GMT games aneb několik otázek v jedné

Ahoj,
před pár dny jsem si prvně zahrál Twilight Struggle a ač mě zpočátku nelákal, tak mě totálně dostal.. Přičichnul jsem k hrám "GMT games typu" a tak se poohlížím po nějaké další z jejich (a nejen jejich) nabídky. Chtěl bych tedy poprosit zkušené pařmeny o nějaký tip na hru... Přestože mě např. Pax Romana dost láká (díky sydovi), bojím se dlouhé hrací doby a komplexnosti pravidel. Takže sháním něco co bude rozumně odehratelné a rozumně naučitelné :) poradíte?

A druhá věc, nejspíš stupidní dotaz, ale jak funguje P500? Hru si objednám a pak čekám x měsíců (let) než se hra printne a doručí, tomu rozumím, ale jak je to s platbou a vůbec s tou předobjednávkou? (jak se dostanu do "fronty"?) Nějak se v jejich stránkách nevyznám.

Díky za tipy.
8.4.2010 09:05:30

kandelabr
pokud jsem to správně pochopil mají hry rozděleny podle váhy na tři kategorie:
Modules = 1-2 lbs
Boxed Games = 2-3 lbs
Block Games/Monster Games = 4-6 lbs
dále na čtyři zóny:
US
Canada/Mexico
Non-Asia
Pacific Rim
a dále podle metody doručení:
UPS and US Postal service ground (US)
Surface UPS and Air US Postal Service (Canada & Mexico)
Slow Option - Allow 4-8 Weeks (Overseas)
UPS Air and USPS Air (Overseas)
a zde je celý metrix:
http://www.gmtgames.com/GMTShippingTable.htm
předpokládám, že velké hry od nejpomalejšího třeba až dva měsíce doprava za 16$ po nejrychlejší za 46$


12.4.2010 14:46:59

přátele GMT
jinak si ale myslím , že tu máme minimálně dva skvělé shopy, které jsou nám schopny sehnat naše miláčky za rozumnou cenu, bo ONI ví.
tím chci poděkovat Anekenovi hlavně za CCA a další služby pro zavisláky:)

12.4.2010 15:58:16

GMT
A další a další laskominy se na nás chystají:

http://www.boardgamegeek.com/boardgame/39066/the-supreme-commander

12.4.2010 16:26:50

Poštovné..
A co pak dohodnout poštovné najednou? :) Teda pokud to jde? Ten servis mají naprosto v pohodě tak se jich pak třeba zeptat.
Jinak, já jsem se do GMT zbláznil... dřív FFG pro mě svátost, teď už jen loser.. :D
Chariot of Fire mě hodně moc lákají.. skvělá doba.. :D
Jinak jsme se bavili se Sydem i o The Burning Blue: The Battle of Britain 1940 což je doba, kdy Německo útočilo na Británii.. a co říkal Sydo, tak německý hráč nejdřív udělá letovej plán a pak podle radarů reaguje Brit. :D Prostě něco super.. :)

12.4.2010 22:02:49

To Sydo
Jééé.. to dělá stejnej autor jako Normandy.. Danny Holte
Hmmmm.. další hra co asi chci! :D

12.4.2010 22:05:54

je zde nějaký fanda WWI?
protože Patch of Glory je pro nás GMTfans povinností! bohužel v dnešních dnech nejspíš nesehnatelné. P500 je pouze na 192:(

bojím se, že domluva by šla na pouze na hry na skladě, nevím totiž jak by se dívali na to kdyby někdo? třeba Sydo nebo Aneken si předobjednali třebas 200 kusů Pax:)

13.4.2010 08:01:16

The Kaiser's Pirates
krásná záležitost od GMT pokukuji a zvažuji, možná bych donutil hrát i samičku.
https://www.gmtgames.com/p-226-the-kaisers-pirates.aspx

13.4.2010 08:43:00

To Ocasek
Já jsem myslel pak Pax nebo I here.. Protože to vyjde pro všechny najednou.. Ale je to jen nápad.. :)

13.4.2010 09:06:12

SSZGSA
Já to chápu, jenže by se to muselo objednat nejspíš na jednu osobu...otazká zní: A NEDĚLAJÍ SI TI ČEŠI Z NÁS PRDEL:)

ale určitě bych do toho šel, dělám ve firmě, kde šetříme ostatním náklady na provoz a proč si neušetřit i sobě:)

13.4.2010 09:35:22

To Ocasek
Tak když víme už o 3 lidech s Pax? :D Tak je to poštovné děleno 3 a to zní moc pěkně! :D Pošlem to na jednoho člověka a pak se o to rozdělíme.. :D A dábelský plán je hotov.. Muhehehe.. :D

13.4.2010 09:44:32

GMT
Tak mi dnes přišli karty od GMT pro TS. :D Super...

13.4.2010 18:47:03

Karty.. :)
Jelikož jsem našel na svém TS cca 3 karty, které měli vadnej rub, napsal jsem jim a oni mi velmi ochotně poslali karty nové.. :)
Ale bohužel zapomněli na to, že nová verze má jinej rub a poslali mi staré karty se starým rubem! :D:D Zjistil jsem to až po rozbalení! :D Ach jo.. :(

14.4.2010 00:44:43

GMT
tak jsem začal studovat Successors, vypadá to luxusně a doufám, že si o víkend i zahraju :)
nicméně jsem koukal, že vzadu na krabici je dole v rohu tabulka s "complexity level" (nebo tak nějak, nemám to u sebe) a potom také "solitare suitability", kdy successors mají "low" (na obojí je tam stupnice 1-9)
A tak mě napadá, znáte hru, která by měla solitare suitability na čísle 9? U některých her mají tyhle tabulky i na netu, ale ne u všech.. Hra pro jednoho od GMT by musel být nářez.

16.4.2010 14:08:14

Fields ot Fire
Jsou od GMT a jsou pro jednoho;)

16.4.2010 14:09:55

nerozhodnost
Pritelkyni se blizi narozeniny a ze srandy rekla, ze chce minimalne tri novy hry, tak ji (rad :D) chytim za slovo a tri vemu. Jednu uz mam jistou a zbyvaji jeste dve. Po nekolikadennim studiu tady i jinde a sjizdeni videorecenzi, mam pocit, ze jsem na tom s vyberem podstatne hur. Vzdy u nejake hry, u ktere se rozhodnu, ze ji vezmu, objevim v diskuzi odkazy na dalsi dve a tak se to porad rozrusta. :) Hodne me zaujalo TS (ackoliv jeste pred rokem bych ani na zlomek vteriny neuvazoval, ze bych ji koupil), nejsem si teda uplne jistej, zda by ji to tematicky bavilo, ale snad jo. V podstate nam je jedno jake je to tema, kdyz je to mechanismem zabavne. Dalsi byl Hannibal (ale z toho uz nejspis seslo, prestoze ho spousta lidi chvali, tak i dost pise o prakticky stejnym prubehu a opakovani se), takze jsem ho nahradil Successorem, ktery se mi hodne libi. Pak jsem objevil Spartacuse, ktery me taky zaujal, ale je to horsi s herni dobou. Ma smysl vzit TS i Succ.? Nejsou si prilis podobni hernim principem? Nebo nemam se nechat odradit a vzit Hannibala? A jeste je tu Axis & Allies: 1942 edition, vypada taky zajimave, jen nevim jestli ve dvou je to dobre hratelny. Aby toho nebylo malo, tak me i hodne zaujal Combat Commander: Europe, ale tam uz je cena docela brutus, nicmene z videopredstaveni bych se do te hry pustil hned. :) Ikdyz to je asi tezsi kalibr a tak si rikam, ze pro zacatek to chce neco lehciho. Asi mi z toho pukne hlava.

21.4.2010 14:17:39

:-)
tak teď nevím jesli vybíráš pro přítelkyni nebo pro sebe

21.4.2010 14:31:04

omlouvám se asahimu
ale našel jsem něco pro GMT fandy...pro anglicky zdatné
http://www.gmtgames.com/t-GMTVentrilo.aspx
jsou tam i hodinové záznamy, kdy jsou vysvětlovány hry...Pax atd.
podívejte se, tedy poslechně te si...

no Asahimu doporučím zvážit zda nezačít Command and Colors...pro dva rychlovka(prý si to se mnou zahraje i má přítelkyně až se přeloží kartičky:)...Pak Successors, Republic of Rome, Pax Romana ... ale záleží které období je ti blíž... Jinak Paths of Glory, když seženeš ber všemi deseti.

a třeba já si pro své budoucí děti seženu Leaping Lemmings, s GMT od kolíbky:)

a zpět ke GMT
26.4. je třeba možné si naživo prohlédnout Here I Stand, připojit se na Ventrilo a pustit Vassal...no není to fajn:)

21.4.2010 19:27:44

:)
Ocasku dekuju. C&C mame v podobe Memoiru 44 a pres obcasny nadavani, ze "to levy kridlo by te tak zdrtilo, ale proste mi neprisla karta rozkazu" nas to bavi, ale hrali jsme zatim jen parkrat. Zatim to teda asi nejvic vypada na Successors, snad to s tim bojem "vitez prijde o jednotku, porazeny skoro o vse" nebude tak strasny. Pax vypada paradne, ale bal bych se, ze to nedohrajem ani za dva dny, kdyz Wotr hrajem skoro cely den a ma udanou dobu 180 min :D

21.4.2010 21:09:16

To Ocasek
Tak Leaping Lemmings mám taky v seznamu. Líbí se to přítelkyni a to je pro mě vždy dobré.. :D Takže to jistě budu brát.Moc se mi líbí grafika.. ale ještě jsem do pravidel ani nekouknul..ač je mám vytisknuté.. :)

21.4.2010 21:17:47

To Asahi
Pri vyberu her ber ohled na to, o co se zajima pritelkyne - jestli ma/nema rada valky, jestli je spise na politiku, na ekonomiku, na kompetici nebo kooperaci.
Ja bych doporucil TS - je to hra, kterou se da snadno naucit, snadno zahrat, obrovske mnozstvi kombinaci, skvela a rychla hratelnost, nejedna se o nasili v prave podobe "Zabil jsem ti generala a dvacet tisic muzu!"

22.4.2010 12:12:09

podekovani
Diky vsem zucastnenym za rady :) Vzal jsem TS a kdyz bude pritelkyne spokojena, tak budou nejspis nasledovat Succ.

23.4.2010 11:55:05

GMT
Chariots of Fire
tak jak? máte někdo? hrajete?

Sekigahara
kdy myslíte, že už to bude! bo u CCA se mi ty dřevěné bloky zdají již maličké...máte někdo nějaké inforamce z neoficiálních zdrojů?

Vassal
naistaloval a otestoval si na Successors...skvělá věc...samozřejmě jen singl hru

Ventrilo GMT
dnes od 20:30 poběží výuková lekce na SPQR...naistalujete modul Vassal, spustíte Ventrilo a oni váás to naučí hrát...není to krásné...

jinak samozřejmě apeluji na další lid - PŘEDOBJEDNÁVEJTE - je to snadné

29.4.2010 11:10:56

ocasek
pokušiteli!:)

29.4.2010 11:24:16

GMT
Hurá a je to tu..nástroj jak dostat přítelkyně ke GMT fans... Leaping Lemmings jsou v prodeji...

dobrá zpráva pro fanoušky Here I Stand...objednatelé rostou, už nás je 350...
bohužel pro fanoušky Pax Romana nemám moc dobré zprávy...stojíme na 292...bojím se, že lidé klikají vedle na Pax Baltica...a to už nechci ani nic říkat k Paths Of Glory pouze 194...

a ještě venku prší...

takže zatím hrejme, co máme na přesrok snad bude lépe...

no

4.5.2010 09:17:22

Paths of Glory
tu máme vedle sebe, jen ještě najít čas :(

4.5.2010 09:29:07

Vybíráme z Bazaru

Crown of emara
Crown of emara
Akt. cena: 18 €
Končí za: 5 dnů

Offcanvas