GMT games aneb několik otázek v jedné

Ahoj,
před pár dny jsem si prvně zahrál Twilight Struggle a ač mě zpočátku nelákal, tak mě totálně dostal.. Přičichnul jsem k hrám "GMT games typu" a tak se poohlížím po nějaké další z jejich (a nejen jejich) nabídky. Chtěl bych tedy poprosit zkušené pařmeny o nějaký tip na hru... Přestože mě např. Pax Romana dost láká (díky sydovi), bojím se dlouhé hrací doby a komplexnosti pravidel. Takže sháním něco co bude rozumně odehratelné a rozumně naučitelné :) poradíte?

A druhá věc, nejspíš stupidní dotaz, ale jak funguje P500? Hru si objednám a pak čekám x měsíců (let) než se hra printne a doručí, tomu rozumím, ale jak je to s platbou a vůbec s tou předobjednávkou? (jak se dostanu do "fronty"?) Nějak se v jejich stránkách nevyznám.

Díky za tipy.
8.4.2010 09:05:30

to Kung Pao
Jen takových pár rad pro internetové nákupy:
1) Platit jen přes důvěryhodné e-shopy, což GMT bezesporu je
2) V nastavení karty se dají uživatelsky internetové platby zablokovat a odblokovat. takže já mám trvale nastaveno na kartě blokování internetových plateb. Když už něco potřebuju nutně kartou na internetu zaplatit, tak to na chvíli odblokuju, zaplatím a okamžitě zablokuju.
3) většinu plateb, které provádím přes internet realizuju přes systém PayPal, který mi pak platbu sám stáhne z účtu, takže pro platby kartou je to maximálně bezpečné, rychlé, komfortní, protože se platba neprovádí přes kartu přímo. Většina zahraničních e-shopů tuto platbu podporuje.

Nakupuju a platím takhle přes internet už hezkou řádku let a ani jedinkrát jsem neměl žádný problém.

2.7.2010 10:32:35

add objednávka
proč musís mít kartu? Já mám tři preorderů a nic jsem neplatil, napsali mi pokud jsem dobře pochopil, že mne vyzvou až bude hra vyrobena k zaplacení...ale má engliš není až tak dobrá, ale v accountu ty preordery mám pořád a u Payment Method: mám napsáno toto CHECKBYMAIL CAPTURED

2.7.2010 10:32:58

kren
díky za rady, já se v těchto platbách, účtech, blokacích a nastavování bankovních záležitostí vůbec nevyznám.. nemám z toho prostě dobrý pocit. Jednou to ale asi bude muset přijít..

2.7.2010 10:43:17

to ocasek
No nevím, ty to budeš platit papírovým šekem, který jim budeš posílat poštou :), to nebývá v našich krajinách zvykem. Pokud vím, tak platba je tam jen dvojího druhu:
1) kartou
2) šekem

V obou případech pokud je to hra P500, tak neplatíš a zaplatíš až je vyrobena a GMT tě vyzve k platbě. Takže tebe vyzvou k platbě šekem :D.

2.7.2010 11:16:50

Nedá se nic dělat
pořídím si šeky:) však až budou chtít prachy tak to pořeším:)

2.7.2010 12:13:38

26.8. novinky z GMT
September 2-3: Here I Stand Reprint and the Here I Stand Mounted Mapboard
September 9-10: Paths of Glory Reprint and the Paths of Glory Mounted Mapboard
September 16-17:Maneuver Reprint and Flying Colors Reprint
September 23-24: Sword of Rome Reprint and the Sword of Rome Mounted Mapboard
Hurá

27.8.2010 08:46:37

ocasek
paths of glory reprint? to jsem nemel videt, sakra... :)
a co sword of rome? mate nekdo info? jake to je?

27.8.2010 11:04:30

Here I Stand
No to je panecku perfektni nacasovani!!! Bude po disertaci a bude se hrat! Na tuhle vec se fakt moc tesim!;)

27.8.2010 11:09:00

aneken
No to já se taky nemůžu dočkat :)

27.8.2010 11:38:40

To Aneken a Sydo
Rozhodně semnou počítejte jako dalším hráčem.. :D Tohle si nenechám ujít.. :))
Jinak na Sword of Rome se těším fest..

27.8.2010 12:08:53

GMT
Já se netěším, chtěl jsem si koupit pračku.
Sword je podle mne malý Paxík, více vymazlený. Tam pre-order nemám...Jen HiS a u PoG...ted mne napada, asi je nas takhle samostatne vic, nebude to nejak levnejsi kdyz to zgrupujem? tedy sloucime? Pres jednoho z nas? Myslim, že uz to nekdo navrhoval...ale nemam tu svého řeckého otroka aby mi projel celou diskuzi, jdu se ovlažit do lázní...Ave Ocasek

27.8.2010 14:04:11

Sydo
No toz v rijnu bychom mohli neco usporadat a Jenika k tomu do Praglu prizvat:) Myslim, ze par dalsich nadsencu by se najit mohlo;)

27.8.2010 14:07:23

Sword
mě lákal, aleuž mám PAx jako multiplayer wargame. Nečetl jsme pravidla, ale hodně lidí nadávalo na soubojový systém, že je náhodný. Ale rád bych vyzkoušel.

27.8.2010 14:11:11

To Ocasek
To jsem byl já! :D :D A naprosto souhlasím.. klidně to můžeme poslat na jednoho člověka.
Staršně se těším, jak to dorazí. Jinak v servisu jsou moc ochotní takže ani tam bych neviděl problém...

27.8.2010 14:18:30

HiS
takže doprava za 30 dolarů ke mne do domečku. dnes jsem kontroloval svůj účet. je ve stavu charging...no a ted už jen sehnat ty jejich šeky

6.9.2010 09:53:52

To ocasek
Jaké šeky? :)

7.9.2010 09:17:05

Hoj Wargameri!
Copak, že to tu tak utichlo? :) To už máme ty zásobovací cesty tak daleké? Copak se na bitevním poli nic neděje a jen leštíme staré kousky? Nebo jsem zaostal já a je někde založené jiné vlákno? :DD

7.10.2010 01:42:01

SSZGSA
všichni ted cekaji na HiS a na PoG, co jsem pochopil z inga na GMT tak se posouva odesílání až na říjen...
Jinak jsem si už sehnal stůl pro 12 lidí tak mám už konečně místo na CCA Epic battle, jen zas není s kým hrát... potřeboval bych někoho, kdo by mi hodil i karty z CCA do češtiny...je to jen takových 160 karet max...
jinak čekám i na Kaiser Pirates, krásná karetka z WWI i pro jednoho.
a pokukuju po Pursuit of Glory, je to PoG ale z arábie:)
A dnes možná zahraju Successors, pokud presvědčím kámoše, že je lepší jak Railroad Tycoon...
jinak furt nevím kdy mám zaplatit GMT za ty preodery

7.10.2010 08:47:47

...
já se děsně těším na Sekigaharu...
SSZGSA: ty si pořiď Warriors of God a musíme se konečně sejít na hru!! :) abych věděl jestli si mám koupit Warriors of Japan :)))
A taky řeším že není s kým hrát, tolik her, čas by taky byl, ale ti spoluhráči prostě nejsou..

8.10.2010 00:01:46

..
Jsem tu! :D Teď mi psal i nějaký klučina, že by taky v Praze zahrál tak by jsme se mohli dohodnout. :D
Já počkám na výplatu. i když první půjde asi na do kravin..:) Tím myslím, oprava auta, nájem, jídlo atd.. Nic co by stálo za investici.. :D Příští týden bych měl mít relativně volno.. :)

8.10.2010 00:06:52

sszgsa
:D to si piš, nájem je to poslední co bys musel platit :D já jsem příští týden pasé, ale od toho dalšího budu mít volno.. chtěl bych zahrát spoustu věcí - Men of Iron jsem ještě nerozchodil, AMDT bych se chtěl konečně naučit, Conquest of Paradise nějak ne a ne prolomit, sakra je toho moc a pořád se to tu na mě z poličky směje :D
K tomu mě teď děsně chytnul Titan, konečně jsem na něj našel soupeře...

9.10.2010 14:50:33

Naloděno
HiS, Pog, SoR a další...vánoce jsou tady.

14.10.2010 10:01:48

KungPao, SSZGSA
No já mám teď taky fofr, ale kdybyste něco plánovali, tak jsem pro každou špatnost :) ASL bych dal fest.

14.10.2010 10:06:37 | Upraveno autorem (porovnej)

no kdyby jste se přestěhovali do Ostravy
tak mám na stole rozloženy Successors a na druhém CCA epické bitvy a ještě na jeden by se mi vlezl Republic of Rome...
vše hraji sám proi sobě a ne a ne se porazit

14.10.2010 10:55:58

To Sydo
No.. něco bych rozhodně podniknul. Třeba nějaký víkend až budu mít v práci volno..
To Ocasek.. Plně ti závidím..:D A Vánoce.. to jsem sám zvědav co vše rozbalím... Ale asi si udělám spíš radost sám sobě.. Nikdo pořád nechápe, že deskovky jsou k životu důležité, nebojím se říct, že bez nich nelze žít..:D

jeje.. chyba.. no fuj, Jendo!!! :D

15.10.2010 00:02:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Successors (4. edice) - CZ + KS prsten a helepolis
Successors (4. edice) - CZ + KS prsten a helepolis
Akt. cena: 3499 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas