koukal, že to bude opravdu stát za to.. :)
No to abych zůstal doma celý měsí se slovníčkem v ruce.. :)

Kdyby někdo uměl Clash of Monarchs tak je vezmu taky...

29.6.2010 17:34:40

rbx

SSZGSA
no tak kdyby nekdo umel Triumph of Chaos, tak ho vezmu taky :-))

29.6.2010 17:37:43

To rbx..
hmmmm.. chápu! :D:D Musíš uznat, že pravidel je kotel.. :)

Jo, vezmu Blackbearda.. at si zahrajeme.. :) I když nevím, zda na něj bude čas..

29.6.2010 17:52:56

SSZGSA
Stalina určitě načtu, takže stačí, když si to rychle prolítneš, abys získal základní přehled

Kartágo - to je to z těch Ancient World Series ? no to taky vypadá zajímavě, uvidíme, když bude čas tak se možná podívám i na to ...

29.6.2010 18:06:51

Carhage
hmmm, podle BGG hrací čas 30 hodin ?? tak to asi, to je i na WarCon moc dlouhé

29.6.2010 18:11:58

Carthage
hmmm, podle BGG hrací čas 30 hodin ?? tak to asi ne, to je i na WarCon moc dlouhé

29.6.2010 18:12:37

ToTrohat
Sice 30hodin ale to je ten nejdelší scénář.. jinak jsou tam kratší.. :) Mě právě fascinovala ta krásná herní doba.. a pak hra samotná.. :) Ale ta doba.. 1800min.. :D

29.6.2010 18:16:41

GMT novinky
pro milovníky mušketových válek jsou připraveny hry Pensacola 1781(hex) a hlavně Wilderness War(point to point, Frantíci a indiáni proti Anglánům + Poslední Mohykán:)
dále pak opět mají od společnosti Hexim dvě hry Kawanakajima 1561(hex), 4 slavné samurajské bitvy ... Liberty Roads(hex) operace WWII od 6 června 1944 do května 1945 ve Francii.
Dále pak zase mají na skladu Counter Traye(moc šikovné pořadače žetonků, přímo pro GMT hry)
a pro Vassal hráče je připraven modul Leaping Lemmings

toť vše...těšme se na září...reprinty slavných her se blíži...
a preorderujte PAX prosím!!!!

1.7.2010 08:37:54

GMT - prosba
já jsem asi vážně ňouma a nedaří se mi na těch jejich stránkách nic najít, předpokládám, že bez platební karty si nic předobjednat nemůžu že?
Měl bych teda prosbu, našel by se někdo ochotný kdo by přidal mou předobjednávku k té své? Jestli to teda jde.. Za odměnu nabízím to, že si předobjednám i ten váš PAX, aby se to hnulo :)

2.7.2010 09:31:40

KungPao
Ano, karta je potřeba k předobjednávce.

A teď pokárání: Prý "I ten váš Pax...". Pax je všech! Existují dvě skupiny lidí - ti co milují Pax a ti, co ho ještě nehráli! Teď běž stokrát napsat křídou na sídlo KSČM "Objednám si Pax s nadšením!".

2.7.2010 09:37:28

sydo
:D:D omluva, jestli to někdo pochopil zle :D
"váš" samozřejmě ve smyslu "těch, co ho milují"... já tu hru nemiluju, ještě jsem jí nehrál, ale je mi jasný co se mnou bude až si jí zahraju, když vidím vás :)

A objednám si Pax s nadšením! :) křídu nemám a z práce mě teď nepustí :)

2.7.2010 09:51:14

to KungPao
No to bys asi tomu dotyčnému musel poslat peníze, protože nevím jestli si někdo lajzne někomu něco předobjednat zaplatit a zaplatit poštovné z Ameriky jen na tvoje krásné oči a sliby.

2.7.2010 09:53:08

to Kung Pao
Nevím, jestli je ti dostatečně jasné, že tou předobjednávkou to prakticky kupuješ navíc ještě s cenou poštovného z Ameriky.

2.7.2010 09:54:35

kren
já právě myslel, že by mohlo jít přidat k jedné předobjednávce ještě nějaké kusy bez valného rozdílu poštovného.. ale máš pravdu, nikoho osobně ze zatrolenek neznám a nemůžu to po nikom chtít... budu muset zlanařit někoho ze svého okolí kdo disponuje platební kartou.

2.7.2010 09:58:38

to KungPao
No a nemáš jednodušší si pořídit platební kartu. Já myslel, že dnes už snad neexistuje člověk, který nemá platební kartu.

2.7.2010 10:00:55

kren
To je čistě můj předsudek, mám z těch platebních karet strach. Jednou jedinkrát jsem něco platil kartou před internet a hned to skončilo blokací karty, když se pomocí té karty někdo někde údajně snažil něco zaplatit..
Obecně internetu neveřím :)

2.7.2010 10:06:05

Vybíráme z Bazaru

Root: Rozšíření Podzemní říše
Root: Rozšíření Podzemní říše
Akt. cena: 1025 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas