GMT games aneb několik otázek v jedné

Ahoj,
před pár dny jsem si prvně zahrál Twilight Struggle a ač mě zpočátku nelákal, tak mě totálně dostal.. Přičichnul jsem k hrám "GMT games typu" a tak se poohlížím po nějaké další z jejich (a nejen jejich) nabídky. Chtěl bych tedy poprosit zkušené pařmeny o nějaký tip na hru... Přestože mě např. Pax Romana dost láká (díky sydovi), bojím se dlouhé hrací doby a komplexnosti pravidel. Takže sháním něco co bude rozumně odehratelné a rozumně naučitelné :) poradíte?

A druhá věc, nejspíš stupidní dotaz, ale jak funguje P500? Hru si objednám a pak čekám x měsíců (let) než se hra printne a doručí, tomu rozumím, ale jak je to s platbou a vůbec s tou předobjednávkou? (jak se dostanu do "fronty"?) Nějak se v jejich stránkách nevyznám.

Díky za tipy.
8.4.2010 09:05:30

Paths of Glory
abych si mohl říkat warhráč, tak si to musím zahrát a Vy to máte vedle sebe...a nemáte čas...NEJSTE WARHRACI :)

4.5.2010 09:38:39

rbx

ocasek
mam za sebou zkusebni partii podle pravidel.:-) Vypada to mooc hezky. A to jsem si pred nedavnem zakoupil pokracovani z obdobi II. svetove valky a kdybys videl tu mapu! Mnam.

4.5.2010 11:14:01

rbx
právě že viděl...jsem moc moc zdrcen, že nejde jen tak sehnat...proto jsem preorderoval...

teď doufám, že se vrhnou na dokončení těch samurajů v kostce, tedy na Sekigaharu...

ale podle toho co se děje kolem a kolem, další ven pujde Command and Colors Napoleonics, aby to měli šanci dostat mezi lidi, když je na cestě ten Battles of Napoleon: The Eagle and the Lion od FFG.

ikdyž pcheee na FFG!!!!

asi mi to nepůjčíte co?:)

4.5.2010 12:33:20

rbx

ocasek
jak preorderovat? Paths of Glory to ano, ale to pokracovani z prostredi II. svetove valky jde sehnat normalne. Jmenuje se to Barbarossa to Berlin.

Bohuzel, hry nepujcuju ani normalne, natozpak kdyz jsem za ni musel dat tolik penez a neni k sehnani :-) Treba Pandemic bych pujcil bez problemu, ale totok fakt nemuzu.:-)

4.5.2010 12:44:28

rbx
Já musel, protože mne zajímá právě ta první světová...druhá je na mne moc už technická a chybí mi tam to rytířství...

Je vidět, že jsi wargamemista, já bych též nepůjčil...

snad se někdy sejdeme a zahrajeme:)

4.5.2010 14:47:26

rbx

ocasek
hahaaa, to jsem si tez myslel! Zacal jsem rytirema a kde jsem skoncil? :-) Pak jsem uvidel karty k Barbarosse, herni plan a uz jsem v tom byl az po usi :-) Ale zadnej extra wargejmista nejsem, resp mam ty hry rad a tudiz je mam doma, ale nemam cas je hrat.

4.5.2010 16:01:29

To Rbx
Plně tě chápu... taky mám doma už pár her od GMT a kromě Conquest of paradise jsem nic nehrál.. Ale přiznávám, že kolem nich chodím jak páv! :D A nedokážu alespoň jednou za dva dny jednu krabičku neotevřít a pokochat se žetonama.. Předsavuji si, jak moje Japonská letadla níčí nemohoucí Amíky! :D:D Ach jo... Zahrál bych...

5.5.2010 21:06:11

to SSZGSA
já zase plně chápu Tebe...doma sice žádnou wargamesu od GMT zatím nemám, ale stráááášně rád bych do toho šel. Obzvláště do Japonců a Amíků. Bohužel, vím že manželku na tohle nikdy nepřemluvím a syn má zatím jen 5 let. Sakra, proč se ty děti nerodí už rovnou jako např. 12-tileté ? ( a pokud možno takhle nezůstanou už napořád ? :-)

....čekáte taky někdo tak netrpělivě jako já až vám vyrostou děti, abyste měli s kým hrát ?

6.5.2010 07:21:36

To Sid Vicious Essence
:D No, myslím si, že spousta z nás už našim drahým polovičkám oznámilo, že budeme chtít 3-6 dětí.. :D Podle toho , jaké hry máme doma.. Když jsem si koupil TI3 tak můj požadavek zvrostl na 4 protože by nás pak bylo přesně 6 ale s rozšířením se to vyšplhalo na 6 dětí což moje přítelkyně přivítala hlasitým smíchem!.. :)
Teď je šťastná a spokojená... wargames jsou jen pro dva. :) Ale v duchu si říkám, že by těch 6 dětí nebylo někdy špatných! :D

Bohužel, kdybych měl 6 dětí asi bych musel prodal všechny své hry.. takže se spokojím s kamarádama... :)

6.5.2010 08:39:27

rbx

Sid
Jj, také čekám, až mi kluci dorostou. Zatím si hrajeme s figurkama. Ale těším se :-)

6.5.2010 09:02:12

GMT
kdyby někdo náhodou potřeboval...
Jak hrát SPQR deluxe
http://www.mediafire.com/?sharekey=82ba9b09cef94de008f8df73f2072ed636ff031a7fb53fdb284a1690ac06f797
je tam mp3 + vasal záznam...
no není to od nich hezké, provokáterů...

add vlastní hráč...budu nejspíš adoptovat svého 30letého kamaráda...bo jinak bych na spoluhráče z vlastní rodiny čekal dlouho moc dlouho

6.5.2010 13:30:52

spoluhráč z vlastní rodiny
9-10 let čekání a je k wargames plně použitelný (+ tedy cca 9-10 měsíců na početí), mám osobně odzkoušeno.
Pokud má někdo rád Carcassone, 9 let se zkracuje na 4 (početí zůstává). Mě osobně ale už ty fufníky lezou krkem, vyplatí se počkat :)

6.5.2010 13:39:22

To Panzer
Osobně jsem na to zvědav.. aby mě jednou moje dítě neposlalo do zákopu jen proto, že chci hrát staré hry! :D
Nene.. kamarádi to jistí.. :D Teda pokud jim do toho nevkročí manželky! :D:D

6.5.2010 14:06:26

Drazí GMT fans
Pokud má angličtina na tom není až tak zle, jak si myslím...TAK POSER BOBEK...
prosím posaďte se a čtěte...odkaz
http://www.gmtgames.com/news.aspx?showarticle=167
duležité se děje až dole v članku...
ukázku pro navnadění
"September:
5 x Reprints: See Details below."
ani nebudu říkat které to jsou, PAX to není bohužel.

12.5.2010 18:26:50

ocasek
A Path Of Glory nebo Here I Stand (a ty tři ostatní) jsou snad špatné hry ??
Já je tedy neznám, tak se spíš jen ptám :))

12.5.2010 19:40:20

FFFUUU!!!
Tak to je super zpráva! HiS musím mít!

12.5.2010 21:06:48

Ocasedm

13.5.2010 06:16:25

Ocasedm

13.5.2010 06:16:25

Ocasek
Safr, nejak se mi zblaznila klaveanice z toho;) Vyborny, uz se tesim, hlavne na ten HiS. Jinak jsem zvedav i na to 1989, to uz stacilo sesbirat pomerne hodne preorderu;)

13.5.2010 06:18:09

Reprint
No tak to je skvělá zpráva - už abych začal šetřit, HIS bych doma mít chtěl - ta hra je fakt dobrá.

13.5.2010 08:31:06

Trohat
já osobně mám preorder na Here I Stand a Paths of Glory a pak jsem vždy uvažoval o Sword of Rome, ale když už teď mám Republic of Rome...
no samozřejmě i CF a Manoeuvre jsou skvělé a dokonalé hry, jen mi obdobím neodpovídají...
Je to strašné, když s Paths of Glory jsem počítal až tak za dva roky...Jestli letos vyjde i Pax, tak vánoce mám jen já...

13.5.2010 08:58:09

vyber
Mate nekdo zkusenost s The Napoleonic Wars (2nd Edition)? Radi bysme nejakou zajimavou GMT hru, pro vic nez 2 hrace /pricemz moznost hrat i ve 2 je rozhodne vitana :)/. Zajimave vypadaji i Clash of Monarchs (ale 360 minut na jednu partii je uz moc), takze do vyberu asi jako posledni volba zbyvaji Successors. Je tu nejaky zkuseny harcovnik, ktery by tyhle dve hry dokazal nejak srovnat a rict vyhody/nevyhody? Predem diky.

7.6.2010 12:33:05

Asahi
no nevím nevím, ale GMT nedělá moc her, které mají herní čas pod 3 hodinky.
první dvě hry jsem nehrál, ale vypadá to vše podobně, prostě card driven game, jen období se liší a to by mělo být pro tebe rozhodující hlavně.
Successors je hra skvělá, ale ten čas, který zbaští...
potom bych doporučil kouknout na reprinty...počkat si na Sword of Rome, nebo Here I Stand a ciste pro dva Paths of Glory..
Ale určitě je tu pár lidí co hráli Monarchy a řeknou k tomu své.
Já teď osobně propadl Republic of Rome, zas ale jsem se nedostali pod 4 hodiny...

7.6.2010 13:36:51

ocasek
Pro nas by ten delsi cas problem nebyl, ale pro nase kamarady urcite jo, nejsou to takovi zapalenci. Succ. jsou z techle tri her nejkratsi. Mrknu na ty hry, ktery zminujes. Pro dva hrace me jeste zaujalo Unhappy King Charles, ale ted je na rade nejaka pro vic hracu. Jeste jsem koukal na Mariu a Friedricha, ale tam je taky ten pocet hracu problem, protoze my bud hrajeme ve 2 nebo 4.

7.6.2010 13:57:29

GMT zpravodajství
na leden 2011 je plánováno dokončení Sekigahara...Hadžime

16.6.2010 11:26:39

Vybíráme z Bazaru

Hvězdní kapitáni (EN)
Hvězdní kapitáni (EN)
Akt. cena: 555 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas